عینک کودک | ۸ نکته مهمی که در انتخاب عینک کودک نباید نادیده بگیرید !!

عینک کودکانه| تجربه نشان داده که انتخاب عینک کودکان برای خانواده ها بسیار سخت تر از خرید عینک طبیبرای خودشان است؛ زیرا هم باید با مسئله روانی بچه عینکی کنار بیایند و هم گزینه مناسبی برای او انتخاب کنند. اولین چیزی که هنگام استفاده از اصطلاح بچه به ذهن ما خطور می کند، شیطنت های کودکانه فعالیت‌های بدون احتیاط است. پس این مسئله برای پدر و مادر یک کودک می تواند خیلی سخت باشد. اغلب خانواده‌ها هنگام انتخاب عینک طبی کودکان به سراغ یک فریم ضخیم و محکم به همراه یک عدسی فشرده می روند که بیشتر طول عمر عینک و استحکام آن اهمیت پیدا می کند.

ما در بینا اپتیک به شما می‌گوییم که دقیقاً باید به چه فاکتورهایی توجه کنید تا یک عینک خوب و مناسب برای کودک تان پیدا کنید ، چرا که دربینبهترین و معتبر ترین عینک فروشی های در بورس عینک تهرانتجربه کافی در این خصوص را داریم.

برای فرزندم کدوم مدل عدسی رو انتخاب کنم ؟ 

این مورد را قبلا متخصصان و عینکسازان برای شما انتخاب کرده اند!

عدسی پلی کربناتو نوع جدید آن ترایویکسبسیار محکم است و سطح استقامت آن بسیار بالاتر از حد تصور شماست.

خصوصیات عدسی پلی کربنات:

 • ????در برابر ضربه مقاوم بوده و به عنوان یک لنز ایمن استفاده می شود.
 • ????در حالت معمول از عدسی های پلاستیکی سبک تر است.
 • ????این نوع عدسی مقاومت بالایی در برابر نور ماوراء بنفش دارد.
 • ????نسبت به عدسی های پلاستیک قیمت بالاتری دارد اما از عدسی ترایویکس ارزان تر است

 

خصوصیات عدسی ترایویکس:

 • ????این عدسی بسیار مقاوم در برابر شکست میباشد
 • ????دید بسیار شفاف تری نسبت به عدسی پلی کربنات دارد
 • ????آنتی رفلکس روی سطح این عدسی بهتر از پلی کربنات میباشد
 • ????از عدسی های پلی کربنات گران تر است و فقط کارخانجات معتبر اروپایی و ژاپنی این عدسی را تولید میکنند.

پوشش ضد خش برای لنز عینک!

 

حتما در بیشتر موارد دیده اید که فرزند شما بدون توجه به داشتن عینک، با همسالان خود بازی کرده و احتمال برخورد اسباب بازی با صورت کودک زیاد است و این احتمال میرود که عینک و عدسی بشکنند ! و حتی در بهترین حالت سطح عدسی عینک کودک در معرض خط و خش قرار میگرد لذا برخی از خانواده‌ها در انتخاب عینک کودکان ترجیح می دهند که از یک پوشش ضدخش استفاده کنند ،

ویژگیهای عدسی ضدخش ( بدون آنتی رفلکس )

 • ????کیفیت دید این عدسی پائین تر از مدلهای دیگر میباشد.
 • ????این پوشش به معنی عدم وجود لایه آنتی رفلکس میباشد.
 • ????عدسی بدون پوشش محدودیت کمتری برای کودکان ایجاد می کند.
 • ????بر خلاف تصور شما قیمت این عدسی پائین از دیگر عدسی ها میباشد .
 • ????پوشش ضد خش باعث بالا رفتن طول عمر عدسی عینک میشود در نتیجه نگرانی کمتری در برابر خط افتادن دارید.
 • ????شرکتهای تولید کننده برای پوشش ضد خش گارانتی بیشتری نسبت به پوشش آنتی رفلکس در نظر میگیرند ( چون چیزی برای خراب شدن ندارد )

عدسی مقاوم در برابر خش از نوع آنتی رفلکس

 • ????به این نوع از عدسی آنتی رفلکس هیدروفوب میگویند.
 • ????به این معنی نیست که خط نمی افتد ، بلکه دیرتر نسبت به عدسی آنتی رفلکس معمولی خط می افتد.
 • ????قیمت بالاتری نسبت به عدسی بدون آنتی رفلکس دارد
 • ????شفافیت و تمرکز دید بالاتری نسبت به نوع بدون آنتی رفلکس دارد

اگر میخواهید دردسر کمتری با فرزند خود داشته باشید و کمتر مراقب او باشید و هزینه کمتری داشته باشید از این پوشش استفاده کنید اما تجربه ما در عینک فروشی میگوید که برای سال ابتدایی از این پوشش استفاده کنید و در سال دوم حتما بسراغ عدسی های آنتی رفلکسکه بهتر هستند بروید.

 

استفاده از عدسی عینک رنگی

 

اصولا استفاده از لنز طبیو یا لنز رنگیبرای کودکان توصیه نمی‌شود، زیرا این موضوع باعث کاهش شفافیت دید شده و ممکن است در داخل منزل یا در کلاس درس باعث تاری دید آنها شود.

????یک نوع عدسی بنام فتوکرومیک وجود دارد که برای افراد بالای ۱۵ سال پیشنهاد میگردد ولی بدلیل حساسیت کودکان نسبت به نور برای عینک کودک پیشنهاد نمیگردد ( بدلیل عادت کردن کودک به کاهش نور ).

????عدسی فتوکرومیک به طور خودکار در فضاهای باز و آزاد به رنگ تیره تغییر حالت میدهد و و در داخل محیط بسته و اتاق از رنگ آن کاسته میشود و روشن میشود.

پد بینی سیلیکونی

یکی از سخت ترین کارها بعد از بررسی چشم کودکان و تعیین نمره چشم آنها، راضی کردن کودکان به استفاده از عینک است.

????توجه داشته باشید که عینک کودک شما دارای پد بینی بسیار نرم و راحت باشد تا پوست لطیف آنها راحت‌تر این موضوع را بپذیرد.

 • ????چنانچه پد عینک سفت بود به عینک ساز خود بگوئید که پد بینی عینک را با نوع ژلاتینی تعویض کند ! این را که بگوئید خود عینکساز میداند که چیکار کند????
 • ????در ضمن نحوه قرارگیری این پد بینی باید به شکلی باشد که عینک را در محل مناسب روی صورت قرار دهد تا فرورفتگی کمتری را روی بینی بگذارد.

عینک اورجینال بگیرم یا عینک چینی و ارزان ؟

 

این موضوعی است که به طور مستقیم با طول عمر عینک و دخل و خرج جیب شما در ارتباط است.

هر اندازه کودک خود را باهوش و توجیه شده بدانیم، این موضوع به هنگام شیطنت کاملاً فراموش میشود و باید خود را برای یک عینک شکسته آماده کنیم ،

????باید توجه داشت که همیشه عینک اورجینال مقاومت بیشتری نسبت به عینک چینی و ارزان دارد.

????نکته دوم زیبایی و زرق و برق عینک اورجینال خیلی خیلی بیشتر از عینک چینی میباشد و چهره کودک را زیباتر میکند و در نتیجه کودک علاقه بیشتری برای استفاده از عینک دارد پس همواره سعی کنید اورجینال انتخاب کنید!

????همیشه به این نکته توجه داشته باشید که دیگران در هنگام مواجه با کودک شما این احساس را نداشته باشند که فرزند شما بواسطه استفاده از عینک زشت شده است????????????

پس بنظر ما هزینه کردن در مورد ظاهر عینک یک امر ضروری است و حس خوب و بامزه بودن را در کودک شما زیاد میکند!

شکل و قیافه عینک چطوری باشد ؟ 

????خیلی فرقی نمیکند که عینک گرد باشد یا مستطیلی مهم این است که به چهره کودک عینک بیاد و حس بدی بهش نداشته باشه اما همیشه توجه داشته باشید که چشم کودک در وسط عینک قرار بگیرد و از روی بینی او سر نخورد.

????خیلی فرقی نمیکند که فریم عینک کودک فلزی باشد یا کائوچو ، مهم این است که به چهره کودک بیاد و کودک بهش آلرژی پیدا نکند!

بند عینک یا کش پشت سر!

خود ما به عنوان والدین با مسئله افتادن عینک در شرایط مختلف مواجه هستیم. اینجاست که مسئله بند عینک اهمیت پیدا می کند و به یک وسیله ضروری تبدیل می شود.

 • ????در انتخاب عینک کودکان برای پسران حتما از بند عینک محکم استفاده کنید
 • ????در مورد دختران به ظرافت و زیبایی بندعینک و همچنین ست شدن آن با فریم عینک توجه بیشتری داشته باشید.

????بسیاری از برند های اروپایی علاوه بر جعبه یک عدد بند برای شما گذاشته شده اما اگر نداشت به عینک سازتون بگید که بهتون بفروشد!!

گارانتی عینک و شیشه!

????سعی کنید اطلاعات خود را در خصوص گارانتی بالا ببرید و شرایط دقیق آن را بدانید. برخی از شرکت‌ها گارانتی شش ماهه پیشنهاد می‌دهند و برخی نیز گارانتی یک ساله ، برخی از شرکت‌ها خدمات نامحدود و کامل در تعمیر عینک ارائه می دهند و برخی نیز فقط شامل چند مورد خاص می شود.

پس حتما به این موضوع و تاثیر آن بر هزینه کلی استفاده از عینک توجه داشته باشید ، ما در عینک فروشی بینا همواره سعی کردیم که خدمات مناسب در این خصوص ارائه دهیم و همیشه سمت مشتری را در مقابل وارد کنندگان و شرکتها داشته باشیم!!

????????????تمامی این موارد هنگام مراجعه شما به عینک فروشی بینا یا سفارش اینترنتی به شما گوشزد می شود تا انتخابی ایده آل برای عینک کودک خود داشته باشید و توجه داشته باشد که تنوع کار ما در داخل فروشگاه بسیار بیشتر از سایت اینترنتی میباشد ، برای پاسخ به سوالات بیشتر، با کارشناسان ما در تماس باشید.

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *