ازمایش بتا چند باشه پسره

آزمایش بتا چند باشه پسره؟ | تشخیص جنسیت جنین از روی عدد بتا

آیا واقعاً دخترها و پسرها هورمون های مختلفی در بارداری ترشح می کنند و این مسئله باعث تشخیص جنسیت فرزند از روی علائم بارداری می شود؟ ایا با کمک عدد بتا می توان به جنسیت جنین پی برد؟ آزمایش بتا چند باشه پسره؟ 

مطلب پیشنهادی: برای پسردار شدن چه غذاهایی بخوریم؟!

عدد بتا در بارداری پسر

عده ای از پزشکان اعتقاد دارند که می توان از روی تیتر BHCG در زمان تأخیر قاعدگی تا اندازه ای به جنسیت جنین پی برد که البته هنوز این مسئله در حال تحقیقات است و نمی توان ارقام مشخصی را برای تعیین جنسیت بر اساس تیتر آنتی بادی اعلام کرد. مطالعات نشان می دهد این نظریه اشتباه نیست! در واقع مقدار این عدد بتا به جنسیت فرزند بستگی دارد که از هفته سوم بارداری مشخص می شود.

وجود عدد های پایین BHCG در روز های اول تأخیر قاعدگی می تواند احتمالأ نموداری از بارداری پسرمی باشد و وجود عددهای بالای BHCG در روز های اول بعد از تأخیر قاعدگی می تواند نموداری از بارداری احتمالی دختر باشد.

در حاملگی ها ی دو قلو و مواردی که جنین در حال سقط است و یا فیزیولوژی مختلف زنان بر اساس سیکل ها ی هورمونی مختلف ، نمی توان به این اعداد و ارقام اعتماد کرد.

مطلب مرتبط: عدد بتا در هفته پنجم بارداری دوقلو

بالا بودن عدد بتا در دخترها برای پیش بینی جنسیت

هورمون hcg یا همان عدد بتا – بله درسته، این هورمون همان هورمونی است که نتیجه تست بارداری را مثبت می کند. این هورمون در مادرهایی که دختر دارند بیشتر است. به همین دلیل خانم هایی که دختر باردار هستند علائم بارداری مانند حالت تهوع در آن ها بیشتر است.

عدد بتا در بارداری پسر

عدد بتا چند باشد جنین پسره؟

تستوسترون: این هورمون در هفته هفتم بارداری شروع به تولید می کند و در هفته نهم بارداری تا یازدهم بارداری به بیشترین مقدار می رسد. ترشح تستوسترون باعث رشد اندام های مرد می شود. همچنین کمبود آن باعث رشد اندام های خانم ها می شود. هیچ مطالعه ای رابطه بین افزایش تستوسترون و علائم بارداری را نشان نمی دهد. اما افزایش تستوسترون باعث رشد مو، تیره شدن موهای بدن و افزایش جوش های صورت می شود.

اگرچه هورمون های دیگری در بارداری ترشح می شوند اما این دو هورمون باعث تغییر علائم بارداری می شوند. به یاد داشته باشید عده زیادی از خانم ها که حالت تهوع شدید دارند پسردار می شوند و عده زیادی از آن ها که تغییر مو یا آکنه دارند نیز دختردار می شوند.

تشخیص جنسیت براساس مقدار عدد بتا هنوز خیلی قابل اعتماد نیست حتی اگر همراه با آزمایش خون یا تست DNA باشد. بنابراین هیچ یک از روش های بالا با داستان های قدیمی و خرافات فرق نمی کنند. بهتر است تا زمان سونوگرافی منتظر بمانید.

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *