چگونه دوران بارداری شادی داشته باشیم؟!

برای داشتن یک بارداری شاد ابتدا باید سعی کنید تمام داستان های ترسناک را از ذهنتان دور نگه دارید. به یاد داشته باشید که اکثریت بارداری ها همراه با یک کودک جذاب، سالم و یک خانواده شاد به پایان می رسد.

بدن هر زن و آستانه درد هر زن نیز متفاوت است. بنابراین، هر زنن بارداری آن را متفاوت تجربه خواهد کرد و در حالی که ممکن است دوست شما بارداری مشکلی داشته باشد، ممکن است برای شما خیلی آسان باشد.

کنار گذاشتن افکار منفی در مورد دوران بارداری یک قدم بزرگ در روند لذت بردن از بارداری است.

چگونه دوران بارداری شادی داشته باشیم؟

باید به اندازه کافی استراحت کنید:

بارداری یک بهانه خوب برای انجام کاری است که بیشتر ما آن را دوست داریم:هیچ چیز و بی کار بودن و استراحت کردن و لذت بردن.بدن شما در طول این زمان به استراحت نیاز دارد، بنابراین از آن استفاده کنید و از خواب خوب و بسیار لذت ببرید.

با نوزادتان ارتباط برقرار کنید:

لازم نیست تا بعد از زایمان صبر کنید تا با نوزادتان ارتباط برقرار کنید، خیلی زود بعد از فکر کردن به او، شروع به صحبت کردن کنید، داستان را برایش تعریف کنید و برایش لالایی بخوانید، و بگذارید او بداند که چقدر جذاب است و چقدر دوستش دارید.

سعی کنید همسر خود را در این فعالیت ها دخیل کنید، اما اگر واکنش جالبی نداشتن، ناراحت نشوید این اتفاث طبیعی است چون احساس شما را ندارد و نمی تواند درکش کند.

بارداری خود را مستند سازی کنید:

شما می توانید بارداری خود را در یک دفتر یادداشت، با تصاویر و یا با ویدئو ثبت کنید.مستند سازی فرآیند بارداری نه تنها سرگرم کننده است، بلکه درمانی نیز می باشد.

سعی کنید هر لحظه از بارداری را ثبت کنید – لحظه های خوب و بد. بهترین چیز در مورد مستند کردن بارداری این است که شما می توانید تمام ویدیوهای خود را به در آینده به او نشان دهید.

دوستان جدیدی پیدا کنید:

زمانی که باردار هستید، دیدن زنان دیگر در وضعیت خودتان، چه در بیمارستان، کلاس یوگا، یا حتی در اینترنت، اجتناب ناپذیر است.

از آنجا که شما تجربیات مشابهی را به اشتراک می گذارید، شروع مذاکرات سرگرم کننده، کسب حمایت بیشتر و حتی ایجاد روابط جدید و معنی دار است.

به خودتان برسید:

خود را با خوردن غذاهای خوب، خرید یک کمد لباس جدید برای متناسب شدن با سایز شکم رو به رشدتان، کوتاه کردن موهایتان و انجام مانیکور، لوس کنید.

شوهر و خانواده شما ممکن است به شدت در این راه همکاری داشته باشند و بعضی ها هم نه، و در این مورد هیچ مشکلی وجود ندارد. ناز کردن خودتان یکی از بهترین روش ها برای لذت بردن از بارداری است.

موسیقی محبوب تان را انتخاب کنید و گوش دهید:

مجموعه های زیبایی از موسیقی که به طور انحصاری برای زنان باردار در دسترس هستند، شما را شاداب می کند و کودک رو به رشدتان را در داخل رحم تشویق می کند.

محبوب ترین موسیقیتان را انتخاب کنید و در تمام طول بارداری با آن بمانید. کودک شما همچنین به موسیقی در داخل رحم گوش می دهد و گاهی اوقات، کودکان زمانی که به دنیا می آیند نسبت به موسیقی واکنش نشان می دهند.

این اتفاق زمانی می افتد که جنین به موسیقی خاصی که در رحم گوش می دادند، با آن ارتباط برقرار می کنند و احساس آرامش می کنند.

از سواری با اتومبیل لذت ببرید:

جاده های پر دست انداز همیشه دردسر ساز هستند، پس جاده های هموار درست را انتخاب کنید، آهنگ های زیبایی را نیز گوش دهید.

برخی از وعده های سالم و مغذی را انتخاب کنید و از پیاده روی طولانی در روز لذت ببرید.این کار را اغلب به این صورت انجام دهید که شما خسته شدید و یا می خواهید کمی زمان با همسر خود به دست آورید.

آرامش در اتاق:

یک دوش آب گرم بگیرید, ماساژ بگیرید, و بالاتر از همه, یک پدیکور خوب انجام دهید, در حالیکه شکم شما در حال رشد است شانس دیدن پاهای خود را از دست می دهید. در چند هفته اول از این مرحله لذت ببرید.واقعا شما شکل و ظاهر خود را از دست می دهید.

شکم بزرگ و گونه های چاق ظاهری متفاوت را به شما می دهند. به من اعتماد کنید, از این کار لذت ببرید چون مطمئناً ظرف چند سال به بدن پیش از بارداری خود باز خواهید گشت. بنابراین, مد " بارداری " خود را انتخاب کنید.لباس های مختلفی را برای روز امتحان کنید.

برنامه برای عکاسی زایمان ترتیب دهید:

عکس ها خاطرات هستند.این بهترین بخش زنان در دوران بارداری است. بنابراین, این مرحله از بارداری باید ثبت و قاب گرفته شود! یک عکاس حرفه ای بگیرید و این خاطرات را به یادگار ثبت نمایید، حتی می توانید ببینید که بارداری شما هر ماه یا هر هفته در حال پیشرفت است.

آیتم های هنری خود را برای نوزادتان تهیه کنید:

آیا شنیده اید که مادربزرگان در دوران بارداریشان لباس های پشمی برای کودکان خود می بافتند؟چیزهای زیادی وجود دارند که می توانند به راحتی در خانه شما ساخته شوند.از لباس های پشمی, نیم تنه و دستکش و کلاه و پتو و پتو استفاده کنید. سوزن و نخ را بردارید و شروع کنید!

بازی حدس جنسیتی را اجرا کنید:

چند کارت صورتی و آبی درست کنید و آن ها را درون یک جعبه بگذارید. هر روز صبح شما و شوهرتان می توانید یک کارت از جعبه بردارید و ببینید که آن روز پسر است یا دختر.این یک برنامه سرگرم کننده است که به هیجان شما خواهد افزود.

غذای مورد علاقه خود را درست کنید:

سه ماهه دوم زمانی است که شما نیاز شدید بارداری خود را دریافت می کنید.از آن حداکثر استفاده را کنید و از خوردن لذت ببرید. با این حال, برای سالم ماندن و تغذیه صحیح کودک, غذای خود را در خانه بپزید و در مواقع نادر بیرون غذا بخورید.

برنامه یک مهمانی چای را برنامه ریزی کنید:

با دوستانتان, با صدای بلند بخندید و خوش بگذرانید و دور همی هایی داشته باشید.

به خرید بروید:

خرید بهترین درمان برای اغلب زنان در سراسر جهان است.شما در حال تغییر سایز هستید. از سه ماهه اول تا سه ماهه سوم, شما موظف به خرید لباس های نو با لباس های چسبان هستید. به همین ترتیب برای لباس های پس از زایمان و لباس های بارداری خود برنامه ریزی کنید.

به سراغ لپ تاپ خود بروید:

این شبیه به ملاقات دوستان تان است. فیلم ها, سریال های مورد علاقه خود را تماشا کنید, خصوصاً در آن شب های بی خوابی.

ماساژ شکم بگیرید:

آیا همسر تان شکم شما را با کرم ماساژ می دهد؟ به دنبال افراد حرفه ای باشید و ناز کنید و لذت ببرید.

کمدتان را کمی مرتب کنید:

پس از زایمانتان لیست بزرگی از اولویت ها را در اختیار دارید و لباس هایتان را در صف قرار دهید.برنامه ریزی کنید و به اندازه کافی چمدان و کمد لباس خریداری کنید, لباس های تازه متولد شده را مرتب کنید, کمدتان را تمیز کنید, یک مکان خوب برای نگهداری پوشک ها داشته باشید.

اتاق کودکتان را تزیین کنید:

اجناس زیادی موجود در بازار برای تزیین اتاق کوچک شما در اتاق وجود دارد, اما چگونه ساخت صنایع دستی خود را انجام دهید؟نوزادان کوچک انتظارجنس های برند را ندارند، نگاره های کوچکی را به شکل های مختلف ببرید، بارنگ های مختلف نقاشی کنید و اطراف او آویزان کنید، این کار می تواند یک منظره دوست داشتنی برای نوزادتان باشند. زمانی که خودتان آن را درست می کنید، حس خوبی به شما می دهد.

یک قرار عاشقانه را برنامه ریزی کنید:

بعد از تولد نوزاد برای مدتی وقتتون برای بسیاری از کارها تنگ خواهد بود پس چرا از "زمان محدودتان" قبل از "سه" تایی شدن لذت نبرید.

یک فیلم خنده دار و لذت بخش را در سینما تماشا کنید:

تجربه کمی کودکانه را داشته باشید و یک فیلم کارتونی را در یک صفحه بزرگ تماشا کنید. نه تنها شما به عنوان بزرگسال و والدین، بلکه کودک درون رحم هم آن را دوست دارد!

شنا کنید:

بهترین راه برای آرام کردن بدن و ذهن در طی بارداری شنا کردن است. اگر شنا بلد نیستید، فقط روی یک استخر کودکان بروید و پاهایتان را به آب بزنید و از ریتم آب در اطراف خود لذت ببرید.

تلفن به یک دوست:

همه ما دوستان خیلی خوبی را داریم که از شهری که ما در آن زندگی می کنیم دور هستند. این زمانی است که شما می توانید با این دوست ساعت های طولانی صحبت کنید.

بخوانید و دوباره بخوانید:

اگر خواننده حریصی هستید، پس خواندن کتاب های عالی باید در صدر فهرست شما باشد.کتابی بردارید که برای مدتی طولانی می خواهید آن را مطالعه کنید، اما زمان آن را پیدا نکرده اید.آن شب های بی خوابی را سپری کنید که شور و اشتیاق خود را برای خواندن صرف کنید.

با مادر یا مادر شوهر خود ارتباط برقرار کنید:

هنگامی که سفر خود را آغاز می کنید، یک رابطه جدید پیدا خواهید کرد که نسبت به تمام مادران خونی خود احترام می گذارید.

شما می توانید از این زمان ارزشمند برای ارتباط با مادر یا مادر شوهر خود استفاده کنید، همه چیز را در مورد کارهای عجیب و غریب همسرتان یاد بگیرید، بگذارید آن ها را ناز پرورده و قبل از تولد کودک از آن ها تشکر کنید و قدرشان را بیش از پیش بدانید.

سالم تر از همیشه زندگی کنید:

سه بار در هفته ورزش های نرم انجام دهید. فعال بودن به شما کمک می کند که احساس راحتی بیشتری بکنید و از استرس خود بکاهید .

میوه، سبزیجات و پروتئین بخورید. شما نیاز به مواد مغذی با کیفیت دارید تا هم خودتان و هم بچه را سالم نگه دارید .

ویتامین های پیش از زایمان بخورید. مصرف روزانه مولتی ویتامین می تواند اثر مثبتی روی سلامتی شما و بچه تان داشته باشد .

کافئین مصرف نکنید. کافئین یکی دیگر از مواد مضر در زمان بارداری است .

سیگار نکشید و الکل مصرف نکنید. تحقیقات نشان داده که سیگار کشیدن در زمان بارداری بسیار مضر است. مصرف الکل هم ممکن است باعث سندروم جنین الکلی و دیگر مشکلات شود .

شب ها موز بخورید تا از اسپاسم ماهیچه های پا جلوگیری کنید. مصرف پتاسیم قبل از خواب از اسپاسم ماهیچه ای پا جلوگیری می کند. پتاسیم در سیب زمینی و ماست هم پیدا می شود .

درباره احساساتتان حرف بزنید. در زمان بارداری فعالیت هورمون ها تشدید می شود و احساسات و حالت های مختلفی به شما دست می دهد. کسی را پیدا کنید تا درباره این احساسات با او حرف بزنید .

بالش بارداری بخرید:

بالش بارداری کمک می کند خواب راحت تری داشته باشید. این بالش ها طوری طراحی شده اند که اسباب راحتی شما را فراهم کنند. کافی است هنگام خواب یکی از آنها را بین دو پا قرار داده و بخوابید. 

منبع خبر : برگرفته از namnak

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *