علت درد و سوزش واژن در هنگام نزديكی چیست؟!

علت درد و سوزش در هنگام نزديكي، درمان درد هنگام نزديكي،  علت درد واژن بعد از نزديكي،  درمان خانگی سوزش واژن در هنگام رابطه،  علت سوزش واژن بعد از نزديكي،  علت درد تخمدان در هنگام نزديكي،  علت سوزش واژن هنگام نزديكي در بارداری،  درد هنگام دخول

خانمها اگر ترشحات واژینال در هنگام نزدیکی نداشته باشد، می توانند رابطه جنسی درناکی را تجربه کنند. هنگامی که این اتفاق می افتد، اگر مقدار عشقبازی افزایش یابد، و یا اگر زن و شوهر از یک روان کننده جنسی (لوبریکانت) استفاده کنند، درد می تواند برطرف شود.

در برخی موارد، اگر یکی از شرایط زیر موجود باشد، یک زن می تواند رابطه جنسی دردناکی را تجربه کند:

واژینیسموس. این یک مشکل شایع است. این شامل اسپاسم غیر ارادی در ماهیچه های واژن می باشد که به طور عمده توسط ترس از صدمه دیدن ایجاد می شود.

عفونت های واژن. این بیماری ها شایع هستند و شامل عفونت های قارچی می شوند.

مشکلات گردن رحم (دهانه رحم). در این مورد، آلت تناسلی مرد در حداکثر دخول می تواند به دهانه رحم برسد. بنابراین مشکلات گردن رحم (مانند عفونت) می توانند در طی دخول عمیق باعث ایجاد درد شوند.

مشکلات رحم. این مشکلات ممکن است شامل فیبروئید باشند که می توانند باعث ایجاد درد مقاربت عمیق شود.

اندومتریوز. این یک بیماری است که در آن بافتی که رحم را در بر می گیرد در خارج از رحم رشد می کند.
مشکلات تخمدان. این مشکلات ممکن است کیست تخمدان ها باشند.

بیماری التهابی لگن (PID). در PID، بافت عمیق در داخل به شدت ملتهب شده و فشار مقاربت باعث درد عمیق می شود.

حاملگی خارج رحمی. این یک حاملگی است که در آن یک تخم بارور در خارج از رحم توسعه می یابد.

یائسگی. در یائسگی، مخاط واژن می توانند رطوبت طبیعی خود را از دست داده و خشک شوند.

مقاربت خیلی زود بعد از عمل جراحی و یا زایمان.

بیماری های مقاربتی. اینها ممکن است زگیل های تناسلی، زخم های تبخال و یا دیگر بیماری های مقاربتی باشند.

آسیب به فرج یا واژن. این آسیب ها ممکن است ناشی از زایمان و یا یک برش (اپی زیاتومی) ایجاد شده در ناحیه پوست بین واژن و مقعد در طول زایمان باشد.

چگونه می توان رابطه جنسی دردناک را در زنان درمان کرد؟
برخی از روش های درمانی رابطه جنسی دردناکی در زنان درمان پزشکی نیاز ندارد. به عنوان مثال، رابطه جنسی دردناک پس از بارداری را می توان با انتظار حداقل شش هفته پس از زایمان قبل از مقاربت برطرف کرد.

اطمینان حاصل کنید که با نجابت و صبر عمل کنید. در مواردی که خشکی واژن یا فقدان ترشحات وجود دارد، سعی کنید از مواد روان کننده آبی استفاده کنید.

برخی از درمان ها برای درد جنسی در زنان نیاز به مراقبت یک دکتر دارند. اگر خشکی واژن به علت یائسگی است، از یک متخصص مراقبت بهداشتی درباره کرم های استروژن یا دیگر داروهای تجویزی بپرسید. سایر علل مقاربت دردناک نیز ممکن است داروهای نسخه ای یا تجویزی نیاز داشته باشند.

برای موارد درد جنسی که در آن هیچ علت پزشکی زمینه ای وجود ندارد، درمان جنسی ممکن است مفید باشد. برخی از افراد ممکن است نیاز به برطرف کردن مسائلی مانند احساس گناه، درگیری های درونی در مورد رابطه جنسی، یا احساس مورد سوء استفاده قرار گرفتن در گذشته داشته باشند.

اگر علائمی مانند خونریزی، ضایعات تناسلی، قاعدگی نامنظم، ترشحات واژن و یا انقباضات عضلانی غیر ارادی واژن وجود دارد با یک دکتر تماس بگیرید.

بخواهید شما را به یک مشاور جنسی معتبر ارجاع دهد اگر نگرانی های دیگری وجود دارند که نیاز به رسیدگی دارند.

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *