وسایل تکمیلی برای سیسمونی نوزاد/ آشنایی با وسایل جدیدی که به رفاه مادر و کودک کمک می کند!

 به قول مادربزرگ‌ها؛ بچه‌داری روز به روز آسان‌تر می‌شود چون امكاناتی كه در اختیار مادرهاست بیشتر می‌شود و دیگر لازم نیست بسیاری از كارها به تنهایی و با دست انجام شود. مثلا دیگر لازم نیست مثل گذشته مادرها تمام لباس‌های كودك را با دست بشویند یا مدام كودك را بغل كنند یا… و بیشتر مادرها هم مدام به‌دنبال یافتن وسیله‌هایی هستند كه در بچه‌داری به آن‌ها كمك كند.

 كافی است گشتی در بازار بزنید تا ببینید وسایل زیادی برای راحتی مادر و كودك یافت می‌شوند؛ وسایلی كه هر كدام كاربردی خاص دارند كه موجب صرفه‌جویی وقت مادر و آسودگی بیشتر برای كودك می‌شوند و این وسایل باعث می‌شوند، مادرها بتوانند وقت بیشتری برای توجه به نیازهای خود پیدا ‌كنند.

با خیال راحت بخوابید

مادرها وقتی كودك‌شان كنار خودشان نخوابیده باشد، هزار نگرانی دارند؛ این‌كه مبادا كودك بیدار شود و صدای گریه‌اش شنیده نشود یا این‌كه مبادا اتاق كودك خیلی سرد یا گرم باشد و… اما با این وسیله دیگر خیال‌تان راحت است، این «واكی تاكی» دماسنج‌دار صفحه نمایش دیجیتال دارد كه می‌توانید آن را به‌گونه‌ای تنظیم كنید كه با گریه‌های نیمه‌شب كوچولوی‌تان فعال شود. علاوه بر این‌ها، می‌توانید دمای اتاق او را نیز مرتب از راه دور چك كنید.

تاب جادویی

همه بچه‌ها عاشق تاب‌بازی هستند اگر كسی آن‌ها را هل بدهد می‌توانند ساعت‌ها روی تاب بنشینند اما مهم این است كه كسی وقت كافی داشته باشد كه مرتب آن‌ها را هل بدهد ولی این تاب برقی با صندلی راحتی ویبره‌دار موزیكالش، می‌تواند حسابی خیال شما را راحت كند. صندلی آن برای نوزادان یك روزه تا ۹ ماهه قابل استفاده است و می‌توان آن را در ۴حالت تنظیم كرد تا كودك كاملا سرگرم شود.

اگر می‌خواهید نوزادتان گریه نكند

اگر كودك شما مدام گریه می‌كند و می‌خواهد او را بغل كنید، شاید این وسیله كمی او را آرام كند. كافی است كودك را درون این دستگاه قرار دهید و دكمه حركت آن را بزنید تا آرام كودك شما تاب بخورد و همزمان با تاب خوردنش موسیقی پخش شود، سرعت تاب در ۵ حالت مختلف تنظیم می‌شود و تا زمانی كه نوزاد نمی‌تواند راه برود، كاملا برای آرام‌كردن كودك مناسب است.

اینقدر كوچولو را نپوشانید!

یكی از نگرانی‌های بسیاری از مادرها سرما خوردن كودك‌شان است تا جایی كه بسیاری از مادرها ترجیح می‌دهند تا حد ممكن اتاق را گرم كنند تا مبادا كودك سرما بخورد اما می‌توان با داشتن دماسنج و رطوبت سنجی دیجیتال برای اتاق كودك دمایی معتدل و مناسب فراهم كرد، این وسیله دارای سنسور الكترونیكی برای نمایش دائم دما و رطوبت است و توانایی ضبط دما و رطوبت را دارد، همچنین درجه آن هم روی سانتی‌گراد تنظیم می‌شود و هم روی فارنهایت.

برای درست كردن غذای كوچولو

درست كردن غذا برای كودكان مهارت ‌ویژه‌ای می‌خواهد تا خاصیت مواد غذایی كاملا حفظ شود و مواد مفید خود را از دست ندهد. این دستگاه غذاساز مخصوص كودك قابلیت پخت غذا (گوشت، سبزی‌ها و…) با حفظ ویتامین در ۱۰ دقیقه را دارد. علاوه بر این، می‌تواند شیر را هم گرم و استریل كند.

از راه دور كودك‌تان را كنترل كنید

زمانی كه كودك‌تان خوابیده است، فرصت مناسبی را در اختیار شما قرار می‌دهد تا كمی به امور شخصی یا منزل بپردازید اما حتی در زمان خواب فرزندتان، شما باید مراقب او باشید. دستگاه‌های مراقبتی شما را در این امر یاری می‌رساند. با این دستگاه می‌توانید علاوه بر شنیدن صدای كودك‌تان، او را هم ببینید. شما می‌توانید از دستگاه مراقبتی تصویری برای كنترل و محافظت از بچه‌ها و خارج نشدن آن‌ها از در منزل استفاده كنید.

وسیله‌ای كه هر مادری باید داشته باشد

پزشكان همیشه توصیه می‌كنند، تب كودكان را باید جدی گرفت چون درصورت بی‌توجهی ممكن است عواقب جدی به همراه داشته باشد، به همین دلیل در هر خانواده بچه‌دار باید حتما یك وسیله تب سنج وجود داشته باشد تا بتوان در مواقع ضروری از آن استفاده كرد، مسلما یك تب‌سنج دیجیتال می‌تواند بسیار دقیق‌تر از انواع معمولی باشد. این دستگاه قابلیت سنجش دمای بدن از طریق دهان، زیر بغل یا مقعد را داراست و در حداكثر زمان ۶۰ ثانیه میزان دمای بدن را نشان می‌دهد، علاوه بر این، ضد‌آب مجهز به زنگ هشدار هم است.

یك پرستار برای خواباندن نوزاد

این وسیله برای خواباندن كودك ایده‌آل است، دستگاه تنظیماتی دارد تا در جهت‌های مختلف حركت كند و كودك را آرام نگه دارد. مثلا یك تنظیم آن به‌گونه‌ای است كه كودك بخوابد، تنظیم دیگر همانند تاب جلو و عقب می‌رود تا كودك سرگرم شود، در مجموع ۶ سرعت مختلف، ۸نوع موسیقی، ۲ حالت خوابیدن و اسباب‌بازی‌هایی برای سرگرمی بیشتر كودك دارد. این وسیله هم با باتری كار می‌كند و هم به‌طور مستقیم به برق وصل می‌شود.

نگران آلودگی شیشه شیر نباشید

شیشه نوزاد از آن وسیله‌هایی است كه شست‌وشو و تمیزی آن در سلامت كودك نقش زیادی دارد و معمولا مادرها هم در این زمینه وسواس زیادی دارند. بدون شك بودن یك دستگاه استریلیزه‌كننده شیشه می‌تواند حسابی برای مادران كمك‌كننده باشد. این دستگاه قابلیت استریلیزه كردن ۶ شیشه را همراه با قطعات همراه آن داراست تا با خیال راحت در آن‌ها شیر و قنداق بریزید و استفاده كنید.

اگر كودك‌تان سرما خورده‌است

در این روزهای سرد كه در همه خانه‌ها دستگاه‌های گرمایشی روشن است، گذاشتن یك بخور مرطوب‌كننده هوا در اتاق كودك می‌تواند تنفس او را آسان‌تر كند و اگر هم سرما خورده باشد در بهبود او موثر است، این دستگاه بخور گرم تا ۳ لیتر ظرفیت دارد و می‌تواند به‌مدت ۱۲ ساعت هوای اتاق را كاملا مرطوب نگه دارد و این دستگاه انرژی زیادی مصرف نمی‌كند و زمانی كه سطح آب دستگاه به حداقل می‌رسد خودبه‌خود خاموش می‌شود.
 

منبع خبر : صبح بخیر

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *