میخوام اسپرم بفروشم!/ آیا اهدا اسپرم غیرقانونی است؟

من ٣٧ سالمه شرايط اهدا اسپرم دارم ظاهر و هوش و موارد ژنتيكيم خوبه بدليل مشكلات مالي حاضر به فروش اسپرم هستم. برای فروش اسپرم باید کجا مراجعه کنم؟ آیا اهدا اسپرم غیرقانونی است؟؟؟

پاسخ مشاور:

باید با مراکز درمان ناباروری خصوصی تماس بگیرید. برخی از مراکز درمان ناباروری امکان اهدا اسپرم و فروش اسپرم دارند؛ با توجه به استراتژی برخی از مراکز، این خدمات ممکن است علنی و آشکار نباشد.

هر چند اهدا و فروش اسپرم غیرقانونی نیست اما در قانون ماده ای درباره آن وجود ندارد. با این وجود برخی از مراجع تقلید آن را تایید کرده اند. به این معنا که تلقیح اسپرم فرد غریبه به داخل رحم زن به منظور بارداری اشکال شرعی ندارد.

میخوام اسپرم بفروشم

اهدا کنندگان اسپرم از نظر وجود بیماریهای ارثی (مثل تالاسمی مینور) وبیماریهای مقاربتی (ایدز _ هپاتیت و… ) و بیماریهای خانوادگی (مثل دیابت) چک می شوند و فاقد آنها هستند. بیماری ژنتیک و ناهنجاری مادر زادی در اهداکننده وفامیل درجه یک و دوی او نیز وجود ندارد.

بعلاوه آنها دارای مشخصات ظاهری مناسب ودارای تناسب اندام و تحصیلات عالیه وسلامت عقلی مناسب هستند. خصوصیات ظاهری که از طریق ارث منتقل میشود (رنگ چشم و مو و…) با خصوصیات زوج گیرنده ی اسپرم تطابق داده میشود . سن اهدا کننده گان هم کمتر از ۳۰ سال می باشد.

خصوصیات ارثی قابل انتقالِ اهدا کننده ( مثل رنگ چشم و رنگ مو و اندازه قد ) با زوج گیرنده تطابق داده می شود . به اهدا کننده ی اسپرم هیچگونه اطلاعاتی در مورد زوج گیرنده ی اسپرم داده نمی شود . تنها نکته ای که اهدا کننده می داند اینست که می داند نطفه اش برای زوجی عقیم و ناشناس مورد استفاده قرار می گیرد . همچنین به گیرنده ی اسپرم نیز اسم و آدرس دهنده ی اسپرم داده نمی شود ، ولی چنانچه مایل باشند گروه خون و رنگ چشم واندازه ی قد و سن تقریبی اهدا کننده گفته می شود.

آیا اهدا اسپرم غیرقانونی است؟

قانون و اسپرم اهدائی
در ایران برای اسپرم اهدائی قانون تصویب نشده و پزشکانی که این کار را انجام می دهند، آنچه را که معقول به نظر میرسد ( و مقداری هم بر گرفته از قوانین کشورهای دیگر به شرط اینکه مخالف اسلام نباشد) انجام می دهند.

مجلس شورای اسلامی برای جنین اهدائی قانون تصویب کرده ولی برای اسپرم یا تخمک اهدائی قانونی تا بحال (سال ۹۷ ) تصویب نکرده است . البته عدم تصویب قانون به معنای غیر قانونی بودن آن نیست، بلکه کار غیر قانونی به عملی گفته می شود که قانون آنرا منع کرده وبرای کسی که آن کار را انجام دهد مجازات تعیین کرده ( مثل سقط جنین – دزدی – چاقو کشی و… ).

به بیان دیگر لایحه ی تلقیح اسپرم اهدائی تا کنون به مجلس ارائه نشده که مجلس راجع به این موضوع وارد بجث شود (مثل بسیاری از موضوعات دیگر که تاکنون مجلس وارد بحث آن نشده است از قبیل رحم اجاره ای و تخمک اهدائی و…). مراکز ناباروری حدود ۲۰ سال است منتظرند که مجلس قانون آنرا تصویب کند.

انتظار می رود که وزارت بهداشت و درمان با همکاری سازمان نظام پزشکی پیش نویس قانون اسپرم اهدائی را تهیه کنند و به مجلس ارائه دهند تا مجلس وارد بحث این موضوع شود و قانون آنرا تصویب کند .ولی تا بحال، پس از گذشت ۲۶ سال از صدور فتوا، اقدامی نشده است.

مسائل شرعی اهدای اسپرم:
خوشبختانه تعدادی از مراجع محترم تقلید ( آیت الله خامنه ای – آیت الله یزدی- آیت الله مظاهری- آیت الله موسوی اردبیلی- آیت الله موسوی بجنوردی – آیت الله روحانی – آیت الله طباطبائی قمی ) فتوا داده اند که تلقیح اسپرم فرد غریبه به داخل رحم زن به منظور بارداری اشکال شرعی ندارد، ولی در مورد ارث و محرمّیت احتیاط باید مراعات شود.

تعدادی از مراجع محترم تقلید نیز تلقیح اسپرم اهدائی را جایز ندانسته اند (آیت الله خمینی – آیت الله سیستانی – آیت الله بروجردی- آیت الله مکارم شیرازی – آیت الله شیرازی – آیت الله نوری همدانی).

زوجهائی که مرجع تقلیدشان مخالف تلقیح اسپرم اهدائی می باشد و تمایل دارند از این نوع درمان بهره مند شوند ، می توانند مطابق بند ۱۹ از احکام تقلید که اول تمام رساله ها نوشته شده بعضی مسائل را از مرجع تقلید دیگری که از نظر علمی همتراز مرجع تقلید خودشان باشد، تقلید کنند.

فرزند متولد شده چناچه دختر باشد چون ربیبه ی پدر فاقد اسپرم است به او محرم می باشد . به بیان دیگر اگر مردی با زنی ازدواج کند که دارای یک دختر بالغ و رشیده باشد به مناسبت ازدواج با این زن با دختر این زن هم محرم می شود . اگر خواستید دخترتان با عمویش ( یا پسرتان با عمه اش ) هم محرم شوند از دو راه صیغه خواندن بین فرزند و پدر بزرگ یا مادر بزرگ یا شیر دادن نوزاد می توان محرمّیت ایجاد کرد.

در مورد ارث هم ، جهت رعایت احتیاط بهتر است که مرد که پدر شرعی بچه می باشد ولی پدر ژنتیک نیست تمام مال خود را در زمان حیات به همسر و فرزند ( وهر شخص دیگری که می خواهد مثل والدین ) صلح کند (یا انتقال رسمی دهد ) تا مالی ازاو باقی نماند و جای شک در ارث بردن فرزند وجود نداشته باشد . و همچنین می توانید در صلح نامه یا سند رسمی این شرط را قرار دهید که تا زمانیکه زنده هستید حق استفاده از آن ملک ، با شماست و یا شرط شود در زمان حیات شما ، فرزندتان حق فروش آنرا ندارد ویا شروط دیگر.

منبع خبر : برگرفته از سایت دکتر ایزدی (تلقیح اسپرم اهدائی در اصفهان)

اشتراک‌گذاری
41 نظر
 1. سلام.بنده میخوام اسپرم بفروشم لطفا راهنمایی کنید..

 2. من اسپرم اهدایی میخوام

  1. سلام.اسپرم‌نیاز دارین هستم‌درخدمت تون جوان۲۶ساله از کرج وسالم.تو ایدی تلگرام پیام بفرستین. البرزنشینن .ممنون

  2. سلام نیاز دارید من فروشنده هستم ۳۰ ساله قد ۱۹۰ رنگ چشم قهوه ای مو مشکی

  3. محمد ایرانی نژاد پاسخ

   اسپرم فروشی دارم

  4. من اسپرم رایگان اهدا میکنم هوش بسیار بالا و زیبایی صورت دارم

 3. اسپرم اهدایی رايگان پاسخ

  سلام اسپرم رايگان است پی ام

 4. سلام،۲۶سالمه از تهران اماده اهدا اسپرم،درصورت نیاز ساعت۱۰صبح تا۸شب تماس بگیرید

  1. لطفا شماره بزارید.

  2. سلام من. نیاز مندم. چ جوری ارطبات كنم. با شما

   1. سلام من اهداکنندم جوون سالمیم هیچ مشکلی هم ندارم خوشکل هم هستم آها استعدادفوتبالمم خوبه نیازمالی دارم اگه کسی هست بزنگه اینم شماره باتشکر

   2. من اسپرم رایگان اهدا میکنم هوش بسیار بالا و زیبایی صورت دارم

  3. سلام دوستان اهدا کننده هستم ۲۰ سالمه و شرایط عالی دارم telegram:a_nazari4
   تماس:۰۹۰۱۶۹۱۱۴۹۱

 5. میخوام اسپرم بفروشم شرایطش چطوریه؟بایدچیکارکنم

 6. باسلام،جواني٢٩ساله هستم ورزشكار،قد١٨١ وزن٩٠،رنگ چشم و مو و ابرو مشكي،اصالت كرد هستما از مادري رامسري،
  فروش اسپرم،گروه خونيO+
  بدون هيچگونه بيماري

  1. لطفا پیام بدید

 7. جوان ۲۷ساله حدود ۱۳سال رزمی کار میکنم سالم و سلامت
  اماده اهدا اسپرم

 8. با سلام وقت بخیر.
  میشه راهنمایی بفرمایید برا فروش اسپرم.
  اگه جایی هم هست ادرس بدین.

 9. با سلام خدمت دوستان . برای فروش اسپرم در خدمتتونم . قد ۱۸۴ وزن ۷۸ کیلو . رنگ چشم آبی . موهای بور . رنگ پوست سفید . . از کودکی ورزش کردم و اصلا دنبال دود و قلیون و سیگار نبودم . بدون هیچگونه بیماری . دوستانی که تمایل به خرید دارند پیام بزارن هم. اهنگ میکنیم

  1. من میخام با شمار برای خرید اسپرم ارتباط داشته باشم لطفا تماس بگیرین ۰۹۳۷۸۷۹۷۷۵۴

 10. من اسپرم میخوام ولی حتما سید باشد

  1. سلام.سیدم.دارای یک فرزند سالم؛زیباوباهوش.

 11. با سلام جوانی ۲۹ ساله ام متاهل و فرزند دار شرایط فروش اسپرم و دارم و هیچ بیماری ندارم هرکی خواست هماهنگ کنبم

  1. احتیاج به اهدا کننده اسپرم دارم در صورت تمایل ایمیل بزنید به بنده

   1. ۰۹۱۷۶۰۵۳۱۷۶

   2. اهدامیکنم نیازمالی دارم ۰۹۱۷۶۰۵۳۱۷۶نیازمندبزنگه

   3. سلام تماس بگیرید یا پیامک بدین
    ۰۹۰۱۶۹۱۱۴۹۱

   4. سلام هنوز هم اسپرم احتیاج دارید؟

 12. من۳۲ سال دارم میخواهم اسپرم بفروشم نیاز مالیدارم اگه راهنمای کنید ممنون میشم

 13. باسلام
  بنده آماده اهدای اسپرم خود به اونای که نیاز دارن هستم
  هوش بالایی دارم و رنگ چشم سبز
  در صورت نیاز اسمم همون آیدی تلگرامم هست پیام بدین

 14. سلام جهت اهدا اسپرم
  قد ۱۸۰
  رنگ چشم سبز
  مو قهوه ای روشن
  سالم
  ورزشکارم
  سن ۳۱

  1. سلام
   من نياز بِه اسپرم اهداي دارم لطفا بِه اين ايدي پيام دهيد
   [email protected]

 15. با سلام جوانی ۲۴ ساله متاهل قد ۱۷۳ سالم ورزشکار دارایه یک فرزند پسر .بدلیل مشکل مالی حاضر ب فروش اسپرم هستم لطفا ادرس یا شماره تلفن پیامک کنین ممنون میشم

  1. لطفا با شماره ۰۹۲۱۴۳۴۴۹۵۳ درخصوص اهدا پی ام بدید

 16. سلام.متاهلم ۲۵سالمه یه پسر ۸ماهه دارم ب خوش چهره.بخاطر نیاز مالی حاظر ب اهدای هستم.

 17. سلام من۳۱سالمه یه دختر دارم دوتا پسر دوقلو و دوتا پسر دوقلو تو راه دارم
  میخوام اسپرم بفروشم هرکس مایل بود درخدمتم

 18. سلام من جوون سالمیم خوشکل هم هستم استعدادمم خوبه میخام بفروشم نیازمالی دارم اگه کسی خاست بزنگه ۰۹۱۷۶۰۵۳۱۷۶

 19. اهدا کننده هستم نیازمند بیاد تلگرام
  اسمم ایدی تلگراممه

 20. سلام
  نیازمند به اهدا اسپرم در هرمزگان دارم در صورت تمایل ایمیل بزنید
  [email protected]

 21. سلام ۳۶سالمه متاهل اماده فروش اسپرم .

 22. میثم اللهوردیلو پاسخ

  با سلام من پسری ۲۱ساله هستم در ارومیه حاضر ب اهدا اسپرم هستم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *