پریود نشدن بعد از سقط جنین/ چند روز بعد از سقط پریود می شویم؟!

سلام من یک ماه پیش سقط جنین شیش ماهه داشتم ولی تا الان بریود نشدم طبیعیه؟! کی پریود میشم؟ و کی میتونم برای بارداری مجدد اقدام کنم؟

پاسخ مشاور نی نی نما:

بله – بی نظمی و تغییر در حجم خون پریودی بعد از سقط جنین تا ۳ ماه طبیعی است. بعد از این مدت می توانید با تجویز پزشک از آمپول های پروژسترون یا قرص پروژسترون جهت پریود شدن استفاده کنید.

بعد از سقط بهتر است یک سال فاصله بگذارید زیرا اگر فاصله ۲ بارداری کمتر از یک سال باشد، احتمال سقط بالاتر می رود. البته این قانون مطلق نیست و اگر سنتان بالای ۳۰ سال است با توجه به وضعیت می توان فاصله را کمتر کرد.

برخی دیگر از پزشکان معتقدند بعد از ۳ سیکل قاعدگی می توان اقدام به بارداری مجدد کرد. اگر بعد از چند ماه از تنظیم مجدد قاعدگی باردار نشدید توصیه می کنیم تحت نظر پزشک متخصص آزمایشات لازم جهت بررسی سلامت شما انجام شود تا در صورت لزوم از داروهای کمک باروری استفاده نمایید.

اشتراک‌گذاری
5 نظر
  1. با عرض سلام من دو ماه از سقطم میگذره ولی هنوزم لکه بینی دارم و پریود نشدم ازمایش سونو هم دادم گفت همه چی نرماله بنظر تون دلیل چی میتونه باشه و چی کار کنم تا پریود بشم

    1. سلام باید برای قطع شدن لکه بینی خود تحت نظر پزشک دارو مصرف کنید.

  2. سلام من یک ماه پیش سقط جنین شدم تو اون یک ماه ۲یا۳ بار اونم در عرض یک روز پرید شدم بعد از آن پرید نشدم و با هیچ علایمی .لطفا راهنمایی کنید

  3. سلام وقتتون بخیر من یه سقط ۵ هفته ای با قرص داشتم ۲۹ اسفند خوتریزی کردم و ۱۰ فروردین تمام شد ‘الان که ۲ اردیبهشت هست من هنوز پریود نشدم رفتم سونو گفت ضخامت اندومتر ۱۰ میلیمتر هست با وجود اینکه من جلوگیری طبیعی داشتم این ماه ‘ ایا من پریود میشم؟یا ممکنه بارداربشم؟

    1. سلام اگر جلوگیری نداشته اید در صورت تاخیر در پریود خود باید پیگیری نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *