وسایلی که باید برای زایمان به بیمارستان برد!

بهترین زمان برای بستن ساک نوزاد پیش از هفته سی و ششم بارداری است. به علاوه اگر از جزئیات وسایل مورد نیاز برای زایمان و تولد نوزاد در بیمارستان اطلاع ندارید، جای نگرانی نیست! با ما همراه باشید. در این مطلب فهرست کاملی از آنچه که نوزاد، مادر و همراه او در بیمارستان نیاز دارند را ارائه کرده‌ایم:

وسایلی که باید برای زایمان به بیمارستان برد

وسایلی که باید برای زایمان به بیمارستان برد

اگر به فکر جمع آوری وسایل مورد نیاز برای تولد نوزاد در بیمارستان و بستن ساک زایمان هستید، فهرستی که در ادامه مشاهده می‌کنید به شما کمک بسیاری خواهد کرد:

چند دست لباس نوزاد
کلاه
جوراب
دستکش نوزادی برای جلوگیری از چنگ زدن غیر ارادی نوزاد
پوشک
لوسیون و کرم
ناخن‌گیر و سمباده ناخن نوزاد (گاهی به عللی از جمله زردی نوزاد، پزشک توصیه می‌کند تا نوزاد چند روز در بیمارستان بماند)
پتو
دستمال مرطوب

چه زمانی باید ساک نوزاد را ببندیم؟
درست است که پزشک شما زمان دقیق تولد فرزندان‌تان را اعلام کرده است، اما هیچگاه احتمال زایمان زودتر از موعد صفر نیست، بنابراین بهتر است زودتر به فکر بستن ساک نوزاد باشید. ترجیحا در هفته سی و ششم بارداری یا حتی پیش از آن اقدام به جمع آوری وسایل مورد نیاز نوزاد باشید.

چه چیزهایی را با خود به بیمارستان نبریم؟
از بردن زیورآلات به بیمارستان خودداری کنید. گاهی مادران برای آنکه خودشان و فرزندشان هنگامی که بستگان برای دیدن آنها به بیمارستان می‌آیند آراسته باشند، مقداری زیورآلات همراه با خود می‌برند. استفاده از زیورآلات برای نوزاد ممکن است به او آسیب برساند، بنابراین به هیچ وجه زیورآلات با خود به بیمارستان نبرید.

هر دارو و یا ویتامینی که با خود به بیمارستان می‌آورید، باید توسط داروخانه بیمارستان تائید شود. علاوه بر این، اگر به دارویی نیاز باشد، پزشک آن را تجویز می‌کند و می‌توانید از داروخانه بیمارستان داروها را تهیه کنید.
برخی از خانواده‌ها دوست دارند تا تولد کودک خود را در بیمارستان جشن بگیرند، از این‌رو تعدادی شمع همراه خود می‌برند، اما روشن کردن شمع در بیمارستان ممنوع است.

وسایل مورد نیاز برای ساک بیمارستان مادر
بهتر است بدانید که علاوه بر ساک نوزاد، باید ساکی برای خودتان نیز آماده کنید. زیرا پس از زایمان و در زمان بستری بودن در بیمارستان، به لوازمی نیاز دارید که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت:

۱. پرونده‌های پزشکی: پرونده‌ و سوابق پزشکی را حتما در ساک خود قرار دهید تا در موقع لزوم همراهتان آن را در اختیار پزشک قرار دهد.

۲. لباس راحتی: اگر قرار است مدتی در بیمارستان بمانید، یک الی دو دست لباس راحتی نیز همراه داشته باشید. همچنین لازم است تا برای بعد از زایمان نیز لباس مناسب بردارید.

۳. دمپایی راحتی: بهتر است یک جفت دمپایی تمیز و راحت در ساک خود داشته باشید تا در بیمارستان از آنها استفاده کنید.

۴. کرم لب: گاهی در طول زایمان، لب‌ها بر اثر فشار ترک می‌خورند، بنابراین بالم یا کرم لب همراه خود داشته باشید تا بعد از زایمان استفاده کنید.

۵. بالشت راحت: درست است که در بیمارستان بالشت وجود دارد، اما شاید بد نباشد که برای آسایش و راحتی بیشتر بالشت خودتان را همراه داشته باشید.

۶. چشم بند و گوش گیر: اگر عادت دارید در محیطی کاملا ساکت و بدون نور استراحت کنید، حتما چشم بند و گوش گیر همراه خود داشته باشید.

۷. وسایل بهداشتی: بهتر است نوار بهداشتی همراه خود داشته باشید تا برای خونریزی بعد زایمان از آن استفاده کنید.

۸. کرم و لوسیون: بسیاری از افراد پوست خشکی دارند، بنابراین بهتر است این مرطوب کننده‌ها را نیز همراه داشته باشند.

وسایل مورد نیاز برای همراه مادر در بیمارستان
اگر قرار است به عنوان همراه مادر به بیمارستان بروید، وسایل زیر را همراه داشته باشید:

دوربین فیلمبرداری (البته اگر دوربین تلفن همراهتان کیفیت مناسبی ندارد) برای فیلم گرفتن از نخستین مرتبه‌ای که مادر نوزاد خود را در آغوش می‌گیرد.

مقداری پول
یک دست لباس

منبع خبر : برگرفته از setare

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *