چه عواملی شانس دختردار شدن را افزایش می دهد؟!

اگر شما ۳۵ سال دارید و همسرتان بالای ۴۰ سال است:

در پدر و مادر مسن تر، تخمک مادر قدرت بیشتری در باروری سلول تخم دارد. و این می تواند بدلیل تغییرات هورمونی بدن مادر باشد که با افزایش سن مادر تغییر می کند. و اسپرم پدران مسن تر دارای قدرت باروری کمتری هستند.

شما دارای حالت تهوع شدید هستید:

اگر شما دارای بیماری صبحگاهی شدید همراه با حالت تهوع و استفراغ شدید باشد، احتمال داشتن فرزند دختر افزایش می یابد. در یک مطالعه مروری بر روی ۱۳ مطالعه، ۵۵ درصد نوزادان متولد شده از مادرانی که حالت تهوع شدید بارداری داشتند، دختر بودند. متخصصین دلیل این امر را بالا رفتن هورمون استروژن در بیماری صبحگاهی شدید است.

جایی که شما زندگی میکنید: خیلی گرم و یا خیلی سرد است:

مطالعه ای که در ژاپن در سال ۱۹۶۸ تا ۲۰۱۰ برای متولدین انجام شد. بیشترین دختر متولد شده در فصل تابستان ۲۰۱۰ و یا در فصل زمستان ۲۰۱۱ بود. تحقیقات نشان داد که دمای گرم در ارتباط با تولد نوزاد دختر است و بیشترین تولد دختران در منطقه استوایی است.

یک تئوری در ارتباط است با تغییرات آب و هوایی و استرس است. علاوه بر دمای نامناسب، مکان خیلی گرم و خیلی سرد باعث بوجود آمدن تغذیه ضعیف و افزایش آلودگی و نور آفتاب خیلی شدید و یاضعیف در افراد می شود. استرس روی جنین پسر تاثیر گذاشته و باعث کاهش باروری اسپرم میشود زیرا قدرت آن کاهش می یابد.

شغل شما استرس زا است:

زنانی که در بیرون از خانه دارای کار استرس زا هستند، معمولا شانس دختردار شدنشان افزایش می یابد. یک مطالعه بر روی ۱۶۰۰۰ تولد در بیمارستان بریتانیا انجام شد و زنانی که دارای شغل استرس زا بودند دارای ۵۳ درصد نوزاد دختر بودند.

شغل پدر با استرس و آلودگی همراه است:

پدرانی که دارای شغل استرس زا هستند و دارای آلودگی شغلی و مکان و زمان کار مناسب نیستند ، در مطالعات نشان داده شده است که دارای فرزند دختر هستند و دختردار میشوند.

شغل های مستعد کننده دختر دار شدن:

* خلبان حرفه ای

* راننده حرفه ای

* غواص

* کارگران آسیاب گندم

* تکنسین ردیاب زیردریایی

بارداری در افرادی که برای تخمک گذاری قرص هورمونی مصرف میکنند:

مطالعات نشان میدهد زنانی که برای القا تخمک گذاری از قرص و هورمون های مصنوعی مانند کلومیفن استفاده میکنند درصد دختر دار شدن آنها افزایش می یابد.

شما الان دو و یا تعداد بیشتری فرزند دارید:

زنانی که دارای فرزندان بیشتری هستند، شانس دختر دار شدنشان بالاتر می رود، زیرا افزایش تعداد بارداری در بدن زن باعث افزایش هورمون های گنادوتریپین در بدن مادر میشود که این افزایش هورمون باعث افزایش شانس باروری بیشتر دختر میشود.

تاریخ زایمان شما از روز پیش بینی شده گذشته:

زمان تقریبی زایمان می تواند نقش داشته باشد. مادرانی که جنین آنها دختر است دوره بارداری آنها افزایش می یابد، جنین پسر معمولا قبل از تاریخ مشخص شده متولد میشود. بعد از ۴۰ هفته بارداری احتمال نوزاد دختر بیشتر از پسر است.

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *