موفقیت دارویی برای پیشگیری از زایمان زودرس ناشی از آلودگی!

پزشکان استرالیایی در بررسی‌های خود یک داروی آزمایشی تولید کردند که می‌تواند از شایع‌ترین دلیل تولد زودرس نوزاد جلوگیری کند.

 آزمایش‌های اولیه توسط متخصصان استرالیایی نشان می‌دهد که استفاده از نوع غیرمخدر "نالوکسون" در موش‌های باردار می‌تواند از تولد زودرس بچه‌موش‌ها جلوگیری کند.

این نسخه از دارو که (+)-Naloxone نامیده می‌شود به طور چشمگیری میزان تولد زودهنگام بچه موش‌هایی که در معرض یک نوع ماده موجود در باکتری قرار دارند کاهش می‌دهد. این ماده موجب بروز التهاب می‌شود.

علاوه بر این، این دارو مانع از آن می‌شود که در صورت قرار گرفتن موش باردار در معرض باکتری E.Coli در اواخر دوران بارداری بچه‌موش‌ها با وزن پایین به دنیا آیند.

"سارا رابرتسون" نویسنده ارشد این مطالعه گفت: در این بررسی مشاهده شد درمان موش‌های باردار با داروی (+)-Naloxone آنها را به طور کامل در برابر تولد زودهنگام ناشی از باکتری محافظت می‌کند.

متخصصان استرالیایی این داروی آزمایشی را با موفقیت روی موش‌ها تست کردند که می‌تواند از تولد زودهنگام ناشی از آلودگی پیشگیری کند.

به گزارش مدیکال دیلی، عفونت‌های باکتریایی، استرس یا دیگر آسیب‌های وارد شده به جفت در دوران بارداری می‌تواند با واکنش التهابی همراه شود و در نتیجه تولد پیش از موعد را به دنبال داشته باشد.

در حالی که داری نالوکسون برای کاهش التهاب مورد استفاده قرار می‌گیرد نسخه تولید شده توسط متخصصان استرالیایی، دریافت کننده‌ای که این نوع از التهاب موسوم به ""Toll-like receptor 4 را صادر می‌کند، مهار می‌سازد.

منبع خبر : ایسنا

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *