علامت c در بیبی چک

خط c در بی بی چک نشانه چیست؟

بی بی چک مثبت یعنی ، علاوه بر خط C ، خط T نیز مشخص شود . یعنی نیاز نیست همرنگ باشند. حتی اگر خطر دوم کمرنگ باشد بی بی چک مثبت در نظر گرفته می شود.

علامت c در بیبی چک نشانه چیست؟

حرف C، ابتدای کلمه کنترل (Control) است و خط C در بی بی چک، خط کنترل نامیده می شود. خط C در بی بی چک نشان دهنده سالم بودن بی بی چک است و به معنای این است که بی بی چک می تواند باردار بودن شما را نشان دهد.

اگر خط C وجود نداشته باشد و خط T در بی بی چک پر رنگ شود و یا پر رنگ نشود، در این صورت ممکن است بی بی چک درست عمل نکند و شما از ناسالم بودن بی بی چک مطلع نشوید . شما را به اشتباه بیندازد.

 طرز استفاده از بیبی چک و نحوه خواندن آن

به راهنمای استفاده از بیبی چک توجه نمایید. با کمک قطره چکان چند قطره از ادرار را بر روی قسمت چسبنده کیت بچکانید. کیت بیبی چک را در یک محل نورگیری ساکن و بدون حرکت قرار دهید. زمان مورد انتظار معمولا ۱ تا ۵ دقیقه خواهد بود.

بی بی چک مثبت

یعنی ، علاوه بر خط C ، خط T نیز مشخص شود . یعنی نیاز نیست همرنگ باشند. حتی اگر خطر دوم کمرنگ باشد بی بی چک مثبت در نظر گرفته می شود . کمرنگ بودن خط دوم احتمالا بخاطر کم بودن میزان هورمون هست.

بی بی چک منفی

یعنی فقط یک خط ، و آن هم خط C افتاده است . هیچ خط دیگه ای مشاهده نمیشه .

بی بی چک بی اعتبار

اگر اصلا هیچ خطی نیفتد. یا اگر فقط یک خط T بیفتد ، بی بی چک بی اعتبار است . باید از بی بی چک دیگری استفاده کنید.

علامت c در بیبی چک، بی بی چک منفی، بی بی چک مثبت کاذب، طرز استفاده از بیبی چک قطره چکانی

اولین قدم در طرز استفاده از بیبی چک خرید کیت مناسب است

انواع بی بی چک های مختلف با برند های متفاوت در بازار موجود است، اما مهم نیست که شما کدام یک از آنها را انتخاب کنید چون طرز استفاده از بیبی چک قطره ای و انواع دیگر تقریبا یکسان است. زیرا همه آنها میزان هورمون hCG در ادرار را اندازه گیری می کنند. فقط نکاتی که شما باید به آن توجه کنید تاریخ انقضای بسته می باشد. چون می تواند بر روی نتیجه تست تاثیر بگذارد. اگر در حال برنامه ریزی برای بچه دار شدن هستید می توانید دو بسته خریداری کنید، تا اگر نتیجه تست اول منفی شد هفته بعد بتوانید دوباره امتحان کنید.

اگر از قبل در منزل کیت موجود می باشد حتما قبل از استفاده تاریخ انقضای آن را بررسی کنید به ویژه در صورتی که در جای گرم و یا مستعد رطوبت قرار گرفته باشند. با این که ادعای برخی برندها مبنی بر تشخیص در همان روزهای اولیه می تواند درست باشد، با این حال این امکان وجود دارد که بدن در همان روزهای ابتدای حاملگی مقادیر بالایی از این هورمون را تولید نکند. و ممکن است یک نتیجه منفی را با خود به همراه داشته باشد. نگران کیفیت برندهای ارزان نباشید چون همگی عملکرد یکسانی دارند.

زمان استفاده از بیبی چک را تعیین کنید

اکثر کارشناسان بر این باورند که طرز صحیح استفاده از بیبی چک این است که شما حداقل یک روز بعد از گذشت اولین دوره قاعدگی خود و یا در بهترین حالت یک هفته بعد از آن اینکار را انجام دهید. اما اکثرا، نگرانی ها مانع از انجام یک هفته بعد این تست می شوند. تولید هورمون hCG تنها بعد از بارور شدن تخم کاشته شده در رحم صورت می گیرد. ۶ روز بعد از ادغام تخمک و اسپرم تخم بارور می شود. بنابراین استفاده از بی بی چک خانگی در همان روزهای اولیه نمی تواند به شما جواب قطعا درستی دهد.

روش استفاده از بیبی چک را به دقت مطالعه کنید

اگرچه روش استفاده از انواع بیبی چک خانگی یکسان می باشد با این وجود دستور العمل تولید کنندگان محصول را به دقت بخوانید. خصوصیات هر کیت ممکن است متفاوت باشد مانند روش جمع آوری ادرار، مدت زمان لازم برای نگه داری ادرار بر روی کیت و رنگ نماد های مورد استفاده برای نشان دادن باردار بودن.

طرز استفاده از بیبی چک

برای استفاده از بیبی چک خودتان را آماده کنید.
زمان استفاده از بیبی چک ممکن است یک تجربه عصبی و غم انگیز باشد. به خصوص زمانی که شما امید چندانی برای بارداری نداشته باشید. آزمایش را به صورت خصوصی انجام دهید. می توانید از دیگران و یا همسرتان بخواهید که منتظر باشند. سپس دست هایتان را با آب گرم و صابون بشویید و کیت را از بسته بندی خارج کنید.

نمونه ادرار را جمع آوری کنید
براساس دستور العمل کیت عمل کنید. این حالت می تواند شامل جمع آوری نمونه ادرار در یک ظرف و یا حتی استفاده از چند قطره ادرار در هنگام استفاده از بیبی چک قطره چکانی بر روی آن باشد. بهتر است برای گرفتن نتیجه بهتر به مدت ۵ ثانیه بر روی کیت ادرار کنید نه کمتر نه بیشتر.

روش استفاده از بیبی چک قطره چکانی

در طرز استفاده از بیبی چک قطره چکانی باید با کمک قطره چکان چند قطره از ادرار را بر روی قسمت چسبنده کیت بچکانید. این روش تنها در هنگام روش پلاستیک فنجانی استفاده می شود. برخی از برندها نیاز به قرار دادن انتهای چسبنده در نمونه ادرار جمع آوری شده دارند. طبق دستور العمل مورد نظر عمل کنید. این کار احتمالا ۵ تا ۱۰ ثانیه طول خواهد کشید.

تا زمان اعلام شده صبر کنید
کیت بیبی چک را در یک محل نورگیری ساکن قرار دهید. زمان مورد انتظار معمولا ۱ تا ۵ دقیقه خواهد بود، هر چند برخی از بیبی چک ها نیاز به زمانی در حدود ۱۰ دقیقه دارند. تا رسیدن موعد جواب منتظر نمانید و به کارهای خودتان برسید می توانید یک لیوان نوشیدنی بنوشید. برخی از بیبی چک ها یک نماد کوچک یا تایمر دارند که نشان می دهند بیبی چک در حال ارزیابی است. اگر تست شما هیچ نشان دهنده ای و یا نشانه ای از فرآیند کار کردن را از خود نشان نمی دهد، احتمالا به درستی عمل نمی کند. و شاید شما نیاز به استفاده از بیبی چک دیگری داشته باشید.

بررسی نتایج
بعد از گذشت زمان مورد نظر می توانید نتایج را بررسی کنید. علایم به کار رفته برای نشان دادن بارداری از تستی به تست دیگر متفاوتند بنابراین اگر شما مطمئن نیستید دوباره دستورالعمل کیت را مطالعه کنید. اکثر تست های حاملگی خانگی از علامت + یا – یا تغییر رنگ استفاده می کنند. گاهی اوقات تنها یک خط در صفحه نمایش ظاهر می شود. اگر این اتفاق افتاد شما باید آن را مثبت قلمداد کنید زیرا نشان می دهد که در ادرار شما hCG وجود دارد و نتیجه مثبت کاذب بسیار نادر است.

اگر نتیجه مثبت شد با استفاده از یک تست خانگی حاملگی تایید می گردد. در غیر این صورت اگر تا یک هفته دیگر دوره آغاز نشد بهتر است دوباره تست را تکرار کنید. احتمال نتیجه منفی کاذب در هنگام استفاده از بیبی چک وجود داشته و بسیار شایع است، به ویژه زمانی که خیلی زودتر از موعد مقرر از بیبی چک استفاده گردد. اگر دومین تست حاملگی شما هم منفی گردید بهتر است با پزشک خود صحبت کنید.

اشتراک‌گذاری
یک نظر
  1. سلام من cکمر نگ شده یعنی چی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *