طریقه شستشوی چشم با شامپو بچه برای درمان عفونت چشم!

شامپو بچه و عفونت چشم

پلک‌های‌تان قرمز شده‌اند و خارش دارند؟ ممکن است دچار بلفاریت شده باشید که یکی از اختلالات معمول چشمی و ناشی از باکتری است. عفونت‌های چشمی نیز مانند عفونت‌های سینوسی با کمی شامپو بچه قابل رفع هستند. شامپو بچه از این بابت شهرت دارد که چشم‌ها را نمی‌سوزاند. پس فقط کافیست اول چشم‌های‌تان را کمپرس گرم کنید و سپس با محلول رقیق شده‌ی شامپو بچه و آب (یا آب نمک) به آرامی چشم‌ها را بمالید.

طریقه شستشوی چشم با شامپو بچه

دیگر کاربردهای شامپو بچه 

شستن صورت

وقتی شامپو بچه برای پوست حساس کودک مناسب است پس برای پوست صورت‌تان هم می‌تواند ملایم و مناسب باشد. شامپو بچه می‌تواند بخشی از روتین مراقبت از پوست‌تان باشد.

جدا کردن نوار زخمی که چسبیده است

اگر به اندازه کافی شجاع نیستید که نوار زخم را از روی زخم‌تان جدا کنید، می‌توانید یک قطره شامپو بچه روی چسب بریزید و آن را به راحتی از روی زخم‌تان جدا کنید.

پاکسازی سینوس‌ها

شما می‌توانید با سینوس شور، از ترشحات سینوسی‌تان خلاص شوید، اما اگر یک قطره شامپو بچه را در مقداری محلول آبنمک بریزید، کمک‌تان می‌کند عفونت سینوس‌های‌تان را برطرف کنید. ما معمولا به بچه‌ها می‌گوییم آب خالی نمی‌تواند باکتری‌ها را از دست‌های‌شان پاک کند و باید از صابون استفاده کنند. همین موضوع در مورد سینوس‌ها نیز وجود دارد. اما توصیه می‌کنیم قبل از استفاده از شامپو بچه برای شستن سینوس‌ها اول با پزشک‌تان مشورت کنید.

رفع عفونت و التهاب‌های جزئی چشم

پلک‌های‌تان قرمز شده‌اند و خارش دارند؟ ممکن است دچار بلفاریت شده باشید که یکی از اختلالات معمول چشمی و ناشی از باکتری است. عفونت‌های چشمی نیز مانند عفونت‌های سینوسی با کمی شامپو بچه قابل رفع هستند. شامپو بچه از این بابت شهرت دارد که چشم‌ها را نمی‌سوزاند. پس فقط کافیست اول چشم‌های‌تان را کمپرس گرم کنید و سپس با محلول رقیق شده‌ی شامپو بچه و آب (یا آبنمک) به آرمی چشم‌ها را بمالید.

شستن رنگ اضافی از مو‌ها

آیا شوینده‌ای که برای چشم‌ها و بینی‌تان ملایم است این اندازه قدرت دارد که رنگ موی اضافی را بشوید؟ بله، کمی جوش شیرین به شامپو بچه اضافه کنید و با آن، رنگ موی اضافی را بشویید. شاید لازم باشد دو سه بار مو‌ها را آب بکشید و دوباره تکرار کنید، اما به گفته‌ی کارشناسان زیبایی، این شیوه واقعا مفیدتر از استفاده از روشن کننده‌ی رنگ مو است.

تمیز کردن جواهرات مصنوعی

الماس سخت‌ترین ماده روی کره‌ی زمین است؛ بنابراین عجیب نیست که بشنوید می‌توانید الماس را با جوشاندن در ترکیبی از آب و شامپو بچه تمیز کنید، اما آیا می‌دانستید جواهرات مصنوعی را که مثل الماس مقاوم نیست هم می‌توانید با همین شیوه تمیز کنید؟ کافیست یک قطره شامپو بچه و یک قطره آب را ترکیب کرده و با مسواکی نرم روی جواهرات مصنوعی‌تان بکشید و سپس با آب سرد بشویید و کاملا خشک کنید.

تمیز کردن سطوح

اگر دوست دارید کمتر از مواد شیمیایی برای تمیز کردن خانه‌تان استفاده کنید، می‌توانید از شامپو بچه کمک بگیرید (یک قاشق غذاخوری شامپو بچه در چهار و نیم لیتر آب). شامپو بچه شوینده‌ی ملایمی است، اما کمک می‌کند چربی‌ها از سطوح پاک شده و بدون اینکه اثری باقی بماند تمیز شود.

تمیز کردن فرش‌ها

برای تمیز کردن فرش‌های‌تان نیازی نیست از شوینده‌های قوی استفاده کنید. می‌توانید از شامپو بچه برای تمیز کردن فرش‌ها استفاده کنید.

تمیز کردن اجاق گاز

فرمولاسیون شامپو بچه برای تمیز کردن چربی‌های اضافی از روی پوست کودک تنظیم شده است، پس می‌تواند چربی‌های اجاق گازتان را هم تمیز کند. می‌توانید کمی جوش شیرین را با شامپو بچه ترکیب کنید و با آن چربی‌های اجاق گازتان را بزدایید.

تمیز کردن مبلمان چرمی

ملبمان چربی شما به هیچ محلول خاصی برای تمیز و براق شدن نیاز ندارد. اصلا بهتر است با مبلمان چرمی‌تان ملایم‌تر رفتار کنید! کمی شامپو بچه را با آب ترکیب کرده و با یک دستمال نمدار مبلمان‌تان را تمیز کنید. نیازی به آبکشی هم نیست. با یک دستمال هر چیزی را که باقی مانده پاک کنید.

زدودن لکه‌های عرق از کلاه چرمی

لکه‌های عرق کلاه چرمی‌تان را زشت و کدر کرده‌اند؟ کافیست پارچه‌ی نمداری را با یکی دو قطره شامپو بچه روی کلاه چرمی‌تان بکشید و با پارچه‌ی نمدار تمیز دیگری هر چیزی را که باقیمانده پاک کنید.

شامپو بچه به جای مایع دستشویی

اگر پوست‌تان نسبت به مایع دستشویی حساسیت دارد چه چیزی ملایم‌تر از شامپو بچه؟

شستن لباس‌های کشمیر و پشمی

شامپو بچه شوینده‌ی ملایمی برای شستن لباس‌های کشمیر و پشمی است. کشمیر و پشم در واقع «مو» هستند و وقتی شامپو بچه برای مو‌های نرم و لطیف کودک مناسب است پس حتما برای کشمیر و پشم هم مناسب است. لباس‌ها پشمی و کشمیرتان را با دست و با شامپو بچه بشویید و برای خشک کردن آن‌ها را در یک آبکش بگذارید و آویزان نکنید.

روان کردن زیپ

زیپی دارید که گیر می‌کند؟ می‌توانید کمی شامپو بچه روی آن بزنید و آن را مثل روز اولش نرم و روان کنید.

شستن برس‌های آرایشی

برس‌های آرایشی معمولا زود پُر از پودر‌ها و رنگ‌ها می‌شوند و لازم است آن‌ها را تمیز کنید. می‌توانید با محلول آب و شامپو بچه برس‌های آرایشی‌تان را بشویید.

شستن اتومبیل

دو فنجان شامپو بچه را در یک سطل آب بریزید و اتومیبل‌تان را بشویید تا بدرخشد. ضمنا اتومبیل‌تان خوشبو هم خواهد شد!

منبع خبر : bartarinha

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *