قصد بارداری دارید؟

مراقبت از بدن‌تان را پیش از اینکه بارداری شما تایید شود، شروع کنید.

● برای آماده کردن بدن‌تان برای بارداری به این توصیه‌ها عمل کنید:

▪ رژیم غذایی متعادل و سالم، مملو ار میوه‌ و سبزی و با چربی کم داشته باشید. 

▪ یک برنامه منظم ورزشی را آغاز کنید. شما باید دست کم ۳۰ دقیق در روز در اغلب روزهای هفته ورزش کنید. 

▪ برای خواب خود یک برنامه مرتب داشته باشید به طوری که هر شب به اندازه کافی استراحت کنید. 

▪ هر روز مولتی‌ویتامینی که حاوی ۴۰۰ میلی‌گرم اسیدفولیک باشد، مصرف کنید. 

▪ برای معاینه جسمی به دکترتان مراجعه کنید و مطمئن شوید که همه واکسن‌های لازم را دریافت کرده‌اید. همچنین با دکترتان در مورد داروهایی که در حال حاضر مصرف می کنید و بی‌خطر بودن ادامه مصرف آنها در طول بارداری سوال کنید. 

▪ از مصرف سیگار و داروهای روانگردان غیرمجاز اجتناب کنید.

برای دیدن پربازدیدترین های نی نی نما لطفاً کلیک کنید…

اشتراک‌گذاری
4 نظر
 1. خیلی از مادرا این مراقبتها را انجام می دن تا باردار بشن. ولی باردار نمیشن. و این مراقبتها رو رها می کنن و بعد می بینن که باردار شدن!

 2. قبل از بارداری حتما اضاف وزن خود را کم کنید چون وزن بارداری و بعد شیردهی هم به آن اضافه می شود و دیگر نمی توانید کاری کنید.

 3. وقتی تصمیم به بارداری گرفتید، تا می توانید بخوابید زیرا پس از بارداری و زایمان دچار کمبود خواب شدید خواهید شد. کوچک ترین وقتی که پیدا می کنید را چرت بزنید یا کامل بخوابید. در دوران بارداری مسایلی همچون سوزش معده (ترش کردن)، دستشویی رفتن و به پهلو خوابیدن باعث می شوند تا زن باردار نتواند خواب راحتی داشته باشد. خواب کافی داشتن به زودتر بچه دار شدن هم کمک می کند. زنانی که خواب کمی دارند مشکلات بیشتری برای تخمک گذاری دارند.

  درمان قطعی استرس های خود را پیدا کنید…
  برخی تحقیقات نشان می دهند داشتن استرس و اضطراب زیاد می تواند توانایی باردار شدن خانم ها را کاهش دهد. اگر انسان مضطرب و پراسترسی هستید باید بدانید پس از بارداری این مساله بیشتر هم می شود. بنابراین، بهتر است از هم اکنون در صدد درمان اضطراب های خود باشید و کشف کنید چه چیزهایی باعث آرامش شما می شوند. به طور مثال، شاید نوشیدن چای یا صحبت کردن با یک دوست باعث آرامش شما بشود. یا به طور مثال می توانید ۱۵ دقیقه پیش از خواب افکار نگران کننده خود را روی کاغذ یادداشت کنید.

  هر ماه مقداری پول پس انداز کنید…
  حتما خودتان هم می دانید کودک هزینه های بسیاری همچون پوشک دارد که باید به طور مرتب برای او تهیه کنید. بنابراین، طبق یک برنامه ریزی هر ماه مبلغی را برای بارداری خود پس انداز کنید. البته حتی شاید بارداری نیز بیش از آنچه تصور کنید برایتان هزینه داشته باشد؛ هزینه ویزیت های پی در پی پزشک، لباس بارداری و خوراکی های این دوران همه هزینه دارند که باید به آنها توجه کنید. هر ماه این پس انداز را داشته باشید حتی اگر مبلغ آن کم بود. در هر صورت کمک هزینه ای است که برخی مشکلات را برطرف می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *