“مصرف گردو در بارداری” و باهوش شدن جنین/ روزی چند عدد بخوریم؟!

گردو از منابع سرشار ويتامين و فسفر است يکي از مواد غذايي که در گروه مغزها قرار مي­گيرد. اما آيا جداي از طعم و مزه مطبوع اين ماده غذايي به خواص فوق­ العاده آن توجه کرده ­ايد؟

گردو يک مغز مقوي و پرخاصيت بوده و بسياري از مردم آن را در وعده‌ها و ميان وعده‌هاي مختلف مصرف مي‌کنند.

از فايده ها و تاثيرات مفيد مصرف گردو براي مادران باردار و جنين آن ها چه ميزان اطلاع داريد اين دانه روغني چه تاثيراتي بر جنين مي گذارد؟

 ضريب هوشي جنين هايي که مادران آن ها در دوران بارداري گردو مصرف کرده اند بالاتر است همچنين مادارن آن ها از بيمار يهاي روده اي و سوء هاضمه در امان خواهند ماند .

گردوي ايراني يک خشکبار مقوي است و مصرف روزانه دو عدد از آن براي زنان باردار توصيه مي شود.

بانوان باردار مي توانند روزي دو عدد گردو ميل کنند، زيرا خوردن اين خشکبار مقوي سبب تقويت عمومي بدن مادر شده، ذهن جنين را تقويت مي کند و همچنين باعث مي شود تا پس از زايمان زيبايي پوست شکم خود را حفظ کنند.

بانوان باردار مي توانند روزي دو عدد گردو ميل کنند

گردو خون ساز و تصفيه كننده خون، درمان­ كننده بيماري­هاي ريوي و مسكن دل پيچه است مرباي گردو، ملين بوده و آپانديس را تقويت مي كند، خوردن گردو از تشكيل سنگ كليه و سنگ كيسه صفرا جلوگيري کرده و خوردن آن با انجير و موز مقوي حواس و مغز است . چون گردو داراي مس مي باشد بنابراين به جذب آهن در بدن كمك مي كند گردو از بروز حمله قلبي جلوگيري مي‌كند.

گردو با داشتن مواد مغذي زياد غذاي بسيار خوبي است ولي مانند هر چيز ديگر نبايد در خوردن آن افراط كرد و از پنج عدد در روز بيشتر مصرف بشود زيرا براي سلامتي زيان آوراست.

زياده روي در مصرف گردو ، باعث ورم لوزه و زخم دهان مي شود. مخصوصا گردو براي گرم مزاج ها خوب نيست و معمولا بهتر است اينگونه افراد بعد از خوردن گردو دهان خود را بشويند و يا انار ترش و يا كمي سكنجبين يا سركه بخورند.

کساني که ناراحتي معده و کبد دارند نبايد گردو بخورند. افراد چاق نيز بايد ازآن پرهيز کنند. مغز گردو لطيف است و در اثر ماندن كهنه مي شود و رنگ آن زرد يا قهو ه اي و طعمش تند مي شود و باعث مسموميت خواهد شد و نبايد از آن استفاده شود.

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *