چند پیشنهاد برای یک بارداری شاد!

۱- با مراجعه به سایت morphthing و یا سایتهای مشابه می توانید تصویر جالبی از فرزند خود داشته باشید به گونه ای که عکسی از خود و همسرتان را گذاشته و تصویر جالبی از فرزندتان را خواهید داشت، حال تصویر فرزندتان شبیه شما است یا همسرتان!

۲- یک راه جالب برای اعلام خبر بارداریتان به همسر، خانواده و دوستان پیدا کنید ، برای مثال فرستادن یک کارت پستال حاوی خبر بارداریتان، چرا که نه؟ تهیه یک فیلم ویدئویی خانگی برای اینکه شادی و هیجانتان را با آنها تقسیم کنید.

۳- نوشتن «کتاب خاطرات کودک» را با نوشتن تمام جزئیات زندگی دوران بارداریتان شروع کنید. یک دفتريادداشت مناسب و زیبا برای اینکار انتخاب کنید.

۴- در تهیه و تدارک وسایل نوزاد ولخرجی کنید ، با تفریح و شادی اینکار را انجام دهید.

۵- از بلند کردن اجسام سنگین ، استفاده از مواد شوینده شیمیایی قوی خودداری کنید و همچنین به مدت طولانی ( ۴ ساعت مداوم ) به انجام کاری مشغول نباشید. جالب نیست که دلیلی برای استراحت دارید؟

۶- به مطالعه مجلات و کتابهای مربوط به دوران بارداری بپردازید ( در حال حاضر اینکار را انجام می دهید!)برای کسب اطلاعات و راهنمایی های لازم. کتابهای کوتاه طنز که فقط برای خندیدن است را انتخاب کنید.

۷- سری به وبلاگها و سایتهای مختلف مربوط به دوران بارداری ، نوزاد و کودک زده و اطلاعات خوبی کسب کرده و این معلومات را به گنجینه خانواده خود منتقل کنید.

۸- به دوستان و اطرافیان خود پیشنهاد دهید که روز دقیق زایمان شما را پیش بینی کنند و کسی که روز را دقیقا درست پیش بینی کند جایزه دریافت می کند. فقط در صورتیکه زایمان شما از طریق سزارین نباشد و تاریخ دقیق آن از قبل تعیین نشده باشد.

۹- برنامه غذایی و پخت و پز خود را تغییر داده و با هیجان منتظر روز بعدی و غذاي جديد باشید ( ویار دلیل خوبی برای اینکار می باشد)

۱۰- شکم خود را نقاشی کنید. پیشنهاد ما برای بهار: گل/ تابستان: هندوانه، ساحل/ پائیز: کدو تنبل/زمستان: گوله برف به تفریح و ریخت و پاش بپردازید و از خود عکس بگیرید.

۱۱- به یادگیری مهارتهای جدید بپردازید مثل: بافتنی، دوختن لحاف، حکاکی،نقاشی. سعی کنید با استفاده از اینها چیزی خاص برای کودک خود درست کنید در صفحه ۶۸ و ۶۹ يك دستور ساخت عروسك براي شما قرار داديم.

۱۲- به فروشگاه هایی که ویژه خانمهای باردار – مایحتاج نوزاد- کودک ( سیسمونی) – است ، سربزنید.

۱۳- لباسهای بارداری زیبا ومناسب بپوشید.

۱۴- گوشه گیر نباشید و حتما فیلمهای کمدی تماشا کنید.

۱۵- در زمان استراحت پای خود را بالانگه دارید.

۱۶-در برآورده شدن آروزها و خواسته های خود (البته هوسهای خوراکی) افراط کنید. مثلا در نیمه شب از همسرتان بخواهید که برایتان خیارشور،مربا و یا خامه بیاورد.

۱۷- از ماساژهای مخصوص دوران بارداری و مشت و مال بعد از حمام غافل نباشید. به خود اجازه خندیدن دهید، این احساس خوبی است اینطور نیست؟

۱۸- لباسهای راحتی ( خانه ) خود را طوری انتخاب کنید که برآمدگی شکم شما را بخوبی نشان دهد.

۱۹- به کلاسهای ورزشی بروید ، اگر شما تا حدی خجالت می کشید از سی دی ورزشی در خانه استفاده کنید . یوگا برای مادران باردار بسیار مناسب است.

۲۰- به مقدار کافی بخوابید. خوابی شیرین.

۲۱- با مادران باردار دیگر که در موقعیت مشابه با شما قرار دارند در ارتباط باشيد از طریق سایتهای مختلف.

۲۲- در سه ماهه دوم بارداری هروقت که حوصله داشتید ، که معمولا زیاد رخ می دهد، تلاش برای کنار آمدن با موقعیتهایی که درگیر با بزرگ شدن شکم شما می باشد می تواند جالب و مفرح باشد.

۲۳- برای یک سفر برنامه ریزی کنید( سفر با همسر و یا دوستان) و این نکته را در نظر بگیرید که تا مدتها بدون کودکتان به جایی نمی توانید بروید و از این فرصت استفاده کنید و از سفرتان لذت ببرید.

۲۴- اتاق کودکتان را آماده کنید. برای انجام اینکار می توانید از یک دکوراتور، همسر و یا دوستان خود کمک بگیرید و هر چه زودتر اتاق کودکتان آماده شود احساس آرامش بیشتری خواهید کرد.

۲۵- از کمربند مخصوص بارداری استفاده کنید ، چرا که نه؟

۲۶- اگر می خواهید بعد از تولد نوزادتان جشن بگیرید حتما برای کارهای مربوط به آن برنامه ریزی کرده و هدایای مورد نظر را خریداری کنید چون بعد از زایمان ، زمانی برای انجام این کارها ندارید.
این را فراموش نکنید – برای امروز کاری کنید که شما را شاد و خوشحال کند.

۲۷- عکس های مربوط به سونوگرافی های خود را نگهداری کنید.

۲۸- در مورد بیمارستانهای اطراف منزل خود اطلاعات لازم را جمع آوری کنید تا در صورت نیاز فوری استرس و نگرانی نداشته باشید.

۲۹- عکسهای دوران کودکی خود، همسرتان و فرزندانتان را ( در صورت داشتن فرزند دیگر) دیده و با هم مقایسه کرده. در مورد روز تولد خود و اتفاقهای مربوط به آن از مادرتان پرس و جو کنید در واقع به مرور خاطرات بپردازید.

اسمی مناسب و زیبا انتخاب کنید.

۳۰- در تاریخچه خانوادگی خود برای یافتن اسمی مناسب جستجو کنید.

۳۱- دفترچه تلفن و لیست دوستان خود را بررسی کنید.

۳۲- از کتابهای ویژه انتخاب نام کمک بگیرید.

۳۳- با کمک یک عروسک ، تعویض پوشک نوزاد را به همسرتان آموزش دهید، اصلا برای انجام اینکار زود نیست.( از اینکار لذت خواهید برد!)

۳۴- زمانی که باردار هستید عکس بگیرید.

۳۵- اگر با نرم افزارهاي كامپيوتري آشنا هستيد مي توانيد تصاوير سونوگرافي خود را به صورت اسلايد شو در بياوريد.

۳۶- به استخر بروید( خصوصی یا عمومی) . ببینید که چگونه آب، وزن اضافی و فشار را از پا و کمر شما کم می کند.

۳۷- از فکر و خیال و دمدمی مزاج بودن بپرهیزید.

۳۸- آخرین مهمانی خود را با دوستان صمیمی خود برگزار کنید( قبل از تولد نوزاد) همانند آخرین مهمانی دوران مجردی قبل از ازدواج.

۳۹- تعدادی تاپ و تی شرت گشاد وبلند تهیه کنید. كه البته اگر نوزاد و پدرش داخل آن جا می شوند زیادی بزرگ است!

۴۰- انتظار طولانی برای نوبت در رستوران؟ نبودن صندلی خالی در اتوبوس؟ تعداد زیاد کیسه های خرید؟ هیچ یک از اینها در دوران بارداری وجود ندارند. سر خود را بالا گرفته ، از این امر لذت ببرید و هیچگونه احساس نگرانی نداشته باشید.

۴۱- زمانیکه باردار هستید برای کودکي كه در درون شماست شعر بخوانید او از شنیدن صدای شما لذت می برد.

۴۲- زمانیکه ایستاده اید انگشتان پای خود را نمی بینید؟ درست است! شما به زمان زایمان نزدیک شده اید.
 

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *