برای اینکه بادمجان روغن نکشد چه کنیم

برای اینکه بادمجان روغن نکشد چه کنیم ؟ | چکارکنیم بادمجان زیاد روغن نبره؟!

مصرف زیاد روغن برای سرخ کردن بادمجان ها گلایه همیشگی آشپزها بوده است، این موضوع علاوه بر بالا بردن مصرف روغن سبب می شود که بادمجان سرخ شده به شکل و طعم مورد نظر سرآشپز حتی نزدیک هم نشود. اما اگر شما فوت و فن سرخ کردن بادمجان را بیاموزید می توانید دیگر نگران روغن کشیدن بادمجان ها در زمان سرخ کردن نباشید. از همین رو ما قصد دارم ۹ راز سرخ کردن بادمجان با روغن کم را در ادامه آموزش دهیم با ما همراه باشید.

برای اینکه بادمجان روغن نکشد چه کنیم؟

۱- بادمجان را داخل روغن داغ با شعله بالا سرخ كنيد.

۲- بادمجان را داخل تابه چدني كه چرب كرده‌ايد و داغ است بچينيد و روي آن را با برس روغن بماليد. وقتي يك طرف سرخ شد پشت و رو كنيد.

۳- بادمجان را ۵ دقيقه داخل آب جوش قرار دهيد، سپس روي دستمال خشك كرده و بعد سرخ كنيد.

۴- بادمجان‌ها را بعد از سرخ‌کردن در یک ظرف گود بگذارید و روی آن آب جوش بریزید، بلافاصله روغن از روی بادمجان‌ها جدا شده و روی سطح آب می‌آید. (البته زیاد نباید در آب بماند چون مزه سرخ‌شده از بین می‌رود) ولی اضافه روغن‌ها گرفته شده و دیگر مشکلی از نظر چربی زیاد ندارد.

مطلب پیشنهادی: طز تهیه بادمجان شکم پر تبریزی | یک ایده خوشمزه برای مهمانی های دورهمی!

فوت و فن سرخ كردن بادمجان

مطلب پیشنهادی: طرز تهيه ته چين بادمجان و مرغ مجلسی!

چه کنیم بادمجان سیاه نشود؟

۵- به دو طرف بادمجان‌های حلقه‌شده یا برش طولی خورده، به کمک قلم‌موی آشپزخانه ماست بمالید، درون ظرف دردار چیده و به مدت یک ساعت در یخچال قرار دهید. روغن را در تابه داغ کنید، اضافی ماست را از روی بادمجان‌ها با دستمال آشپزخانه‌ی بدون پرز گرفته و سپس سرخ کنید. (برای این که روغن به بیرون از تابه پاشیده نشود)، با این روش هم روغن بسیار کمی مصرف می‌شود و هم بادمجان‌ها خوش‌رنگ سرخ می‌شوند.

۶- برای این‌که بادمجان‌ها حداقل روغن را به خود بگیرند، قبل از مرحله تفت‌دادن، آن‌ها را حلقه‌حلقه کنید و در آب یخی که کمی به آن نمک و سرکه زده‌اید، بیندازید و بعد از ۱۵ دقیقه خارج کنید.

۷- بعد از این‌که پوست بادمجان و تلخی آن را گرفتید، ابتدا بادمجان را از سطح بیرونی آن در تابه قرار دهید. لایه بیرونی بادمجان روغن جذب نمی‌کند. همه عادت دارند که بادمجان را از سطح برش‌داده‌شده که صاف است در تابه بگذارند و این سطح داخلی است که روغن زیادی جذب می‌کند.

۸- بادمجان‌ها را پوست بگیرید، در آب و نمک بخوابانید، بعد از یک ساعت آن‌ها را از آب درآورید و خوب خشک کنید. حالا مقداری آرد را با افزودن نمک و ادویه و زردچوبه و پودر سیر طعم‌دار کنید. بادمجان را در این پودر بغلتانید و تکان دهید، بعد در کمی روغن سرخ کنید. هم روغن را به خود نمی‌گیرد و هم زود سرخ می‌شود.

۹-بادمجان ورقه‌شده و نمك‌خورده را بعد از شستن در آبكش بريزيد تا كمى آبش خارج شود و بعد بدون خشك‌كردن در تابه تفلون و بدون روغن گذاشته و هر طرف آن را یک دقيقه با حرارت متوسط تفت دهيد تا آبش كاملاً گرفته شود و سپس با برس هر دو طرف را روغن بزنيد و با حرارت كم و با حوصله سرخ كنيد.

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *