مزایا و معایب استفاده از پروازهای کانکشنی

مزایا و معایب استفاده از پروازهای کانکشنی

سفر رفتن جز لاینفک زندگی ما انسانهاست، حال می خواهد این سفر کاری باشد یا تفریحی، فرقی نمی کند. امروزه برای رفتن به هر شهر یا کشوری امکانات حمل و نقلی گوناگونی از جمله هواپیما، کشتی، قطار و اتوبوس وجود دارد. این شما هستید که مشخص می کنید با توجه به نیازتان کدام یک از این وسایل را برای سفر انتخاب نمایید.

اگر از مبدا تا مقصد، سفری دور و دراز در پیش دارید و طی کردن این مسیربا ماشین برایتان کسل کننده است، می توانید هواپیما را به عنوان وسیله نقلیه بر گزینید. در صورتی که زمان برای شما مهم نیست و دوست دارید از طبیعت موجود در مسیر لذت ببرید و از طرفی هم می خواهید هزینه ها را تا حد ممکن کنترل کنید، بهتر است اتوبوس یا قطار را انتخاب نمایید. حال اینکه ما در این محتوا می خواهیم در مورد پروازهای کانکشنی یا اتصالی، مزایا و معایب آن و در آخر خرید بلیط هواپیما، با شما صحبت کنیم.

پرواز اتصالی و پرواز مستقیم

خوب است قبل از هر چیزی، اطلاعاتی راجب پروازهایی که توسط ایرلاین های مختلف ارائه می شود، داشته باشیم تا در زمان بلیط هواپیما استانبول یا هر مکان دیگری و زمان پرواز آن با دید بازتری انتخاب خود را به ثبت برسانیم و در حین سفر با مشکل مواجه نشویم. ما در اینجا شما را با برخی مفاهیم اولیه پروازها آشنا می کنیم.

پرواز مستقیم چیست؟

پرواز مستقیم چیست؟

پرواز مستقیم یا همان  Direct Flight به پروازی گفته می شود که با یک هواپیما مشخص، یک شرکت هواپیمایی مشخص و یک شماره پرواز  مشخص؛ فاصله مبدا تا مقصد را طی کنید. معمولا در این نوع پروازها توقفی صورت نمی گیرد که اصطلاحا NON-STOP خوانده می شوند و چنانچه با توقف همراه باشند در یک یا چند نقطه از پیش تعیین شده توقف شکل می گیرد. برای درک بیشتر پرواز NON-STOP شرکت هواپیمایی ماهان، برای مسیر تهران به اصفهان یا استانبول یا دهلی، یا پرواز Direct Flight همراه با توقف شرکت هواپیمایی ایران ایر برای مسیر تهران به سمت شیراز که باید در شهر اصفهان متوقف شود یا پرواز مسیر تهران به سمت زاهدان که فرودگاه اصفهان و کرمان متوقف می شود. برای سفرهای خارجی نیز می توانیم پرواز مسیر تهران به توکیو که در پکن متوقف می شود را مثال بزنیم.

بلیط هواپیما اصفهان یکی از پرطرفدارترین بلیط هایست که در پروازهای مستقیم به فروش می رسد برای دریافت این بلیط از طریق سایت های فروش اقدام نمایید.

پرواز اتصالی چیست؟

دو یا چند پرواز مستقیم که پی در پی صورت می گیرند و مسافرین را از مبدا به مقصد انتخابی منتقل می کنند، پرواز غیر مستقیم یا پرواز اتصالیTransfer Connection) ) خوانده می شوند. این نوع از پروازها در دو گروه مختلف پروازهای اتصالی آنلاین و پروازهای اتصالی اینترلاین دسته بندی می شوند.

پرواز اتصالی آنلاین چیست؟

پرواز اتصالی آنلاین که Online Transfer Connection نیز نام دارد، به پروازی گفته می شود که در آن تنها شرکت هواپیمایی به طور ثابت باید خدمات را ارائه کند ولی شماره پرواز متمایز بوده و نوع هواپیما به کار گرفته شده در این پرواز یا همانند هواپیما قبلی بوده یا با آن متفاوت است. به عبارتی دیگر پرواز اتصالی آنلاین یعنی الحاق از یک پرواز به پروازی دیگر از همان شرکت هواپیمایی. فرض کنید یک مسافر قرار است با پرواز ماهان از کرمان به تهران و با یک پرواز دیگر از ماهان تهران به استانبول یا مثلا گرگان برود.

پرواز اتصالی آنلاین چیست؟

پرواز اتصالی اینترلاین چیست؟

پرواز اتصالی اینترلاین که Interline Transfer Connection نیز نام دارد، به پروازی گفته می شود که در آن الحاق از پرواز یک شرکت هواپیمایی به دیگر شرکت های هواپیمایی صورت می گیرد. در پرواز اینترلاین شرکت های هواپیمایی و شماره پرواز متغیر هستند اما مدل هواپیمای به کار گرفته شده، هم متفاوت است هم مشابه؛ برای مثال فرض کنید که مسافر با شرکت ماهان کرمان به تهران و با شرکت ایران ایر از تهران به مشهد پرواز داشته باشد و یا با شرکت ایران ایر تبریز به تهران و با شرکت ماهان از تهران به استانبول و از آنجا با یک شرکت هواپیمایی دیگر به یونان پرواز داشته باشد.

مزایای پروازهای کانکشنی

بیشترین دلیلی که باعث می شود مسافران به سراغ پروازهای کانکشنی بروند این است که در طول روز یا تایم مورد دلخواه، پرواز  Direct Flight یا مستقیمی برای مقصدشان وجود ندارد. همچنین در صورتی که بین دو مسیر مورد نظر هیچ پرواز Direct Flight موجود نباشد از این مورد کمک می گیرند.

معایب پروازهای کانکشنی

در وحله اول ممکن است که بلیط های ارزان قیمت شما را فریب دهند؛ اما با خرید آنها باید بدانید که چنانچه از پرواز جا بمانید، این شما هستید که ضرر می کنید نه ایرلاین.

اگر از پرواز اتصالی خود جا بمانیم چه اتفاقی می افتد؟

سوالی که ذهن را درگیر می کند این است که اگر از همین پروازهای کانکشنی هم جا بمانیم باید چه راهی در پیش بگیریم؟ به طبع می دانیم که یکی از بدترین اتفاقاتی که در سفر با هواپیما برای ما ممکن است رخ بدهد، جا ماندن از پروازهای کانکشنی است. اگر چندین نکته را رعایت کنید دیگر نیازی نیست که از جا ماندن دچار استرس شویم، به این دلیل که در هر صورت شما مقصر نخواهید بود حتی اگر کوتاهی از سمت خودتان باشد. بهترین کار این است که از همان ابتدا پروازهای ارزان قیمت را انتخاب نکنید. چنانچه مطابق مقرارت پیش بروید، ایرلاین ها موظف می شوند که برای شما یک پرواز دیگر رزرو نمایند. در صورتی که ایراد کار از سوی مسافر باشد؛ ایرلاین باید هتل و غذای بدون هزینه را در اختیار مسافر قرار دهد. سوال بعدی که ذهن را به خود درگیر می کند این است که منظور از مقررات چیست؟ آن هنگام که بلیط هواپیما را خریداری می کنید، نباید بلیط ها را به بهانه ارزان بودن جداگانه تهیه کنید بلکه باید آنها را یکجا رزرو کرد. (برای نمونه: بلیط لندن- دوبلین- بوستون).

در صورت امکان پروازها را از یک شرکت هواپیمایی خریداری نمایید؛ به این دلیل که کنار آمدن با مقرارات تعیین شده یک شرکت راحت تر از کنار آمدن با قوانین چند شرکت است. در صورتی که از نظر مالی نیز مشکلی نداشته باشید باز هم چانه زدن با پرسنل مختلف در قسمت های مختلف فرودگاه، زمان را از شما می رباید. در واقع شرکت های هواپیمایی تا حد ممکن باید نظر ارباب رجوع را جلب کنند اما گاهی از اینکه شمار را مقصر بدانند نیز بدشان نمی آید.

در نتیجه برای فرار از چنین دردسری پیشنهاد می کنیم که فقط با یک شرکت هواپیمایی کار کنید، زیرا پرسنل ماهر آنها توانایی لازم برای اتصال نقاط مبهم پرواز مسافر را دارند، مخصوصا در فرودگاه های بزرگ. نکته دیگری که لازم می دانیم آن را عنوان کنیم این است که برای پروازهای  کانکشنی در انتخاب شرکت های هواپیمایی دقت کنید، یعنی باید طوری باشند که با هم هماهنگی و همکاری لازم را برقرار کنند. بعضی از سایت ها و یا آژانس ‌های مسافرتی بلیط هواپیمایی را پیشنهاد می دهند که شرکت هایشان با هم در ارتباط  نیستند. بنابراین در انتخاب سایت ها دقت کنید و وب سایت های معتبر را برگزینید.

زمان پروازهای کانکشنی را چک کرده و چنانچه در ایامی از سال بود که پیش بینی می کنید پرواز تاخیر دارد، تایم پرواز را عوض کنید. بعضی از فرودگاه ها که مسافران زیادی در آنها تردد می کنند معمولا با تاخیر در پرواز مواجه می شوند.همیشه شرکت های هواپیمایی برای از دست دادن پروازهای کانکشنی پیرو مقررات خاص خود هستند ولی برای موارد زیر به طور یکسان پاسخگو می باشند، برای نمونه:

شرایط اول: چنانچه پرواز ورودی مسافر با تاخیر همراه باشد و موجب گردد فرد از پرواز کانکشنی خود جا بماند، ایرلاین موظف است که پرواز بعدی را بدون دریافت مبلغی برای مشتری رزرو کند. چنانچه صندلی خالی موجود نباشد، در نخستین پرواز یک جا برای شما رزرو می کنند.

شرایط دوم: وقتی پرواز ورودی مسافر در موعد مقرر شکل گرفته باشد و فرد فرصت لازم جهت رسیدن به پرواز کانکشنی خود را داشته و چنانچه به موقع به پرواز مورد نظر نرسد، ایرلاین نخستین پرواز ممکن را بدون هیچ هزینه ای برای مشتری رزرو می کند. بعلاوه همیشه اولین مسافری که با تاخیر روبه رو شده نسبت به دومین مسافر ارجحیت دارد.

خرید بلیط هواپیما تهران

برای خرید بلیط هواپیما تهران کافیست که به یکی از سایت های معتبرعرضه بلیط مراجعه کرده و در سربرگ مربوطه، و با درج اطلاعات خواسته شده نسبت به ثبت بلیط اقدام نمایید. پس از اینکه اطلاعات را در فیلدها وارد کردید دکمه تایید را بزنید و به صفحه بعد بروید. در ادامه یکی از پروازهای معرفی شده را انتخاب کنید و همانجا به صورت آنلاین بدون واسطه هزینه بلیط را بپردازید.

یکی دیگراز راه های پیشنهادی خرید بلیط این است که برنامه های کاربردی را روی تلفن های هوشمند خود نصب نمایید و از آنجا، همانند مسیر گفته شده مانند خرید از سایت را پیش ببرید و بلیط را آنلاین بخرید.

روش آخری که تقریبا کمتر کسی دیگر به سراغ آن می رود، روش خرید بلیط به صورت حضوری است، به این شکل که باید به آژانس های فروش بلیط بروید و در آنجا حضورا بلیط را رزرو و خریداری نمایید.

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *