فواید زود بچه دار شدن برای خانمها!

در حالی که اکثر خانمهای مدرن و امروزی ترجیح می دهند تا ۳۰ سالگی برای داشتن بچه صبر کنند، اما فواید و دلایل خوب و موجهی برای بارداری در سن کم و داشتن بچه در سن جوانی وجود دارد که طی آن اوایل دهه سوم زندگی (۲۰ سالگی به بعد) می تواند برای داشتن بچه بسیار جذاب و مناسب باشد.

۶ فایده مهم زود بچه دار شدن

فواید زود بچه دار شدن، دلیل منطقی بچه دار شدن،  تست روانشناسی آمادگی برای بچه دار شدن

۱) زودتر صاحب خانواده شدن
اکثر زنان، دیر یا زود، خواهان داشتن خانواده مستقل خود هستند. این امر به آن ها احساس کامل شدن و هدفمند بودن می دهد. شما به عنوان یک زن جوان و پر انرژی در اوایل دهه سوم زندگیتان به سبب جوان بودن و داشتن استقامت بالا، امکان انجام همزمان چند کار و رسیدن به چند هدف را بهتر خواهید داشت.

بنابراین، اگر همه چیز در جای خود قرار دارد و شما امکان این را دارید که بچه دار شوید، اکنون زمان بهتری نسبت به آینده است!

۲) انعطاف پذیری بیشتر کاری
در بیست و چند سالگی، احتمالاً شما تازه از دانشگاه فارغ التحصیل شده و مشغول به ایده پردازی برای چگونگی شروع زندگی کاری خود هستید. مادر شدن در این مرحله ممکن است از این لحاظ به سود شما باشد، زیرا شما هنوز در اوج موفقیت کاری خود نیستید و در نخستین گام های آن قرار دارید.

این در شرایطی است که بچه دار شدن در سنین بالاتر ممکن است در اوج موفقیت کاری شما اتفاق افتاده و بدین لحاظ به شما و کارتان لطمه بیشتری وارد کند.

۳) ترمیم ساده تر بدن
بدیهی است که زمانی که بدن شما جوان است نسبت به ۱۰ سال بعد، زمان بیشتری برای ترمیم بهتر خواهد داشت. البته طرح این موضوع بدان معنا نیست که کسانی که بعدها صاحب بچه می شوند دوباره به فرم عادی خود نخواهند رسید. اما بافت های بدن جوان ممکن است به زمان کمتری برای بازسازی و بهبودی نیاز داشته باشند و این به شما کمک می کند تا سریع تر خود را به فرم قبل از حاملگی برسانید.

۴) برنامه ریزی مالی مناسب تر
مردم به طور کلی در سنین اواخر دهه ۳۰ یا اوایل دهه ۴۰ شروع به صرفه جویی بیشتری در پول خود می کنند که اگر دیرتر صاحب فرزند شده باشید هزینه ها و برنامه های تحصیلی آن ها تداخل بیشتری با بازنشستگی شما خواهد داشت، یعنی درست زمانی که شما دستتان برای انجام برخی کارها بسته تر است.

اما اگر کودک شما در سن ۲۰ سالگی یا کمی بیشتر به دنیا آمده باشد، تا این مقاطع سنی شما احتمالاً حداقل تحصیلات مدرسه خود را به پایان رسانده است و این به شما امکان و زمان کافی برای برنامه ریزی بهتر امور مالی را اعطا می کند.

۵) باروری در اوج خود
همه ما می دانیم که بارداری کار ساده ای نیست و ممکن است از زمانی که شما تلاشتان را شروع کرده اید، کمی طول بکشد. شانس شما در این سن کم و زمانی که باروری شما در اوجش قرار دارد خیلی بیشتر است و بنابراین، نیازی به مشاوره های پزشکی و ژنتیک نیست.

۶) سر و سامان گرفتن زودتر فرزندان
در طول زندگی خود همه والدین تلاش می کنند تا فرزندانشان روی پای خود ایستاده و در نهایت آماده به دنبال زندگی خود بروند. با گذشت زمان، اکثر والدینی که در ۶۰ سالگی خود هستند، احتمالاً پس از سال ها تقلا کردن حال و حوصله کمتری دارند.

در این شرایط اگر شما در سنین پایین تر بچه دار شده باشید، بچه هایتان نیز می توانند زودتر به زندگیشان سامان دهند. در این زمان اگر شما احتمالاً در ۴۰ سالگی و یا کمی بیشتر باشید هنوز هم به میزان کافی انرژی برای سفر، کار، ساماندهی به زندگی خانوادگی و پشتیبانی از فرزندتان خواهید داشت.

فارغ از اینکه ما برای صاحب فرزند شدنمان زمان زودتر یا دیرتر را انتخاب کنیم، این واقعیت انکار ناپذیر است که بچه ها زندگی ما را با عشق و محبت بی قید و شرط خود شیرین می کنند. بنابراین باید نگرانی ها را کنار بگذارید و عمر را برای داشتن حداقل یک فرزند غنیمت بدارید! 

منبع خبر : برگرفته از sorsore

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *