نقش قرص کلسیم و منیزیم در تعیین جنسیت دختر!

مصرف قرص های کلسیم و منیزیم می تواند موجب افزایش احتمال جنسیت جنین دختر شود…

قرص کلسیم و منیزیم برای دختردار شدن موثر است!

نتایج تحقیقات نشان داد که مصرف قرص کلیسیم و منیزیم می تواند تاثیر معنی داری بر تعیین جنسیت جنین داشته باشد که تلفیق آن با روش زمان بندی رابطه جنسی، تاثیرات راضی کننده در تعیین جنسیت دختر داشت.

نقش قرص کلسیم و منیزیم در تعیین جنسیت دختر

تعیین جنسیت جنین یک از دغدغه های اصلی بسیاری از افراد است. با جستجویی کوتاه در فضای وب احتمالا به نسخه های مختلفی از تعیین جنسیت برخورد خواهید کرد. بعضی از این توصیه ها صرفا تجربیات شخصی و بعضی توصیه هایی است که از قدیم نقل شده. اما در این میان دسته از پیشنهادات علمی و بر پایه مطالعات و تحقیقات معتبر ارائه شده اند.

شاید بتوان گفت که اولین مطالعات علمی در زمینه تاثیر عوامل محیطی بر جنسیت نوزاد نظریه Shettles یود که بر اساس آن اسپرم‌های حاوی کروموزوم Y یا به عبارتی عامل ایجاد فرزند پسر، در محیط اسیدی رحم توان بقای کمتری نسبت به کروموزوم های X دارند اما از نظر سرعت از کروموزوم های X قدرتمندتر هستند.

بر اساس این نظریه هرچه ورود اسپرم ها به رحم به زمان تخمک گذاری نزدیکتر باشد احتمال ایجاد نوزاد پسر بیشتر است و اگر ۲ تا ۳ روز قبل یا بعد از تخمک گذاری رابطه جنسی برقرار شود احتمال ایجاد نوزاد دختر بیشتر است. نتایج تحقیقات این دانشمند موجب انتشار کتاب ارزشند How to Choose the Sex of Your Baby گردید.

بر اساس این نظریه، روش های مختلفی جهت تعیین جنسیت پیشنهاد شده. از رژیم هایی که باعث کاهش اسیدیته رحم می شوند تا روش های اسیدی یا بازی کردن رحم. که بسیاری از این روش‌های پایه و اساس علمی منسجمی ندارند.

نتایج یک تحقیق گسترده در سال ۲۰۱۰ در دانشگاه Delft هلند، در بین تعداد زیادی از خانواده هایی که خواهان داشتن فرزند دختر بودند نشان داد که مصرف مکمل های کلسیم و منیزیم می تواند موجب افزایش احتمال ایجاد فرزند دختر شود. در این تحقیق زوج ها به ۴ گروه تقسیم شدند.

گروه اول مکمل های کلیسیمی و منیزیم ای مصرف کرده و به آنها توصیه شده بود ۲ روز قبل از تخمک گذاری و چند روز بعد از آن اقدام به رابطه جنسی نکنند. گروه دوم تنها مکمل ها را مصرف می کردند و از نظر زمان بندی محدودیتی نداشتند و گروه سوم تنها زمان بندی رابطه را حفظ کرده و مکملی مصرف نکردند. و در نهایت گروه چهارم به عنوان گروه کنترل هیچ روشی را استفاده نکردند.

در نتیجه نهایی گروه اول که هر دو روش را به صورت همزمان به کار برده بودند ۸۰ درصد بیشتر از گروه کنترل صاحب فرزند دختر شدند. گروه دوم و سوم در حدود ۳۰ درصد با گروه کنترل اختلاف داشتند.

نتایج این تحقیق نشان داد که مصرف کلیسیم و منیزیم می تواند تاثیر معنی داری بر تعیین جنسیت جنین داشته باشد که تلفیق آن با روش زمان بندی رابطه جنسی، تاثیرات راضی کننده در تعیین جنسیت داشت.

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *