چگونه میل جنسیمان را کنترل کنیم؟!

چگونه نیاز جنسی را کنترل کنیم؟

به دنبال راه حل های سریع باشید.
۱- از موقعیت مکانی فعلی تان خارج شوید.

سعی کنید از مکانی که در آن قرار دارید، خارج شوید و به جای دیگری بروید. اگر در خانه هستید و نیاز به خود ارضایی دارید، تا سوپر مارکت پیاده راه بروید یا برای خرید به یک پاساژ بروید یا اگر سر کار هستید و نمی توانید از محیط فعلی تان خارج شوید با یک همکار صحبت کنید یا سرتان را به کار گرم کنید و یا برای خوردن یک لیوان آب یا کمی غذا از میز کارتان فاصله بگیرید یا از پشت میزتان بلند شوید و چند قدم راه بروید.
می توانید از کمک یک دوست مورد اعتماد یا یک روانشناس هم در این مورد استفاده کنید. صحبت کردن با یک دوست یا روانشناس تان درباره این احساس نیاز شدید می تواند کمک کننده باشد. آنها به شما راهکارهایی پیشنهاد خواهند داد تا بتوانید کمی تا قسمتی بر آن غلبه کنید.

۲- یک لیست از کارهایی که باید انجام دهید، در جیب تان نگه دارید.
سعی کنید تمام کارهایی که باید انجام بدهید، خرید های خانه یا کارهای خانه را در لیست تان یادداشت کنید و به دنبال انجام دادن آن لیست باشید. اگر نیاز به یک راه برای آرام کردن خودتان دارید، نگاهی به لیست بیاندازید و یکی از آن کارها را انجام دهید.
اگر فکر می کنید هنگامی که شهوت به سراغ شما می آید برایتان سخت است که یک کار مفید انجام دهید، یک کار ساده همانند کتاب خواندن یا پازل حل کردن را انتخاب کنید. این کار به شما کمک می کند تمرکزتان را از روی حس نیاز جنسی برداشته و بر روی کتاب خواندن یا پازل حل کردن متمرکز کنید.

۳- سعی کنید حس نیاز را به یک زمان دیگر موکول کنید.
کنار گذاشتن این رفتار و موکول کردن آن به زمانی دیگر باعث می شود که قبل از انجام دادن آن کار دوباره درباره ش فکر کنید و عواقب این کار را برای بار دیگر بسنجید.
یک هدف زمانی برای خودتان مشخص کنید. به خودتان بگویید یک ساعت دیگر فیلم تماشا خواهم کرد، اگر نمی توانید یک ساعت تحمل کنید، هیچ اشکالی ندارد. زمان کوتاه تری را تعیین کنید و سعی کنید به آن مدت زمانی که مشخص کرده بودید، وفادار بمانید.
بعد از اینکه زمانی که مشخص کرده بودید سر رسید، سعی کنید حتی اگر می توانید این افکار را برای یک دقیقه به زمان دیگری موکول کنید این کار را انجام دهید.
بعد از گذشت مدت زمانی می توانید زمان به تعویق انداختن را بیشتر کنید.

۴- یک لیست از تمام عواقب رفتارتان بنویسید.
نوشتن یک لیست از تمام عواقب منفی رفتارتان می تواند به شما در اجتناب کردن از نیاز جنسی و پرداختن به امری دیگر کمک کند. یک لیست بنویسید، آن را در جیب تان بگذارید و با خود حمل کنید.

از موقعیت هایی که بر افروخته تان می کند بگریزید

۱- فیلم های مستهجن نبینید.
دیدن فیلم های مستهجن به یک روتین در جامعه تبدیل شده است و این اتفاق نادیده گرفتن آن را سخت تر از همیشه می کند و باعث رشد هر چه بیشتر این صنعت شده است. اگر در کنترل نیاز جنسی تان مشکل دارید، بهتر است به کل از دیدن اینگونه فیلم ها خودداری کنید و به جایش سرتان را با یک فعالیت خوب دیگری مشغول کنید.
فیلم ها و عکس های مستهجنی که دارید را دور بریزید تا به آن ها دسترسی نداشته باشید و دیگر بهانه ای نداشته باشید تا بخواهید سراغ آنها بروید.

۲- جلوی خود ارضایی کردن تان را بگیرید.
ممکن است بخواهید خود ارضایی را برای زمانی کنار بگذارید تا بتوانید نیازهای جنسی تان را تحت کنترل بگیرید. برای انجام این کار می توانید از یک روانشناس کمک بگیرید.
اگر حس می کنید مجبور هستید خود ارضایی کنید بهتر است آن را برای مدتی کنار بگذارید. و پس از مدتی اگر همچنان احساس نیاز کردید دوباره به انجام آن بپردازید.
برای افراد دیگر خودارضایی می تواند منبعی برای صمیمیت و سلامت جنسی بهتری باشد، اما برای همه مردم اینگونه نیست.

۳- از مصرف مواد مخدر یا الکل جلوگیری کنید.
مواردی مانند الکل و مواد مخدر، بازداری شما را از مسائلی همچون خود کنترلی شما را از بین می برند. از قرار گرفتن در موقعیت هایی که در آن مجبور به استفاده از این موارد هستید، اجتناب کنید.
اینکه تحت تاثیر مواد مخدر یا الکل باشید شانس اینکه رفتار جنسی خطرناکی داشته باشید را بالاتر می برد، پس سعی کنید هر چه می توانید امکان قرار گرفتن تان در چنین موقعیتی را کمتر کنید.

۴- به دنبال راه های موثر برای کنترل کردن افکارتان بگردید.
از راهکار های ذهنی استفاده کنید که به شما این اجازه را می دهند که موضوع را در ذهن خودتان عوض کنید و اگر دیدید در انجام این کار مشکل دارید از یک روانشناس کمک بگیرید.
از مدیتیشن برای خالی کردن ذهن تان استفاده کنید. سعی کنید نا امید نشوید چون برای بسیاری از افراد شروع این کار بسیار سخت است. ایمان داشته باشید که این کار جواب خواهد داد، اگر انسان مذهبی هستید می توانید از دعا کردن هم برای کمک گرفتن در شرایط بحرانی استفاده کنید.
توجهتان را به کاری که در حال حاضر در حال انجام دادنش هستید، معطوف کنید. هنگامی که افکار آزار دهنده ای به سراغتان می آید با خودتان بگویید: “این ها فقط مشتی فکر هستند” که در حال حاضر نه تنها به کمک من نمی آیند بلکه مرا آزار می دهند. سپس چند نفس عمیق بکشید و به کاری که در حال انجامش هستید برگردید.

۵- استرس تان را کم کنید.
گاهی اوقات این فکر ها هنگامی به سراغتان می آیند که استرس دارید و نگران چیزی هستید. اگر فکر می کنید این قضیه در مورد شما هم صحت دارد، سعی کنید اقداماتی بیاندیشید که زندگی با استرس کمتری را تجربه کنید.
ممکن است این تجربه را داشته باشید که هنگامی که برای رفتن به سرکار خواب می مانید در مورد رابطه جنسی فکر می کنید، پس اقداماتی بیاندیشید که صبح زودتر از خواب بیدار شوید.
یک لیست از وظایفی که دارید تهیه کنید و ببینید که کدامشان را می توانید حذف کنید یا به شخص دیگری موکول کنید.

۶- خودتان را مشغول نگه دارید.
این که سرتان شلوغ باشد باعث می شود به چیزهای دیگری غیر از رابطه جنسی فکر کنید. سعی کنید تفریح جدیدی وارد برنامه تان کنید یا با دوستانتان بیشتر وقت بگذرانید.
انرژی جنسی تان را تبدیل به فرمی از کار یا خلاقیت کنید.
تفریحی پیدا کنید که شما را از نشانه های تحریک کننده باز می دارد. به عنوان مثال اگر عادت دارید در خانه بنشینید و فیلم های مستهجن تماشا کنید تفریحی پیدا کنید که شما را به بیرون از خانه می کشاند و سرگرم نگهتان می دارد.

۷- ورزش کنید.
فعالیت فیزیکی یکی از سالم ترین و بهترین راه هایی است که می توان با استفاده از آن طیفی از احساسات و رفتارها را کنترل کرد.
به عنوان مثال نیاز شدید برای داشتن رابطه جنسی. به طور منظم ورزش کنید تا حس نیاز به رابطه جنسی را سرکوب کنید یا به نزدیک ترین باشگاه در محله ای که زندگی می کنید سر بزنید.

با افرادی صحبت کنید که می توانند کمک تان کنند

۱- با پزشکتان قرار ملاقاتی بگذارید.
سعی کنید دکترتان را ببینید که بتواند عوامل فیزیکی و بیماری ها و اختلالاتی که باعث بهم ریختن هورمون ها و بالا رفتن نیاز جنسی شما می شود را چک کند.
دکتر شما ممکن است از شما بخواهد که یک روانپزشک یا روانشناس را ببینید. روانپزشک یا روانشناس می تواند شما را برای اختلالات خلقی آزمایش کند. نیاز جنسی بالا یکی از علائم اختلال دو قطبی است.
با دکترتان صادق باشید، با او نگرانی هایتان را در جریان بگذارید و به او بگویید روزی چند بار به رابطه جنسی فکر می کنید یا اعمالی که مربوط به نیاز جنسی تان هست را انجام می دهید. پزشکتان می تواند به شما بگوید که آیا رفتار جنسی شما در رنج نرمال هست یا خیر.

۲- با شریکتان درباره احساساتتان صحبت کنید.
اگر در حال حاضر در رابطه ای هستید، بهتر است با شریکتان درباره نیازهایتان صحبت کنید و اگر از نظر جنسی به حد کافی ارضا نمی شوید بهتر است با شریکتان صحبت کنید تا دو تایی در کنار یکدیگر یک راه برای اولویت بخشی به رابطه جنسی تان پیدا کنید.

می توانید بگویید: داشتم فکر می کردم این اواخر حس شهوتی بودن بیشتری می کنم بخاطر اینکه باهم در چند وقت اخیر رابطه کمی داشته ایم. نظرت چیست؟ آیا به اندازه کافی از زندگی جنسی مان راضی هستی یا نه؟ این سوالات چیزی را بین شما تغییر نخواهد داد، فقط مطمئن خواهید شد که در چه موقعیتی قرار دارید و آیا می توانید آن را تغییر دهید یا نه؟

با شریکتان رو راست صحبت کنید. به او بگویید اگر می ترسید به او خیانت کنید هر چند این مکالمه کمی دشوار خواهد بود. مثلا به او بگویید من به افراد دیگر نیاز جنسی دارم و این را به تو می گویم چون دارم عذاب می کشم.
برای دیدن یک زوج درمانگر که در مشکلات جنسی تخصص دارد برنامه ریزی کنید تا بتواند رابطه شما را راهنمایی کند.
صحبت کردن با یک دوست مورد اعتماد هم یک گزینه خوب است. چون او همیشه در کنار شما قرار دارد و برای کمک کردن به شما آماده است.

۳- از یک دیدگاه مذهبی کمک بگیرید.
اگر نگران این هستید که مبادا نیازهای جنسی تان شما را از دینی که به آن باور دارید دور می کند از یک روحانی کمک بگیرید.
برای بیان مشکلتان خجالت نکشید. همه روحانی ها در موقعیت های مشابه قبلی بوده اند برای مثال می توانید اینطور بحث را شروع کنید که ” من در این اواخر با یک مشکل خجالت آور و شخصی درگیر بوده ام” . آیا می توانم هر زمان که شما وقت داشتید به صورت خصوصی با شما صحبت کنم؟
با روحانی تان صحبت کنید و ببینید آیا او می تواند به شما یک منبع برای اینکه مشکل تان را از یک دیدگاه مذهبی بررسی کنید بدهد؟

در مورد رفتارهای خطرناک جنسی کمک بگیرید

۱- از نشانه های هشدار دهنده اعتیاد جنسی آگاه باشید.
اعتیاد جنسی هنگامی تعریف می شود که نیاز جنسی به طور منفی در زندگی شما تغییر ایجاد کند. اگر می بینید نیاز جنسی شما را دیوانه کرده برای دیدن یک روانشناس برنامه ریزی کنید تا به شما یک طرح درمان بدهد. بعضی نشانه های خطرناک که باید دنبالش بگردید عبارتند از:
پول زیادی که در راه نیاز جنسی تان خرج کرده باشید.
دوست دارید که به نیاز جنسی تان پاسخ دهید، اما از پاسخ دادن به آن هیچ لذتی نصیب تان نمی شود.
وارد شدن آسیب به رابطه های شخصی تان، به خصوص رابطه های صمیمی تان.
اینکه مجبور باشید دائما برای رفتارتان معذرت خواهی کنید.
انجام دادن رفتارهای جنسی خطرناک (به عنوان مثال داشتن رابطه جنسی بدون یک کاندوم، یا داشتن رابطه جنسی با یک فرد غریبه)
زمان زیادی خرج کردن برای توجه به نیاز جنسی تان در حدی که توجه شما را از زندگی تان دور کند.

۲- مشاوره بگیرید.
یک مشاور را ببینید که در مشکلاتی همچون اعتیاد جنسی تخصص دارد. برای اینکه یک مشاور را پیدا کنید می توانید از دکترتان بخواهید شما را به مشاور خوبی که می شناسد ارجاع دهد یا اینکه تحقیقات آنلاین انجام دهید.
ممکن است بخواهید مشاوری را پیدا کنید که در زمینه اختلالات جنسی مهارت داشته باشد.
مشاور ها اینگونه تربیت می شوند که شخصی را قضاوت نکنند، روشن فکر باشند و توانایی پذیرش مشکلات دیگران را داشته باشند. پس از بیان تک تک مشکلاتتان خجالت نکشید. همچنین مشاوران باید حریم خصوصی شما را حفظ کنند و هیچ رازی از زندگی شما یا شخص دیگری را نباید فاش کنند.

منبع خبر : drsalamat

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *