طرز تهیه سالاد سزار با فیله مرغ + نکات مهم!

مواد لازم برای دو نفر

نصف سینه مرغ اب پز یا گریل شده
چهار عدد نان تست
مقداری گردو
یک عدد کاهو
سرکه بالزامیک دو ق غ
روغن زیتون به مقدار لازم
سس مایونز دو ق غ
پنیز پارمیزان دو ق غ
سیر یک حبه
نمک و فلفل به مقدار کافی

مرغ را ریش ریش می کنیم یا به قطعات کوچک برش می دهیم
کاهو را خرد می کنیم،
نان های تست که در ساندویج ساز با روغن زیتون تست شده اند را قطعه قطعه می کنیم،
سیر را رنده می کنیم،
گردو ها را نیم کوب می کنیم،
همه را مخلوط کرده و سپس ما بقی مواد را اضافه می کنیم.
سالاد شما حاضر است. 

نکات مهم در تهیه سالاد سزار اصل!

سالاد سزار از سالادهای ایتالیایی است که در سال‌های اخیر در منوی رستوران‌های ایتالیایی به چشم می‌خورد. در تهیه این سالاد گاهی اشتباه‌هایی می‌بینیم که نشان از ناآگاهی تهیه کننده سالاد دارد. سالاد سزار، سالادی است که با پنیر پارمیزان طعم دار می‌شود، به آن سس مایونز اضافه نمی‌کنند و با مرغ گریل شده (نه سرخ شده) یا بدون آن و نان‌های تست سرخ شده در روغن زیتون آماده سرو می‌شود. علاوه بر اینها، نکته‌های دیگری نیز وجود دارد که رعایتشان به هر چه خوشمزه تر شدن این سالاد کمک می‌کند:

برای طعم دار کردن برش‌های نان، بهتر است آنها را با کمی سیر تازه سرخ کنید و البته توصیه اکید ما آن است که روغن مصرفی تان روغن زیتون بودار باشد. زمان سرخ کردن هم نباید بیش از ۱ تا ۲ دقیقه طول بکشد.
هرگز در تهیه این سالاد سس مایونز و سایر سس‌هایی که برای سرو سالادهای مختلف استفاده می‌شوند، به کار نبرید. سسی که با این سالاد سرو می‌شود، شبیه به مایونز است اما ترکیب‌های دیگری دارد و حتماً باید با پنیر پارمیزان رنده شده مخلوط شود.
کاهوهایی که برای تهیه این سالاد استفاده می‌شوند، کاهو پیچ یا کاهوی رسمی خودمان است که البته باید به برش‌های نسبتاً بزرگی برش بخورند. یادتان باشد که کاهو در این سالاد ریز خرد نمی‌شود.
در ایتالیا اگر سالاد سزار با مرغ سرو شود، فقط مرغ گریل شده در صفحات چدنی، استفاده می‌شود، یعنی مرغ پخته ریش‌ریش شده به هیچ وجه در تهیه این سالاد به کار نمی‌رود. البته می‌توان مرغ را به این سالاد اضافه نکرد.
هرگز در سالاد سزار خیار و هویج نریزید. اگر در این سالاد برش‌هایی از این سبزی‌ها را دیدید، بدانید که تهیه کننده آن از دستور آماده‌سازی سالاد سزار کلاسیک ایتالیا آگاهی ندارد.
هرگز روی نان‌های خردشده سس نزنید زیرا این کار باعث نرم شدن برش‌های نان می‌شود و تردی خود را از دست می‌دهند و چندان دلچسب نخواهند بود.

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *