چگونه غبغب را از بین ببریم؟

علت به وجود آمدن غبغب چیست؟

غبغب به دلایل مختلفی پیدا می شود عامل اصلی آن داشتن سبک زندگی ساکن و غیرفعال و بالا رفتن بیش از حد وزن است. با افزایش سن نیز پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و افتادگی پیدا می کند از طرفی، اگر عضلات از جمله ( عضله پلاتیسما ) نیز فعالیت مستمر نداشته باشد شل می شوند علاوه بر این، در رژیم های لاغری با کاهش وزن بیش از حد، پوست اطراف ناحیه گردن شل می شود که راه هایی برای سفت کردن آنها وجود دارد. تمرینات روزانه غبغب، عضله پلاتیسما و همچنین عضلات دیگر آن ناحیه را سفت ‌تر می‌ کند. برای مدتی که این تمرینات را انجام دادید این عضلات سفت می شود.

از بین بردن غبغب با ورزش

تمرینات زیر به شما کمک خواهد کرد تا از داشتن غبغب راحت شوید یادتان باشد که باید این تمرینات را منظم انجام دهید تا اثر کند.

روی تخت دراز بکشید طوری که سرتان از تخت آویزان باشد. بعد چانه را به سمت سینه نزدیک کنید. ۱۰ ثانیه نگه داشته بعد به آرامی به حالت اول برگردید این ورزش را ده بار انجام دهید.

دهانتان را تا حد ممکن باز کرده و زبانتان را تا جایی که می‌توانید بیرون بیاورید انگار می‌خواهید آن را به چانه ‌تان برسانید. ۱۰ ثانیه نگه داشته و بعد رها کنید و بعد به حالت اول برگردید. این تمرین را ده بار انجام دهید درحال تمرین شما احساس می کنید که عضلات چانه و گردنتان در حال سفت شدن می باشد. 

این تمرین به سفت و قوی کردن عضلات صورت و گردنتان کمک می‌کند. صاف بایستید و پشت و گردنتان را صاف نگه دارید. چانه ‌تان را به سمت سقف بالا آورده و لب‌ها را هم به حالت بوسه زدن جمع کنید. ۱۰ ثانیه نگه دارید و رها کنید این ورزش را ده بار انجام دهید.

این تمرین روی عضلاتی موثر است که از فک پایین تا گردن ( عضله پلاتیسما ) امتداد دارد. صاف بایستاد و گردنتان را نیز صاف نگه دارید با بالا بردن لب ‌ها به روی دندان‌ هایتان و پایین بردن گوشه‌های لب، تاندون‌های فک خود را سفت کنید. ۱۰ ثانیه نگه دارید و بعد رها کنید. این ورزش را ده بار انجام دهید.

صاف بایستید سرتان را به بغل طوری برگردانید که چانه با شانه‌هایتان موازی شود. سپس به آرامی سرتان را به سمت پایین برده و به سمت دیگر بچرخانید. این ورزش را ده بار انجام دهید.

یک توپ تنیس را در جلوی گردن قرار دهید و با چانه‌ آن را نگه دارید. چانه را محکم به توپ چسبانده و بعد آزاد نمایید این ورزش را ده بار انجام دهید.

مقدار زیادی از آب بنوشید و فراموش نکنید که باید از نوشیدن نوشابه های شیرین اجتناب نمایید زیرا روی سلامت بدن به طور کلی تاثیر می گذارد.
اگر اضافه وزن دارید یا رژیم غذایی
 مناسب وزنتان را کاهش دهید.   

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *