چقدر جنسیت فرزند مهم است؟

بزرگترین آرزوی خانم های باردار بدنیا آوردن نوزادی سالم و شاد است. اما خواسته بعدی آنان احتمالا داشتن دختر یا پسر است . خانم های بارداری که جنسیت خاصی را برای فرزند خود ترجیح می دهند، اغلب حتی برای خودشان نیز این موضوع را اعتراف نمی کنند.

مادر دو فرزند می گوید: برای نصف دوران بارداریم من به تمامی دوستانم می گفتم که جنسیت کودک اصلا مهم نیست، ولی زمانیکه ما متوجه شدیم فرزند پسر دیگری در راه داریم، احساس ناامیدی کردم و از این احساس متعجب شدم و در آن زمان بود که پذیرفتم درضمیر ناخودآگاهم انتظار فرزند دختر داشتم! من فقط برای چند لحظه این احساس را داشتم ولی اصلا برای چنین احساسی آماده نبودم.

نظرمشاور: آرزوی داشتن دختر یا پسر احساس غیر معقولی نیست. اگر از جنسیت کودک خود با خبر شدید و از شنیدن این خبر مایوس شدید،اجازه ندهید این احساس شما را بیش از اندازه ناراحت کند. به موقعیت خود بیاندیشید و سپس با آگاهی کامل سعی کنید آنرا اصلاح کنید.

انتظار بدنیا آوردن یک جنسیت خاص به شما کمک می کند که در زمان تولد نوزاد تان بسیار هیجان زده شوید، اگرچه انتظار شما درست یا غلط باشد. اگر احساس می کنید که در انتظار جنسیت خاصی هستید، دانستن جنس نوزاد قبل از تولد می تواند در پذیرش شرایط موجود کمک کند. اما اگر جنس فرزند خود را از قبل نمی دانید، هنوز می توانید با فکر کردن به تمامی جنبه های مثبت جنسیتی که کمتر انتظار آنرا دارید، خود را آماده کنید. 

پسر يا دختر

با شنیدن خبر نوزاد پسر ممکن است به این فکر کنید که چگونه با او رابطه برقرار کنید. آیا او خشن خواهد بود و یا چگونه باید پوشک او را عوض کرد؟ 
خانم هایی که منتظر فرزند پسر هستند، هیچ تصوری از داشتن فرزند پسر ندارند، بنابراین فقط با احساس نگرانی از ناشناخته ها روبرو هستند.
اما از طرف دیگر خانم هایی که انتظار فرزند دختر را می کشند، به دلیل همجنس بودن خود با نوزادشان تصور کاملی از فرزند دختر دارند. 

داستان شما چيست؟

ممکن است اصلی ترین عامل تاثیر گذار در بوجود آمدن نگرانی از جنسیت نوزاد ، حاصل تجربیات زندگی شخصی مادر باشد. 

نظرروانشناس: آنها معتقد هستند تجربیات زندگی شخصی، برشکل گیری رابطه بین فرزندانشان تاثیر گذار خواهد بود. 
اگر شما دوران کودکی سختی با مادرتان داشته اید یا کودک سرکشی بودید، احتمالا نگران داشتن فرزند دختر خواهید بود. اما اگر شما رابطه سختی با پدر یا برادرتان داشته اید، ممکن است در مورد بزرگ کردن فرزند پسر نگران باشید. اگر نگرانی های شما ریشه در تجربیات سخت و دردناک دروان کودکی شما دارد، بنابراین مشاوره با یک متخصص در دوران بارداری می تواند واقعا به شما کمک کند. صحبت کردن درباره اینگونه تشویش ها با دوستان، همسرتان و پدرو مادرهای دیگر می تواند کمک خوبی باشد. 
این صحبت ها می تواند به شما کمک کند تا از روابط خانوادگی اشخاص متفاوت آگاه شوید و بجای اینکه نگران باشید، متوجه می شوید که اجباری در تکرار وقایع گذشته وجود ندارد. 

تفاوتي بين نوزادن نيست

اگرچه می توان احساس کرد که دانستن جنسیت نوزاد، بخش بزرگی از تصورات ما را در مورد شخصیت آینده کودکمان می سازد، اما باید توجه داشت تولد نوزاد با کرومزم XX یا XY تفاوت زیادی نخواهند داشت، تضاد ها میان دختر وپسر بعدا در الگوهای بازی و دوستی ها گسترش می یابند، اما برای اولین سال زندگی پسرها و دختر ها بیشتر فرزند انسان هستند تا یک موجود با جنسیت خاص. آنها به عشق، نگهداری، توجه، غذا، خواب، مراقبت های روزانه و بازهم عشق نیازمند هستند.

ديگران

فهمیدن انتظارات خودمان کار بسیار سختی است، چه رسد به خواسته های اطرافیان. مادر، همسر یا حتی نزدیکترین دوستان که هرکدام انتظارات خاصی از جنس فرزند دارند. زمانیکه یکی از اطرافیان انتظارات جنسیتی خود را بیان می کند می تواند شما را به یک طوفان احساسی بکشد. 
مادری می گوید: اطرافیان در حضور دختر سه ساله ام درباره این صحبت می کنند که در زایمان دخترم چگونه در انتظار فرزند پسر بودم و با بدنیا آوردن فرزند دختر، انگار دنیا برروی سرم خراب شده بود. 
كاري كه شما بايد بكنيد: براي سلامتي نوزادتان از مشاوره هاي متخصص بهره بريد و به سلامتي، روزهاي شاد و موفقيت هاي فرزندتان بيانديشيد. او منحصر بفرد است.

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *