مناسب ترین رنگ اتاق خواب کودک دختر و پسر!

معمولا رنگ‌های صورتی و بنفش را مختص اتاق خواب کودکان دختر می‌دانند. معمولا رنگ‌های انتخابی برای اتاق خواب کودکان پسر رنگ‌های آبی، سفید، طوسی، رنگ چوب و… هستند. اما اگر کودکتان در سنین بالاتر به رنگ دیگه‌ای علاقه نشان می‌دهد، بسته به سلیقه‌ی او اتاقش را چیدمان کنید…

مناسب ترین رنگ اتاق خواب کودک

شاید باورتان نشود اما از نظر پژوهشگران رنگ اتاق کودک در باهوش شدن او تاثیر گذار است، قطعا شما هم دوست دارید فرزندی باهوش داشته باشید پس با ما همراه باشید تا به شما بگوییم کدام رنگ ها کودک را باهوش میکنند.

مناسب ترین رنگ اتاق خواب کودک
رنگ اتاق کودک بر هوش، احساسات، اعتماد به نفس و رفع بی قراری کودکان دختر و پسر تاثیر میگذارد، پس اگر قرار است برای اتاق فرزدتان یک رنگ مناسب انتخاب کنید بهتر است نکات زیر را هم در نظر داشته باشید.

رنگ اتاق نوزادان تا ۳ ماهگی
طبق تحقیقات محققان نوزاد تا ۳ ماهگی فقط توانایی تشخیص رنگ های سفید، سیاه و خاکستری دارد. به همین دلیل بهتر است تم سیاه و سفید برای اتاق نوزاد انتخاب کنید اما از ۳ تا ۶ ماهگی رنگ های جذاب و شاد دیگری همچون زرد و سرخابی را به این ترکیب خنثی اضافه کنید این کار باعث تقویت بینایی او میشود.

رنگ اتاق نوزادان ۶ ماهه تا ۱ ساله
نوزادان شش تا دوازده ماهه قدرت بینایی شان رشد کرده و توانایی تشخیص رنگ ها را دارند و شما به عنوان والدین او باید رنگ های جذاب دیگری را با اضافه کردن عروسک، وسایل دکوری و تابلو وارد اتاق آن ها کنید. ولی در انتخاب رنگ با دقت تصمیم بگیرید و طوری نباشد که آرامش اتاق خواب از بین برود مثلا سبز کمرنگ و آبی کمرنگ برای کاغذ دیواری بسیار مناسب اند.

رنگ اتاق کودک ۱ تا ۲ ساله
کودکان ۱ تا ۲ ساله کم کم توانایی راه رفتن و حرف زدن به دست می آورند و رنگ ها برایشان قابل درک است شما میتوانید از رنگ های خنثی در کنار رنگ های جذاب استفاده کنید تا فضایی شاد و پرانرژی برای فرزندتان فراهم کنید. انتخاب این رنگ ها در خلاقیت، هوش و پرورش استعداد کودکان تاثیر بی‌نظیری دارند.

رنگ اتاق کودک دختر

معمولا رنگ‌های صورتی و بنفش را مختص اتاق خواب کودکان دختر می‌دانند. اما اگر کودکتان در سنین بالاتر به رنگ دیگه‌ای علاقه نشان می‌دهد، بسته به سلیقه‌ی او اتاقش را چیدمان کنید. یکی از مواردی که در اتاق خواب نوزاد رعایت آن از الزامات است، فراهم سازی و آماده سازی فضای آن برای نوزاد و مادر است. این فضا باید برای هر دو مناسب و آرامش بخش باشد. زیرا در سنین پایین مادران اکثر وقت خود را در کنار نوزادان خود می‌گذرانند.

 لازم به ذکر است سعی کنید در طراحی فضای اتاق کودکتان حتما رنگ سفید را به عنوان یک رنگ مکمل و دلخواه به کار برید.

رنگ اتاق کودک پسر

معمولا رنگ‌های انتخابی برای اتاق خواب کودکان پسر رنگ‌های آبی، سفید، طوسی، رنگ چوب و … هستند. اما اگر کودکتان رنگ دیگری را می‌پسندد طبق سلیقه‌ی او پیش روید. در کنار ترکیب رنگ فضا، به المان‌ها و عناصر دکوری و زینت بخش اتاق خواب او نیز بیندیشید.

برای مثال اگر فرزندتان علاقه‌ی زیادی به نجوم دارد، سعی کنید این مورد را وارد طراحی و دکوراسیون داخلی کرده و حتما آن را در نظر بگیرید. برای مثال می‌توانید به آن در روتختی، طرح روی دیوار، پوستر و یا تابلو، کوسن و … اشاره کنید. فرش انتخابی برای اتاق خواب کودکتان نیز از این قاعده مستثنی نیست؛ بنابراین باید فرش و یا به طور کلی پوشش کف شما مناسب سن فرزندتان باشد.

منبع خبر : setare،tebyan،nininama

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *