نحوه بستن کمربند ایمنی در بارداری

استفاده صحیح از کمربند ایمنی در دوران بارداری تا ۸۴ درصد احتمال مرگ و میر و خطر را در تصادفات برای مادر و کودک کاهش می دهد و جنین چهار تا پنج برابر بیشتر احتمال زنده ماندن خواهد داشت اما تنها ۶۸ درصد زنان باردار از شیوه صحیح بستن کمربند آگاهی دارند. بنابر توصیه پزشکان زنان باردار باید همیشه از کمربند ایمنی استفاده کنند. قرار گرفتن کمربند ایمنی به شیوه صحیح نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. بخش زیرین کمربند باید درست زیر شکم و یا روی باسن قرار گرفته و قسمت بالای آن کاملاً روی شانه ها قرار گیرد. اگر کمربند ناحیه گردن را آزار می دهد می توان از یک بالش کوچک استفاده کرد تا زن باردار احساس راحتی بیشتری کند. علاوه بر این، کمربند باید از جنس نرم و انعطاف پذیر باشد تا تنفس مادر را با مشکل روبه رو نکند.

نکاتی که توجه به آنها در دوران بارداری ضروری است:

▪ بهتر است زنان در این دوران در صندلی عقب بنشینند.
▪ در صورت اقدام به رانندگی هرگز به جلو خم نشوند. 
▪ در زمستان، قبل از ورود به ماشین، آن را گرم کنند تا نیازی به پوشیدن کت و کاپشن در ماشین نبوده و کمربند راحت تر بسته شود.
▪ صندلی جلو باید تا حد امکان به عقب برده شود تا فاصله زن باردار از فرمان و داشبورد بیشتر باشد. علاوه بر این، فاصله باید طوری تنظیم شود که پای او هنگام رانندگی به راحتی به پدال ها برسد.
▪ کیسه هوا ایمنی بیشتری را برای زن باردار به همراه می آورد.
▪ در صورت بروز هرگونه تصادف، حتی اگر فرد احساس ناراحتی نمی کند نیز باید سریعاً به پزشک مراجعه و از سلامت جنین و خودش اطمینان حاصل کند.

برای دیدن پربازدیدترین های نی نی نما لطفاً کلیک کنید…

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *