درمان لکه بینی در بارداری با شیاف پروژسترون

درمان لکه بینی در بارداری با شیاف پروژسترون

من در هفته ۴ بارداری هستم هر شب شیاف پروژسترون استفاده میکنم بتا ۱۹۰۰ بوده در سونو ساک حاملگی دیده میشه اما الان حدود ۵ روز لک بینی دارم و معده درد شدید در حال حاضر چون فعالیت روزانه داشتم رنگ قهوه ای به قرمز تبدیل شده چکاری انجام دهم ؟

درمان لکه بینی در بارداری با شیاف پروژسترون

پاسخ
با سلام
تیتراژ B را ۴۸ ساعت بعد تکرار کنید و در صورت حداقل دو برابر شدن میزان آن، به مصرف پروژسترون ادامه دهید و سونو را دو هفته بعد مجدداً تکرار کنید.

شیاف سیکلوژست برای جلوگیری از سقط

دردهای زیر شکمی و لک بینی نشانه های خطر سقط جنین است!

شیاف پروژسترون که با نام تجاری سیکلوژست در بازار عرضه میشود، هورمون فعال زنانۀ پروژسترون را داراست و در نمونه آماری قابل توجهی، به‌ویژه درمان سندرم پیش از قاعدگی، افسردگی پس از زایمان و افزایش شانس بارداری و جلوگیری از سقط جنین در درمان‌های ناباروری، مانند IVF، تجویز میشود.

پروژسترون از جمله هورمون‌های ضروری برای سیستم تولید مثل است و میزان آن در بدن زنان در دوره های قاعدگی، تغییر می کند. بعد از تخمک گذاری، در صورتی که بارداری رخ ندهد، قبل از آنکه زمان پریودی بعدی فرا برسد، سطح پروژسترون در خون کاهش می‌یابد. استفاده از شیاف پروژسترون ۱۲ تا ۱۴ روز شروع خونریزی قاعدگی، از جمله روش‌های کاهش علائم سندرم پیش از قاعدگی (PMS) است که پزشکان،بسته به شرایط بیمار، آن را تجویز می کنند.

دکتر سیده شاهد شعاری متخصص بیمای های زنان و زایمان اظهار داشت: «‌وقتی تقسیمات سلولی و کروموزومی به خوبی انجام نشود سقط جنین اتفاق می‌افتد که این عامل یکی از شایع ترین عوامل موثر در سقط جنین است، تقریبا نیمی از سقط‌های اولیه به دلیل مشکلات ژنتیکی و کروموزومی جنین اتفاق می‌افتد. به طور مشخص، این مشکلات از والدین به بچه ارث نرسیده، بلکه در نتیجه خطایی بوده که به طور شانسی در زمان تقسیم سلولی و نمو جنین رخ داده است.»

وی افزود:« برخی عفونت‌ها در زنان حامله هم منجر به سقط جنین می‌شود اما هر عفونتی موجب سقط نمی‌شود بلکه عفونت‌هایی مثل تب خال‌های تناسلی و مایکوپلاسما ژنیتالیوم که سبب عفونت های تناسلی در خانم‌ها می‌شود و اثرات این دو عامل در سقط جنین ثابت شده است.»

دکتر شعاری از دو اختلال هورمونی به عنوان عوامل دیگر ایجاد کننده سقط نام برد و گفت:‌ «بالا رفتن سطح هورمون پرولاکتین از دلایل سقط و برخی اوقات از دلایل نازایی محسوب می‌شود همچنین اختلالات هورمونی تیروئید هم از دلایل شایع سقط جنین است.»

وی در ادامه گفت:‌ «باروری با تخمک پیر هم منجر به سقط جنین می‌شود و ما به فرد توصیه می کنیم که برای جلوگیری از سقط جنین در حاملگی بعدی باروری وی ناشی از تخمک جوان باشد، همچنین عواملی چون فیبروم رحمی و یا حاملگی با IUD ، حاملگی مجدد پس از زایمان و یا حاملگی مجدد پس از سقط در کمتر از ۳ماه، دیابت در مادرانی که کنترل قند خون ندارند و یا مصرف فراوان کافئین و یا سیگار کشیدن و یا در معرض برخی اشعه ها قرار گرفتن منجر به سقط جنین می‌شوند.»

این متخصص بیماری های زنان و زایمان درباره نشانه‌های سقط جنین گفت:‌

«سقط جنین معمولا با لکه بینی یا خونریزی شدید و یا درد خفیف همراه است که این درد شدت و ضعف دارد.»

وی در ادامه درباره آمار سقط جنین گفت:‌ «واقعیت این است که در آمار سقط جنین از هر ۵ خانم که در طی حاملگی خود خونریزی دارند یک نفر جنین خود را سقط می‌کند و ما هرگز نمی‌دانیم مریضی که به ما مراجعه می‌کند آیا جنین خود را سقط می‌کند یا خیر.»

استفاده از شیاف پروژسترون بدون لکه بینی

دکتر شعاری درباره درمان این مشکل زنان گفت:

«دردهای شکمی و زیرشکمی اولین تهدید به سقط است و ما باید پیگیری کنیم که چه روندی پیدا می‌کند و به این خانم‌ها استراحت مطلق یا نسبی می‌دهیم که مایعات فراوان مصرف کنند و آسپرین بچه ۸۰ میلی گرم را تجویز می‌کنیم که ثابت شده است استفاده از آسپرین بچه در درمان و پیشگیری از سقط جنین در مادرها اثر دارد.»

وی در ادامه گفت:‌ «اقدام بعدی سونوگرافی است و باید بدانیم که تصویر سونوگرافی بستگی به سن حاملگی دارد و در هفته‌های اول حاملگی انتظار دیدن ضربان قلب جنین و اطلاع از سلامت جنین را نمی‌توانیم داشته باشیم و در این حالت ممکن است در درمان خواسته‌های مریض اجرا نشود و ما زمانی در جهت قطع خونریزی اقدام می‌کنیم که از سلامت جنین اطلاع حاصل کنیم و تجویز آسپرین برای این زنان اولین اقدام در بهبود آنهاست.»

دکتر شعاری گفت:‌« زمانی که از سلامت جنین اطمینان حاصل کردیم آمپول بروژسترون را تجویز می‌کنیم تا خونریزی قطع شود و بیماران باید توجه داشته باشند که نباید برای جلوگیری از خونریزی به تجویز آمپول پروژسترون اصرار ورزند چرا که اگر این آمپول را زودتر از موعد بزنیم سقط تهدید به سقط را به سقط فراموش شده تبدیل می‌کند یعنی جنین مرده از رحم مادر دفع نمی‌شود و جنینی که سالم نیست به زور در رحم مادر باقی می‌ماند که این کار نه از نظر علمی و نه از نظر اخلاقی درست است و ما مجبور به جراحی و کورتاژ در این خانم‌ها می‌شویم در صورتی که اگر این آمپول زودتر از موعد و بدون اطلاع از سلامت جنین تزریق نمی‌شد مریض با خونریزی جنین را دفع می‌کرد و دیگر نیازی به کورتاژ پیدا نمی‌کرد.»

وی ادامه داد:« بنابراین ما در شرایطی آمپول پروژسترون را تزریق می‌کنیم که از سلامت جنین اطلاع حاصل کنیم و این آمپول احتمال نگه داشتن حاملگی را بالا می‌برد و موجب قطع خونریزی در بیمار می‌شود، پس از ۱۲ هفتگی حاملگی دیگر پروژسترون تجویز نمی‌شود چرا که جفت خودش کارش را می‌کند و مشکلی پیش نمی‌آید.»

این متخصص بیماری‌های زنان و زایمان تاکید کرد:« معمولا جنین‌هایی که بین ۸ تا ۱۰ هفته هستند به طور کامل سقط می‌شوند اما اگر جنین بالای ۸ تا ۱۰ هفته باشد سقط جنین کامل اتفاق نمی‌افتد و ما برای سقط کامل شیاف‌هایی را که به سقط جنین کمک می‌کند تجویز می‌کنیم.»

وی در رابطه با داروهای سقط جنین خاطر نشان کرد: «ما در داروخانه‌های هلال احمر داروهایی از جمله شیاف‌هایی برای سقط جنین داریم که در اختیار خانم‌ها قرار داده می‌شود تا بدون مراجعه به دلالان دارو می‌توانند با اطمینان از این داروها استفاده کنند که استفاده از این شیاف‌ها باعث نرم شدن دهانه رحم می‌شود و باعث باز شدن دهانه رحم شده و به سقط جنین کمک می‌کند و ما وقتی خانمی خونریزی دارد و می‌داند که جنین وی ناقص است و در احتمال دارد که در شرایط اورژانس قرار گیرد و مجبور به کورتاژ است این شیاف‌ها را تجویز می کنیم تا کار به کورتاژ نکشد.»

فراموشی یک نوبت شیاف پروژسترون

اگر مصرف شیاف پروژسترون را در یک نوبت فراموش کردید، اگر به نوبت مصرف دوز بعدی نزدیک نیستید، به محض یادآوری استفاده کنید. و دوزهای بعدی طبق زمانبندی تعیین شده توسط پزشک ۱۲-۲۴ ساعت تکرار شود.

 

اشتراک‌گذاری
1,046 نظر
 1. باسلام من بارداربودم تو۷هفتگی شروع به لکه بینی کردم اول قهوه ای کم رنگ بودرفتم سونوانجام دادم ساک ودیدن اماقلبش نه دکترگفت بارداری پوچ هیچ قرصی بهم ندادن چکارکنم که اینجورنشم خواهش میکنم راهنماییم کنید

  1. سلام نگران نباشید این طور نیست که بارداری بعدی شما هم حتما پوچ باشد بارداری پوچ علت مشخصی ندارد.

 2. با عرض سلام و احترام
  من در هفته شش بارداري ،حدود دوسه روز لكه بيني مختصري داشتم كه پزشك بعداز سونوي واژينال و تاييد تشكيل ضربان قلب جنين برام شياف پروژسترون تجويز كرد و همچنين هفته قبل از اون هم قرص آاس آ، ولي من هيچكدومو استفاده نكردم چون يكي درردهxو يكي در ردهdقرار داره، ومن واقعا ميترسم كه استفاده كنم لطفا راهنماييم كنيد كه چيكاركنم.
  البته الان يه هفته ازاون تاريخ ميگذره و ديگه لكه بيني ندارم.

  1. سلام اگر لکه بینی، ندارید جای نگرانی نیست میتوانید با مشورت پزشکتان از شیاف استفاده نکنید آسپرین زمانی تجویز میشود که خانم باردار غلظت خون داشته باشد که آن هم با آزمایش مشخص میشود.

 3. سلام من در هفته هفتم بارداری هستم تازه طی سونوگرافی متوجه شدم که کیست بزرگی در تخمدان چپ دارم که هموراژیک هم هست لطفا من را راهنماییی کنید چه داروییی باید مصرف کنم

  1. سلام بهتره به پزشک معالج خود مراجعه کنید.

 4. سلام
  من روز ۱۲ انتقال جنین هستم و دیشب لکه های قهوه ای دیدم تا اینکه صب کامل مثل پریودی بود.شیاف اوتراژستان هم مصرف میکنم.لطفا راهنمایی کنید آیا جنین هام از بین رفتن؟ ???

  1. سلام اگر خون ریزی شما مانند پریود شما بوده مقدارش هم زیاد هست احتمال بارداری وجود ندارد.

 5. سلام خسته نباشید سن حاملگی منو البته هفته پیش که رفته بودم با پربود آخرم گفتن باید ۸ هفته نشون بده ولی ۶ هفته نشون میده و ضربان قلب نداره و رشد نکرده و سقط میشه ولی با حساب خودم درست گفتن
  اما من ۱۰ روزه لکه بینی دارم که یه روز قهوه ای و یه روز قرمز میسه یه روز شدید یه روز اصلا وجود نداره
  دکتر هم شیاف داده هم امپول داده بود که امپول تموم شد شیاف هم خودم دیگه استفاده نکردم
  لطفا راهنماییم کنین خیلی حالم بده خیلی اعصابم بهم ریخته
  راستی درد زیر شکم خفیف هم دارم
  ممنون میشم

  1. سلام دوست عزیز استراحت کافی داشته باشید و داروهای خودتان را استفاده کنید و هفته آینده سونوی مجدد بدهید استرس نداشته باشید.

 6. سلام . من ۳۵ ساله هستم و با ذخیره تخمک بسیار کم به طور طبیعی و لطف خدا باردار شدم .سوالم این است که با توجه که تا الان هیچ لکه یا خونریزی نداشتم آیا لازم هست شیاف پروژسترون استفاده کنم یا نیازی نیست؟؟لطفا راهنمایی بفرمایید.

  1. سلام خیر نیازی نیست اگر نیاز باشد پزشکتان تجویز می‌ کند.

 7. سلام ،من از طریق میکرواینجکیشن باردار شدم و حدود ۵ هفته پس از انتقال به گفته پزشک کلینیک رویان،چون صدای قلب جنینم در سونو گرافی شنیده نشد ،گفتند ،شیاف آتروژستونم را که روزی ۲ تا ۲۰۰ آن را میگذارم،قطع کنم تا جنینم بیفته ،البته انها به زمان بارداری ،۲ هفته اضافه کردند و از زمان پریود ،سن جنین راحساب کردند ،ولی من دوباره آزمایش بتا دادم و چون سطح هورمونم مطابق با تیتر آن ،درست بود و بالا رفته بود دکتر دیگری گفتند جنین مشکلی نداره و حتی اگه شیافم رو قطع کنم نمیفته،خیلی نگرانم آیا ممکنه این شیاف ،جنین بدون قلب رو نگه داره و آیا جنین بدون قلب رشد میکنه؟

  1. سلام شما بهتره با مشورت پزشکتان سونوی مجدد بدهید.

 8. سلام…من الان هفته ۱۴ بارداری هستم.هفته ۶ تا ۸ دچار لکه بینی شدم که با تجویز دکتر پردنیزولون،آ اس آ و شیاف رو استفاده کردم.
  قلب جنین تشکیل شده و رشدش طبق سونوی ان تی خوب و وضعیتش کاملا نرمال بود.در حال حاضر هیچ لکه بینی یا درد غیر طبیعی ندارم.در ضمن یه سقط ۶ هفته هم داشتم بدلیل توقف رشد
  سوالم اینه که آیا هنوز هم لازمه شیاف و آ اس آ رو مصرف کنم و اگر باید مصرف کنم تا کی؟!و اینکه عدم مصرف منجر به ایجاد مشکل برای جنینم نمیشه؟
  پیشاپیش از پاسخگوییتون سپاسگزارم

  1. سلام عزیزم اجازه مصرف دارو و قطع مصرف دارو با پزشک معالج شما است بهتره با پزشک معالج خود مشورت داشته باشید.

 9. سلام.
  من هفته ی ۷ هستم. امروز سونو دادم قلب جنین می تپید. دکتر بهم شیاف پروژسترون داده در حالی که هیچ درد و لکه بینی تا حالا نداشته ام. چقدر ضرورت داره این شیاف را استفاده کنم؟ و آیا ضرری ممکنه داشته باشه؟ روزی ۲۰۰ میلی گرم.
  ضمنا من با اسپرم آبنرمال و کم تحرک پس از ۳ سال به طور طبیعی باردار شدم.
  از مشاوره شما سپاس گزارم

  1. سلام شیاف پروژسترون در خانمهایی که لکه بینی، دارند و یا سابقه سقط دارند تجویز میشود تجویز آن برای شما ضرورتی نداشته است بهتره با پزشک خود مشورت نمایید و با اجازه پزشک خود آن را مصرف نکنید.

 10. سلام من تازه رفتم تو ۵ هفته ولی به لکه بینی افتادم رفتم دکتر بهم گفت هنوز سونو زوده ولی دیشب حالم بد شد رفتم بهم شیاف دیکلوفناک داد بنظرتون پرژسترون بهنر نیست

  1. سلام معمولا برای پیشگیری از سقط شیاف پروژسترون تجویز میشود.

 11. سلام.من در هفته هفت بارداری هستم البته اگه درست حساب کرده باشند.لکه بینی داشتم.پزشکم سونو کرد و گفت جنین هیچ تپشی نداره.شیاف پروژسترون تجویز کرد و گفت که ۱۰ روز بعد سونو تکرار کنم.با استفاده شیاف لکه بینی به حداقل رسیده طوری که یه روز هست و یه روز نیست و اگه باشه یک نقطه.نمیدونم این نشونه اینه که جنینم رشد کرده یا نه؟ ایا اگر تخمک پوچ باشه این شیاف نمیزاره که دفع بشه ؟

  1. سلام معمولا شیاف زمانی تجویز میشود که سونوگرافی نرمال باشد و قلب جنین ضربان داشته باشد زیرا اگرجنین مشکلی داشته باشد و جنین خود به خود سقط بخواهد شود این شیاف جلوی سقط را میگیرد بهتره با پزشکتان تلفنی مشورت کنید.

 12. سلام من تو هفته۱۰ بارداریم به طور طبیعی باردار شدم و قبل از اون هم مشکلی نداشتم .اوایل درد زیر شکم داشتم اما نه به صورت دائم و شدید و به مرور کمتر شده الان هم درد های ضعیف دارم و دکتر برام شیاف پروژسترون دادن ولی من استفاده نکردم.سونوگرافیمم طبیعی بود
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. سلام نیازی به مصرف شیاف نیست در اوایل بارداری دردهای پریودی طبیعی هستند وجهی نگرانی ندارد فقط توصیه میکنیم که استراحت کافی داشته باشید شیاف برای کسانی تجویز میشود که سابقه سقط دارند و یا لکه بینی، دارند شما مشکل خاصی ندارید سعی کنید فعالیت زیاد نداشته باشید.

  2. سلام من تو هفته۹بارداریم هست و لکه بینی داشتم. رفتم رفتم پیش دکتر بهم گفت برو سونو رفتم و بهم گفتن بچت قلب نداره باید سقط کنی بهم دارو فرتیژست داد گفت بخور ده روز بعد بیا برو دوباره سونو بعد باید سقط کنی ینی باید سقط کنم راهی نداره تورو خدا راهنمایی کنید خیلی حالم بده

 13. سلام و عرض ادب
  ٣۴ ساله هستم. تاريخ آخرين قاعدگي ام ٢۴ دي ماه بوده اما در سونوگرافي هفته ششم زده. چند روزه لکه بيني دارم و درد خفيف زير شکم که دکتر شياف پروژسترون تجويز کرده.البته در سونو گرافي fp و يولک ساک مشاهده نشده. موقعي که دسشويي ميرم لخته خون کاملا قهوه اي تيره از من خارج ميشه در روز دو يا سه بار. لطفا راهنمايي ام کنيد. با سپاس

  1. سلام بهتره یک هفته دیگه سونوی واژینال انجام دهید اگر سونوی شما نرمال بود شیاف مصرف کنید چون در سونو گرافی فتال پورت دیده نشده بهتره با مشورت پزشکتان شیاف مصرف نکنید زیرا ممکنه نیاز به سقط باشد این شیاف جلوی سقط طبیعی را میگیرد شیاف زمانی تجویز میشود که درسونوگرافی همه چیز نرمال باشه بهتره با پزشک معالج خود تلفنی مشورت نمایید.

 14. سلام من۵هفته باردارم پنج روز پیش شیافت ضدحاملگی گذاشتم خونریزی کم دارم الان پنج روزه کم خونریزی دارم دیشی رفتم سونو گفت بچه چیزیش نیست جوابم مثبته پشیمون شدم سقطش کنم میخوام به بارداریم ادامه بدم بهم شیاقت پروژستون و قرص داده الانم خونریزی دارم ولی بچم هنوز هست خونریزیمم کمه یعنی میتونه بچم رشد کنه اتفاقی براش نیوفته لطفا الان جوابمو بدید میترسم از دستش بدم

  1. سلام اگر جنین سالم هست میتوانید بارداری خود را ادامه دهید بهتره هر روز از شیاف پروژسترون استفاده کنید تا لکه بینی شما قطع شود و استراحت کافی داشته باشید.

 15. باعرض سلام بنده توهفته۱۴بارداری هستم چندروزه لکه بینی سیاه رنگ دارم ودردشکم شدید به دکترمراجعه کردم شیاف وامپول تجویزدادکه هیچکدوم ماثرنبودن سونوی ان تی دادم گفتن جنین سالمه اماجفت اومده پایین خواهش میکنم راهنماییم کنین

  1. لکه بینی شما به علت پایین بودن جفت میباشد باید استراحت کامل داشته باشید با فعالیت کردن لکه بینی شما بیشتر میشود نزدیکی فعلا نداشته باشید وداروهای خود را استفاده کنید امکان دارد یکی دو ماه اینده جفت بالا برود پس نگران نباشید.

 16. سلام ۶ هفته باردارم، دو روز لکه بینی مثل ترشح قهوه ای کم رنگ داشتمبه دکتر مراجعه کردم و سونو دادم جنین سالم بود قلبش هم تشکیل شده و سونو تشخیص داده بود که لکه خون پشت جفته که اگه استراحت کنی جمع میشه، دکتر واسم ۵ تا شیاف پروژسترون واسم نوشته با نظرتون استفاده کنم البته لکه بینی قطع شده و یه سابقه سقط هم داشتم

  1. سلام بهتره مصرف نمایید.

 17. احتمال سقط تواین ماه چقده خانم دکتر؟یعنی حتی اگه شیاف استفاده کنم وفعالیت داشته باشم خطرسقط داره؟

 18. سلام من در هفته هشتم بارداری هستم از هفته ششم بارداریم شیاف پروژسترون مصرف میکنم قلب جنین سالم و وضعیت خوبی داره اما من مدام دل درد دارم و وقتی از شیاف استفاده نمیکنم لکه بینی دارم در ضمن ی سقط داشتم ک قلب جنینم تشکیل نشده بود سوالم اینه ک ایا این جنینم رو از دست میدم یا ن؟

  1. سلام بهتره استراحت کافی داشته باشید وشیاف های خود را استفاده نمایید با توجه به اینکه قلب جنین شما تشکیل شده مشکلی وجود ندارد نگران نباشید.

 19. سلام من تو هفته ٤بارداريم هستم و ترشحاتم شكل لخته وقهوه اي تيره هستن الان ٤روزه كه اينجورم سونو دادم ساك حاملگي ديده شده شياف پروژسترون و آمپولشم زدم هنوز شياف استفاده ميكنم ولي تغييري در كم شدن لخته خونا به وجود نيومده بنظرتون چيكاركنم

  1. سلام استراحت کافی داشته باشید واز شیاف پروژسترون استفاده کنید.

 20. سلام خسته نباشید ممنونم ازسایت خوبتون واقعا عالیه خیلی ازدلنگرانیای منو حل کرد .یک روز بعدازپریودی یعنی ۲۵اسفند ازمایش دادم بتا ۱۴۰مثبت بود چون سابقه سقط داشتم دکترم همون روز برای من شیاف پروژسترون واسپرین بچه ۸۰باامپول زیرجلدی روزی ی مرتبه تا پایان زایمانم تجویز کرده اما زیردلم ی موقعهای دردای خفیف دارم مثل پریودی از نظر شکم معده بهم ریختم .میشه منو راهنمای کنید چون هنوز سونونرفتم استفاده ازاین شیافها امپول ها مشکلی نداره ممنونم

  1. سلام خیر مشکلی ندارد دردهای پریودی در هفته های اول بارداری طبیعیه.

 21. باسلام من ۳۳ سالمه بارداری اولم هستش الان تو هفته ۱۲ بارداری هستم… از هفته ششم بارداری دو روز خونریزی کردم که دکتر سونو تشخیص داد هماتوم دارم… یعنی دقیقا از هفته ۶ بارداری تا الان که ۱۲ هفته هستم بطور مرتب صبح و شب یعنی هر دوازده ساعت شیاف سیکلوژست ۴۰۰ خارجی میزنم… هفته پیش سونوی غربالگری رفتم وضعیت جنین همه چی نرمال بود .. وضعیت جفت خلفی تحتانی بود… یعنی جفتم پایینه ؟ واینکه هماتوم ۱۳ در ۱۳ میلی دارم… دکتر سونو گفت تا ده روز جذب میشه میره…. ولی من خیلی نگرانم که استفاده شیاف برای بچم ضرر داشته باشه مخصوصا هم که گفتن بچه پسره از طرفی هم میترسم قطع کنم دوباره بیفتم تو لک و خونریزی….تو رو خدا راهنمایم کنید

  1. سلام بهتره با مشورت پزشک معالج خود شبی یک عدد شیاف مصرف نمایید.

 22. سلام من ۲۸ سالمه توی ۱۳تیر سال گذشته اولین روز اخرین پریودم بود توی هفته ۱۲ بارداریم یک روز بعد از غربالگری اول و خوب بودن وضعیت جنین ها با درد پهلو و شکم و خونریزی پیش دکتر رفتم بهم شیاف پروژسترون داد و گفت تا هفته ۱۸ استفاده کن در ضمن من بارداریم دوقلویی بود به صورت طبیعی و ارثی و من تا هفته ۱۸ استفاده کردم و بعد قطع کردم و غربالگری دومم دادم باز همه چی خوب بود ولی یکی از جنین ها در هفته ۲۰ و یکی از جنین ها در هفته ۲۲ توی شکمم مردن و به صورت زایمان طبیعی سقط کردم و وقتی جفت هارو پاتولوژی دادیم گفتند. جفت ها از رحم جداشده چون من جنین هام در کیسه جدا و جفت جدا بودند حالا سوالم اینه که اگه دکترم پروژسترون را برام قطع نمیکرد و تا اخر بارداریم استفاده میکردم با توجه به دو قلو بودن احتمال زنده بودن جنین ها بیشتر نبود؟؟؟؟؟؟
  با تشکر

  1. سلام عزیزم نمیشود صد در صد گفت ضمنا من شرح حال کامل شما را ندارم سونوگرافی های شما را ندیده ام تا بتوانم نظر بدهم.

 23. سلام خسته نباشید من دوقلو باردار هستم تو هفته هفتم خون ریزی شدید کرد و طبق نظر دکتر و سونو گرافی یه جنینم قلبش از تپش افتاده حالا سوال اینه واسه اون یکی جنین مشکلی پیش نمیاد دکتر به خطر خون ریزی هم شیاف از واژینال هم امپول تجویز کرد .

  1. سلام ممنون. خیر برای قل دوم مشکلی پیش نمیاید.

 24. سلام خسته نباشید واقعا مطالب جالبی نوشتید.من یه مشکل دارم خواهشا کمکم کنید.من بارداری دوقلو داشتم یکی از بین رفته البته سقط نشده ولی خون ریزی شدید داشتم الان من باید امپول رگام بزنم یا نه چون ارهاش خونم منفی دکتر خودم میگه فقط وقتی سقط میشه نیاز بزنی نگرانم خیلی چکار کنم .

  1. سلام ممنون اگر باردار هستید باید در هفته ۲۸ بارداری این آمپول را تزریق کنید.

 25. سلام من بارداری چهارم هستم سه دفعه سقط داشتم سو نو دادم گفتن ساک هست ولی هنوز زو ده واسه شنیدن قلب بهم پرولوتون باشیاف دادن وانوکساپارین۴۰۰۰ داخل واژن سفت میشه علت چیه

  1. سلام طبیعیه

 26. سلام ، آیا شیاف پروژسترون باعث حالت تهوع شدید میشود؟ چون من بعد از مصرف حالت تهوعوبسیار شدید و وحشتناک دارم و معدم هیچی رو قبول نمیکنه، امپول و قرص دمیترون و زنجفیل و ابلیمو و هیچی مانع تهوعم نمیشه توروخدا کمک کنین

  1. سلام میتوانید هر روز نیم ساعت قبل غذا قرص ویتامین ب۶ مصرف کنید یا اینکه داخل سرم آمپول ب۶ وب۱۲ وب کمپلکس تزریق کنید وبه پزشک خود اطلاع دهید تا در صورت صلاح دید مقدار مصرف شیاف شما را کاهش دهد.

 27. با عرض سلام و خسته نباشید من قبل بارداری چندبار ازمایش تیرویید دادم و مشکلی نداشتم .الان باردارم و ازمایش تیرویید دادم خیلی بالاس تقریبا ۸.۳ چرااا اینطوری شدم باید دارو مصرف کنم واینکه رو جنینم تاثیر داره.

  1. سلام ممنون باید زیر نظر متخصص غدد باشید و دارو مصرف کنید.

   1. سلام وقت بخیر.بنده هفته دهم بارداری هستم و از هفته ششم به دلیل خونریزی نیم ساعته ای که داشتم تا دو شب قبل شیاف پروژسترون به تجویز پزشکم شبی یک عدد استفاده میکردم.
    در حال حاضر هیچ خونریزی ندارم و فقط پیش اومده که هر ۴ روز یک بار به اندازه یک نوک سوزن خون به همراه ترشحاتی که دارم دیدم.
    هر شب که شیاف استفاده میکنم فرداش با استفراغ و بیحالی و تپش قلب در حدی که نمیتونم بیش از چند قدم راه برم میگذره.الان ۲ شبه استفاده نکردم نه خونریزی دیدم نه استفراغ و تپش قلبی دارم.
    دکترم مسافرته.خواستم بپرسم از حضورتون با توجه به اینکه خونریزی ندارم بجز موردی که گفتم هر ۴ روز به اندازه یه نوک سوزن میتونم شیاف رو قطع کنم؟
    ضمنا هفته قبل سونوگرافی بدون هماتوم و با وجود ضربان قلب نرمال و crl نرمال داشتم.

 28. سلام خدمت شماا و خداقوت .من هفته پیش یکشنبه سونوگرافی انجام دادم گفت جنین هفت هفته و یک روز با داشتن ضربان قلب منظم.دوباره هفته بعد به دلیل خون ریزی سونو شدم باز زد هفت هفته و یک روز با ضربان قلب.الان یعنی جنین هیچ رشدی نداشته تو این یه هفته واقعا نگرانم میشه زود جواب بدید از استرس دارم میمیرم.با تشکر فراوان

  1. سلام جای نگرانی ندارد.

 29. سلام خواستم بدونم شیاف پروژسترون برای چی تجویز میشه، من قصد باردار شدن دارم و دکتر برام تجویز کرده کارایی اون چی هست؟؟؟؟

  1. سلام در خانمهای بارداری که لکه بینی، دارند وتهدید به سقط هستند تجویز میشود زیرا پیشگیری از سقط میکند معمولا قبل بارداری تجویز نمیشود مگر اینکه شرایط خاصی داشته باشید زیرا نمیشود بی جهت از این شیاف استفاده کرد.

 30. سلام,من هفته ۶بارداری هستم,۴روز هستش ترشحات قهوه ای دارم,به مقدار خیلی کم,به دکتر مراجعه کردم,برام سنو واژینال نوشت,انجام دادم که نتیجه هفته۵رو نشون داد,ساک حاملگی تشکیل شده اما قلب جنین نه,یک هفته بعد سنو مجدد توصیه شد,دکتر بهم قرص ایزوپرین۱۰داده و استراحت,دو روزرشدنه قرص میخورم ولی هنوز لک دارم؟,داروی دیگه ای لازم نیست استفاده کنم؟,ایا هفته دیگه که سن بارداریم میشه ۶هفته زود نیست سنو انجام بدم؟

  1. سلام بهتره از قرص ایزوپرین استفاده نکنید معمولا به خانمهای باردار در ۳ ماهه اول شیاف پروژسترون تجویز میشود تا لکه بینی از بین برود و این شیاف از سقط جلوگیری میکند با مشورت پزشکتان میتوانید داروی خود را عوض کنید بهتره دو هفته دیگر سونوگرافی را انجام دهید بهترین زمان بین ۷ تا ۸ هفتگی میباشد.

 31. سلام ببخشید سیکلوژیست ۴۰۰چه روشی و چه مقدار مصرف بشه بهتر است؟

  1. سلام باید طبق دستور پزشک معالج خود مصرف کنید.

 32. سلام،من از اوال حاملگی آمپول پروژسترون مصرف میکردم تا ۱۲ هفتگی قطع کردم و بعد از ۴ روز لک دیدم که گفتن هماتومه و آمپولارو دوباره شروع کردم و بعد ۳ هفته رفع شد و مقدار آمپولارو کم کردم و درد شکمم شروع شد و دوباره رفتم دکتر که گفتن هماتوم خیلی خفیفی هستش و دوباره تعداد آمپولا رفت بالا،میخواستم بپرسم تا کی میشه پروژسترون رو تو حاملگی ادامه داد و آیا ممکنه دوباره بعد از ۲۰ هفتگی دوباره ایجاد بشه و امکان اینکه بتونم تا آخر بارداری پیش برم چقدره،ضمنا من کم کاری تیروئید از نوع کنترل شده و تخمدانمم پلی کیستیک هستش و بعد از ۸ سال باردار شدم از طریق آی وی اف،پیشاپیش از پاسختون ممنونم

  1. سلام معمولا بعد از هفته ۲۰ بارداری هماتوم با استراحت و مصرف دارو جذب میشود.

 33. سلام عزيزم.من هفته هفتم هستم و بخاطره لك بيني دكتر بهم شياف داده،بهتره از طريق واژينال استفاده كنم يا مقعد؟

 34. سلام . من در هفته ۱۸ بارداری هستم . جفت کمی پایینه . خونریزی و لکه بینی اصلا ندارم ولی درد زیر شکم بطور مداوم دارم و تقریبا شدید . دکتر به مدت یک هفته شیاف پروژسترون تجویز کردن و گفتن اگر این درد ادامه پیدا کنه ممکنه منجر به زایمان زودرس بشه . میخواستم بپرسم استفاده از این شیاف برای جنین مشکلی ایجاد نمیکنه ؟ و آیا بجای استفاده ی واژینالی ، استفاده مقعدی داشته باشم مشکلی نیست ؟

 35. سلام من ۲۲سالمه بارداری اول.
  اول هفته ۴هستم از هفته اول بارداری زیر دلم درد میکنه خیلی شدید واز واژینال تا داخل دلم تیرمیکشه.هرشب از فرتیژست۴۰۰ استفاده میکنم
  مشکلم چیه؟

  1. سلام اگر دردهای شما مانند دردهای پریودی میباشد ولکه بینی، ندارید طبیعیه.

 36. سلام،درسته که برای جلوگیری از خونریزی در بارداری نشاسته مصرف کنیم؟من خونریزی دارم یکم یکی گفت نشاسته رو حل کن تو آب بخور خونریزی قطع میشه،لطفا بگین درسته یا ن،مصرف کنم یانه

  1. سلام از نظر علمی اثبات نشده باید شما دارو مصرف کنید.

 37. سلام،من هفته هفت بارداري هستم،دو روز پيش خونريزي داشتم به دكتر مراجعه كردم، سونو خوب بود،قلب جنين هم ضربان داشت دكتر شياف پروژسترون تجويز كرد، امروز يكم خونريزيم بيشتر شده ودردهايي شبيه دوران پريود دارم، احتمال سقط وجود داره؟

  1. سلام استراحت مطلق باشید وشیافهای خود را هر ۱۲ ساعت استفاده کنید با پزشک خود مشورت داشته باشید اگر صلاح بدانند برای شما امپول تجویز کنند.

 38. سلام من هفته هفت بارداریم تو هفته ۶رو لکه بینی افتادم رفتم دکتر بهم شیاف داد سونو کرد ساک حاملگی رودید ولی قلب نمیزد با سابقه یک سقط که قبلا داشتم و کم کاری تیرویید اما کنترل شده دکتر بهم قرص آسپرین داده تا ۱۰روز دیگه برم سونو خیلی استرس دارم آیا احتمال سقط هست ؟

  1. سلام نگران نباشید استراحت کافی داشته باشید و داروهای خود را مصرف کنید.

 39. من در هفته ۲۱ بارداری هستم و دردهای شکمی و زیر شکمی دارم پیش دکتر زنان رفتم ایشان گفتن که لیزی دارم و برای من ۲۰ آمپول پروژسترون نوشت و گفت روزانه دو آمپول در یک سرنگ بر من چهار آمپول در دو روز زدم و جای سوزن خیلی سفت شده الان نمی دونن چکار کنم شما در متن نوشتید بالای ۱۰ هفته آمپول پروژسترون توصیه نمی کنید، لطفا من را راهنمایی کنید

  1. من منظور شما را از لیزی متوجه نشدم اما به هر حال چون تزریق هر روز امپول برای خانم باردار سخت و دردناک میباشد ما معمولا آمپول پرولوتون هفته ای یک بار تجویز می نماییم تا خانم باردار کمتر اذیت شود.

 40. من در هفته ی۱۵ بارداری هستم از هفته ی ۹ بارداری لک بینی داشتم دکتر شیاف پروژسترون تجویز کرد ولی الان حدود ۲۰ روزه که اصلا لک بینی ندارم با وجود اینکه پیاده روی میکنم الان ایا لازم هست که بازم شیاف استفاده کنم یا نه؟؟

  1. بعد از هفته ۱۲ معمولا نیازی به استفاده از شیاف نیست بهتره با پزشک معالج خود مشورت نمایید اگر اجازه دادند مصرف ان را قطع نمایید.

 41. سلام خسته نباشید من امپول پرولوتون وشیاف پروژسترون و انوکساپارین میزنم سونودادم گفتن ۶هفته ست ساک هست با کیسه زرده ولی ضربان قلب مشاهده نشد دکترم رفته مسافرت نمیدونم چکارکنم لطفا راهنمایم کنید آیا حاملگی پوچ دارم بارداریچهارم هستم سه دفعه سقط شد آزمایش ژنتیک دادم مشکلی نداشتم

  1. سلام خیر بارداری شما پوچ نیست برای شنیدن ضربان قلب جنین بهتره ۲ هفته آینده سونوی مجدد بدهید.

 42. سلام وقت بخیر
  من الان ۵هفتمه روزهای۲۶و۲۸فروردین تو دوجای مختلف آزمایش تیتر دادم اولی۲۶۳۵و این آخری۳۱۸۰دکتر بدون اطلاع از نتیجه تیتر آخری و بدون سونو شیاف و آسپرین تجویز کرده من از دیشب که ج تیتر را دیدم خیلی ترسیدم به نظرتون مشکلی برای جنین پیش نیومده!؟
  ممنون از راهنمایی و وقتی که گذاشتین

  1. سلام تیتر بتای شما طبیعیه اگر مشکل خاصی ندارید میتوانید با مشورت پزشکتان از شیاف و قرص آسپرین استفاده نکنید نگران نباشید مشکلی پیش نمی اید اما داروهای خود را با مشورت پزشک قطع کنید.

 43. سلام من دوسال پيش توي مدت زمان ٨ ماه دوتا سقط داشتم به علت لك بيني واستفاده إز ساكلوژست وبعد إز ٢ سال الان باردارم و درهفته پنجم هستم كه مشكلي ندارم ولي دكتر برام شياف و آس آ تجويز كرده ولي چون مشكلي ندارم ميترسم بر اثر استفاده إز أينا دوباره به لك بيني بي افتم ميشه راهنمايي م كنيد،واينكه ميشه شياف إيراني مصرف كنم

  1. سلام نگران نباشید این داروها از سقط جلوگیری میکند.

 44. سلام من هفته شش بارداریم و۳۵سالمه.سابقه جراحی بازفیبرم دارم.الان رفتم سونو دکترگفت دوساک حاملگی وجودداره ک هردو ازهم دورند بقول دکتریکی شرق یکی غربه!هنوزقلبی تشکیل نشده لکه بینی ندارم برام شیاف پروزسترون,۴۰۰داده استفاده کردم درد زیردل دارم چکارکنم ادامه بدم.ب دکترم دسترسی ندارم.ممنون

  1. سلام بله طبق دستور پزشکتون باید مصرف کنید.

 45. سلام من هفته ۵ بارداری هستم امروز سه روزه که تقریبا میشه گفت خونریزی دارم البته ازدوردز پیش که لک دیدم رفتم دکتر سو نو و آزمایش دادم که همه چی اوکی بود و بهم شیاف پروژسترون دادن دوتا تاحالا مصرف کردم ولی خونریزی قطع نشده درد پریودی ام دارم نمیدونم باید چیکار کنم خیلی نگرانم راهنمایی کنیم

  1. سلام استراحت مطلق داشته باشید و از شیاف ها استفاده کنید.

 46. سلام من باردارم و در هفته ٤ و سه روز هستم،مشكلي ندارم ولي به عات سقط قبلي دكتر بهم شياف پرو ژسترون و آس آ ٨٠ داده،چكار كنم آيا مصرف كنم،يه بزارم بارداريم خودبه خود بره جلو،چن مَي ترسم بر اثر اين شياف يوقت باز بشم و به لكه بيني بي افتم راهنماييم كنيدممنونم

  1. سلام باید طبق دستور پزشک معالج خود داروهای خود را استفاده کنید.

 47. ضمن سلام وخسته نباشی.من بعداز چندسال نازایی ثانویه تحت نظر دکتر باردار شدم هفته پیش رفتم دکتر گفتن تو هفته ششمم لکه بینی بعد خونریزی داشتم برام سونو نوشتن سونو دادم طبق سونو سن بارداریم کمتراز پنج هفته بود ساک بارداری تشکیل شده قلب فعلا نداشت دکتر گفت تیتراژ آزمایش دوباره رو بگیرم ببرم براش ۳۳۸۵بود.الان بعد از یه هفته خونریزیم بوسیله آمپول پروژسترون۵۰کمترشده ولی لکه بینیم قطع نشده.تورو خدا راهنمایی کنید باید چیکار کنم.لخته تیره هم دو سه بار دیدم با تشکر

  1. سلام نگران نباشید باید استراحت مطلق داشته باشید با استفاده از آمپول پروژسترون ویا شیاف پروژسترون لکه بینی، شما کمتر میشود.

 48. سلام من توهفته ده بارداری هستم یهویی خونریزی شدیدکردم رفتم دکترگف جنیمم سالمه ولی بایدبرم بیمارستان بستری بشم توبیمارستان خونریزیم قطع شددوسه ساعت خونریزی داشتم بردن سونوگف جنینم سالمه وبرام شیاف پروژستون نوشت هرشب یک عدد میترسم باز خونریزی کنم جنینم بیوفته ایا احتمال سقط هس؟

  1. سلام نگران نباشید با مصرف شیاف پروژسترون و استراحت داشتن احتمال سقط کاهش مییابد.

 49. سلام من هفته ۸ بارداری هستم . ده روزه که لکه بیتی و خروج ترشح خونی غلیظ دارم. دیشب خونریزی رقیق حدود ۲۰۰ سی سی داشتم . کمر درد و درد ربر شکم هم دارم . دکتر از نوشته و سونو . تا فردا انجام بدم . احتمال سقط چقدره خیلی نگرانم

  1. لکه بینی و کمردرد در اوایل بارداری شایع است که معمولاً با تجویز پروژسترون قطع می شود و از سقط جلوگیری می شود. اما خونریزی زیاد کمی نگران کننده است؛ فقط با انجام سونوگرافی نظر قطعی می توان داد.

 50. باسلاموخسته نباشید من دوسال پیش یک سقط داشتم که بهمن ماه ۹۵ هواگیری کردم ۱۷ اسفند پریود شدم که ۲۲ فروردین ۹۶ متوجه شدم باردارم تیترم ۴۹۰ بود سه روز بعد ۱۸۲۰ شدو۵ روز بعدتیترم ۶۲۰۰ شد ایا نرماله خ میترسم؟ چ کمردرد داشتم دکترم واسم یه امپول پرولتون داد ک زدم وقرص هیوسین ان وایزوکسو پرین دادکمردردم کمتره لکه بینی ندارم بهم شیاف پروژسترون و امپول داده ایا لازمه بزنم چ لکه بینی ندارم میترسم استفاده کنم

  1. شیاف پروژسترون برای پیشگیری از سقط جنین است. تیتر بتای شما هم طبیعی است نگران نباشید. اگر پزشک شما با توجه به شرح حال شما این تجویز را داشتند بهتر است طبق دستور ایشان عمل کنید.

 51. سلام
  من توی هفته ۸ بارداری هستم و امروز به طور ناگهانی بعد از فعالیت تقریبا زیاد دچار خونریزی بدون لخته شدم که همون لحظه قطع شد و دردی ندارم شیافت پروژسترون استفاده کردم چون تعطیله دکتر نتونستم برم لطفا من رو راهنمایی کنید

  1. سلام سعی کنید استراحت کافی داشته باشید و با مشورت پزشک معالج خود سونوگرافی انجام بدهید اگر پزشکتان اجازه دادند شیاف پروژسترون استفاده کنید.

 52. سلام من طبق اخرین تاریخ پریودم هفت هفته حامله ام ولی طبق سونو که انجام دادم پنج هفتگی رو نشون داده و ساک حاملگی فقط رویت شده بود چهار پنج روزی هم بود که لک بینی و خونریزی و دلدر داشتم که دکتر پروژسترون تجویز کردن که استفاده کردم خونریزیم قطع شده فردا یک هفته است که از سونوی قبلیم میگذره و دوباره باید سونو رو تکرار کنم و خیلی نگرانم و امیدی ندارم.

  1. سلام نگران نباشید ممکنه تخمک گذاری شما دیرتر اتفاق افتاده به همین دلیل با سونو سن حاملگی شما فرق دارد بهتره پایان ۷ هفتگی سونوگرافی انجام بدهید یعنی دو هفته بعد از آخرین سونوگرافی.

 53. سلام من توی هفته ششم بارداریم نه روز پیش لکه بینی و خونریزی گرفتم به دکتر مراجعه کردم سونو گرفتم ساک تشکیل شده بود ولی قلب ن.به در خواست دکتر آزمابش خونو دوباره تکرار کردم تیتر بنای اولین آزمایشم بالای۱۰۰۰بود دومی ۳۳۸۵شد امروز دوباره گرفتم ۲۸۱شد.خواستم بپرسم تیتر بنا یه هویی اینقدپایین اومده دلیلش ممکنه چی باشه.آیا ممکنه جنین در حال سقط شدنه.یا اینکه میتونم به بارداریم امیدوار باشم.تورو خدا زودترجواب بدین ازاین نگرانی در بیان

  1. سلام با توجه به کاهش عدد بتای شما احتمال توقف رشد جنین میباشد بهتره به پزشک معالج خود مراجعه کرده تا اقدامات لازم انجام گیرد.

 54. سلام خسته نباشید من تو هفته ده بارداری هستم یکم خون ریزی و لک بینی دارم.رفتم سونو خداروشکر همه چی جنین خوب بود فقط یه هماتوم ۴cc کنار جنین بود که دکتر گفت با استراحت جذب میشه البته من از شیاف و امپول استفاده میکنم.حالا سوالم این نیاز هست من امپول رگام تزریق کنم باتوجه به خون ریزیم و هماتوم یا نه.ممنون از توجهتون

  1. سلام میتوانید با مشورت پزشک معالج خود در هفته ۲۸ بارداری آمپول رگام را تزریق کنید.

 55. سلام خسته نباشید من تو هفته ۵ بارداریم دو سال پیش ی سقطم داشتم سی و یکم فروردین تیتر بتا دادم ۴۲۰۰ بود امروز یعنی سوم اردیبهشت دوباره تکرار کردم تیترم ۳۹۰۰ شد لکه بینی هم تاحالا نداشتم تو رو خدا کمکم کنید ممکنه چیزی شده باشه خ ترسیدم باید الان چکار کنم

  1. سلام با مشورت پزشک معالج خود سونوگرافی انجام دهید.

 56. سلام
  باتوجه به پایین اومدن یهویی تیتر بتا^۱۰۰۰-۳۳۸۵-۲۸۱
  وبقول کارشناس محترم احتمال توقف رشد جنین و نکته جالب اینکه نه روز لکه بینی و گهگداهی خونریزی داشتم از دیروز که آخرین آزمایشو گرفتم وتیترش ۲۸۱شده کامل خونریزیم قطع شده حتی لکه بینی هم ندارم میشه بگین دلیل اینکه دیگه حتی لکه بینی هم ندارن چیه.اگه بچه در خال سقطه خوتریزی باید شدید بشه ن ایتکه قطع بشه خیلی نگرانم میشه زودتر جواب بدین.با تشکر

  1. سلام باید با مشورت پزشک معالج خود سونوگرافی انجام دهید.

 57. سلام خانم دکتر ی سوال دیگه داشتم اگه شیاف پروزسترون یا امپولشو استفاده کنم ممکنه جنینم بمونه با توجه ب اینکه تیترم از ۴۲۰۰ ب ۳۹۰۰ رسیده

  1. سلام اول باید سونوگرافی انجام بدید بعد پزشکتان تصمیم بگیرد.

 58. سلام من در هفته ششم بارداری هستم امروز برای چکاپ به دکتر مراجعه کردم ودرد زیرشکم داشتم که دکتر برای رفع آن شیاف پروژسترون تجویز کردن که بعد از مصرف شیاف به لکه بینی افتادم آیا مصرف را ادامه دهم یاقطع کنم ؟
  درضمن سابقه سقط هم نداشتم

  1. سلام دردهای پریودی ودرد زیر شکم که هر از گاهی به سراغ خانم های باردار در هفته های اول بارداری میاید طبیعیه و نیازی به دارو نمیباشد. میتوانید با مشورت پزشک معالج خود آن را قطع نمایید زیرا مصرف بی مورد داروها در بارداری مخصوصا ۳ ماهه اول خطرناک میباشد.

 59. با سلام
  من هفته ۴ بارداری هستم.رفتم سونو همه چی نرمال بود فقط ضربان قلب دیده نشد.برای دوهفتا بعد دکتر سونو نوشتن به همراه شیاف پروژسترون و قرصDuphaston
  نیازه که مصرف کنم.چرا برام تجویز کردن؟؟؟
  باتشکر

  1. سلام شما خیلی زود سونوگرافی انجام دادید طبیعی است که ضربان قلب جنین دیده نشود بهترین زمان اولین سونوگرافی بارداری بین هفته ۷ تا ۸ بارداری میباشد بهتره ۳ هفته دیگر برای سونوگرافی مجدد اقدام کنید تا ضربان قلب جنین دیده شود اگر لکه بینی، ندارید و یا مشکل خاص دیگری ندارید نیاز به مصرف شیاف وقرص نمیباشد میباشد اگر دارویی بی مورد به خصوص در ۳ ماهه اول بارداری مصرف شود ممکن است برای جنین عوارض داشته باشد.

 60. سلام
  من شش هفته و دو روز باردارم چند روزه خون ریزی دارم رفتم سونو ساک حاملگی تشکیل شده ولی جنین قابل رویت نبود ده روز دیه سونو رو باید تکرار کنم سوال من اینه دکتر به من هیچ دارویی نداد تا خون ریزیم خوب بشه گفت اول باید صدای جنین شنیده بشه بعد میتونم از شیاف و امپول پروژستورون استفاده کنم در حالی که من همین جا متوجه خانوم هایی شدم که باشرایط مشابه من از این دارو استفاده میکن من باید تا ده روز صبر کنم یا به پزشک دیگری مراجعه کنم

  1. سلام چون جنین دیده نشده به همین دلیل برای شما دارو تجویز نکردند زیرا این داروها جلوی سقط را میگیرند و ممکنه بارداری شما پوچ باشه بهتره مصرف نکنید به خانمهایی دارو تجویز میشود که جنین رویت شده باشد فقط ضربان قلب جنین شنیده نشده باشد یا زود سونوگرافی کرده باشند.

 61. با سلام خسته نباشيد

  ازمايش خون دادم با بتاي ١٠٠ دكتر گفت ٥ هفته باردارم بيبي چك هم مثبت شد
  امروز رفتم سونو دكتره ميگه چيزي مشخص نشده
  شرح سونو
  مايع ازاد در لگن رويت نشد
  كانون هيپواكو مشكوك بهGS به قطر ۵mm داخل حفره رحم مشهود است
  سونوگرافي كنترل توصيه ميشود
  تورا خدا بهم زودتر جواب بدين اين يعني چي؟؟؟؟؟
  ايا جواب ازمايش اشتباه شده يا من خيلي زود رفتم واسه سونو ديده نشده
  خيلي نگرانممممم كمكم كنيد

  1. سلام ممنون. دوست عزیز نگران نباشید ۱۵ روز دیگر باید سونوگرافی مجدد بدهید زود به سونوگرافی مراجعه کرده اید بتای شما ۱۰۰ بوده یعنی اینکه زیر ۵ هفته هستید اگر ۵ هفته بودید باید بتا بالای ۱۰۰۰ میشد پس نگران نباشید.

 62. سلام من هفته هفتمم هست و امروز لکه قهواه دیدم رفتم دکتر سونو انجام دادم گفتن فقط کیسه اب رو میبینن و بهم شیاف دادن و گفتن هفته دیگه سونو انجام بدید .ینی بارداریم پوچ هست؟؟؟

  1. سلام شما باید هفته اینده سونوگرافی مجدد انجام دهید تا با توجه به وضعیت شما تصمیم گرفته شود و حتما باید متخصص سونوگرافی برای شما سونو انجام دهد نه پزشک زنان.

 63. با سلام وخسته نباشید
  من هفته هشتم بارداریم امروز تموم میشه
  هفته قبل لکه بینی داشتم رفتم سونو گفت جنین خیلی ریزه سه هفته دیگه بیا دکتر پرولوتون وشیاف داد با این حال دیروز تا حالا خونریزی دارم ممکنه جنین در حال سقط باشه و این آمپول و شیاف مشکلی در روند سقط ایجاد نمیکنه؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. سلام اصطلاح جنین ریزه اصلا علمی نیست اگر در سونوگرافی انجام شده قلب جنین ضربان داشته جای نگرانی نیست من شرح حال کامل شما را ندارم در صورت تمایل به شماره مشاوره تلفنی داخل سایت تماس گرفته و شرح حال کامل خودتان و متن کامل سونوگرافی خود را برای ما شرح دهید تا بتوانیم بهتر راهنماییتان کنیم موفق باشید.

 64. سلام:خسته نباشید،من تاریخ۲۲فروردین،بعدازاینکه بتام مثبت شد،خونریزی کردم،خونریزی ام به رنگ پریودی ولی خیلی کمتربود،درروزهای بعدازاون دردهای شدیدداشتم،۲۶مجددسونوواژینال شدم،تصویریک کانون اکوفریباGSسه میلی به نفع ساک حاملگی کولابه به دیامتر۳میلی معادل ۴هفته و۴روزدیده شد،درتخمدان راست یک کانون اکوفری به دیامتر۱۲میلی مشاهده میشود،ازاون روزتاالان هر۱۲ساعت،شیاف میزارم وهفته ای ی دونه آمپول واستراحت مطلقم،یک هفته بیشتره که دردم ساکت شده،الان دوروزه که خونریزیم شده به رنگ قهوای وتقریباصفر،چقدرامکان داره که بارداریم به ثمربرسه؟ممکن باتوجه به اینکه ساک‌حاملگیم کولابه بوده وخونریزم قطع شده نیازبه کورتاژپیداکنم،توروخداراهنماییم کنید،یه حاملگی مول داشتم،۴شنبه بایدبرم سونومجدد

  1. سلام نگران نباشید بهتره ۲ هفته بعد از آخرین سونو انجام شده مجدد سونوگرافی انجام دهید شیاف های خود را استفاده کنید و استراحت مطلق باشید.

 65. سلام خانم دكتر من به علت سابقه سقط در ١ سال پيش ،اكنون كه باردار هستم دكتر بهم ٢٨ تا ساكلوژست ٢ ورق ٣٠ عددي آ س آ ٨٠ داده، يكي اينكه سؤالم اينه من با توجه به اينكه ساكلوژست پيدا نكردم از فرتيژست٤٠٠ استفاده كردم ،موردي نداره؟؟؟و سؤال بعد اينكه الان ٢٨ تا شياف تموم شده من برم دوباره بخرم و سر خود استفاده كنم،چون ميترسم با قطع كردن شياف به لك بيني بي افتم با اينكه أصلاً مشكلي نداشتم كه برام شياف تجويز كرد،لطفاً راهنمايي كنيد ،خيلي نگران هستم.

  1. سلام ایرادی ندارد اگر لکه بینی، ندارید نیازی به مصرف شیاف نمی باشد البته زیر نظر پزشک معالجتان.

 66. با سلام روز ۹فروردین آزمایش دادم بتا۸۰۰بود رفتم دکتر بخاطر سقطی که قبلن داشتم بهم شیاف دادن و گفتن دوهفته دیگه بیا واسه سونو حالا میخواستم بدونم الان چند هفتمه و اینکه تا ۲هفته دیگه صدا قلب جنین شنیده میشه؟

  1. سلام باتوجه به اولین روز آخرین قاعدگی سن بارداری محاسبه میشود بله تا دو هفته دیگه صدای قلب جنین شنیده میشود.

 67. سلام من هفته چهارم خونریزی داشتم تست بتا عدد ۸۳ بود در سونو هیچی دیده نشد دو روز بعدش بتا رو تکرار کردم ۲۳۰ بود خونریزیم قطع شد ب
  فقط لک های خیلی کوچک داشتم پیش ماما رفتم بهم شیاف پروژسترون داده الان لک هم قطع شده ایا مصرفش کنم ایا طبیعیست در هفته ۴ در سونو هیچی دیده نشه

  1. سلام بله طبیعی است شما خیلی زود سونوگرافی انجام دادید بهتره ۲۰روز دیگر سونوگرافی مجدد انجام دهید.

 68. سلام من وارد هفته هشتم بارداري شدم در مدتي كه از باردايم اطلاع نداشتم به دليل ميگرن شديد ٣بسته كديين استفاده كردم أيا بر روي جنينم اثر منفي ميگذاره؟مشكلات ژنتيكي يا مشكلات ديگه؟خيلي نگران هستم
  ممنون

  1. سلام نمیشه صد در صد گفت مشکلی ایجاد میکند یا نه اما نگران نباشید میتوانید ازمایشات غربالگری انجام دهید.

 69. سلام خسته نباشید من تو یازده هفته هستم غربالگری دادم تو سونو nt:0.9 زده و NBفقط زده روییت شده .الان این مشکل داره یا خوبه

  1. سلام نگران نباشید جواب سونوی شما نرمال میباشد و جنین مشکلی ندارد.

 70. سلام خسته نباشیدممنون ازسایت خوبتون،من ۱۹سالمه وبارداریه اولمه،رفتم دکترگفتن ۵هفته و۱۰روزه که باردارم ،دردخفیفی توناحیه زیرشکم دارم دکتربرام شیاف پروژسترون۴۰۰شبی ۱عددتجویزکرده ایالازمه که مصرف کنم یا طبیعیه،چون هیچگونه لکه بینی یاخونریزیی ندارم؟ممنون ازراهنماییتون

  1. سلام ممنون. عزیزم در هفته های اول بارداری دردهای پریودی مانند درد زیر شکم که هرز گاهی به سراغ خانمهای باردار می اید طبیعی هستند وجای نگرانی ندارد نیازی به مصرف شیاف نیست اما اگر درد شما دائمی است ولکه بینی، دارید یا سابقه سقط دارید باید از شیاف استفاده کنید.

 71. سلام خسته نباشیدمن ۲۳سالمه ۶ماه پیش سقط داشتم الان دوباره باردارم پنج هفته وپنج روزست کمردردودل درددارم البته بعضی اوقات بعدپزشک معالجم گفت احتمال دوقولوهستش بخاطر دردام شیافcyclogest400تجویز کردن ۲۰عدد ایا حتما بایدازشون استفاده کنم یانه اخه ن لک بینی دارم نه خونریزی .ممنون ازراهنمایتون

  1. سلام ممنون عزیزم دردهای پریودی در هفته های اول بارداری طبیعیه و ربطی به دوقلو بودن یا تک قل بودن جنین ندارد میتوانید با مشورت پزشک معالج خود از شیاف استفاده نکنید.

 72. مجدادأ سلام ببخشیدبیشتربخاطرقبلاسقط داشتم شیاف برام تجویزشده ایاربطی داره به سقط قبلی وایاچون لک بینی ندارم میتونم استفاده نکنم اخه دستشویی ام زیادمیرم یه دونه که گذاشتم کمتر شدولی میترسم کم شه بازیبوست بگیرم بنطرتون چیکاکنم توروخداکمکم کنین.ممنون

  1. سلام بستگی به علت سقط قبلی شما دارد اگر علت سقط قبلی شما تشکیل نشدن قلب جنین ویا بارداری پوچ بوده میتوانید با مشورت پزشک معالج خود از شیاف استفاده نکنید با توجه به اینکه لکه بینی، ندارید علت یبوست شما شیاف پروژسترون میباشد زیرا هورمون پروژسترون باعث یبوست میشود.

 73. سلام ببخشید من ۵ هفته باردار هستم با قرص لترزول حامله شدم و دکترم شیاف و قرص ان و مولتی ویتامین و امپول برام نوشتن احتمال رشد جنینم با این شرایط چنده ؟خیلی استرس دارم همش به این فکر میکنم که نکنه رشد نکنه

  1. سلام دوست عزیز نگران نباشید جنین شما رشد خواهد کردبهتره استرس نداشته باشید قرص مولتی ویتامین وقرص آهن از هفته ۱۶ بارداری تجویز میشود بهتره در ۳ ماه اول بارداری مصرف نشوند وفقط در ۳ ماه اول بارداری قرص اسید فولیک مصرف شود موفق باشید.

 74. سلام ببخشید یعنی قرص اهن و مولتی ویتامین رو مصرف نکنم ؟دکترم بخاطر تشکیل قلب جنین این قرص ها رو برام نوشت که قرص اهنم ترکیبی از قرص اهن و اسید فولیکه و اینکه فقط از هر کدوم دو فرق داده ن بیشتر

  1. سلام دوست عزیز چون در ۳ ماهه اول ارگانها واندامهای جنین تشکیل میشود دوران مهمی برای ما محسوب میشود و نباید داروهای غیر ضروری خانم باردار مصرف کند مصرف آهن در ۳ ماهه اول احتمال بیش فعالی را در کودک بالا میبرد به همین علت مصرف قرص آهن و مولتی ویتامینهای حاوی آهن در ۳ ماهه اول بارداری توصیه نمیشود تشکیل شدن قلب جنین ربطی به مصرف آهن ندارد اکثر خانمهای باردار در ۳ ماه اول بارداری قرص آهن مصرف نمیکنند اما قلب جنین تشکیل میشود طبق دستورالعمل کشوری وزارت بهداشت فقط اسید فولیک در ۳ ماهه اول بارداری باید مصرف شود از هفته ۱۶ بارداری قرص آهن و مولتی ویتامین باید مصرف شود.

 75. سلام من سه هفته دارم و شش شياف سقط گذاشتم درد اصلا نگرفتم ولي ي خون ريزي كم و ي روز لكه بيني كه كامل الان خوب شدم از بتا دادم خوب بود ايا ميشه ب بارداري ادامه بدم بعدا بچه ناقص ب دنيا نمياد؟

  1. سلام باید صبر کنید ۳ هفته دیگر سونوگرافی بدهید اگر در سونوگرافی انجام شده قلب جنین تشکیل شده بود میتوانید به بارداری خود ادامه دهید.

 76. سلام نتیجه ازمایش خون بارداری من ۱۵۰۰،۰۰ زده ایانشانه دوقولوبارداربودن.هنوتاسونوخیلی مونده خیلی دوست دارم بدونم دوقولویانه اخه پزشکم گفت ۵۰پنجاست که دوقولوباشه،ممنون از راهنمایتون

  1. سلام عزیزم از روی آزمایش بتا نمیشه صد در صد گفت بارداری شما دوقلویی است فقط با سونوگرافی میشود تشخیص داد که بارداری شما دوقلویی است یا نه؟ موفق باشید.

 77. سلام من در هفته٣٣بارداري هستم و رحمم خيلي شديد درد ميكنه و ترشحات ابكي دارم وقتي ميخوام بشينم و بلند شم يا موقع إدرار رحمم درد ميگيره خواستم بدونم علائم زايمان زودرسه يا طبيعيه؟؟؟؟؟؟؟

  1. سلام خیر از علائم زایمان زودرس نمیباشد نگران نباشید با بزرگ شدن جنین و فشاری که به رحم وارد میشود این علائم طبیعی است سعی کنید از توالت فرنگی استفاده کنید تا هنگام دفع ادرار کمتر اذیت شوید و فشار کمتری به شما وارد شود وسعی کنید برای نشستن از صندلی استفاده کنید زیرا در حین بلند شدن از روی زمین فشار زیادی به شکم شما وارد میشود.

 78. سلام من در هفته ششم بارداری هستم در سونوگرافی ساک حاملگی و کیسه زرده تشکیل شده اما ضربان قلب مشاهده نشده از صبح دچار لکه ی قهوه ای پر رنگ و بعد قهوه ای کمرنگ شده ام. ماما شیاف پروژسترون تجویز کرد و سونو دوباره به نظر شما استفاده کنم؟

  1. سلام دوست عزیز بهتر است ۱۴ روز دیگر دوباره سونوگرافی مجدد بدهید اگر ضربان قلب جنین در سونوگرافی مشاهده گردید و شما هم چنان لکه بینی داشتید آن وقت از شیاف پروژسترون استفاده کنید.

 79. سلام خانم دکتر
  من ۸ ماه پیش سقط داشتم در یک ماهگی ، دلیل سقط هم معلوم نشد
  الان دوباره باردارم ۵ روز بعد از تاخیر در پریود آزمایش دادم بتا بالای ۲۰۰ بود، همون روز چند تا لکه دیدم رفتم سونو دکتر گفت ضخامت دیواره رحم ۱۱ میلیمتره و احتمالا بارداری ولی ساک حاملگی دیده نشد
  دلیلش چی میتونه باشه دکتر گفت زود رفتم سونو، ده روز دیگه برم مجدد سونو بدم

  1. سلام دوست عزیز شما خیلی زود به سونوگرافی مراجعه کرده اید به همین علت ساک حاملگی رویت نشده بهتره ۲ هفته دیگر سونوی مجدد انجام دهید موفق باشید.

 80. سلام خانم دکتر
  ببخشید مجدد سوال می پرسم
  خدمتتون عرض کردم که ۵ روز بعد از تاخیر در پریود ساک حاملگی دیده نشد، ولی لکه بیتی داشتم دکتر زنان شیاف پروژسترون تجویز کرد، یک روز که استفاده کردم لکه بینی قطع شد ولی دکتر گفت ۲ هفته تا سونو مجدد از شیاف استفاده کنم به دلیل اینکه قبلا سقط داشتتم
  بنظر شما حالا که لکه بینی قطع شده از شیاف استفاده کنم یا نه

  1. سلام شما زود به سونوگرافی مراجعه کرده بودید طبیعی است که ساک حاملگی دیده نشود اینکه شیاف مصرف کنید یا نه بستگی به این دارد که علت سقط قبلی شما چه بوده است.

 81. سلام خانم دکتر عزیز، روزتون بخیر
  من ۲۰ اردیبهشت باید پریود میشدم، این ماه از کلومیفن استفاده کرده بودم و چون قبلا دو تا سقط هم دقیقا در روزهای ۴و ۵ بعد از آخرین روز های پریودی داشتم، دکترم این ماه واسم ۱۰تا شیاف پروژسترون و قرص ا س ا ۸۰ نوشت و گفت که اگه پریودیت به تاخیر افتاد استفاده کن. من ۳روز قبل از موعد پری بیبی چک گذاشتم و مثبت بود و از همون روز دارم هر شب شیاف پروژسترون رو می ذارم تا الان پریود نشدم ولی علائم خاص حاملگی هم ندارم بازم بیبی چک گذاشتم الان مثبته، به نظرتون من چیکار باید کنم تا کی باید شیاف مصرف کنم و قرص ا س ا؟

  1. سلام دوست عزیز داروهای خودرا به اندازه ای که پزشکتان تجویز کرده طبق دستور آن مصرف کنید بعد از اتمام داروها به پزشک معالج خود تماس گرفته تا در صورت لزوم اگر اجازه دادند دوباره داروهای خود را ادامه دهید.

 82. سلام.من دوساله ازدواج کردم.یکسال پیش که جدی شدم برای بارداری فهمیدم تنبلی دارم و تیرویید
  با قرص و امپول برج هفت ۹۵ باردار شدم ولی تو روز ۱۰هم تاخیر از پری،خونریزی کردم و یه لخته اومد ازم و تیترم سقوط کرد تا صفر
  تاالان که باز باردار شدم
  پنج برج یک پری شدم ولی دیگ نشدم
  بتام تو شش روز از تاخیر ۳۰۰بود۳-۴روز بعدش شد۴۸۰
  ۳روزبعدش شد۵۶۰
  تا امروز ک دیگ ندادم تیتر
  رفتم دکتر گفت قطعا خارج رحمی .رفتم سونو واژینال فردا صبحش گفت داخل رحمه و ساک سه میل دید و گفت پنج هفتته و همه چی زده بود نرمال ولی باز رفتم دکتر و گفت هفته بارداریت با تیترت نمیخوره و ممکنه ساک کاذب باشه(ساک تو رحم و بچه تو لوله)
  برا اخرهفته سونو نوشته یعنی پنج شنبه این هفته رفتم دکتر دیگ
  گفت زود رفتی سونو
  و شنبه وسه شنبه برو تیتر بده باز و امیدت ب خدا باشه ولی من نرفتم و نمیرم چون میترسم ناامید شم.راستی من اینماه لتروزول خوردم و روز ۱۴سیکلم امپول آزاد سازی تخمک زدم
  دکتر دومی گفت باید ۱۴روز از سن بارداریت کم کنی برای همین زودرفتی سونو
  تیروییدم خوب شده (دو و نیم بود یکماه پیش حدودا)مشکوک ب روماتیسم بودم ک دکتر متخصصش گفت ختما بخاطر تیروییدته ک ازمایشا مشکوک میزنه
  نمیدونم بتام ربطی داره بهش یانه
  راستی دکتر بهم شیاف. پرژسترون و قرص ضد سقط داده
  ممکنه چون اینارو میزنم و میخورم اگر حاملگیم پوچ‌بوده باشه خدایی نکرده،باعث شده باشن سقط نشه؟
  قصد دارم س‌وم برج سه برم که طبق سونومیشه ۷هفته
  راستی هیچ علایمی ندارم جز کمردرد ک اونم میگیره و ول میکنه و تکرر ادرار

 83. میخام بدونم نظرتون راجع به بتاهام چیه
  ممکنه الان رفته باشه بالا ؟ممکنخ چون لقاح دیرصورت گرفته بوده کم میرفته بالا یا خدایی نکردخ بارداری پوچه؟خیلی نگرانم.امروز طبق اخرین پریدی یکماه و بیست ویک روزمه

  1. دوست عزیز باید ۲ هفته بعد از آخرین سونو گرافی که انجام دادید مجدد سونوگرافی شوید تا از سلامت بارداری شما مطمئن شویم نگران نباشید.

 84. این دوتا سوالم ب بزرگی خودتون جواب بدین
  ۱-امروز یه لک خیلی باریک قهوه ای حدود یکسانتی و دو تا قطره ریز در لباسم دیدم(انگار با مداد رنگی کشیده باشی)تو جسم لباس رفته و چیزی نبود که بشه برش داشت امیدوارم متوجه شده باشین،خطرناکه؟درد هم نداشتم هیچی،فقط کمردرد خفیف که اکثرا دارم از ابتدای بارداری
  ۲-نیازی ب دکتر رفتن هست؟شیاف دکتر گفت روزی یکی،درد داشتم میتونم بزنم همون موقع؟؟؟
  ۳-طبق سونو (پنج هفته و دوروزمه)برم برای قلب جنین یا اولین روز پریدی(هفت هفته و دوروزمه)؟۸هفتگی باید برم درسته

  1. باید استراحت کافی داشته باشید وشبی یک عدد از شیاف پروژسترون استفاده کنید نگران نباشید نیازی به رفتن پیش پزشک نیست بهتره ۸ هفتگی برای ضربان قلب جنین سونوگرافی انجام دهید.

 85. خب نظرتون راحع به تیترم چیه ک کند بالا میره
  امروز تیتر دادم چون لکه هام بیشتر شد ترسیدم
  ۸۶۰شده
  ماما گفت استراحت کنم تا اخرهفته سونو بدم
  نظرشما چیه
  شیافم بیشتر نکنم؟؟؟
  کاش زود حواب بدین خیلی دل نگرونم

  1. دوست عزیز شبی یک عدد استفاده از شیاف کافی است استراحت کافی داشته باشید و مجدد هفته آینده سونو بدهید.

 86. سلام.من هفته ۸بارداری هستم.تو هفته ۶سونو دادم گفت قلب تشکیل شده دو روز بعد از سونو مقداری خون دیدم بعدش شد لکه بینی رفتم دکتر سونو مجدد نوشتند با شیاف سیکلوزیت.تو سونو مجدد گفتند قلب میزند و یه لخته ۱۲*۱۲میلی پشت جفته.حالا شیاف از نوع ایرانی استفاده میکنم و استراحت دارم.ولی هر دو روز یکبار لکه میبینم.مشکلی داره.

  1. سلام دوست عزیز پشت جفت شما هماتوم تشکیل شده نگران نباشید با استراحت کردن ومصرف شیاف سیکلوژست به تدریج هماتوم جذب میشود وجای نگرانی ندارد.

 87. سلام خسته نباشین میخواستم بپرسم وقتی قلب بچه هنو تشکیل نشده اماساک دیده شه مشخص که بارداری یه قولو یاتازمان تشکیل نشدن قلب یک قلو یادوقولوبودن مشخص نیست، باتشکر

  1. سلام ممنون. اگر جنین داخل ساک رویت شده باشد بله میتوان تک قل بودن یا دو قولو بودن آن را تشخیص داد.

 88. سلام
  من۲۳فروردین متوجه شدم باردارم یک روز بعد لکه بینی وخونریزیمشروع شد استراحت مطلق وشیاف پروژسترون دکتر تجویز کرد بعد از ده روز خونریزی ۴اردیبهشت با سونوی واژینال متوجه شدیم جنین گامل سقط شده وخونریزی کامل قطع شد.سوال من اینه که تاریخ بعدیه پریودیم کیه.آیا عقب انداختم یا موعد پری نرسیده.در طول اینچند روز طبیعی پیشگیری کردم دوسه روزه حالت تهوع خفیف دارم آیا ممکنه باردار باشم یا اینکه…
  ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

  1. سلام دوست عزیز شما احتمالا اواخر اردیبهشت ماه تا اوایل خرداد ماه وقت دارید تا پریود شوید تا ۳ ماه بعد از سقط شما باید جلوگیری داشته باشید بعد از ۳ ماه میتوانید مجدد برای بارداری اقدام کنید.

 89. سلام من اسفند سقط داشتم خودم فکر میکنم به دلیل ضربه خوردن در هفته چهار .چون سنش کم بود یک ماه جلوگیری کردم بعد دوباره این ماه باردار شدم ولی از همان زمان لانه گزینی وقتی کمی فعالیت دارم یک نقطه از رحمم درد میگیره .می خواستم بدونم ایا یک ماه جلوگیری کم بوده یا رحمم نمی تونه جنین رو نگه داره .وقتی استراحت می کنم درد ها از بین میره

  1. سلام بهتر بود ۳ ماه فاصله می گزاشتید تا رحم آمادگی لازم را برای بارداری مجدد را داشته باشد حالا ایرادی ندارد جای نگرانی نیست دردهای پریودی در هفته های اول بارداری طبیعی هستند ومشکلی ندارد بهتره استراحت بیشتری داشته باشید.

 90. سلام من هفته ۵بارداری هستم درد زیر شکمی دارم وبیشتر به سمت راست میزنه امروز سونوگرافی واژینال انجام دادم گفت ساک حاملگی خالیه بعد شیافت پروژسترون داد,استفاده کنم پزشکم گفت احتمال۹۰درصد سقط بشه,خ واستم بدونم با استفاده از شیافت امکان به وجود اومدن جنین هست یا نه؟

  1. سلام دوست عزیز دردهای پریودی در هفته های اول بارداری طبیعی میباشند وجای نگرانی ندارد ونیاز به مصرف شیاف پروژسترون شما ندارید زیرا لکه بینی، ندارید و دردهای شما طبیعیه بهترین زمان اولین سونوگرافی بارداری بین هفته ۷ تا ۸ بارداری میباشد ما معمولا در خانمهایی که لکه بینی، ندارند زیر ۷ هفته سونو نمی فرستیم شما خیلی زود به سونوگرافی مراجعه کرده اید و طبیعی است صبر کنید ۱۵ روز دیگر سونوگرافی مجدد انجام بدهید نیازی نیست که بی جهت دارو مصرف کنید موفق باشید.

 91. سلام من هفته هفتم بارداری رفتم سونوساک دیده شداماجنین دیده نشد.یه هفته بعدتکرارسونوداده حالا من بنظرتون دیرتربرم بهتره،واینکه اگه ساک دیده شه اماجنین دیده نشه هنو تک قل یادوقل ان معلوم نیست،باتشکرازسایته خوبتان

  1. سلام میتوانید ۱۰ روز دیگر سونوگرافی مجدد بدهید اگر جنین دیده نشود تک قل بودن ویا دوقلو بودن آن مشخص نمی شود.

 92. باسلام
  من الان تو هفته چهارم بارداری هستم که با آی یو آی انجام دادم برای تعیین جنسیت.از روز اول آی یو من شیافت واژینال ۲۰۰ پروژسترون مصرف کردم تا روز پانزدهم که فهمیدم خداروشکر باردارم هیچ لک بینی ندارم فقط درد کمر و زیر دل امادکتر باز برای بیست روز دیگه هم تا زمان تشکیل قلب شیافت مقعدی ۴۰۰ رو تجویز کرد ایا مصرف این دارو برای جنینم ضرر داره یا خیر؟ممنون میشم جوابمو بدید من استرس دارم

  1. سلام دردهای پریودی در هفته های اول بارداری طبیعی است نیازی به شیاف نمیباشد با توجه به اینکه دوز شیاف شما دوبرابر شده و شما هم لکه بینی، ندارید میتوانید با مشورت پزشک معالج خود یک شب در میان از شیاف استفاده کنید وبه تدریج مصرف شیاف را قطع نمایید.

 93. سلام من چها ساله ازدواج کردم و دوتا سقط زیر دو ماه داشتم اخرین سقطم شهریور ۹۴ بود و دیگه باردار نشدم تا الان که اخرین پریودیم ۲۴ فروردین بود ازمایش دادم بتا ۳۲۰ بود اخرین سقطم به خاطر که جنین رشد نداشته سقط شد بدون کورتاژ و من. این بار با اسپرم خیلی ضعیف باردار شدم و دکتر به من شیاف پروژسترون داده و قرص آ إس آ داده من پریودیمم نامنطم بوده که بار داردیگر شدم ایا مشکلی برام پیش میاد به نطرتون میمونه یا خدایی نکرده سقط میشه بعضی وقتا هم زیر دلم تیر میکشه ودرد میگیره و بعد خوب میشه لکه بینی ندارم ممنون میشم جوابمو زودتر بدین خیلی نگرانم

  1. سلام نگران نباشید چون شما سابقه سقط دارید این طور نیست که این بارداری شما هم به سقط منجر شود دردهای پریودی در هفته های اول بارداری طبیعی است به شرط آنکه لکه بینی، نداشته باشید استراحت کامل داشته باشید واز شیاف پروژسترون استفاده نمایید.

 94. لطفا زودتر ج بدین ممنون

 95. سلام ببخشید یه سوال دیگه من الان باید استراحت مطلق باشم یا نیازی نیست

 96. سلام خانوم دکتر خسته نباشید،من الان تو هفته پنجم هستم چن وقت بود زیر شکمم درد میکرد یهو دل درد خیلی شدیدی گرفتم و خون ریزی شدیدگرفتم جوری که لخته های بزرگ داشتم و حتی یه بار یه تکه گوشت. رفتم سونو گفتش که ساک با حدود نامنظم دیده شد و فتال پل هم دیده نشد.دکترم برام شیاف تجویز کردن با قرص دوفاستون و ایزوکسوپرین خودشونم گفتن که امیدش کمه ولی استفاده کن.بنظرتون استفاده کنم ازین داروها؟!

  1. سلام ممنون. با توجه به اینکه از شما لخته های زیاد و تکه گوشت دفع شده ودر سونوگرافی جنین دیده نشده بهتره با مشورت پزشک معالج خود داروهای خود را مصرف نکنید و۱۰ روز دیگر سونو گرافی واژینال انجام بدهید اگر جنین تشکیل شده بود وشماهم لکه بینی، داشتید ان وقت از داروها استفاده کنید زیرا ممکن است در اثر خون ریزی شدیدی که شما داشتید ادامه حاملگی شما ممکن نباشد ومصرف این داروها جلوی سقط را می گیرد و ممکن است با قرص سقط کامل صورت نگیرد و به علت استفاده از این داروها مجبور به کورتاژ شوید.

 97. خانوم دکتر تورو خدا منم راهنمایی کنید خیلی نگرانم

 98. سلام خانم دکتر خسته نباشید.من دیروز سونوگرافی دادم سن جنین و گفتن ۴هفته و پنج روز و به خاطر دردهای زیر شکمی که داشتم بهم شیاف فرتیژست ۴۰۰ دادن البته من يه میوم ۴سانتی سازمال هم دارم مصرف این شیاف برام مشکلی نداره؟ و اینکه من مشکل دیابتی نداشتم ولی الان قند ناشتام ۱۰۳ بود ول دکتر چیزی برای این مشکلم تجویز نکرده چکار باید بکنم؟ خیلی نگرانم تورو خدا زودتر جواب بديد. ممنون

  1. سلام در هفته های اول بارداری دردهای پریودی طبیعی است نیازی به مصرف شیاف نمیباشد شیاف در کسانی که تهدید به سقط هستند و دچار لکه بینی، شده اند تجویز میشود میتوانید با مشورت پزشک معالج خود آن را مصرف نکنید در خانمهایی که قند خون ناشتا ان ها بالای ۹۵ میباشد حتما باید آزمایش GCT درخواست شود ممکن است دچار دیابت بارداری شده باشید و باید حتما از نظر دیابت بارداری بررسی شوید واینکه رژیم غذایی مناسبی داشته باشید.

 99. سلام… من هفت روز پیش بی بی چک استفاده کردم خط دوم خیلی کم رنگ بود… رفتم آزمایش خون دادم عددش ۴۳ بود… دکتر گفت مشکوک به حاملگی هستی باید صبر کنی و روز پنجاهم از پریودت بری سونوگرافی تا درست مشخص شه حامله ای یا نه… امروز بعد از یک هفته بی بی چک استفاده کردم مثبت بود… از روزی که پیریودم عقب افتاده تا الان لک بینی دارم… همین الان هم لک بینی تبدیل به خونریزی شد… الان نصف شبه دارم براتون می نویسم و دستم به جایی بند نیست.سوال من: دکترم همین امروز برام شیاف پروژسترون تجویز کرده اما تو سایت شما خوندم که بهتره بعد از اینکه سونوگرافی انجام دادیم و مطمئن شدیم که حامله ایم این شیاف رو مصرف کنیم… منم سه روز دیگه باید برم سونوگرافی… آیا این شیاف رو مصرف کنم یا بارم بعد از سونوگرافی که تکلیف حاملگیم مشخص شد؟ سوال بعدی: آیا اگه این شیاف رو الان که خونریزی دارم مصرف نکنم دچار مشل خواهم شد؟ ممنون میشم اگه جوابم رو هرچه سریعتر بدید

  1. سلام باید ۳ روز دیگه سونوگرافی انجام بدید ترجیحا واژینال انجام بدید بعد اگر وضعیت جنین شما نرمال بود ان وقت از شیاف پروژسترون استفاده کنید.

 100. سلام خسته نباشین من هفته هفتم بارداری هستم رفتم سونو زده بودیک ساک حاملگی بدون کیسه زرده درحفره رحم دیده میشودضربان قلب جنین مشهودنیست. دکترسونوگفت بایدسقط کنمش. ایا دیگه امیدی نیست این میشه دومین سقطم شکست روحی بدی بهم واردشده لطفاکمکم کنید. باتشکرازراهنماییتون .

  1. سلام ممنون. میتوانید با مشورت پزشک معالج خود ۱۰ روز دیگر سونوی واژینال انجام دهید.

 101. مجداداسلام ببخشیدده روزدیگه میشه ۱۷اوم من ۲۰اوم برم سونو شکمی بدم چی مشکلی نداره . واقعا اگه دیده شه باشکمیم دیده میشه.

 102. سلام خسته نباشید، من ۵ هفته حامله ام رفتم سونو دکتر تو سونو نوشته یه ساک حاملگی به دیامتر ۹ م م مشاهده شد ، با توجه به عدم رویت فتال پل و ضربان قلب سونو کنترل دو هفته بعد توصیه میشود ، مختصر مایع فاقد اکو داخل لگن مشاهده شد
  جهت افتراق ساک حاملگی داخل رحمی در مراحل اولیه از سودوساک حاملگی خارج رحم ، کنترل سونو در فاصله زمانی کوتاهتر با برسی های. تکمیلی کمک کننده است.
  خواهش میکنم لطفا بگین این یعنی چی ایا خدایی نکرده حاملگی من خارج از رحمه
  من دوتا سقط دوسال پیش داشتم الان خیلی نگرانم

  1. سلام ممنون. خیر نشان دهنده بارداری خارج رحمی نیست نگران نباشید ۱۰ روز دیگر سونوی واژینال انجام بدهید.

 103. سلام خسته نباشید بنده هفته یازده بارداری هستم دو سال پیش ی سقط تو دوماهگی داشتم میخاستم بدونم گروه خونیم o منفی و شوهرم a مثبته باید رگام بزنم لکه بینیم تاالان نداشتم خداروشکر فقط بخاطر کمردرد دکترم شیاف داد میخاستم بدونم امپول رگام و باید کی بزنم دیر نشده باتوجه ب شرایط سقط قبلیم

  1. سلام ممنون .باید در هفته ۲۸ بارداری آمپول رگام را تزریق کنید اگر بعد از زایمان گروه خونی نوزاد منفی بود مشکلی نیست اما اگر مثبت بود دوباره بعد از زایمان هم باید آمپول رگام را تزریق کنید.

 104. سلام خسته نباشید من در هفته ۹ بارداری هستم.نزدیک عادت ماهیانه هستم ماه قبل هم نزدیک عادتم هم درد داشتم هم او دیدم ولی سونوگرافی وارژینالی ک انجام دادم هم چنین سالم بود .هم ضربان قلب داشت.این ماه هم نزدیک عادتم هست هم زیر شکمم در میاد هم او ببین خیلی کمی دارم.ب نظر شما باید چیکار کنم.لطفا راهنماییم کنید.سپاس

  1. سلام ممنون نگران نباشید این امر طبیعی است باید استراحت بیشتری در این دوران داشته باشید و در صورت صلاح دید پزشک معالج خود از شیاف پروژسترون استفاده کنید.

 105. سلام و خسته نباشید.من ۱سال و نیم پیش یه بارداری پوچ داشتم یعنی به لکه بینی افتادم و شیاف مصرف کردم ولی تا ۵هفته بیشتر رشد نکرد و من ۵هفته ام بیشتر صبر کردم ولی بازم رشد نکرد.الان باردار هستم وهفته ۴.هنوز دکتر نرفتم.به نظرتون لازمه شیاف مصرف کنم؟نمیخوام انقد زود دکتر برم آخه

  1. سلام ممنون. اگر لکه بینی، ندارید مشکلی نیست نیازی به مراجعه به پزشک ندارید باید روزی یک عدد قرص اسید فولیک یک میلی گرمی استفاده کنید و بین ۷ تا ۸ هفتگی سونوگرافی انجام بدید.

 106. سلام خانم دکتر
  من با توجه به آخرین روز پریودم ۷ هفته و چند روز است که باردارم به دلیل سقط قبلی شیاف پروژسترون استفاده میکنم
  هفته گذشته سونو دادم کیسه جنینی و جنین دیده شد و دکتر هم گفت قلبش هم میزند
  ولی من هیچ علامت بارداری ندارم تکرر ادرار داشتم که آن هم قطع شد اصلا حالت تهوع ندارم
  میترسم نداشتن حالات بارداری غیرعادی باشد نکنه خدای نکرده رشد جنین متوقف شده است
  دکتر گفت یکماه دیگه برای غربالگری بروم

  1. سلام نگران نباشید این طور نیست که حتما تمام حالات بارداری در تمامی افراد یکسان دیده شود شما مشکلی ندارید و وضعیت شما نرمال هست.

 107. سلام من در دوره ۱۱هفتگی حاملگی هستم ولکه بینی دارم آیا برای جنین مشکلی به وجودمیاورد؟

  1. سلام بهتره استراحت کافی داشته باشید وزیر نظر پزشک معالج خود از شیاف پروژسترون استفاده کنید نگران نباشید با مصرف دارو و استراحت کافی مشکلی پیش نمی اید.

 108. سلام من هفته ٢١ بارداري هستمبه دليل خونريزي پزشكم دو نمونه شياف و امپول پرولوتون نوشته كه امپولها ٤ تا و هفته اي يكبار و شياف ها هرمدوم روزي يكبار استفاده ميكنم يكي از شياف ها پروژسترونه اشكال نداره يه روزشو دوبار استفاده كرد؟ من اشتباهي امروز دوبار استفاده كردم مشكلي پيش نمياد؟

  1. سلام، نه مشکلی پیش نمیاد. بهتره دقت بیشتری داشته باشید. 

 109. سلام خسته نباشید من سونو واژینال رفتمو چهار تخمک داشتم دوتا بی ارزش بود دوتاشم ۱۷و۱۶روز چهارده پریود خونریزی شد دکترم برام شیاف پروژسترون نوشت قطع شد الان امروز روز شونزده پریود دوباره لکه بینی دارم دلیلش چیه ایا احتمال داره جنین تشکیل شه

  1. بهترین سایز فولیکول برای بارداری بین ۱۸ تا ۲۴ م م می باشد. در ضمن در شرایط نرمال در هر ماه فقط ۲۵ درصد احتمال بارداری وجود دارد و این فقط یک طرف ماجراست . کیفیت و کمیت اسپرم نیز فاکتور مهم دیگری است . عوامل بسیار زیادی در تشکیل جنین موثر است؛ اندازه فولیکول تنها فاکتور نیست .

 110. باعرض سلام.
  من ۱۷ فروردین آخرین پریودیم بوده.۲۴ اردیبهشت آزمایش خون دادم حامله بودم با بتا ۲۰۰٫دکترواسم سنو نوشت رفتم سنو به دلیل فشار زیاد که به شکمم دکتر وارد کردن بعداز سنو به خون ریزی وبعد لکه بینی افتادم.در سنو سن جنین ۵هفته و۴روز.ساک حاملگی بود اما فعال پل دیده نشده.میخواستم بدونم مشکلی هست یانه؟درضمن دکتر واسم شیاف پروژسترون تجویز کردن.اما دیشب بعداز دوسه روز لکه بینی.خونی همراه با لخته. رمز ازم خارج شد لطفا کمکم کنین

  1. فقط با سونوگرافی می توان نظر قطعی داد. در هفته های اول بارداری لکه بینی شایع است اما خونریزی کمی نگران کننده است.

 111. سلام من در ماه اول بارداري هستم
  از قبل از اينكه بفهمم باردارم دل درد شديد داشتم
  الان كه در هفته ٤ بارداري هستم لك هاي قهوه اي امروز ديدم كه با درد همراه است
  آيا خطري براي جنين وجود دارد؟

  1. لکه بینی و درد زیر شکم در اوایل بارداری طبیعی است. استراحت کافی داشته باشید و از غذاهای قاعده آور پرهیز کنید. این مسئله را با پزشک خود در میان بگذارید تا در صورت لزوم برای شما شیاف پروژسترون تجویز شود.

 112. سلام.من ۴هفته و دو روزه که بادارم بتا دیروز ۹۰۸بود دکتر استراحت مطلق داده و اسپرین وشیاف پروژسترون سال گذشته هم یه سقط داشتم دو ماهه.دکتر بهم گفت شانس بودنش کمه به جز این داروها کار دیگه ای هم میشه کرد؟ خیلی نگرانم.لطفا راهنماییم کنید.

  1. بهتر است استراحت کافی داشته باشید و آرام باشید و به خدا توکل کنید. معمولاً سقط در بارداری اول شایع است اما سقط پشت سر هم و بیش از ۳ بار نیازمند آزمایشات ژنتیکی است. 

 113. ببخشید دوباره سوال میکنم بتا در پایان هفته چهارم باید چند باشه که دکتر من گفت بتا کمه در ضمن من هنگام پریودام و هچنین در بارداری اول و الان درد در زیر شکم سمت چپ خیلی زیاد دارم علتش چیه؟

  1. عدد بتای شما بستگی به زمان تخمک گذاری شما دارد ممکن است دیر تخمک گذاری کرده باشید بنابراین جای نگرانی ندارد دردهای پریودی در هفته های اول بارداری طبیعی است.

 114. سلام من استراحت مطلقم هفته چهار بارداری از دیشب موقع بلند شدن از متکا سرگیجه دورانی دارم.در ضمن چند ماه پیش هم با چنین مشکلی مواجه بودن که تشخیص عدم تعادل گوش دادن که درمان شد.الان که بادارم علتش چی میتونه باشه؟ممنون که پاسخ میدید.

  1. سلام ممکن است به علت افت فشار خون باشد هر روز قرص اسید فولیک مصرف کنید ورژیم غذایی مقوی ومغذی داشته داشته باشید.

 115. ممنون میشم هر چه زودتر جوابم را بدید اخه خیلی نگرانم.باز هم ممنون از لطفتون.

 116. سلام خانم دکتر.من امروز ۱۰هفته و ۳روزم.برام سونو ان تی نوشته.میتونم فردا انجام بدم یا بذارم ۱۱هفته تموم بشه.با تشکر

  1. سلام سونوگرافی ان تی جنین بین هفته ۱۱ تا ۱۳ بارداری انجام میشود شما ۴ روز دیگر وارد ۱۱ هفته بارداری میشوید و بهتر است پایان ۱۱ هفتگی سونوگرافی غربالگری جنین را انجام بدهید زمان مناسب انجام سونوگرافی غربالگری جنین توسط پزشک زنان برای شما تعیین می شود.

 117. سلام من در هفته هفتم باردارى هستم از يه هفته قبل به تجويز دكتر براى محكم كارى هر شب يك شياف پروژسترون ٢٠٠استفاده كردم ديشب خونريزى شروع شد و به پزشك مراجعه كردم سنو شكمى ضربان نشون نداد و سنو واژينال انجام دادم كه ضربان نشون داد يه آمپول femolife تجويز كردن و الانم روزى دوتا شياف پروژسترون ٢٠٠ و روزى دوتا آمپول پروژسترون ٥٠ تجويز كردن چون در مسافرت هستم و با پزشك خودم در ارتباط نيستم نميدونم آيا مصرف روزى دوتا شياف و دوتا آمپول احتياج هست و زياد نيست؟
  البته از ديشب خونريزى كمتر شده و به دو سه قطره رسيده

  1. سلام دوست عزیز با توجه به اینکه شما در هفته های اول بارداری مشکل خاصی نداشتید و دچار لکه بینی، ویا خون ریزی نبوده اید نیازی به تجویز شیاف پروژسترون نبوده به همین علت بعد از مصرف شیاف دچار خون ریزی شده اید اما حالا نگران نباشید روزی یک عدد شیاف و یک عدد آمپول کافی است وبعد روزی یک عدد شیاف مصرف کنید و فردای آن کاملا قطع کنید حتما باید استراحت کافی داشته باشید نگران نباشید.

 118. سلام من ۳۴ سالمه شنبه فهمیدم حامله ام رفتم پیش دکترم سونو کرد و مشخص شد ۴هفت ۴روز باردارم لک بینی داشتم ولی امروز بعد سه روز سونو لکبینی تبدیل به خونریزی شده ولی کم همش استراحت کردم به نظرتون خطری هست باید برم بیمارستان با توجه به اینکه تعطیلیه ؟؟؟ خیلی می ترسم یعنی احتمال سقط هست ؟!

  1. سلام با توجه به اینکه سن بارداری شما کم است ودر سونوگرافی فعلا چیزی دیده نمی شود باید استراحت مطلق باشید واگر به خون ریزی شدید نیافتادید ۱۰ روز دیگر سونوگرافی مجدد انجام بدید.

 119. با سلام
  من همسرم روز شنبه و یک شنبه همین هفته لکه بینی داشتن البته به صورت ریزش تقریبا سه قطره به رنگ قهوه ای و سه شنبه سونو انجام دادیم که الحمدالله قلب جنبن تشکیل شده و ضربان هم داشته و طبق گفته سونو همه چیز نرمال و ایده آل و دیروز صبح مجددا لکه بینی داشتن که بعدازظهر پیش دکتر خودشون رفتن و همه چیز خوب بوده از نظرشون ولی بخاطر لکه بینی ۱۰ تا شیاف دادن برای جلوگیری که با استفاده اولین شیاف دیشب دوباره صبح امروزلکه بینی داشتن وتا نیم ساعت پیش دوباره لکه بینی شده اما کمتر
  میخام بدونم چیزی سلامتی همسر و بچه رو به خطر نمیندازه با این شرایط؟

  1. سلام نگران نباشید همسر شما باید استراحت کافی داشته باشند و از شیاف پروژسترون استفاده کنند و اگر تا ۲ -۳ روز اینده لکه بینی ایشان قطع نشد همسرتان زیر نظر پزشک از نظر کم کاری تیروئید و انعقاد خون چک شوند.

 120. مرسى از راهنماييتون فقط يه سوال ديگه دارم از سيزدهم كه خونريزي كردم و آمپول و شياف استفاده كردم مدام استراحت ميكنم الان دو روزه كه در حد چند قطره لك قهوه اى در روز شده، اين لكه بينى تا كى ادامه پيدا ميكنه و تا چند وقت بايد دارو مصرف كنم و استراحت مطلق باشم؟ آيا بعد از دوره استفاده از دارو و استراحت بازم خطر سقط هست؟

  1. دوست عزیز باید طبق دستور پزشک معالج خود از داروهای خود استفاده کنید معمولا اگر لکه بینی تمام شود داروها را قطع میکنیم اما باید قطع داروهای شما زیر نظر پزشک باشد و بهتر است استراحت کافی داشته باشید.

 121. سلام آخرین روز پریودیم ۲۹ فروردیدن بود سوم
  خرداد آز بتا دادم ۱۶۵ بود مشکلی نداشتم تا اینکه در تاریخ ۱۳ خرداد لکه بینی پیدا کردم سونو داخلی چیزی مشخص نشد دکتر ده عدد شیاف ۴۰۰ هر دوازده ساعت و ۱۰ عدد آمپول روزی دوتا واسم تجز کرد بعد ادو سه روز لکه بینیم قطع شد روز ۱۶ خرداد تیتر بتا دادم ۳۰۰۰ بود ۴۸ ساعت بعد بتا۲۷۵۰ شده بود ممکنه واسه جنین مشکل پیش اومده باشه ممنون

  1. سلام بهتر بود پزشک شما برای ۱۰ روز دیگر سونوی واژینال درخواست میدادند واگر وضعیت جنین نرمال بود این همه دارو تجویز می کردند زیرا ممکن است جنین مشکل کروموزومی داشته باشد و طبیعی سقط شود یعنی به خون ریزی بیافتید اما مصرف این داروها جلوی سقط طبیعی را میگیرد.

 122. من ۳۱ سالمه تو هفته ی ۲۲ بارداری هستم.توی هفته ی دهم یه شب خونریزی داشتم و دکترم آمپول پروژسترون برام تجویز کرد با شیاف پروژسترون. به صورت مقعدی استفاده کردم تا الان
  تو این مدت دیگه هیچ مشکلی نداشتم. دکترم گفته شیاف دیگه استفاده نکن
  ولی من میخواستم یک شب درمیون برای اطمینان ادامه بدم اگه ضرری نداره

  1. دوست عزیز شما نیازی به استفاده از شیاف پروژسترون ندارید از هفته ۲۰ بارداری به بعد شیاف پروژسترون تجویز نمی شود.

 123. سلام من هفته هفتم بارداریم بودکه رفتم سونو گفت ساک هست بدون زده جنین وضربان قلبم نداره الان هفته ۹بارداریم ازترس هنو سونونرفتم ولی وقتی به پهلودرازمیکشم شکمم نبضی و احساس میکنم ایاقلب بچمه .یانه من استرسم خیلی بالاست برم سونو الان همه چی مشخص میشه باتشکر.

  1. سلام بین هفته ۶ تا ۸ بارداری باید ضربان قلب جنین در سونوگرافی دیده شود با توجه به اینکه شما ۹ هفته هستید بهتره سونوگرافی انجام بدهید نبضی را که شما احساس می کنید نبض خود شکم شماست و ربطی به جنین ندارد ضربان قلب جنین فقط با دستگاه سونوگرافی قابل تشخیص می باشد.

 124. سلام من ۳اردیبهشت ازمایش خون دادم جواب مثبت بود۲۴اردیبهشت رفتم سونو که۷هفته زده بود وجنین دیده نشد بعددوهفته بعدرفتم سونوی دیگری یعنی ۶خردادکه اونم تقریبی زد۷هفته.این یعنی چی بچم رشدنکرده یاسونو اشتباه کرده اخه توهردوسونوم جنین دیده نشدمن استرس دارم و هنوز هیچ اقدامی نکردم ونه لک بینی دارم نه دردی .ایابایدسقطش کنم یاصبرلطفاراهنماییم کنین باتشکر.

  1. سلام با توجه به سونوگرافی دوم شما که در آن جنین دیده نشده باید سقط انجام دهید زیرا جنین می بایست تا هفته ۸ بارداری دیده می شد.

 125. باسلام وآرزوی قبولی طاعات
  من ۳۴ سالمه وبارداری دوممه یه پسر۶ ساله دارم توشش هفته وشش روزم روزپنجشنبه ظهرتاشب چندتالکه دیدم ساعت ده شب پنج شنبه وده صبح جمعه شیاف پروژسترون زدم واستراحت مطلق داشتم لکه بینی قطع شدباتوجه به اینکه شهریورگذشته یه سقط زیریک ماه داشتم ممکنه خدای نکرده سقط کنم درضمن بتا توهفته سوم بارداری ۷۵۰۰ بود ودکترتاریخ ۲۷ خردادواسم سونونوشته

  1. سلام نگران نباشید این طور نیست که این بارداری شما هم ختم به سقط شود بهتر است استراحت کافی داشته باشید و از شیافهای پروژسترون استفاده کنید.

 126. باسلام و خسته نباشید من ۳۰ سالمه ودوزایمان زودرس در هفته ۱۶ داشتم ک دومی با سرکلاژ و مصرف پرلتون و هپارین و لوتیروکسین و شیاف پروژسترون و استراحت مطلق کامل بود اما بازم کیسه اب پاره شد عکس رنگی گرفتم گفتن رحم نرمال مشکل چیه خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید ممنونم

  1. سلام ممنون. باید زیر نظر پزشک معالج خود تمامی آزمایشات مربوطه را انجام بدهید و عکس رنگی به تنهایی کافی نیست.

 127. سلام خسته نباشید من هفته ی ۷ بارداری هستم رفتم سونوگرافی گفت قلبش تشکیل شده ولی دو سه روزه دل درد دارم دور نافم و سر دلم درد میکنه کشاله رانم یه درد ی مثل گرفتگی داره دوسال پیش دو تا سقطم داشتم و الان سوزش و خارش واژن دارم با ترشحات زرد شیاف پروژسترون استفاده میکنم لکه بینی هم ندارم خداروشکر فکرکنم عفونت دارم به نظر شما چیکار کنم ،
  خیلی استرس دارم ممنون میشم اگه زود جواب بدبن مچکرم

  1. سلام ممنون. میتوانید شیاف پروژسترون خود را از طریق مقعد استفاده کنید تا سوزش و خارش شما کمتر شود اگر بهتر نشدید حتما باید زیر نظر پزشک معالج خود برای درمان سوزش و خارش خود دارو مصرف کنید.

 128. سلام.خسته نباشید ممنون از اینکه با صبر و حوصله پاسخ میدید.یه سوالی داشتم برای تعیین ماههای بارداری باید روزهایی که در اول پریودی لکه بینی هم داشتیم را مد نظر قرار بدیم.من الان باردارم تاریخ اولین روز اخرین پریودیم ۹اردیبهشت بود که البته ۹و۱۰ را لکه بینی داشتم و خونریزی از ۱۱شروع شد الان بایداز چه تاریخی حساب کنم چون میخوام برم سونوگرافی تاریخی باشه که قلب بچه تشکیل شده باشه ببخشید طولانی شد.

  1. سلام ممنون. باید از ۱۱ اردیبهشت حساب کنید.

 129. سلام.خسته نباشید.من هفته ی هشتم بارداری هستم.اولین بارمم هست.تابه حالم سقط نداشتم.فقط قبلا مشکل pcosداشتم وچندین سالم هست که تیروییدم کم کاره ولی تحت نظرپزشکم.
  یکی دوروزپیش زیردلم تیرمیکشید به صورت یه نقطه ی ثابت.
  امروزدکترزنانم برام شیاف پروژسترون نوشته،مقعدی،دوبسته ی کامل،ولی انگار ضررداره براجنین.میخواستم نظرشماروبدونم.سپاس

  1. سلام ممنون. دردهای پریودی در هفته های اول بارداری طبیعی هستند در صورتی که مادر باردار دچار لکه بینی باشد شیاف پروژسترون تجویز می شود.

 130. سلام خسته نباشیدنباشید،،من هفته پنجم بارداری هستم،رفتم سنوگفت ساک بارداری دیده میشه با واکنش، شیدایی نرمال و موقعیت مناسب درآویختن رحم مشاهده شده،کیسه زرده مشاهده شدولی fetalpoleمشاهده نشد،،اما از همون اول من لک بینی داشتم که بعضی روزا شدید میشه،،دکتر بهم شیاف پروژسترون تجویز کرده و ب علت عفونت ارداری واسم کپسول سفالکسین تجویز کردهمی میخواستم بدونم با این لک.بینی و خونریزی خفیفی که دارم امکان سقط وجود داره یا نه؟؟؟وکپسول سفالکسین واسم ضررنداره؟؟ممنون میشم جواب بدین خیلی نگرانم اولین بارداریمه

  1. سلام ممنون. باید ۱۰ روز دیگر سونوی واژینال انجام بدید بهتر است با مشورت پزشک معالج خود از شیاف پروژسترون استفاده نکنید اگر سونوگرافی انجام دادید و همه چیز خوب بود ان وقت از شیاف استفاده کنید.

 131. سلام ممنون میشم پاسخ منو بدید.من از هفته شش بارداری لکه ببنی داشتم ک با آمپول پروژسترون واستراحت برطرف شدوهفته ۱۵بارداری عمل سرکلاژداشتم الان هفته ۱۸هستم در سونو ۴روز پیش دکترگفت همه چیز خوبه روزب یه کپسول پروژسترون میخورم و هفته ایی یه امپول پورلوتون میزنمذولی همش نگرانم استرس میگیرم میترسم مشکلی پیش بیاداگه خدای نکرده مشکلی برا جنین پیش بیاد علامتی داره؟ک من الکی استرس نگیرم

  1. سلام اگر مشکلی داشته باشید دچار لکه بینی می شوید.

 132. سلام من ۳۴سال دارم بارداری اول طبیعی زایمان داشتم الان در هفته ۵ بارداری هستم رفتم سونو ساک حاملگی دیده شده دکتر بهم شیاف پروژسترون ۴۰۰ هر ۱۲ ساعت داده برای ۱۰ روزمشکلی نداشتم الان بعد از ۴ روز استفاده لکه بینی دارم نمی دونم استفاده بکنم یانه می گفت به نگهداری بچه کمک می کنه البته من توسونو لوله فالوپ چپم یکم ضخیم نشون داد

  1. سلام شما نیازی به استفاده از شیاف پروژسترون نداشته اید چون ۳ ماهه اول بارداری حساس می باشد نباید بی جهت دارو تجویز شود علت لکه بینی شما استفاده کردن از این شیاف میباشد.

 133. با سلام و خسته نباشید. من هفته ی ۸ بارداری هستم و به خاطراون دو تا سقطی که داشتم دکتر برام شیاف پروژسترون تجویز کرده از اول بارداری استفاده میکنم لکه بینی هیچی ندارم ولی بعضی وقتا شکمم درد میگیره و بعضی اقات رحمم و تخمدانام تیرمیکشه به نظر شما طبیعیه ویه مشکل بزرگی که دارم عفونته و سوزش دارم البته زیاد نیست یکی دیگه من قبل از بارداری بواسیر داشتم ولی نه دردی داشتم نه چیز دیگه الان که هم شیاف استفاده میکنم از مقعد هم خارش دا ره هم سوزش ولی خونریزی ندارم شکمم در روز یه بار کار میکنه و این خیلی اذیتم میکنه این برای حاملگی و جنین مشکلی نداره ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید مچکرم از زحمات شما ببخشید طولانی شد.

 134. سلام خانم دکتر.دیروز هفته دوازده بارداریم تموم شد.تو هفته ۶یه روز خونریزی داشتم و بعدش لکه بینی شیاف فرتیزست استفاده میکردم و استراحت داشتم.از اول خرداد تاحالا لکه بینی قطع شده بود.امروز که رفتم توالت یه مقدار خیلی کم خون ویه کوچولو لکه قهوه ای همراه با ادرارم دفع شد.دیگه بعدش چندبار رفتم توالت هیچ لکه و خونی ندیدم.خیلی اسنرس دارم چکار کنم .مشکلی برام پیش میاد؟جفت هم تو سونو که یه هفته گذشته دادم انتریور بود.

 135. ببخشید خانم دکتر یادم رفت بگم که تو سونو ۶هفتگی بهم گفتن یه هماتوم ۱۲*۱۲میلی متر پشت جفت هست

 136. سلام من هفته۱۷بارداری هستم دو هفته است زیر شکمم و کمر درد شدید دارم لک و خونریزی ندارم سونوکردم همه چی خوب بود ازمایش عفونت ادراری دادم یکم عفونت داشتم دکترم به خاطر دردهایم به من شیاف پروژسترون داده ایا این شیاف ضرر ندارد این دردها نشانه سقط است ؟که من استفاده کنم در ضمن من پارسال یه سقط داشتم

 137. سلام.من ۱۴ روزه که خونریزی شدید دارم اوایل فک کردم پریودم و رفتم دکتر و تو سونو چیزی نشون نداد فقط تو تخمدان سمت چپم یه سونولیست نشون داده و تو ازمایش خونم گفتن باردارمو بتا ۱۵۰٫
  دکتر چیزی تجویز نکرد برا درد و خونریزیم گفت احتمال سقط دارم و یا حاملگی خارج رحم.
  والا اینهمه خون ازم میره چیزی هم ندادن.چیکار کنم همچنان منتظر باشم تا ۴۸ ساعت بگذره.و اینکه خیلی احتمال داره خارج از رحم باشه.خیلی نگرانم.

  1. سلام فعلا نیاز به اقدام خاصی ندارید نیازی به مصرف دارو نیست با توجه به خون ریزی شدید شما احتمال سقط بالاست باید مجدد سونوگرافی انجام بدهید.

 138. سلام خسته نباشید.من تاریخ اولین روز اخرین پریودیم ۱۱اردیبهشت بود امروز که رفتم سونوگرافی زده ۶هفته و یک روز.ویک هماتوم ساب کورنیک به ابعاد ۲۸*۵ .من بخاطر سقط پارسال که به همین دلیل بود از هفته چهارم شیاف پروژسترون و اسپرین مصرف کردم و استراحت داشتم.قلبش تشکیل شده بود. من فقط زیر شکمم ناحیه تخمدان سمت چپ درد دارم و خونریزی ندارم .نداشتن خونریزی ایا خطرناکه؟ چه داروهایی را باید مصرف کرد؟ایا با وجود هماتوم بارداری به سرانجام میرسه؟تشکیل هماتوم دلیل خاصی داره؟ببخشید طولانی شد .ممنون میشم من را از نگرانی در بیارید.

  1. سلام ممنون. نگران نباشید استراحت کافی داشته باشید واز داروهای خود استفاده کنید اینکه خون ریزی ندارید علامت خوبی است.

 139. سلام من تقریبا موعد پريودم سونو واژينال انجام دادم سن جنین رو ۴ هفته و ۶روز تخمین زدن یعنی ۶روز بیشتر از سن واقعی که جنین و قلب هم دیده شد از همون موقع هم واسم شیاف پروژسترون و دوفاستون تجویز کردن،به گفته پزشکم الان روز اول هفته ۷ هستم و روز آخر این هفته واسم سونو مجدد برای دیدن تپش قلب نوشتن ولی الان حالات بارداريم کم شده ،میخواستم ببینم با وجود استفاده از شیاف احتمال سقط چقدره اینم بگم که اصلا خونریزی یا لکه بینی نداشتم تا الان خدا رو شکر

 140. با سلام تاریخ اولین روز پریودیم ۱۹ اردیبهشت بود بعد دو روز مونده به موعد بتا ۸۵ و یه هفته بعد موعد ۷۴۲ بود با احتساب پزشک بایستی هفته ۶ بارداری باشم اما با دیدن لک بینی قهو ه ای تیره سونو چیزی مشاهده نشد حتی ساک و گفتن با سونو شکمی سن بارداری زیر ۵ هفته است که چیزی رویت نشد و ده روز دیگه برام تکرار سونو نوشتن و برای لک بینی شیاف پروژسترون و قرص آاس آ ۸۰ .. عده ای میگن مصرف قرص باعث عدم قطع لک بینی میشه .. خانم دکتر نظر شما در مورد وضعیت من چیه ؟ممنون

 141. سلام الان هفته ۶ و یک روزه که باردارم سه شنبه ۵ هفته و ۴ روز بود که سونو شدم و جنین با ضربان قلب خوب دیده شد اما همون شب سردرد و حالت تهوع گرفتم که دو روز زول کشید و لکه بینی قهوهای با رگه های قرمز دیدم الان به صورت قهوه ای آبکی هستش خیلی میترسم ممکنه سقط بشه در ضمن از امروز دو تا امپول پروژسترون شروع کردم به جای شیاف ؟ من به سختی باردار شدم یه بارداری پوچ داشتم و ۴ بار ivfشدم کمکم‌کنید ممنون

 142. سلام.خسته نباشید.من اولین روز آخرین پریم ۲۵ اردیبهشت بوده بعدش هم باردار شدم ک دکتر گفت الان رفتم تو پنج هفته ولی زیرشکمم یعنی از واژن تا زیرشکمم دردمیکنه خیلی و کمردردهم دارم همچنین درناحیه ساق پاپادردشدیددارم و غلظت خون ک دکتر شیاف پروژسترون ۴۰۰ و آاس ا برام نوشت و همچنین برای یک هفته بعدسونو ک گفت اگرقلب جنین معلوم نشدبصورت واژینال انجام بده خیلی میترسم ازاینکه آیا مشکلی دارم یا حاملگی پوچه یا جنین ضربان داره؟مشکلم چیه؟ لطفا راهنپاییم کنید ممنونم.

 143. سلام ،من در هفته ششم بارداری هستم ،ده سال نازایی ب دلیل اندومتیوز داشتم ،الان طبیعی باردار شدم ،لکه بینی خیلی کم داشتم سونو انجام دادم ساک بارداری دیده شدولی قلب جنین هنوز نه،البته ازمایش بتا نشون از هفته چهارم بارداری رو میداد،دکتر بهم اوتروژستان داده روزی یدونه ۲۰۰..درد فقط در کمرم احساس میکنم ایا خطری منو تهدید میکنه سقط یا حاملگی پوچ

  1. سلام با توجه به اینکه در هفته ۶ بارداری هستید طبیعی است که قلب جنین دیده نشده باشد باید دوهفته دیگر برای دیدن قلب جنین سونوگرافی انجام دهید بنابراین نگران نباشید

 144. سلام
  خسته نباشید. وقتتون بخیر
  دوماه پیش جنین ۵ هفته ایم رو سقط کردم
  پریود ام در دو ماه اخیر به موقع اتفاق افتاد.
  که هفت روز بعد از پاک شدن از آخرین پریودم اقدام برای بارداری کردیم سه شب به صورت یه شب در میان.
  از آخرین اقداممون ۵ شب میگذره
  حالا زیر شکمم قسمت تخمدان سمت راستم یکمی درد دارم که میگیره و ول میکنه
  ترشح بی رنگ و بی بو و کِشدار هم دارم
  خواستم بدونم آیا ممکنه باردار باشم؟
  دکترم برای بارداری قبلیم که بعدا سقط شد قرص فِرودین و آ اس آ و متفورمین تجویز کرد فولیک اسید هم استفاده میکنم

  1. سلام ممنون. احتمال بارداری وجود دارد باید صبر کنید اگر پریود نشدید آن وقت از تست بیبی چک استفاده کنید.

 145. سلام خسته نباشید لطفا جواب سوال منم بدید مشاورعزیز ک ۳ تیرماه سوالموپرسیوم درضمن نکته ای ک یادم رفت این بود ک من یک ماه قبل از بارداری قرص گلوکوفاژ استفاده کردم بادستور پزشک.ممنون ازلطفتون.

 146. سلام.خواهش میکنم جواب منو بدین.من الا هفته ۷بارداریم هستم و هفته قبل سونو واژینال شدم هم جنین بود و هم ضربان قلب.الان چند روزه ترشحات قهوه ای دارم فقط قهوه ای.شیاف و قرص دوفاستون استفاده میکنم و استراحت میکنم.با توجه با اینکه پارسال یه بارداری پوچ داشتم به نظرتون الان خطری منو تهدید میکنه؟حالا قراره ۱۰روز دیگه باز برم سونو‌.به نظرتون با این لکه های قهوه ای لازمه زودتر برم؟
  میشه بگید این ترشحات و رگه های قهوه ای چی هستن و چه دلیلی دارن.چوت لکه بینی ندارم و خون قرمز نیست.

  1. عزیزم شما باید استراحت کامل کنی و نزدیکی نداشته باشی شیاف سیکلوژست روزی ۲ عدد( مقعدی )صبح و شب استفاده کنی شما تهدید به سقط هستی و باید خیلی مراقب باشی.

 147. با سلام خدمت شما.
  من آذر ماه سال ۹۵ با قرص لتروزل باردار شدم و از هفته ۶ لکه بینی داشتم در سونوها رشد جنین طبیعی بود اما هماتوم دیده شد که آس آ و آمپولهای آنوکساپارین و روزی سه عدد شیاف پروژسترون مصرف میکردم که بدلیل حساسیت به شیافها به روزی یک عدد کاهش دادم اما با وجود مشخص شدن رفع هماتوم در سونوهای بعدی باز لکه بینی قطع نشد و در نهایت در اولین روز هفته ۱۲ یعنی ۱۳ اسفند سقط شد.
  پس از آن من به طور منظم بعد از ۴۰ روز ۲۴ام فروردین و بعد از ۳۰ روز یعنی ۲۳ اردیبهشت پریود شدم. اما خرداد هیچ پیشگیری نکردم و باید حدود ۲۲ ام یا ۲۳ ام پریود میشدم که نشد روز ۳۰خرداد بدلیل تاخیر به پزشک مراجعه کردم وآزمایش بتا همون روز ۸.۷ بود که دکتر بارداری رو رد کرد و ۴ عدد آمپول پروژسترون همزمان زدم. اما سه روز بعد بخاطر وضعیت جسمانی خودم و مثبت شدن بی بی چک مجدد تست بتا دادم یعنی روز۳ام تیر ۸۸.۶ شده بود. مجددا به دکتر مراجعه کردم و ایشون تکرار آزمایش دادن اما همون روز سوم مجددا لکه بینی من شروع شد و خیلی کم بود و قطع شد تا روز ۶تیر مجددا شروع شد و روز ۷ام بتای من ۶۶۸ شده بود. دکتر سونوی واژینال نوشت که در سونو هیچ چیزی مشاهده نشدو پیشنهاد ازمایش بتای مجدد بعد از ۷۲ ساعت و سونوی واژینال یک هفته بعد داده شده. دکتر هم با توجه به حساسیت من به شیاف پروژسترون ۲۰ عدد آمپول پروژسترون ۵۰ میلی تجویز کردن که از دیروز شروع کردم.
  به نظر شما با این شرایط احتمال اینکه باردار نباشم هست اگر هست علت بالا رفتن بتا چیست؟ و در سونو چیزی مشخص نبود؟
  پزشک سونو می گفت اگر هم باردار باشی با این لکه ها مجددا احتمال سقط زیاده. به نظر شما به تزریق آمپولها تا سونوی بعدی ادامه بدم؟ لطفا راهنمایی کنید.
  ضمنا من ۳۷ سالمه و این ماه از هیچ دارویی برای بارداری استفاده نکردم

  1. عزیزم احتمال بارداری شما وجود داره و همین طور احتمال سقط شما باید فاصله بین سقط و بارداری بعدی رو به مدت ۶ ماه رعایت می کردین تا سقط راجعه اتفاق نیافته حالا هم امپول ها رو ادامه بدین هم سونو هفته دیگه رو واژینال انجام بدین بتا اچ سی جی ممکنه در زمان غیر از بارداری هم بالا بره عزیزم.

 148. سلام
  من هفت هفته و پنج روزه بودم ك صداي قلب جنين رو شنيدم از طريق سونو واژينال،كه دكترم متوجه فيبروم ب اندازه ٢س م شدند. من لكه بيني نداشتم ولي برام شياف پرو ٤٠٠ميلي گرم براي هر شب تجويز كردند.درد هاي خفيف زير شكمي دارم اما بهتر شدم.گفتند تا چهل شب استفاده كنم.ميخواستم بدونم استفاده شياف ضرورت داره؟و اينكه ب از بين رفتن فيبروم كمكي ميكنه؟

  1. بله عزیزم به خاطر مصرف شیافها درد زیر دلتون بهتر شده حتما شیاف ها رو استفاده کنید شیاف ها به از بین رفتن فیبروم کمکی نمی کنه فیبروم ها رشدشون در بارداری یا متوقف میشه یا کوچیک میشه نگران نباش عزیزم

 149. سلام من تو هفته دهم هستم الان ده روزه خون ریزی یا لکه بینی دارم بااینکه شیاف پرو۴۰۰استفاده میکنم هم کمر درد و درد زیر شکم دارم

  1. عزیزم شما تا هفته ۱۲ شیافهاتونو استفاده کنید استراحت کنید نزدیکی نکنید وکار سنگین اصلا نکنید واینکه شما تهدید به سقط هستین وبعد از هفته ۱۲ در صورت ادامه درد زیر دل و خونریزی باید امپول پرولون بزنید.
   (طاهره عبدی ابیانه) کارشناس مامایی

 150. باسلام. من در هفته سیزدهم بارداری چند قطره خونریزی داشتم بدون درد به پزشکم مراجعه کردم جنین سالم بود قرص آ اس آ و شیاف پروژسترون تجویز کردند پس از پنج روز مصرف دوباره همان انداره خونریزی داشتم این دفعه کمی هم درد زیرشکم دارم سونوی ان تی جنین سالم رو نشون میده و کمی پایین بودن جفت را. امکان سقط در هفته ی ۱۴ وجود دارد؟ جای نگرانی هست؟
  با تشکر از شما

  1. سلام نگران نباشید استراحت کافی داشته باشید واز شیافهای پروژسترون خود استفاده کنید اگر انعقاد خون شما بالاست باید آسپرین مصرف کنید در غیر این صورت نیازی به مصرف آسپرین نیست زیرا مصرف بی جهت قرص آسپرین به علت رقیق کردن خون خون ریزی را بیشتر می کند.

 151. سلام خسته نباشید من هفته بیست ودو بارداری هستم دوهفته پیش لک کوچک دیدم رفتم سونو جفت خلفی تحتانی بود استراحت داشتم دکترم شیاف پرو.. داد گفت دوباره تکرار شد استفاده کن الان دوباره یک لک دیدم لابلای ترشحاتم لخته خون دیدم شروع کردم استفاده میکنم شیافها رو ودرضمن جنینم تکون میخوره میفهمم میخواستم بپرسم بچم وخطری تهدید نمیکنه خیلی نگرانم تورو خدا جواب بدین بعداز هفت سال باردار شدم تا حالا همه چیز خوب بود تو این دوهفته یهو بهم ریخت ایا این شیاف میتونه کمک کنه اخه شنیدم تا قبل سه ماهگی رو کمک میکنه بعدش تاثیری نداره این درسته یانه

  1. سلام موقعیت جفت شما طبیعی است و جفت شما پایین نیست بهتر است استراحت کافی داشته باشید نگران نباشید اگر لکه بینی شما تا فردا ادامه داشت بهتر است از آمپول پرولوتون استفاده کنید هفته ای یک بار یک تا دو تا آمپول کافی است .

 152. با سلام.من اولین روز آخرین پریودیم ۱۱اردیبهشت بود. چون بتا پایین بود از روز۱۱خرداد به مدت دو هفته استراحت مطلق بودم و از شیاف پروژسترون و اسپرین استفاده کردم تا الان بعد دو هفته سو نو دادم قلب بچه تشکیل شده بود وی یه هماتوم پشت جفت بود دکتر همون دارو ها را ادامه داد و در ضمن از کار سنگین و ایستادن بیش از حد منع کرد حالا خدا راشکر درد هام کم شده منتها من ازکایش کامل دادم که الان پلاکت خونم ۱۴۴۰۰۰هزار بود اسفند سال گذشته هم ازمایش دادم که پلاکتم۱۶۱۰۰۰ب.سوالم اینه پایین بودن پلاکت خطرناکه برای جنین و خودم؟و باید به متخصص انکولوژی مراجعه بکنم یا نه؟ لطفا راهنماییم کنید .قبلا هم ازتون مشاوره گرفتم که خیلی بهم کمک کرده.خیلی نگرانم ممنون میشم جواب سوالم را بدید.

  1. سلام خیر مشکلی وجود ندارد و تعداد پلاک شما در زمان بارداری طبیعی است.

 153. سلام خسته نباشید.خواستم بپرسم ایا مصرف شیاف پروژسترون دمای بدن را بالا می برد؟من ۴روزه ای یو ای کردم امروز صبح دیدم دمای بدنم که همیشه ۳۶ بود.۳۷ شده.ممکنه باردار باشم؟

  1. سلام به علت استفاده از شیاف دمای بدن شما بالا رفته باید ۱۱روز دیگر تست بارداری انجام بدهید.

 154. سلام خسته نباشید،من اخرین پریودم ۱۵اردیبهشت بودیک هفته پیش سونودادم گفتن ۵هفته و۳روزهمه چی طبیعی بودولی قلب جنین تشکیل نشده بود،الان تقریبا۱۰روزی میشه که من دارم لک می بینم اولش قهوه ای کم رنگ بودبعدش قرمزشدرفتم پیش دکترشیاف پروژسترون وقرص ایزوپرین روتجویزکردالان ۵روزدارم استفاده می کنم ولی هنوزلک بینیم قطع نشده کمردردودل دردم بعضی وقتادارم،خیلی نگرانم دیشب یکم لک بینیم بیشترشدرفتم اورژانس نوشت سونواونجاسن جنینو۵هفته و۱روزتشخیص دادن وگفتن یکم خون ریزی پشت جنین داری ولی قلبش تشکیل نشده من الان واقعاگیج شدم توروخداراهنماییم کنین،کی لک بینی قطع میشه وایاجنینم سالمه

  1. سلام باید ۲ هفته دیگر برای تشکیل شدن قلب جنین سونوگرافی انجام دهید.

 155. سلام، من ديشب لك بيني خيلي خيلي كمي داشتم امروز هم تكرار شد به رنگ قهوه اي و خيلي كم با دكترم تماس گرفتم گفت شياف پروژسترون استفاده كن اگه خوب نشدي حتما برو سونو، فعلن كه خوب شدم ولي بازم بايد شياف رو استفاده كنم؟

  1. سلام شما چند هفته باردار هستید قبلا سونو انجام دادید لطف کنید شرح حال کامل خودتان را بفرستید.

 156. سلام خسته نباشید. من هفته ۱۱ بارداریم دردی در شکم ندارم ولی در ازمایش ادرارم داخل ادرار خون دیده شده و دکترم گفته جفت ضعیف هست و شیاف پروژسترون داده خیلی نگرانم ولی در سونو هفته ۸ بارداری همه چی طبیعی بود و قلب تشکیل شده بود .ممکنه جنین سقط بشه؟

  1. سلام خون در ادرار نشانه عفونت ادراری است و ربطی به جفت ندارد شیاف پروژسترون زمانی تجویز می شود که دچار لکه بینی باشید .

 157. سلام. خسته نباشید. با تشکر از پاسخگوییها و راهنماییاتون.
  من ۸تیر بهتون پیام دادم و گفتم اسفند سقط کردم و الان بعد از تاخیر و دادن سه آز بتا اچ سی جی که مقادیر ۸.۷ و ۸۸.۶ و ۶۶۸ لکه بینی دارم و در سونو واژینال چیزی از بارداری داخل یا خارج مشخص نبوده و تکرار آز تیتراژ بتا و سونو بعد از یک هفته پیشنهاد شده و تزریق ۲۰ عدد پروژسترون ۲۰ میلی. شما هم لطف کرده بودید پاسخ داده بودید و فرمودید تزریق رو تا گرفتن جواب مجدد ادامه بدم.
  امروز آز بتا دادم اومده بود ۵۰.۹ وخیلی کم شده بود؟
  آیا این به معنای عدم بارداری میتونه باشه؟
  یا نه علامت نوعی بارداری خارج رحمی یا پوچه؟
  اگر بارداری نبوده دلیل ترشح این هورمون در صورت عدم بارداری چی میتونه باشه؟ آخه من چیزای خوبی در مورد ترشح بی دلیل این هورمون نخوندم.
  لطف می کنید راهنمایی کنید؟ به نظر شما نیاز به دادن سونوی واژینال مجدد هست؟

  1. سلام باید داروهای خود را قطع کنید صبر کنید احتمالا پریود میشوید اگر تا ۱۴ روز آینده به خون ریزی نیافتادید میتوانید سونوی واژینال انجام بدهید.

 158. سلام خسته نباشید. قبلا این سوال رو پرسیدم(من هفته ۱۱ بارداریم دردی در شکم ندارم ولی در ازمایش ادرارم داخل ادرار خون دیده شده و دکترم گفته جفت ضعیف هست و شیاف پروژسترون داده خیلی نگرانم ولی در سونو هفته ۸ بارداری همه چی طبیعی بود و قلب تشکیل شده بود .ممکنه جنین سقط بشه؟) در ادامه بگم که در ازمایش ادرارم رنگ ادرار زرد و واضح بود و
  rbc=10-12
  wbc=5-6
  bacteria=few
  blood=+
  ep=30-35
  ph=8
  بقیه منفی بود
  میشه دوباره علت رو بررسی کنید؟

  1. سلام باید زیر نظر پزشک معالج خود دارو مصرف کنید تا بهبودی حاصل شود.

 159. سلام. وقت شما بخیر
  ممنون میشم اگر سوال بنده را پاسخ بدید.
  بنده باردار هستم. ۵هفته و ۳روزم هست. از اول همه علائم بارداری را داشتم.(بی اشتهایی، سرگیجه ،درد و تورم سینه. رگهای سینم هم برجسته شده بود و سر سینم خیلی درشت شده بود و درد میکرد)
  از دو روز پیش تمام علائم بارداریم قطع شده. به دکتر مراجعه کردم سونو کردن و گفتن ساک حاملگی با اندازه مناسب داخل رحمه. وگفتند شبی ۱شیاف پرژسترون استفاده کنم. الان با وجود استفاده شیاف هیچ علایمی از بارداری ندارم
  اشتهام مثل قبل شده و سینه هام فوق العاده نرم و بی درد شده سرسینم هم کوچیک شده.
  سوالم اینه ،با وجود اینکه دیگه هیچ کدوم از علائم را ندارم جنین رشد میکنه؟اصلا شیاف را استفاده کنم یا قطعش کنم تا سقط بشه؟
  منتظر پاسختون هستم. سپاسگزارم

  1. سلام اگر لکه بینی شما ندارید نیازی به مصرف شیاف پروژسترون نیست تمامی علائم شما طبیعی است وجای نگرانی ندارد.

 160. سلام
  بنده بسته سوال اورژانسی خریدم و سوالم را مطرح کردم
  وقتی شما برای پاسخ به سوال کسی مبلغی دریافت میکنید،ولو کم، نباید اورژانسی پاسخگو باشید؟ لطفا این رو توی سایتتون مطرح کنید که سوال اورژانسی به معنای پاسخ اورژانسی نیست که مردم تکلیف خودشونو بدونن

  1. پاسخ به سوالات در این سایت رایگان است احتمالا این بسته را در سایتهای مشابه خریداری فرمودید . 

 161. سلام و عرض ادب. امروز ۶هفته ز بارداریم گذشته. شنبه به دکتر مراجعه کردم گفتن ۵هفته و ۳ روزم هست. ساک تشکیل شده. ۲۰ تیر برای چکاپ قلب جنین مراجعه کنید. اما به دلیل دل درد و ترشحات کم رنگ و رگه خونی بسیار کم دیروز مراجعه کردم گفتن قلب تشکیل شده و جنین مشکلی نداره فقط کمی خونریزی پشت جفت مشاهده میشه. شیاف تجویز کردن و استراحت ۱هفته. دیشب استفاده کردم. امروز درد دارم و یکی دوبار ترشحات خیلی کمرنگ دیدم. خیلی نگرانم. ممکنه جنین از بین بره؟!ممنونم از پاسختون.

  1. سلام نگران نباشید استراحت کافی داشته باشید واز شیاف پروژسترون استفاده کنید.

 162. سلام من سه روزه خونریزی دارم هم شیاف میزارم هم قرص میخورم ولی قطع نمیشه چکار کنم نگرانم

 163. سلام من سه روزه خونریزی دارم هم شیاف میزارم هم قرص میخورم ولی قطع نمیشه چکار کنم نگرانم

  1. سلام باید سونوگرافی انجام بدید.

 164. سلام خانم من هفته ۶ هست و لکه بینی پیدا کرد و رفتیم سونو و متخصص گفت ۵۰ /۵۰ هست و شیاف پروژسترون داده هر ۱۲ ساعت تا ۱۵ روز
  میخواستم نظرتونو بپرسم

  1. سلام برای ما متن سونوگرافی مهم است اگر تمایل داشتید با شماره مشاوره مامایی داخل سایت به شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۶۲ تماس گرفته و متن کامل سونوگرافی را بخوانید وشر ح حال کامل همسرتان را بدهید تا بهتر به شما راهنمایی و مشاوره شود.

 165. سلام خسته نباشید.من هفته نهم بارداری هستم.از شروع هفته دهم دیگه حالت تهوع ندارم و بیشتر حالتم تبدیل شده معذرت میخوام به آروغ زدن.شنیدم نداشتن حالت تهوع خطرناکه. حالا باید چیکار کنم ایا نشانه اینکه جنین رشد نمی کنه؟خیلی میترسم.در ضمن بعضی وقتها زیر شکمم تیر میکشه این هم من را نگرانکرده. ممنون میشم راهنماییم کنید.اجرت تون با خدا.

  1. سلام ممنون نگران نباشید مشکلی جنین شما را تهدید نمی کند واین مسئله طبیعی است.

 166. سلام من هفته هفتم بارداری هستم نزدیکی داشتم از امروز صبح لکه بینی .لکه های قهوه ای.به خاطر اینکه آخر هفته بود دسترسی به ماما داشتم اونم بدون سونو بهم آمپول پروژسترون و شیاف تجویز کرد و قرص آ اس.آمپول رو زدم الان اینجا خوندم بدون سونو نباید تجویز بشه استرس گرفتم فردا هم جمعه ست .دسترسی به هیج جا ندارم .الان شیاف رو استفاده کنم یا نه.تا حالا هیچ سونویی ندادم .فقط از بی بی چک فهمیدم باردارم .همین ماما چند روز پیش گفت آز نیاز نیست بیستم تیر سونو نوشته.خواهش میکنم منو از برزخ نجات بدین.

  1. سلام بهتر است استراحت کافی داشته باشید اگر لکه بینی شما قطع نشد و ادامه داشت فقط یک عدد از شیاف استفاده کنید.

 167. با سلام و خسته نباشید.
  من در هفته هفتم بارداری هستم متاسفانه از دو هفته قبل چند مرتبه ترشح قهوه ای داشتم که شیاف بهم دادن اما بیشتر شد.درسونو همه چیز خوب بوده و قلب بچه تشکیل شده بود ولی جفت سیکولار بود الان روزی ی امپول پروژسترون و شبی ی شیاف پروژسترون استفاده میکنم و استراحتم اما تغییری نکردم و همچنان ترشح ودرد دارم.بشدت نگرانم بارداری اولم هست.ایا سقط میکنم؟

  1. سلام نگران نباشید استراحت کافی داشته باشید و داروهای خود را استفاده کنید .

 168. با سلام و خسته نباشید.
  من در هفته هفتم بارداری هستم متاسفانه از دو هفته قبل چند مرتبه ترشح قهوه ای داشتم که شیاف بهم دادن اما بیشتر شد.درسونو همه چیز خوب بوده و قلب بچه تشکیل شده بود ولی جفت سیکولار بود الان روزی ی امپول پروژسترون و شبی ی شیاف پروژسترون استفاده میکنم و استراحتم اما تغییری نکردم و همچنان ترشح ودرد دارم.بشدت نگرانم بارداری اولم هست.ایا سقط میکنم؟

 169. باسلام من الان تو ۷هفته هستم اما لکه بینی و خونریزی خفیف اما قهوای دارم در ضمن شیاف پرتیژست هم استفاده میکنم تو خدا کمکم کنید برای جنین خطری نداره لطفا راهنمای کنید

  1. سلام باید سونوگرافی انجام بدهید.

 170. سلام. من تو هفته۶ هستم . درد زیر شکم و تقریبا سوزش خط زیر شکم تا چه حد طبیعی است؟ در ضمن من شیاف استفاده میکنم به دلیل خونریزی پشت جفت. و قلب تشکیل شده. کی خونریزی پشت جفت قطع میشه؟ چقدر ادامه داره؟ از استرس از بین رفتن کوچولوم هنوز به خانواده نگفتم باردارم. خیلی نگرانم. ۳تا شیاف استفاده کردم تا الان. اگه بدون دستور پزشک برم سونو ایراد داره؟ممنونم از پاسخ شما.

  1. سلام اگر تازه سونوگرافی انجام داده اید و ضربان قلب جنین رویت شده نیازی به انجام سونوگرافی نیست دردهای پریودی در هفته های اول بارداری طبیعی است بهتر است استراحت کافی داشته باشید.

 171. سلام خسته نباشيد من هفتهي ۱۹ بارداري سونو انجام دادم و متوجه يه لخته خون توو سونو شدم كه به دكتر نشون دادم گفت قسمتی از جفت کنده شده و بهم شیاف پرژستورن داد اما نمیدونم تا کی باید استفاده کنم العان دو هفتس استفاده میکنم نمیدونم کافیه و برم سونو انجام بدم و یا نه باید بیشتر استفاده کنم تا جواب بده و تیکه جفت جذب شه و اینکه من استخون رحمم و لگنم خیلی درد داره نمیدونم طبیعیه یا نه العان یک ماهی میش اینجوریه ام و شیافتم استفاده کردم یکم تاثیر داشته ممنون از لطفتون خسته نباشید

  1. سلام شیافهای پروژسترون را به همان مقداری که پزشک معالج خود تجویز کرده مصرف نمایید اگر لکه بینی ویا خون ریزی ندارید نیازی به انجام سونوگرافی نیست.

 172. با سلام و شب بخير، اواخر هفته ١٤ بارداري هستم و با جفت پايين با فاصله ١٧ميلي متري از دهانه رحم و در اين مدت ٣ بار لكه بيني خفيف داشتم ك به توصيه پزشكم شياف پروژسترون استفاده كردم ك ديشب آخرين شياف تموم شد، سوالم اينه براي اطمينان خاطر ميشه مجدداً شياف استفاده كرد و اينكه با استراحت فاصله جفت از دهانه رحم تغيير ميكنه؟
  امكان اين وجود داره خداي نكرده دچار زايمان زودرس شوم؟

  1. سلام نگران نباشید از ۳ ماهه دوم بارداری به بعد جفت به تدریج بالا میرود نیازی به مصرف مجدد شیاف نیست استراحت کافی داشته باشید.

 173. سلام.من باعمل میکرو روز ۵ام تیرماه یک جنین برام انتقال دادن و روز ۲۱تیر آزمایش دارم اما امروز که روز ۱۳ انتقالم هست صبح لکه هایی به رنگ صورتی وقهوه ای کمرنگ مشاهده کردم بامشاوره مرکز درمانیم دو تا امپول پروژسترون تزریق کردم الان لکه بینیم قطع شده آیا این میتونه به معنی شروع قاعدگی وسقط جنین باشه چون من ۱۷تیر زمان قاعدگیم هست نشانه های سقط جنبن چیه لطف میکنید اگه جواب سوال منو بدید

  1. سلام خیر حتما نشانه سقط جنین نیست نگران نباشید داروهای خود را استفاده کنید.

 174. سلام من رفتم دکتر گفت شش هفته است قلب و جاگیری جنین هم خوب بود چون لکه بینی داشتم بهم شیاف پروژسترون و قرص آ اس آ داد دارم مصرف میکنم اما خیلی استرس دارم امروز یه لکه دیگه اومد تو رو خدا جواب بدید این ها طبیعیه

  1. سلام با توجه به اینکه قلب جنین تشکیل شده نگران نباشید استراحت کافی داشته باشید و داروهای خود را استفاده کنید.

 175. سلام و. خسته نباشید
  من هفته سیزده بارداری هستم و بارداری سه قلو دارم
  در هفته پنجم لخته خون دفع کردم در سونوگرافی قلب جنین ها میزد و یک هماتوم ۱۶*۱۷میلی متر. مشاهده شد که بعد از اون دکتر شیاف سیکلوژل ۴۰۰دوبار در روز و آاس آ۸۰روزی یکبار تجویز. کردتا هفته هشتم استفاده کردم و. لکه بینیها قطع شد مصرف قرص ا اس ا رو متوقف کردم .مجددا به پزشک مراجعه کردم و باز ا اس ا رو تجویز کرد. که بعد از. یک هفته از. مصرف اون مجدد لکه بینی قهوه ای پیدا کردم
  در حال حاظر میتونم ا اس ا رو قطع کنم
  سوال دوم اینکه سونوی ان تی در این هفته با توجه به هماتومی که داشتم مشکلی نداره
  و سوال اخر نوبت ریداکت یک جنین رو در. این هفته دارم ایا مشکلی نیست
  با تشکر

  1. سلام قرص آسپرین خود را باید با اجازه پزشک معالج خود قطع نمائید مبتوانید سونوی غربالگری جنین را انجام دهید.

 176. سلام وخسته نباشید.ببخشید من چند تا سوال داشتم ۱میخواستم ببینم در دوران بارداری استفاده از قطره چشمی فلوکورت و قرص سیتریزن برای جلوگیری از حساسیت فصلی مشکلی داره؟۲ازمایش و سونوگرافی غربالگری مرحله اول را از هفته چندم باید بریم و تا هفته چندم وقت داریم.ببخشیدطولانی شد ممنون میشم راهنماییم کنید.

  1. سلام ممنون اگر پزشک متخصص برای شما تجویز کرده باشد مشکلی ندارد بین هفته ۱۱ تا ۱۳ بارداری باید انجام شود.

 177. سلام من بارداری اول دوقلو داشتم ۷ماهگی پره اکلامپسی شدم و بچه ها رو از دست دادم بارداری دوم ۴هفته سقط شد و الان سومین باره که باردارم و هفته ۷هستم مشکلی ندارم و دکتر بخاطر سقط قبلی قرص آ اس آ و شیاف پروژسترون ۴۰۰بهم دادن هر شب.آیا استفاده کنم در حالی که لکه بینی ندارم

  1. سلام با توجه به اینکه من شرح حال کامل شما را ندارم و علت سقط قبلی شما را نمیدانم بهتر است داروهای خود را زیر نظر پزشک معالج خود مصرف کنید.

 178. سلام، من ۱۵ ام باید پریود میشدم که سه چهار قطره خون دیدم و بعد از اون قطع شد و به لکه بینی خفیف تبدیل شد و دل درد شببه پریودی هم داشتم البته با عرض معذرت تو این روز نزدیکی داشتیم، ۱۷ ام آزمایش خون بارداری عدد ۳۹۲ نشون داد و بعد از ۴۸ ساعت یعنی امروز ۷۰۵ شد ، سونو واژینال انجام دادم که چیزی مشاهده نشد دکتر برام شیاف فرتیژست و قرص آسپرین و قرص دوپاستون نوشته ولی چون شیاف رده x داره می ترسم استفاده کنم البته امروز احساس می کنم لکه بینی ام قطع شده و دردم کمتر شده حالا نمی دونم چکار کنم، هم از مصرف قرص ها می ترسم هم از سقط و هم خدایی نکرده حاملگی خارج رحم، خیلی استرس دارم لطفا راهنمایی ام کنین
  بارداری خارج رحم چه علایمی داره؟
  ممنون

  1. سلام نگران نباشید علت لکه بینی شما لانه گزینی جنین بوده است اگر لکه بینی شما قطع شده نیازی به مصرف این همه دارو نیست شما خیلی زود سونو انجام دادید باید پایان ۷ هفتگی سونوگرافی انجام بدهید علائم بارداری خارج از رحمی شما ندارید.

  2. بسیار ممنون، توکل بر خدا

 179. سلام خسته نباشید من امروز هفته دهم بارداریم تموم میشه.هفته قبل که خودم را وزن کردم ۷۱کیلو بودم و امروز شدم ۷۰کیلو البته بخاطر اینکه نسبت به قدم ۱۶۰وزنم یه خورده بالا بود دکترم گفته در ماههای اول زیاد وزن اضافه نکنم ولی الان چرا یک کیلو وزن کم کردم ایا خطرناکه.پارسال هم یه سقط داشتم و از دیروز ناحیه سمت چپ تخمدانم خیلی درد میکنه ایا این هم نگران کننده است.ویار هم همون حالت تهوع صبحگاهی را دارم فقط در طول روز خیلی حالت تهوع ندارم ایا این مساله هم خطرناکه.ممنون میشم جواب سوال هام را بدید ببخشید طولانی شد.اجرتون با خدا.

  1. سلام در ۳ ماهه اول بارداری خانمهای باردار به علت ویار افزایش وزن ندارند و طبیعی است علائم شما طبیعیه جای نگرانی وجود ندارد.

 180. سلام من قبلا هم سوال پرسیدم که لطف کردید و پاسخ دادید
  من در هفته های اول بارداری هستم اوایل لک بینی و درد شبیه پریودی داشتم که درد خفیف شده و لکه بینی بسیار کم شده و تقریبا قطع شده، آزمایش هورمون خون هم دوبرابر شد طی ۴۸ ساعت ولی طرف چپ پایین شکمم احساس مبهم سنگینی و سفتی و درد دارم و پهلوی همان طرف هم گاهی درد داره، من موقع پریودی سمت چپ درد دارم همیشه، به نظر شما مشکل چیه؟ با تشکر

  1. سلام به علت تغییرات هورمونی است و طبیعی است.

 181. سلام خسته نباشید ناخواسته باردار شدم ۳تا بچه دارم دیگه نمیخوام الان ۷ هفته هستم میخوام سقط کنم چیکار کنم

 182. سلام. من هفته شش هستم. از ابتدا لکه بینی داشتم. شیاف پروژسترون مصرف میکنم. دو روز پیش رفتم سونو واژینال فتال تشکیل شده بود ولی قلب نه. برای دو هفته دیگه سونو نوشتن. سه چهار روزه صبح ها بعد از برخواستن از روی تخت خونریزی دارم شبیه پریود ولی در طول روز لکه قهوه ای میشود. درد هم ندارم. آیا این خونریزی غیرطبیعی است؟ الانم با تجویز پزشک روزی دوتا شیاف استفاده میکنم.

  1. سلام بهتر است صبر کنید تا دوهفته دیگر اگر سونوگرافی شما نرمال بود ان وقت از شیاف استفاده کنید فعلا نیازی به مصرف شیاف پروژسترون نیست بهتر است زیر نظر پزشک معالج خود از شیاف استفاده نکنید البته اگر پزشکتان اجازه دادند.

 183. باسلام وتشکربابت سایت خوبتون
  من ۳۴سالمه ویازده هفته ودوروزازبارداریم میگذره هفته هفتم سونودادم که کیسه زرده تشکیل شده بودوضربان قلب هم داشت وهمه چیزروطبیعی زده بودالان ازدیشب بعدازنزدیکی یه لخته درحددوسانت دیدم وتاصبح خونریزی شبیه پریودی داشتم شیاف پروژسترون استفاده کردم ازصبح خونریزیم کمترشده واستراحت مطلق داشتم باتوجه به اینکه دوتاسقط داشتم وقلب جنین میزدممکنه خدای نکرده تهدیدبه سقط باشه شنبه میخوام سونو

  1. سلام نگران نباشید از شیاف پروژسترون استفاده کنید و استراحت کافی داشته باشید.

 184. سلام.خسته نباشید.من ده هفته و ۳روزه که باردارم.سونوگرافی اول که رفتم یه هماتوم داشتم و چون پارسال یه سقط داشتم دکتر بهم شیاف پروژسترون و قرص اسپرین داد.الان دوروزه خیلی زیاد حالت تهوع ندارم و دیشب یه لکه بینی خیلی کوچک داشتم البته ناگفته نماند زیاد فعالیت کرده بودم حات تهوع هم وقتی دارم که معده ام خالی باشه و چیزی نخورده باشم از صبح خیلی کمرم درد میکنه و تخمدان سمت چپ درد. دارم ایا با استراحت خوب میشه یا خطرناکه والان نمی خوام برم دکتر تا یازده هفته بشه که سونوگراف غربالگری را انجام بدم لطفا راهنماییم کنید کهاین مساله خطرناکه والان باید برم دکتر یا صبر کنم با جواب سونو برم.و مقدار شیاف راهمون یکی استفاده کنم یا روزی دو تاش کنم.ممنون از کانل خوبتون لطفا راهنماییم کنید.

  1. سلام بله شما باید استراحت کافی داشته باشید میتوانید صبر کنید.

 185. سلام.خسته نباشید ببخشید من الان هفته یازده بارداری هستم ترشحات زرد رنگ دارم و بعضی مواقع در ناحیه واژن خارش دارم این نشانه عفونت است؟ و برای درمانش باید چیکار کنم؟ایا برای جنین خطرناکه؟

  1. سلام اگر ترشحات شما به رنگ زرد است و بوی بدی دارد ویا سوزش و خارش دارید باید به پزشک خود اطلاع دهید.

 186. سلام خانم دکترمن عمل ای وی اف انجام دادم سه تاجنین که توهفته پنچ بارداری سونووارژینالی انجام دادم ساک حاملگی بودبعدازسونوخونریزی کردم که ی خون گوشتی اومدایاامکان داره اون جنینهای که نگرفته باشه دفع شده

 187. سلام خانم خسته نباشید من عمل ای وی اف انجام دادم الان توهفته ششم هستم سه تاجنین انتقال دادن که یدونش گرفته هفته چهارم سونووارژینالی انجام دادم بعدکه اومدم خونه خونریزی کردم ی لخته گوشت ازم دفع شدایاممکن اون دوتاجنین که نگرفتن اون دفع بشه چون سونوبعدی روزرفتم ساک حاملگی وحودداشت الانم شیاف پرژوسترون استفاده میکنم دل دردهای زیاددارم ازدیشب هم ببخشیداسهال شدم ممنون میشم جوابم بدین جنین من سالمه

  1. سلام نگران نباشید بهتر است هفته آینده مجدد سونوگرافی شکمی انجام بدهید.

 188. خانم دکترممنون ازسایت جواب دهیتون

 189. سلام خانوم دکتر،لطفا سوال منو پاسخ بدین،من هفته ٨ بارداری دکتر بهم قرص اوتروژستان ۱۰۰داد که روزی یک عدد برای جلوگیری از سقط استفاده کنم،درصورتی که خونریزی و لکه بینی و سابقه سقط هم نداشتم،الان هفته ۱۰ بارداری هستم ،از وقتی قرص را استفادکردم دردهای خفیف زیر شکم ندارم،ایا نداشتن درد بخاطر مصرف قرصه؟یا اینکه جنین رشد نکرده ورحمم جا باز نکرده که درد داشته باشم،خیلی نگرانم

  1. سلام دردهای پریودی در هفته های اول بارداری طبیعی است نیازی به مصرف قرص نمی باشد به مرور دردهای پریودی کمتر میشوند وجای نگرانی ندارد وضعیت شما طبیعی است.

 190. سلام خانم دکترمن پنچ هفتگی رفتم سونویک ساک حاملگی باDecidualReactionنرمال اطراف وMeanSacخدود۱۱mmبدون جنین مشخص درداخل کاویته ودرناحیه فوندال رحم حاوی یک yolksacبه اندازه ۴mmدیده مشود. ادنکس راست باابعاد۳۵*۱۶mmوادنکس چپ باابعاد۳۶*۲۷mmمشهوداست خانم دکتربرام تواضیح میدی خوبه یانه ممنون ازلطف شما

  1. سلام مشکلی ندارید باید ۱۵ روز دیگر سونو گرافی انجام بدهید زود به سونوگرافی مراجعه کردید.

 191. سلام خسته نباشید ممنون میشم جواب سوالم را بدید.هفته یازده بارداری هستم شبها پاها و دستهام خیلی خارش دارن به دکترم دسترسی ندارم ایا درمان گیاهی داره که ازش استفاده کنم تا از خارش هاش کم بشه چون شبها به خاطر این مساله نمی تونم بخوابم.باز هم تشکر از سایت خوبتون.

  1. سلام میتوانید از عرق کاسنی استفاده کنید.

 192. ممنون از سایت خوبتون و جواب دهی تون…اجرتون با خدا

 193. سلام خسته نباشید.من هفته ۱۱ بارداری هستم اول هفته ۸ به دلیل خونریزی دکتر شیاف پروژسترون به مدت ۱۰ شب و دوفاستون ۲۰ روز تجویز کردن و لک بینی قطع شد الان همه میگن باید تا اخر هفته ۱۲ دکتر شیاف میداد و استفاده میکردم نگران شدم خواستم بدونم لازم بوده یا به تشخیص دکتر همون ۱۰ شب کافی بوده البته من ۲۲ اسفند هفته ۱۲ سقط داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید.با سپاس

  1. سلام با توجه به اینکه لکه بینی شما قطع شده است همان ۱۰ شب کافی بوده است استراحت کافی داشته باشید .

 194. سلا من آی وی اف انجام دادم هفته ششم سونوگرفتم نبض جنین تشخیص داده نشد چند روز بعد سونو را تکرار کردم ضربان قلب جنین۸۶بود دکترم گفت قلبش ضعیفه ودیگه شیاف استفاده نکن تا بیفته هیچ لکه بینی یا خون ریزی هم ندارم نمیدونم چکارکنم

  1. سلام بهتر است زیر نظر پزشک معالج خود مجدد سونوگرافی انجام بدهید.

 195. باسلام وخسته نباشید
  من درهفته دوازدهم بارداری طبق آخرین پریودرفتم سونوntکه بهم گفتم توهفت هفته و۴روز قلب جنین ازکارافتاده باتوجه به اینکه هفته ششم که رفتم ضربان قلب طبیعی بودالبته یک هفته قبل ازسونویک لخته تقریبا ۱۰ سانتی دفع کردم رفتم دکترگفت چون سونواولیه طبیعی بوده استراحت کن وشیاف پروژسترون استفاده کردم بعدازسونودوم دکترکه رفتم گفت اگه تایه هفته سقط نشدبیاتابادارودفع بشه باتوجه به اینکه خونریزی افتادم مثل روزسوم پریودممکنه خودش سقط بشه
  من پارسال شهریوریه سقط یکماهه داشتم میخواستن بدونم اولا علت اینکه قلب ازکارمیفته چیه دوما برای بارداری بعدی چه اقداماتی لازمه

  1. سلام باید زیر نظر پزشک آزمایشات کامل انجام بدید.

 196. سلام. شبتون بخیر. من هفته پیش به پزشکم مراجعه کردم هفته۶بود. هفته قبلش قلب رو دیده بودن. اما گفتن متوقف شده . سونو واژینال هم انجام دادن همون لحظه گفتن قطب جنینی هست اما قلب نمیزنه. ۱هفته یعنی تا فردا مهلت دادن که خودش از بین بره. اما حتی لک هم ندارم. خودم یه سونو دیگه رفتم واژینال گفتن تشخیص درست بوده متوقف شده. دکتر تا فردا مهلت دادن اگه سقط نشه برم پیششون دارو بدن. به نظرتون منتظر بمونم باز هم یا حتما باید با دارو انجام بشه؟ البته ۱روزه کمی درد دارم.ممنون میشم کمکم کنید. به شدت به هم ریختم.

  1. سلام باید دارو مصرف کنید.

 197. سلام.وقت بخیر من هفته ۱۲ بارداری هستم امروز پهلوی جپم شروع به تیر کشیدن کرده وقتی راه میرم خوب میشه شدید نیست اما منو نگران میکنه میخوام بدونم طبیعیه یا نه.چند روز پیش ناگهانی از جا بلند شدم و بعد کمی زیر دلم درد گرفت که خوب شد ایا مشکلی پیش نمیاد من خیلی نگران مسایل حتی کوچیک هستم این تیر کشیدن طبیعیه یا خیر؟ممنون میشم پاسخ بدید.

  1. سلام بله طبیعی است.

 198. سلام وخسته نباشید ممنون که با صبر و حوصله جواب سوالهای ما را میدید.ببخشید میخواستم ببینم اگه برای هفته دوازدهم بریم سونو گرافی غربالگری و جواب خوب باشه میشه با همون به سلامت جنین اطمینان کرد و دیگه ازمایشش را ندیم چون هزینه ازمایشش ازاد حساب میشه و بیمه ها قبولش نمیکنن هزینه هم خیلی زیاده.

  1. سلام اگر سن شما زیر ۳۵ سال میباشد میتوانید فقط سونو گرافی انجام بدهید.

 199. سلام من یه دخترچهارساله دارم و۳۹ سالمه دوباربه علت سهل انگاری بعددخترم سقط کردم الانم براتعیین جنسیت iuiکردم روزدومم ودردزیرشکم زیاددارم وگاهی اوقات لکه بینی شیاف هم استفاده میکنم متاسفانه اکثرامیگن آی یوآی باراول جواب نمیده ومن حسابی نگرانم چون خیلی مایل به بارداریم لطفابگین چقدجای امیدواری هست

  1. سلام با انجام ای یو ای شانس بارداری بیشتر میشود.

 200. سلام و خسته نباشید.من دوازده هفته و سه روزه که باردارم سونو غربالگری هم انجام دادم که خدا را شکر جنین سالم بود.از شروع هفته سیزدهم حالت تهوع هام بیشتر شده به طوری که اصلا تمایلی به خوردن غذا ندارم در ضمن همش احساس ضعف دارم و ته معدم احساس خالی بودن میکنم به زور غذا میخورم وقتی هم غذا میخورم بعدش دلم میخواد بخوابم و تپش قلب میگیرم چیز های شیرین هم دوست ندارم و وقتی چیز ترش میخورم خالم را بدتر میکنه از قرص ویتامین ب ۶وزنجبیل هم استفاده میکنم اما سریع اثرش از بین میر دو روز پیش سر درد گرفتم که با خوردن اب قند خوب شد ولی فشارم ۱۰ونیم بود ممکنه این حالتها به خاطر افت قند باشه ؟ در ضمن اصلا تحمل گرما را هم ندارم و اگه گرمم بشه این حالتها تشدید میشن ممنون میشم راهنماییم کنید.

  1. سلام این علائمی را که شما ذکر کرده اید در بارداری به علت تغییرات هورمونی طبیعی است باید وعده های غذایی خود را زیاد و حجم غذا را کم کنید بعد از غذاخوردن تا ۲ ساعت دراز نکشید.

 201. لطفا جوابمو بدید خیلی نگرانم

 202. سلام خواهش میکنم جوابمو بدید خیلی نگرانم امپول هم دیروز زدم ولی لکه بینیم قطع نشده

 203. سلام خسته نباشید.من ۸ تیراولین روز پریودمبود. دیروزازمایش دادم جواب مثبت بود.اما بتا ۱۲۸ بوددکتر بهم شیاف پروژسترون داده.ترس برم داشته ایا احتمال سقط در من هست؟از طرفی دوره عادت ماهنه من ۲۸یا ۲۹ روز هست.lز طرفی معدم درد میکپه اما درد شکم ندارم.و لکه بینیم ندشتم

 204. سلام من بارداری اولمه و سابقه سقط نداشتم،هفته ۱۶بارداری هستم و اندازه طول دهانه رحمم ۲۳ شیاف و آمپول استفاده میکنم. اگه ميشه بگيد چکار کنم

  1. سلام بهتر است زیر نظر پزشک معالج خود عمل سرکلاژ انجام دهید.

 205. سلام خسته نباشید من۳۷سالمه والان توی روز ۱۳انتقال هستم شیاف پروژسترون استفاده میکردم و دچار لکه بینی شدم دکتر به من گفت امپول پروژسترون استفاده کنم روزی یکی ولی هنوز قطع نشده حالا دوباره گفتن روزی دو تا امپول استفاده کنم ایا ممکنه که جنینامو از دست داده باشم؟؟؟فک کنم پیام هام تو سایت ثبت نشده بود

  1. سلام نگران نباشید این لکه بینی شما ممکن است به علت لانه گزینی جنین باشد.

 206. با سلام و خسته نباشید
  من هفته ۱۵ بارداری هستم یه هفته پیش خونریزی افتادم رفتم سونوگرافی گفتن جفت پایینه شیاف پروژسترون دادن استفاده کردم الان نه خونریزی دارم نه لکه بینی
  ولی چند روزه یه دردی مثل تیر کشیدن از رحمم میرسه به واژنم وقع ادرار کردن یکم درد دارم بعضی وقتا پایین کمرمم درد خفیفی دارم و ترشحاتم وقتی میشینم یهو یه چیزی انگار ازم خارج میشه بعدش لباس زیرم زرد میشه
  وقتی میشینم این تیر کشیدن واژنم بیشتر میشه و کمی. سوزش دارم ترشحاتم بدبو نیس

  1. سلام به پزشک معالج خود اطلاع دهید تا برای شما در صورت لزوم آزمایش ادرار در خواست شود.

 207. من اقدام کردم برای بارداری هنوزوقت پریودیم نشده بی بی چک استفاده کردم خط خیلی کمرنگ دیده میشه ازم لکه ی قهوه ای رنگ اومده کمردردم داره بایدچیکارکنم

  1. احتمال بارداری وجود دارد.

 208. سلام خسته نباشید من هفته ۲۴ و۲۵ آمپول ضد سقط پروژستردن زدم آیا روند بارداریمو احتمال داره بیشتر کنه و دردناکتر؟؟؟هفته های اول هم شیاف پروژستردن تا ۳ هفته استفاده کردم

  1. سلام آمپول پروژسترون جلوگیری از سقط می کند.

 209. سلام.خانم دکتر من هفته ۶لکه بینی داشتم بعد چندروز استفاده از شیاف پروژسترونقطع شدالان هفته ۱۹هستم دکترم گفته تا هفته ۳۶شیاف استفاده کن.به نظرتون ضرورتی داره تا اونموقع استفاده کنم.؟تو سونو غربالگری۱۸هفته نوشته ونتریکل ۹م.م ایا مشکلی داره این اندازه؟

  1. سلام خیر ضرورتی ندارد استفاده بیش از اندازه از شیاف پروژسترون ضرر دارد.

 210. سلام من ۳۵سال دارم و بارداری اول بدون سابقه سقط. گاهی خیلی کم کمر درد میگیرم و زود خوب میشم دکتر بهم گفت هر وقت درد گرفت شیاف پروژسترون استفاده کنم و چون قصد سفر دارم گفت دوساعته قبل پرواز هم استفاده کنم ممنون میشم نظرتان رو بگید

  1. سلام دردهای پریودی و کمر درد در هفته های اول بارداری طبیعی است ودر صورتی که لکه بینی وخون ریزی ندارید نیازی به استفاده از شیاف پروژسترون نمی باشد .

 211. سلام.وقت بخیر من هفته ۱۳ بارداری هستم از اول بارداری ترشحات سبز کمرنگ بدون خارش سوزش و بو داشتم کشت ادرار هم دادم و هیچ عفونتی نبود اما نگرانم که برای جنین مشکلی پیش بیاد دکترم هم گفتن تا زمانی که سوزش و خارش نداری نیازی به دارو نیست حالا با وجود این ترشحات باید نگران باشم البته فقط موقع ادرار این ترشحات رو میبینم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  1. سلام اگر ترشحات سبز رنگ شما بیشتر شد بهتر است با مشورت پزشک معالج خود دارو مصرف کنید.

 212. سلام من آی وی اف انجام دادم تو روز ۸ انتقال بتا ۴۰ و بی بی چک سه تا استفاده کردم مثبت شد دلهره دارم آیا باردارم وآیا با هواپیما میتونم به شهر خودم برگردم الان روز ۱۰ انتقالمه

  1. سلام بله احتمال بارداری وجود دارد باید از پزشک معالج خود اجازه بگیرید.

 213. سلام.سوالی داشتم دیشب که ماه گرفتگی بود من خواب بودم و فقط یه لحظه رفام لب پنجره اما به ماه نگاه نکردم اینکه میگن نگاه به ماه گرفتی باعث ایجاد لک روی صورت جنین میشه درسته؟و اینکه اصلا نباید دست به شکم زد واقعیته؟من نگران شدم نکنه حواسم نبوده و دست به شکمم خورده و یا ماه گرفتگی رو دیدم.

  1. سلام خیر از نظر علمی اثبات نشده است.

 214. سلام ممنون از سایت خوبتون من ۳۱سالمه اولین بارداری هفته هفتم هستم تو هفته قبل لکه بینی داشتم سنو رفتم این هفته دکتر گفت قلب تشکیل شده بهم شیاف دادن از روز قبلش لکه بینیم قطع شده بود آیا لازمه از شیاف استفاده کنم یا نه؟ممنون

  1. سلام اگر لکه بینی شما قطع شده میتوانید زیر نظر پزشک معالج خود شیاف پروژسترون را قطع کنید.

 215. سلام من لکه بینی داشتم رفتم پیش دکتر برام شیاف پروژسترون داد البته لکه بینی من خیلی قهوه ای تند بوده دو روز استفاده کردم دیدم قطع شد دیگه استفاده نکردم. سه روزه که قطع کردم شیافو امروز یکم باز همون جور لک بینی شدم فقط یک بار آیا نیاز هست دوباره شیاف رو ادامه بدم؟

  1. سلام اگر لکه بینی دارید میتوانید زیر نظر پزشک معالج خود از شیاف استفاده کنید.

 216. سلام من هفته پیش بدلیل لکه بینی رفتم دکتر خودم فکر میکرد ۴ هفته و ۵ روزم هست و دکتر هم بر اساس تاریخ پریود همین سن رو اعلام کردن. سونو دادم. ساک حامالگی دیده میشد ولی ضربان قلب نبود. دکتر رادیولوژیست گفت شما ۶ هفته و یک روزته! دکترخودم بعد از دیدن سونو دوباره سن حاملگیمو حساب کرد و گفت نگران قلب نباش زوده و شیاف فرتیژست و آمپول پرولوتون تجویز کرد. این تفاوت یک هفته و نیمی در سن حاملگی طبیعیه؟ لکه بینیم کم شده به شیاف ادامه بدم؟

  1. سلام بله طبیعی است نیازی به مصرف شیاف ندارید استراحت کافی داشته باشید و۱۵ روز دیگر سونو گرافی انجام بدهید.

 217. با سلام و خسته نباشید الان مدت ۲۰ روزه از دوران قاعدگیم میگذره ولی هنوز خونریزی دارم یعنی الان ۳۵ روزه درگیرم لطفا برای قطع خونریزیم راهنمایی کنید

  1. سلام باید به پزشک مراجعه نمایید تا با انجام ازمایشات هورمونی و سونوگرافی علت مشکل شما بررسی شود.

 218. سلام,وقتتون بخیر
  هفته گذشته ک هفته شش بارداری بود سونو قلب جنین تشکیل نشده بود,الان ک در هفته هفتم هستم دچار لکه بینی شدم,,دکترم امپول پرولوتون و شیاف پرژسترون واژینال تجویز کرده,خطر سقط جنین بالا هست بنظرتون؟؟
  ممنون از راهنمایی شما

  1. سلام بهتر است اول سونوگرافی انجام بدهید اگر قلب جنین تشکیل شده بود ان وقت از آمپول ویا شیاف پروژسترون استفاده کنید.

 219. با سلام من ای وی اف شدم روز چهارم مرداد جنین برام گذاشتن ده روز بعد دچار لکه بینی وخونریزی کم شدم آزمایشم مثبت شد وتیترم ۳۴۹شد دو روز بعد تیترم شد ۱۴۰۰ ولی الان ۹روزه که خونریزیم قطع نشده شیاف پروژسترون هم استفاده میکنم دکتر گفته باید سنوی واژینال انجام بدم آیا الان دز سنو قلب جنین تشخیص داده میشه وآیا احتوال بارداری موفق دارم یا نه وآیا اگر زمان سنو نرسیده من بخواهم صبر کنم مشکلی برای جنینم پیش نمی یاد که باعث سقط بشه

  1. سلام بهتر است سونوی واژینال انجام بدهید.

 220. سلام
  وقت بخیر خسته نباشین
  من هفته ده بارداری ام(یکبار سقط بعلت عفونت و پارگی کیسه اب در ۱۲هفتگی داشتم حدود ۶ ماه قبل از بارداری دوم) از هفته چهارم شیاف و امپول پورلوتون بعلت لکه بینی استفاده میکردم که لکه بینی بعد سه روز قطع شد و هیچ مشکلی نداشتم دیروز سونو انجام دادم که گفتن قلب تشکیل نشده دکترم شیاف و امپول رو قطع کرده وگفته اسید فولیک ۱باید مصرف کنم و دو هفته دیگه سونو واژینال انجام بدم.لطفا بفرمایید برای تشکیل قلب مصرف داروی خاصی یا مواد غذایی هست که کمک کند. خیلی نگرانم.
  سپاس.

  1. سلام خیر نیازی به داروی خاص ویا مواد غذایی خاصی نیست در اثر مشکلات کروموزومی ممکن است قلب جنین تشکیل نشود.

 221. باسلام پیگیر سوال قبل که پرسیدم آیا با توجه به تاریخ ای وی افم اگر ۲۵مرداد برم سونوی واژینال انجام بدم قلب قابل تشخیص هست .چون دکترم گفته اگر تیترت به ۲۰۰۰برسه با سونوی داخلی میشه قلب جنین رو دید.ممنون از راهنمایی شما.

 222. سلام.خسته نباشید.من در هفته ۱۴ و ۳ روز بارداری هستم شنیدم که نبض جنین در این هفته باید حس بشه و وقتی دست روی شکم گذاشته میشه نبض رو حس کرد اما من این احساس رو ندارم این موضوع چقدر صحت داره و کی باید نبض جنینی در شکم احساس بشه.ممنون از راهنماییتون.

  1. سلام این مطلب صحت ندارد و فقط با دستگاه سونو کیت میتوان صدای ضربان قلب جنین را شنید.

 223. سلام من در هفته ۶ بارداري هستم رفتم سونو گفت هنوز قلب جنين تشكيل نشده و اينكه رحمت بزرگ شده و ساك حاملگي نامنظم است ايا احتمال سقط وجود دارد با توجه به اينكه من سابق سقط هم داشته ام

  1. سلام شما باید ۱۰ روز دیگر مجدد سونو گرافی انجام بدهید.

 224. سلام خسته نباشید طبق سونوی واژینال که سه روز پیش انجام دادم ۶هفته و ۱روزه که باردارم حدود ۷روزه که لکه بینی دارم و آمپول فرتیژست ۵۰ صبح ها و شیاف فرتیژست ۴۰۰ شب ها استفاده میکنم پریروز هم آمپول پرولوتون۵۰۰ زدم اما هنوز لکه بینی دارم در آخرین سونو هم جنین دیده شد ولی قلب نه که دکتر گفت یه هفته دیگه تکرار کنم و گفت اگر قلب نداشت سقطه. نظر شما چیست؟راهکارتون واسه لکه بینیم چیه؟خیلی نگرانم

  1. سلام بهتر است ۱۰ روز دیگر سونو گرافی انجام بدهید اگر وضعیت جنین نرمال بود ان وقت از شیاف پروژسترون استفاده کنید فعلا نیازی به مصرف این همه دارو نیست.

 225. سلام وقت بخیر ,
  من به روش IVFباردار شدم ۹ هفته هستم ,تو سونودکتر گفت ۳تا جنین هست ولی یه دونش ضربان داره دوتای دیگه فقط ضربان نداره ,ناگفته نمونه تو هفته ۷خونریزی داشتم .دکتر گفت یه قلولت همه چیش نرمال وفقط مقداری هماتوم درساک جنین دیده میشود ,قبل از سونو خونریزیم قطع شده بود ولی از سونو ک اومدم لکه بینی قهوه ای رنگ بدون درد دوباره میبینم ,شیاف و آمپول پروژسترون هم استفاده میکنم لطفا بگین برا جنینم مشکلی پیش میاد وآیا جنین دیگم ضربان قلبشون برمیگرده ,در ضمن یه دونه ساک بدون جنین هم دیده شد ,(()آقای دکتر ۴تا جنین کاشتم ۱دونش پوچ وسه تای دیگش گرفته ,از سه تا ۱دونش ضربان داشت ,سونوم تو ۸هفته و ۲روز انجام دادم )لطفا راهنماییم کنین ,نگرانم

 226. سلام وقت بخیر ,
  من به روش IVFباردار شدم ۹ هفته هستم ,تو سونودکتر گفت ۳تا جنین هست ولی یه دونش ضربان داره دوتای دیگه فقط ضربان نداره ,ناگفته نمونه تو هفته ۷خونریزی داشتم .دکتر گفت یه قلولت همه چیش نرمال وفقط مقداری هماتوم درساک جنین دیده میشود ,قبل از سونو خونریزیم قطع شده بود ولی از سونو ک اومدم لکه بینی قهوه ای رنگ بدون درد دوباره میبینم ,شیاف و آمپول پروژسترون هم استفاده میکنم لطفا بگین برا جنینم مشکلی پیش میاد وآیا جنین دیگم ضربان قلبشون برمیگرده ,در ضمن یه دونه ساک بدون جنین هم دیده شد ,(()آقای دکتر ۴تا جنین کاشتم ۱دونش پوچ وسه تای دیگش گرفته ,از سه تا ۱دونش ضربان داشت ,سونوم تو ۸هفته و ۲روز انجام دادم )لطفا راهنماییم کنین ,نگرانم

  1. سلام با توجه به اینکه ۹هفته هستید احتمال اینکه جنین ها ضربان قلب داشته باشند کم است وفقط یک جنین شما وضعیت نرمال دارد.

 227. من هفته ۱۰ هستم! بخاطر درد خفیف ولی دائمی زیر دلم و اینکه جفت خیلی پایینه (البته اصلا لک بینی ندارم) دکتر شیاف پروژسترون داده سه روزه سرما خوردم به تجویز دکتر دو تا ادلت کلد به فاصله ۸ ساعت خوردم و استراحت کردم و الان بهترم ولی با هر عطسه یا سرفه زیر دلم خیلی خیلی خیلی تیر میکشه نگرانمممکنه بچه ام طوریش شده باشه؟

  1. نگران نباشید مشکلی پیش نمی اید .

 228. سلام مجدد.خدمت شما و عرض خسته نباشی,.
  ببخشید دکتر فراموش کردم بگم ک من تا الان دوبار IVFکردم .دفعه اول نگرفت دفعه دوم گرفته ک دوتا جنین رو شنبه ۱۰تیر انتقال دادن دوتای دیگه رو شه شنبه ۱۳تیر ,.۱۶روز بعد از انتقالم آزمایش خون دادم بتام شد ۸۱۵ .بعد در سونو دوم دکتر گفت ۴تا ساک دیده میشه یکیش پوچ و سه تای دیگش جنینات کاملا .از این سه تا دوتاش ضربان ندارند ولی یکی همه چیش نرمال و طبیعیه ,وضربان قلبشو شنیدم ..و جنینی ک ضربان داشت رو دکتر سن حاملگیمو زد ۸هفته ودو روز.و دوزو مقدار کمی هماتوم دور ساک دیده میشه .,سن اون دوتایی که ضربان نداشت رو ۸هفته زد ,سن اون پوچ رو ۷هفته زد, .. شرمنده دکتر قبل اینکه برم سونو اثری از خونریزی و لکه بینی دیگه نبود ولی ب محض سونو دچاره لکه بینی بدون درد شدم .این لکه بینی برا جنینم خطر نداره ,آیا اون دوتا جنین دیگم احتمال برگشت ضربانشون هست , داروهایی ک استفاده میکردم و میکنم .استرادیول ۲میلی بود ک با شنیدن ضربان قلب بچه دکتر گفت قطع کن .آ,اس آ۸۰,شیاف ۴۰۰,یکی شب یکی صبح از زمانی ک خونریزی و لکه بینی دارم قبلش یکی شب ,آمپول پرژسترون ۵۰هر روز ,.یه دونه آمپول دو ناف میزنم .همکسان ۴۰۰هر شب ,.فولیک اسید هم میخوردم .لطفا منو راهنمایی کنید .از نگرانی این روزا حال خوشی ندارم
  سپاس فراوان

  1. سلام نگران نباشید زیر نظر پزشک معالج خود داروهای خود را مصرف کنید.

 229. سلام و خسته نباشید ببخشید من دو تا سوال داشتم ممنون میشم که بهشون جواب بدید.من ۱۵هفته و ۱روزه که باردارم از اوایل بارداریم تا الان به خاطر سقط قبلیم و هماتومی که پشت جفت بود شیاف پروژسترون و قرص آ اس آمصرف میکردم الان توی سو نو گراف مجدد که دادم همه چیز جنین نرمال بود و خدا را شکر لکه بینی یا خونریزی هم نداشتم الان دکترم بهم گفته دیگه نیازی به استفاده از شیاف و قرص نیست دیگه ایا اگر شیاف استفاده نکنم خطری جنین را تهدید نمی کنه ؟سوال دومم اینکه به خاطر عفونت دکتر بهم کرم واژینال دالاواگ ۲درصد داده مصرف این کرم مشکل ساز نیست؟ ببخشید که طولانی شد. ممنون که پاسخ میدید.

 230. سلام و خسته نباشید ببخشید من دو تا سوال داشتم ممنون میشم که بهشون جواب بدید.من ۱۵هفته و ۱روزه که باردارم از اوایل بارداریم تا الان به خاطر سقط قبلیم و هماتومی که پشت جفت بود شیاف پروژسترون و قرص آ اس آمصرف میکردم الان توی سو نو گراف مجدد که دادم همه چیز جنین نرمال بود و خدا را شکر لکه بینی یا خونریزی هم نداشتم الان دکترم بهم گفته دیگه نیازی به استفاده از شیاف و قرص نیست دیگه ایا اگر شیاف استفاده نکنم خطری جنین را تهدید نمی کنه ؟سوال دومم اینکه به خاطر عفونت دکتر بهم کرم واژینال دالاواگ ۲درصد داده مصرف این کرم مشکل ساز نیست؟ ببخشید که طولانی شد. ممنون که پاسخ میدید.

  1. سلام نگران نباشید خیر نیازی به مصرف شیاف نیست اگر ترشحات شما عفونی است وسوزش و خارش دارید می توانید از کرم استفاده کنید.

 231. سلام و خسته نباشید من دو تا سوال داشتم ممنون میشم که بهشون جواب بدید.من الان ۱۵هفته و یک روزه که باردارم از اوایل بارداریم به خاطر سقط قبلیم و هماتومی که پشت جفت بود دکتر بهم شیاف پروژسترون و قرص آاس آداده بود الان که مجدد سو نوگرافی دادم همه چیز جنین نرمال بود و دکترم بهم گفته دیگه نیازی به استفاده از قرص و شیاف نیست خودمم مشکلی ندارم خدا را شکر ایا استفاده نکردن از شیاف خطری برای جنین نداره؟ وو به خاطر هفونت که داشتم دکتر کرم واژینال دالاواگ دو درصد دا ده استفاده از این دارو مشکلی برای جنین نداره؟ببخشید که طولانی شد.

 232. سلام.وخسته نباشید.ممنون میشم جواب سوالم را بدید.من الان ۱۵هفته است که باردارم از ابتدای بارداریم شیاف پروژسترون مصرف میکردم به خاطر سقط پارسالم الان دکترم بهم گفته شیاف ها را قطع کن و آمپول پرولوتون نوشته گفته اگه درد داشتی هفته ای یکی استفاده کن میخواستم ببینم با وجود اینکه من لکه بینی یا خونریزی ندارم وفقط بعضی مواقع زیر دلم تیر میکشه نیازی به استفاده از این امپولها هست؟در ضمن ایا برای کمک به حفظ جنین باید شیاف ها را ادامه بدم یا دیگه نیازی نیست؟توی سونوگرافی همه چیز جنین نرمال بود .ویک سوال دیگه هم اینکه در ناحیه باسن و پاهام درد دارم ایا این موضوع خطرناکه و باید بررسی بشه؟ببخشید که طولانی شد لطف میکنید پاسخ بدید.

  1. سلام نیازی به مصرف شیاف پروژسترون و آمپول پرولوتون نیست .

 233. با سلام بنده چند سالی هست که دچار تنبلی تخمدان هستم واین اواخر تقریبا تمام ماه را خونریزی داشتم مگر زمانی که قرص مدروکسی پروژسترون استفاده میکردم خونریزیم قطع میشد.الان یک ماهی هست که به روش ای وی اف باردار شدم و۱۲روزه که خونریزی ولکه بینی دارم با این که شیاف پروژسترون استفاده میکنم خونریزیم قطع نشده آیا خونریزی میتونه به علت همون تنبلی تخمدان باشه وربطی به بارداریم نداشته باشه وآیا این خونریزی آسیبی هم به جنین میزنه یا نه ممنون از راهنماییتون.

  1. سلام نگران نباشید زیر نظر پزشک معالج خود از داروهای خود استفاده کنید و استراحت کافی داشته باشید.

 234. سلام دکتر شرمنده دو روز پیش ازتون سوال پرسیدم ولی خلاصه جوابمو دادین ,.همون آی وی اف ک گفتم هستم و یه پوچ.دوتا بدون ضربان قلب ,یکیش ضربان داشت وخدا رو شکر دکتر گفت همه چیش نرماله .ولی مقداری هماتوم دور ساک جنین ک ضربان داره دیده شده .سونومتو ۲۱مردادماه انجام دادم چند روز پیش ,ولی با وجود استفاده از شیاف و آمپول پروژسترون همچنان لکه بینیم ادامه دارد البته بدون درد ,استراحتم دارم در حد نماز البته نشسته و سرویس بهداشتی از جام پامیشم .تو رو خدا جواب کامل بهم بدین .این لکه های قهوه ای بدون درد نشانه خطری برا کوچولوم
  ممنون از این ک جواب گوی سوالات هستین

  1. سلام نگران نباشید استراحت کافی داشته باشید وزیر نظر پزشک متخصص باشید.

 235. سلام وقتتون بخیر ,چند روز پیش ازتون پرسیدم ولی شما خیلی خلاصه جواب دادین .من همون آی وی افی هستم ک یکیشپوچ.و دوتاش بدون ضربان قلب ویک دونش همه چیش طبیعی وضربان قلبشو خدا رو شکر شنیدم فقط دکتر گفت دور ساک جنین ک ضربان داره هماتوم وجود داره .ناگفته نمونه تو اواخر۶،۷هفته خونریزی و لکه بینی داشتم ک با استراحت مصرف دارو بر طرف شد ولی ۲۱مرداد ک رفتم سونو برا ضربان به محض خروج از سونو دوباره دچاره لکه بینی های قهوای شدم .با این ک شیاف و آمپول استفاده میکنم .هنوز قطع نشده .فقط برا نماز نشسته اونم .و سرویس بهداشتی پامیشم .تو رو خدا جواببمو بدین این لکه بینی قهوه ای بدود درد برا جنینم ضرر نداره .چیکار کنم ک قطع بشه ,روز سونو ۸هفته و دو روز بودم

 236. سلام وقت بخیر من هفته ۱۵بارداری هستم گه گاه دردهای خفیف در قسمت راست شکم احساس میکنم که خود به خود رفع میشه میخواستم بدونم علتش چیه نیاز به بررسی هست البته در سونو موقعیت جفت لترال راست بود و وقتی میخوام پهلو به پهلو بشم یه مقدار کم درد داره ایا نگران کنندست و اصلا منشا این درد چی میتونه باشه.ممنون از راهنماییتون.

  1. سلام با بزرگ شدن جنین و افزایش سایز رحم این دردها طبیعی است و جای نگرانی وجود ندارد.

 237. با سلام و خسته نباشید ممنون از سایت خوبتون
  من یک دختر یک سال و نه ماهه دارم و الان باردارم طبق تاریخ پریودی و دردهایی که از روز اول داشتم ۹ هفته باردارم. تا الان این درد ها با من بود که در هفته اخیر ابتدا لک قهوه ای میدیدم کم کم به خون تبدیل شد و راه با درد های شدید
  به دکتر که مراجعه کردم بهم شیاف پروژسترون دادن با قرص دل درد و یک سونو نوشتن
  وقتی سونو دادم ساک بارداری دیده میشد و هیچ بچه ای ندیدن و گفتن به احتمال ۹۹ درصد بچه سقط شده
  همچنان من درد دارم و دوست دارم اگه بچه افتاده از دست این دل درد ها راحت بشم
  الان دقیقا مثل درد پریودی گاهی شدیدتر و گاهی دلدرد های وحشتناک دارم
  از درد امروز ب بیمارستان رفتم توصیه کردن شیاف استامینوفن بذارم و بعد از دو هفته به پزشک متخصص مراجعه کنم
  حالا سوال من اینه طبق دو سونویی که انجام دادم گفتن بچه افتاده ایا بازم نیازه شیاف پروژسترون استفاده کنم
  و ایا من باید تا دوهفته دیگه درد بکشم
  و اگه بچه افتاده باشه برای ضایعات احتیاج به کورتاژ هست
  ممنون از صبر و شکیبایی شما

  1. سلام باید زیر نظر پزشک معالج خود سونوگرافی انجام بدهید.

 238. با سلام و خسته نباشید . ممنون از سایت خودتون و ممنون از حوصلتون.
  من هفته هفت بارداری هستم سونوگرافی کردم که ساب کوریونیک هموراژی به ابعاد ۵ تا ۱۰ م م در قسمت تحتانی ساک دیده شده . خواستم بدونم راه درمان دارد مراقبت خاصی لازم هست یا احتمال سقط جنین وجود دارد؟ و اینکه بهم گفتن تا چهار روز آب و نشکسته بخور آیا خوردن نشکسته ایرادی ندارد؟
  ممنون از راهنماییتون

 239. سلام من دختری ۲۱ ساله هستم . یکساله که ازدواج کردم اما به دلایل ترس هنوز پرده بکارتم پاره نشده . چند وقت پیش نزدیکی داشتم که یه مدتیه احساس ضعف و حالت تهوع خستگی و درد هردوسمت تخمدانهام ددارم و زیاد میلی ب غذا ندارم فقط گه گاهی هوس یه چیز میکنم امکان داره که با همین پرده بکارتم دچار حاملگی شده باشم ؟ بی بی چک منفی بود . میشه لطفا راهنماییم کنید متشکرم از لطفتون

 240. سلام من دختری ۲۱ ساله هستم . یکساله که ازدواج کردم اما به دلایل ترس هنوز پرده بکارتم پاره نشده . چند وقت پیش نزدیکی داشتم که یه مدتیه احساس ضعف و حالت تهوع خستگی و درد هردوسمت تخمدانهام ددارم و زیاد میلی ب غذا ندارم فقط گه گاهی هوس یه چیز میکنم امکان داره که با همین پرده بکارتم دچار حاملگی شده باشم ؟ بی بی چک منفی بود . میشه لطفا راهنماییم کنید متشکرم از لطفتون

  1. سلام بله احتمال بارداری وجود دارد بهتر است صبر کنید اگر تا یک هفته دیگر پریود نشدید مجدد از تست بیبی چک استفاده کنید.

 241. سلام و خسته نباشید
  دکتر محترم من ۲۹ سالمه و الان در هفته ۶ بارداری هستم و دیروز لکه بینی داشتم به صورت قهوهای و خیلی خیلی کم در حد چندتا نقطه با دکترم تماس گرفتم و ایشون ۱۰تا شیاف پروژسترون تجویز کردن من بعد از استفاده اولین شیاف دیگه لکه هم ندیدم میخواستم بدونم من سال پیش به دلیل تشکیل نشدن قلب جنین در هفته۸ کورتاژ شدم وشیاف هم استفاده نکرده بودم و بارداری اولم هم در هفته ۵ لکه بینی داشتم که با استفاده از همین شیاف قطع شد و فرزندم سلامت دنیااومد با این تفاسیر ممکنه که بدن بنده اینطور باشه که حتما باید شیاف استفاده کنم در ضمن من به راحتی باردار میشم طوری که هر سه بارداریم ناخواسته بوده و آیا ممکنه جنینم مشکلی براش پیش نیاد؟( ببخشید که خیلی طولانی شد)

  1. سلام خیر نگران نباشید زیر نظر پزشک معالج خود از شیاف پروژسترون استفاده کنید و استراحت کافی داشته باشید.

 242. با سلام و خسته نباشید.من در هفته ۱۷بارداری هستم از اوایل بارداری تا هفته ۱۵ به علت هماتوم و سابقه سقط از شیاف پروژسترون و قرص آ اس آاستفاده میکردم در هفته ۱۵که به دکترم مراجعه کردم سو نو گرافی مجدد همه چیز نرمال بود و دکتر بهم گفت که دیگه نیازی به استفاده از دارو نیست دو روز شیافها را قطع کردم ولی یک شب خیلی درد در ناحیه کمر وودلم داشتم صبح به ماما مراجعه کردم که گفتن بهتره شیافها را ادامه بدید چون سابقه سقط دارید الان درد هام کمتر شده ولی نگرانم که خدای نکرده استفاده بیس از حد از شیافها اسیبی به جنین بزنه چون شنیدن باعث زایمان زود رس میشود. البته ناگفته نماند که دکترم بهم گفتن اگر درد هایی مانند پریودی داشتی از آمپول پرولتون استفاه کن اما من فقط شیاف استفاده میکنم ممنون میشم من را راهنمایی کنید قبلا هم از شما مشاوره گرفتم که خیلی راهگشا بوده و بهم کمک کرده اجرتون با خدا ببخشید طولانی سد.

  1. سلام اگر لکه بینی ندارید نیازی به مصرف شیاف پروژسترون نیست.

 243. سلام
  خسته نباشید
  من هفت هفته و سه روز بارداریم
  سه روز پیش کمی لکه بینی داشتم.سنو انجام دادم جنین سالم و دارای ضربان قلب نرمال بود. اما گفتن که مجاورت حدود بیست درصد ساک حاملگی یه هماتوم هست .الان شیاف پروژسترون ۴۰۰ استفاده میکنم. شبی یکی. دیگه لکه بینی ندارم
  اما درد سمت راست رحم. و سمت راست شکم.. و همینطور گرفتگی عضلانی سمت راست کمر و پای راستم دارم.
  آیا اتفاقی برای جنینم رخ داده ؟ چکار باید بکنم.
  این درد ها در طول روز قطع میشه و مجدد شروع میشه اما شب ها شدید تره.
  ممنونم از پاسخگوییتون.?

  1. سلام این دردها طبیعی است به علت تغییرات هورمونی در بارداری ایجاد می شود.

 244. سلام وقت بخیر هفته ۱۶ بارداری رو تمام کردم ترشحات سفید دارم اما گاهی همراه با ترشحات ترشح سبز رنگ هم میبینم یک ماه پیش کشت ادرار دادم که مشکلی نبود اما نگرانم ایا لازمه مجدد ازمایش بدم البته سوزش و خارش هم ندارم بو هم نداره فقط گاهی همراه با ادرار کمی ترشح سبز دارم باید چیکار کنم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  1. سلام باید به پزشک معالج خود اطلاع بدهید تا برای شما دارو تجویز نماید.

 245. سلام. من از طریق ivf اقدام به بارداری کردم . بعد از ۱۴ روز آزمایش بتا دادم ۴۴ بود ۴۸ ساعت بعد ۵۷ شده بود دکتر تجویز آزمایش مجدد کرد بعد از ۴۸ ساعت ۶۷ شد.در ضمن شیاف و آمپول پروژسترون و همچنین آسپرین و استرادیول مصرف میکنم علت این بتا کم چی میتونه باشه ؟ آیا احتمال بارداری هست ؟؟؟؟

  1. سلام نگران نباشید شما باردار هستید.

 246. سلام. من از طریق ivf اقدام به بارداری کردم . بعد از ۱۴ روز آزمایش بتا دادم ۴۴ بود ۴۸ ساعت بعد ۵۷ شده بود دکتر تجویز آزمایش مجدد کرد بعد از ۴۸ ساعت ۶۷ شد.در ضمن شیاف و آمپول پروژسترون و همچنین آسپرین و استرادیول مصرف میکنم علت این بتا کم چی میتونه باشه ؟ آیا احتمال بارداری هست ؟؟؟؟

 247. سلام ۲ مرداد اولین روز پریود بوده با دوره ۳۰ روزه .از اول تاخیر پریود کمی لک بینی داشتم ۴روز پیش با فشار کاری زیاد شد همان روز تیتر بتا ۲۰۰۰ بود و داخل مطب دکتر سونو شکمی داد گفت فقط ساک ۵ میلی متری هست و دارو نداد گفت سه هفته دیگه بیا لک بینی من با استراحت تقریبا صفر میشه و با کار روزانه سه چهر قطره در روز اصلا درد شکمی ندارم آیا حاملگی پوچ است به دکتر دیگری مراجعه کنم خیلی نگرانم.

  1. سلام باید ۳ هفته دیگر سونوگرافی انجام بدهید.

 248. سلام من هفته ۸ بارداری هستم. از هفته ۴ لکه بینی دارم حدود دوهفته است شیاف استفاده میکنم سه روز بود که هیچ لکه ای نداشتم اما دوباره امروز شروع شد البته لکه ها بشدت کم و کمرنگ هستند. نگران کننده است؟ تا کی ادامه داره؟
  سونو دادم مشکلی نبوده خداروشکر

  1. سلام نگران نباشید استراحت کافی داشته باشید واز شیاف پروژسترون استفاده کنید.

 249. سلام من اي وي اف داشتم الان هفته يازدهم بارداري هستم تو هفته ده يه شب خونريزي داشتم كه زود قطع شد بعدش سونو انجام دادم جنين سالم بود تپش داشت و دهانه رحمم بسته بود ولي الان درد زير شكمي دارم شياف پروژسترون ۴۰۰ هر دوازده ساعت مصرف ميكنم و قرص اس از درد هاي زير شكمم استرس ميگيريم به نظرتون مشكلي هست؟

  1. سلام نگران نباشید استراحت کافی داشته باشید واز داروهای خود زیر نظر پزشک معالج استفاده نمایید.

 250. سلام و خسته نباشید.من امروز هفته ۱۸بارداریم تموم شده.از اوایل بارداری تا الان با دل درد و کمر درد درگیرم از اول بارداری شیاف استفاده میکردم تا اینکه دکترم گفت دیگه نیازی نیست ولی چند روز که استفاده نکردم دل درد هام بیشتر شد.الان مجدد دکتر بهم گفت استفاده کن ولی یک شب در میان یا می توان به جای ان امپول پرولوتون استفاده کنی ولی با وجود استفاده از شیاف هم چنان درد های شکمی و کمرم ادامه دارد و درد در ناحیه لگن دارم در ضمن تکرر ادرار هم دارم سوال اول اینکه من از شیافها استفاده کنم یا امپول پرولوتون؟ممکنه تکرر ادرار نشانه عفونت ادراری باشه؟ ایا این درد در ناحیه لگن کمر و زیر شکم خطر ناک است؟ من سال گذشته یک سقط هم داشتم ممنون میشم به سوالهام جواب بدید.ببخشید طولانی شد.

  1. سلام تکرر ادرار در بارداری طبیعی است اما برای اطمینان بیشتر بهتر است آزمایش ادرار انجام دهید واینکه استراحت کافی داشته باشید با توجه به اینکه لکه بینی ندارید جای نگرانی وجود ندارد اگر دردهای شما هرزگاهی است طبیعی است بهتر است از مکمل کلسیم ویتامین دی نیز هفته ای ۳ بار استفاده کنید.

 251. سلام.من تو هفته سیزدهم بارداری هستم.دوتا بچه دارم ولی یکیشون هفت ماه و نیم و دیگری هشت ماه و ده روزه بدنیا اومدن.امروز که رفتم دکتر بهم شیاف داده و البته امپول ،نه لک بینی داشتم نه سابقه سقط دارم. بنظر شما نیازی خست ازشون استفاده کنم؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید.

  1. سلام خیر فعلا نیازی به مصرف این داروها نیست بهتر است زیر نظر پزشک معالج خود از داروها استفاده نکنید.

 252. با سلام
  من حدودا یک هفت تاخیر در پریودی ازمایش دادم با بتای ۱۵۶مثبت شد چند روز بعد لکه بینی قهوه ای داشتم که باز ازمایش دادم منفی شد میخواستم بپرسم مگه میشه جنین سقط،شده باشه ومن متوجه نشده باشم اخه خونریزی حتی یه قطره هم نداشتم

 253. با سلام
  من حدودا یک هفت تاخیر در پریودی ازمایش دادم با بتای ۱۵۶مثبت شد چند روز بعد لکه بینی قهوه ای داشتم که باز ازمایش دادم منفی شد میخواستم بپرسم مگه میشه جنین سقط،شده باشه ومن متوجه نشده باشم اخه خونریزی حتی یه قطره هم نداشتم

  1. سلام اگر به خون ریزی نیافتادید بعد از یک هفته از تست بیبی چک استفاده کنید.

 254. سلام
  ببخشید من یک سوال داشتم
  من سابقه سقط زودرس دارم یعنی بلافاصله بعد از مثبت شدن بتا یا زودتر
  این ماه هم زیرنظر پزشک اقدام داشتیم
  الان دوروز مانده ب موعد پریود لک بینی ک اول قرمز جزیی بود الان قهوه ای ولی بیشتر شده و علایم حاملگی دارم
  میتوانم از قرصی استفاده کنم تا مثبت شدن ثابت شود
  زودتر راهنمایی کنین ممنون میشم

  1. سلام باید اول آزمایش بتا بدهید اگر مثبت بود زیر نظر پزشک معالج خود از شیاف استفاده کنید.

 255. سلام. من سیزده هفته دوقلو باردارم و نارسایی سرویکس هم دارم. بارداری پنجم هست و فقط یک فرزند دارم.از دیشب خونریزی شدیدی داشتم که اورژانس گفت داری سقط میکنی اما سونو گفت هردو جنین خوب هستن و دهانه رحم از داخل بسته هست و فقط از بیرون داره باز میشه کم کم.پروژسترون مصرف کردم و خونریزیم خیلی کمتر شد. اما قع نمیشه و نمیتونن سرکلاژ کنن. چکار کنم؟

  1. سلام باید زیر نظر پزشک متخصص مرکز ناباروری باشید تاداروهای مناسب تجویز شود ودر صورت نیاز سرکلاژ شوید.

 256. سلام و خسته نباشید. من اروز هفته ۱۹بارداریم تموم میشه ولی تا حالا حرکتهای جنین را احساس نکردم ایا این مساله حطرناکه و حرکت جنین از چند هفتگی است تا چند هفته؟ دیروز هم به خاطر شرایطی خیلی پیاده روی کردم و چ؟ن سابقه سقط دارم خیلی استرس دا م که اتفاق بدی نیفته دیشب شیاف پروژسترون گذاشتن و تا الان هم خدا را شکر مشکل خاصی نداشتم فقط گاهی زیر دلم درد میگره که این مساله از اول بارداری داشتم ایا ممکنه خدای نکرده مساله خاصی پیش بیاد یا دیگه خطر رفع شده ممنون میشم به سوالهام جواب بدید.اجراون با خدا.

  1. سلام نگران نباشید از هفته ۲۲ تا ۲۴ معمولا حرکات جنین توسط مادر حس میشود جای نگرانی وجود ندارد.

 257. سلام و خسته نباشید. من اروز هفته ۱۹بارداریم تموم میشه ولی تا حالا حرکتهای جنین را احساس نکردم ایا این مساله حطرناکه و حرکت جنین از چند هفتگی است تا چند هفته؟ دیروز هم به خاطر شرایطی خیلی پیاده روی کردم و چ؟ن سابقه سقط دارم خیلی استرس دا م که اتفاق بدی نیفته دیشب شیاف پروژسترون گذاشتن و تا الان هم خدا را شکر مشکل خاصی نداشتم فقط گاهی زیر دلم درد میگره که این مساله از اول بارداری داشتم ایا ممکنه خدای نکرده مساله خاصی پیش بیاد یا دیگه خطر رفع شده ممنون میشم به سوالهام جواب بدید.اجراون با خدا.

 258. سلام خسته نباشید من هفته هفتم هستم و از دو هفته گذشته خونریزی در حد چند قطره داشتم که دکترم بهم شیاف روزی ۲ بار تجویز کردند . که خونریزی قطع شد. ۲ روز پیش هم سونو کردم قلب جنین تشکیل و همه چیز نرمال بود. دکترم شیاف را یکی کردند از دیشب مجددا خونریزی دارم خیلی نگرانم . در ضمن قرص لووتروکسین و آسپرین هم استقاده میکنم. آنتی tpo ام هم بالا و در سونو رحمم دو شاخ دیده شد. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. سلام بهتر است زیر نظر پزشک معالج خود هر ۱۲ ساعت از شیاف پروژسترون استفاده کنید .۲

 259. سلام
  هفته ۲۷ بارداری زیر دلم بسیار درد میکرد که با استراحت دردهای ممتد تبدیل به دردهای نامنظم شد و هر از گاهی درد زیر دل احساس میکردم به پزشکم مراجعه کردم قرص سفکسیم و ایزوکسوپرین و آمپول ۵۰۰ پرولوتان و شیاف پروژسترون دادن. به مدت ۵ روز مصرف کردم و به بیمارستان جهت تست ادرار و تست انقباضات رحمی مراجعه کردم. هر دو منفی بود. منم داروها رو قطع کردم. خیلی نگرانم از جهت عوارض مصرف پروژسترون که میگن سبب هرمافرودیت جنین میشود و همچنین از عوارض پرولوتن
  خواهش میکنم توضیح بدین در این مورد
  ممنونم

  1. سلام نگران نباشید هیچ مشکلی برای جنین شما به وجود نمی اید.

 260. سلام من امروز روز ۲۱ انتقالم هست ازمایش بتا دادم ولی بتام خیلی کم بالا میره دکتر تشخیصش خارج از رحم هست ولی من هیچ دردی ندارم سونو واژینالم شدم هیچی دیده نشد من باید چیکار کنم؟

  1. سلام با توجه به اینکه در سونوی واژینال چیزی دیده نشده خارج رحمی رد می شود.

 261. سلام خسته نباشید
  من هشت هفته و سه روز هست ک باردارم دیشب و پریشب لکه بینی قهوه ای ب صورت رگه مانند داشتم
  امروز ماما بهم شیاف پروژسترون و قرص هیوسین داد من یدونه ازون قرصا رو خوردم اما متاسفانه بعد از سرچ متوجه شدم توی بارداری مجاز نیست 🙁
  الان من باید چیکار کنم اون یدونه قرص آیا تاثیر بدی روی جنین من میذاره؟

  1. سلام نگران نباشید مشکلی به وجود نمی اید فقط تا زمانی که لکه بینی دارید از شیاف پروژسترون استفاده کنید.

 262. با سلام و احترام.
  من ۶ هفته و ۴ روزه که باردارم. آخر ۶ هفتگی سونو دادم که جنین ۶ هفته مشاهده شد. از دیشب مقداری لکه بینی خفیف صورتی دارم با کمی دردهای خفیف زیر شکم. خیلی نگرانم. آیا تهدید به سقط زیاد است؟

  1. سلام اگر داخل سونوگرافی ضربان قلب جنین مشاهده شده است می توانید زیر نظر پزشک معالج خود از شیاف پروژسترون استفاده کنید.

 263. با سلام
  من هفته ۶ بارداری هستم. ی مقدار درد داشتم و ظاهرا ی کم جلو هست جنین .دکتر بهم دوفاستون و شیاف پروژسترون داد . و اینکه این داروها بطور کامل هورمون هستند و من چند سال پیش کیست سینه داشتم مشکلی ایجاد نمیشه بنظرتون؟ خیلی نگران خودم هستم راستش و اینکه عوارضی برام ندارند؟ دکتر هم درست جوابم رو نداد ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  1. سلام اگر لکه بینی ندارید نیازی به استفاده از داروهای هورمونی نیست دردهای پریودی در هفته های اول بارداری طبیعی است وجای نگرانی ندارد.

 264. سلام.خسته نباشید.من فردا هفته ۲۱بارداریم تموم میشه.از اوایل بارداری درد کمر و درد زیر شکم دارم و از شیاف پروژسترون استفاده میکنم اما الان متوجه شدم که این شیاف هرمادویت ایجاد میکنه خیلی نگرانم.در ضمن اگه زیادراه برم یا بنشینم در ناحیه باسن درد دارم و شنیدم درد در ناحیه شکم و کمر نشانه زایمان زودرس می باشد ایا احتمال خطر هست؟سونوگرافی هام همه تا الان خدا را شکرنرمال بودن ممنون میشم جواب سوالاتم رابدید.

  1. سلام نیازی به استفاده از شیاف پروژسترون نیست می توانید زیر نظر پزشک معالج خود مصرف شیاف را قطع کنید نگران نباشید این دردها در بارداری اگر هرزگاهی باشند طبیعی است وبا استراحت خوب می شود بهتر است استراحت کافی داشته باشید .

 265. سلام . من هفته پنجم بارداری هستم . پریشب یک لک قهوه ای دیدم . دیگه تکرار نشد. دکتر رفتم بهم شیاف واژینال داد. البته کمی درد هم در زیر شکم و کمر دارم . تا کی باید شیاف مصرف کنم؟

  1. سلام با توجه به سن بارداری شما و قطع شدن لکه بینی باید به مدت کوتاه و محدود از شیاف پروژسترون استفاده کنید.

 266. سلام. من توی هفته ی ۶ بارداری هستم البته به گفته سنوگرافی ولی دکترم حساب کرد گفت که هفته ی ۷ هستم خونریزی کمی داشتم که رنگش کمی روشن بود بلافاصله رفتم دکتر که سنو و شیاف پروژسترون نوشت ، سنوگرافی گفت ساک حاملگی تشکیل شده ولی قلب جنین نه آیا امکان داره قلب دیرتر تشکیل بشه؟ و ضمنا بعد استفاده از شیاف دیگه لکه بینی قهوه ای هم ندارم قطع شده.
  G.sac=17 و CRL=5
  معنی اینا توی سنو چیه؟

  1. سلام بله امکان ان وجود دارد باید ۱۰ روز دیگر سونو گرافی واژینال انجام بدهید.

 267. سلام.وقت بخیر.هفته ۲۱ بارداری رو تموم کردم و لگد بچه رو زیر شکم حس میکنم البته دور ناف هم هست اما بیشتر زیر شکم سمت چپ تکون میخوره نگرانم مبادا بچه پایین باشه در سونو ۱۸ هفته موقعیت جفت لترال راست بود.وقتی از روی زمین بلند میشم واژنم تیر میکشه.ممکنه بچه پایین اومده باشه چون تکوناش بیشتر زیر شکمه دور ناف هم حرکت دارا اما بازهم نگرانم ممنون میشم پاسخگو باشید.

  1. سلام نگران نباشید تکانهای جنین شما طبیعی است بهتر است برای نشست و برخاست از صندلی استفاده کنید و روی زمین نشینید تا فشار کمتری به شکم و واژن شما وارد شود.

 268. با سلام و خسته نباشید خدمت شما
  من هفته ی ۲۵ بارداری هستم و سه سال پیش دوتا سقط زیر سه ماه داشتم ، از اول بارداری جفت پایین بود و سه روز پیش حرکات جنین تو واژنمه که فک میکنم الان یه چیزی میخواد بیاد بیرون خیلی اذیتم ، و بعضی وقتا یه دردی تو پهلوهام میگیره موقعی که پهلو به پهلو میشم و وقتی میشنم یا پا میشم واژنم تیر میکشه ، و ازبعضی همه مهم تر چهار روزه یه تیکه گوشت تو واژنمه که واژنم باهاش بسته شده و تنگ شده دست میزنم میسوزه ،
  رفتم دکتر گفت یا باید سرکلاژ بشی یا استراحت مطلق و من استراحت دارم و برام امپول فمولایف پروژسترون نوشتن ،
  الان میخوام بدونم وضعیت خیلی بده و چیکار کنم چون دکترم خوب برام توضیح نداده مشکل چیه
  ح
  خیلی نگرانم و استرس دارم تا چند درصد زایمان زودرس برام هست
  ممنونم

  1. سلام شما باید عمل سرکلاژ انجام می دادید طول دهانه سرویکس شما کوتاه است باید استراحت مطلق داشته باشید.

 269. سلام من از هفته ۴ لکه بینی خیلی کم داشتم هفته ۱۰ دچار خونریزی شدم ولی زود قطع شددر حد چند دقیقه رفتم سونو خداروشکر مشکلی نبود گفتن جفتت کمی پایینه استراحت کن هفته ۱۲ رفتم غربالگری سونوم خوب بود طول سرویکس۳۴ بود و جفت قدامی جواب آزمایشم هم هنوز نیمده. ولی همون شب غربالگری دوباره خونریزی داشتم در حد چند قطره و ایندفعه به روشنی قبل نبود. در تمام این مدت از هفته ۴ تا الان که ۱۳ هست شیاف استفاده کردم ولی بنظرم فایده نداره. کماکان هم لکه بینی دارم شاید کلا دوهفته لکه نبوده. چرا اینطوریه آخه؟ دیگه شیاف استفاده نمیکنم الان چند روزه.

  1. سلام بهتر است اگر انعقاد خون دارید از قرص آسپرین استفاده کنید.

 270. با سلام من حامله بودم که به لکه بینی و بعد خونریزی افتادم رفتم سونو دادم و گفت که ۴ هفته و ۳ روزته بارداری و ساک حاملگی دیده شده و همه چیز نرماله برای دو هفته بعد دوباره بیا برای تشکیل قلب من ی هفته دقیقا مثل پروییدی خونریزی داشتم حالا بعد ۷ روز لکه بینی خیلی کم دارم از طرفی امروز دوباره بیبی چک زدم خط خیلی خیلی کمرنگی افتاد در نقطه T و البته روزی دوتا هم شیاف فرنوژست استفاده میکنم حالا هفته بعد میخام برم سونو و الان مدام نگرانم که جنینم سقط شده یا نه؟!

  1. سلام بهتر است سونوگرافی واژینال انجام بدهید.

 271. با سلام و خدا قوت من يك روز مونده به تاريخ پريوديم بيبي چك خط دوم كمرنگ شد باتوجه به ٢ تا سقطي كه قبلا داشتم آيا نياز هست شياف پروژسترون استفاده كنم؟؟ دكترم ماه پيش برام آ اس آ تجويز كرده بود كه من هنوز استفاده نكردم

  1. سلام بهتر است طبق دستور پزشک معالج خود از قرص آسپرین استفاده کنید .

 272. سلام خسته نباشید.من الان ۲۲هفته و چهار روزه که باردارم از اوایل بارداری در زیر شکم احساس درد داشتم و به خاطر سقط پارسال از اوایل بارداری از شیاف پروژسترون استفاده کردم اما الان دیگه مرتب استفاده نمی کنم اگه خیلی درد داشته باشم استفاده میکنم از دیشب درد بسیار شدیدی در ناحیه تخمدان مخصوصا در سمت چپ دارم به ماما هم مراجعه کردم گفت شاید کیست تخمدان داری در ضمن نفخ خیلی شدیدی دارم که در تمام روز و بیشتر شبها اذیتم میکنه با اینکه غذاهای نفاخ نمی خورم.میشه لطف کنید و بگید برای نفخم چیکار کنم.و اینکه این درد زیر شکم خطرناکه یا نه و تا کی از شیاف استفاده کنم.یک سوال دیگه هم دارم اینکه من تازه دو سه روزه تکان خوردن های جنین را احساس میکنم اونم وقتی دراز بکشم و اروم باشم بیشتر شبها برای چند دقیقه این مقدار حرکت نرماله برای جنین؟ببخشید طولانی شد ممنون میشم من را از نگرانی در بیارید

 273. سلام خسته نباشید.من الان ۲۲هفته و چهار روزه که باردارم از اوایل بارداری در زیر شکم احساس درد داشتم و به خاطر سقط پارسال از اوایل بارداری از شیاف پروژسترون استفاده کردم اما الان دیگه مرتب استفاده نمی کنم اگه خیلی درد داشته باشم استفاده میکنم از دیشب درد بسیار شدیدی در ناحیه تخمدان مخصوصا در سمت چپ دارم به ماما هم مراجعه کردم گفت شاید کیست تخمدان داری در ضمن نفخ خیلی شدیدی دارم که در تمام روز و بیشتر شبها اذیتم میکنه با اینکه غذاهای نفاخ نمی خورم.میشه لطف کنید و بگید برای نفخم چیکار کنم.و اینکه این درد زیر شکم خطرناکه یا نه و تا کی از شیاف استفاده کنم.یک سوال دیگه هم دارم اینکه من تازه دو سه روزه تکان خوردن های جنین را احساس میکنم اونم وقتی دراز بکشم و اروم باشم بیشتر شبها برای چند دقیقه این مقدار حرکت نرماله برای جنین؟ببخشید طولانی شد ممنون میشم من را از نگرانی در بیارید

  1. سلام نیازی به مصرف شیاف پروژسترون نیست علت نفخ شما تغییرات هورمونی است که مصرف پروژسترون ان را زیاد می کند بهتر است از قرص نعنا ویا عرق نعناء استفاده کنید اگر دردهای شما دائمی نیست وهرزگاهی به سراغ شما می اید وبا استراحت خوب می شود نیازی به مصرف شیاف پروژسترون نیست.

 274. با سلام من ۳۳ سال دارم و الان در هفته ۵ بارداریم که سونووشفاف و واضحی نداشتم به گفته پزشکم اگر سونو واژینال داشته باشم ساک دیده میشه ولی گفتن بهتره فعلا این سونو را نداشته باشم کمی درد در ناحیه کمر و زیر شکم گهگاهی پیش میاد و یک کیست کوچک هم دارم البته ۲ سال قبل هم سقط داشتم با این تفاسیر پزشکم شیاف پرژسترون تجویز کردن … آیا احتمال خونریزی و لکه بینی وجود دارد ؟

  1. سلام بهترین زمان اولین سونوگرافی در بارداری بین هفته ۷ تا ۸ بارداری است دردهای پریودی در هفته های اول بارداری طبیعی است وجای نگرانی ندارد.

 275. باسلام وخسته نباشی وتسکرازشما
  سن من ۴۷ ساله یک سال و۸ماه ازدواج کردم ازطریق ای وی اف ب ای حامله شدن استفاده کردم بعدازدوهفته تست اول بتا ۰/۵۴رانشان دادایاباردارهستم یانه ممنونم

  1. سلام خیر تست بارداری شما منفی است .

 276. سلام ماه قبلپریودم ده روز عقب افتاد بی بی چک استفاده کردم مثبت شد ولی آزمایش ادرار منفی. بعدش پریود شدم(۶/۱۰) که اولش قهوه ای بود بعد قرمز که کم بود…چون پریود شدم دیگه آزمایش خون ندادم. یک ماه بعد زودتر از موقع پریودیم لکه بینی داشتم و تا الان ادامه پیدا کرده.. آزمایش خون دادم مثبت بود ولی عدد کم بود(۱۶۱) که ماما گفت ۴۸ ساعت دیگه باید آزمایش تیتر بدی ولی عددش خیلی زیاد نشد (۲۵۲).متخصص زنان رفتم برام سونو واژینال نوشت که انجام دادم گفتن هیچی نیست نه داخل رحمت نه خارج رحم.. سردرگمم لطفا بگید چیکار کنم.. مگه همچین چیزی هم میشه!!!! ?

  1. سلام شما را اشتباه راهنمایی کردند بتا باید بالای ۱۰۰۰ باشد که ساک حاملگی دیده شود نگران نباشید با توجه به عدد بتای خون شما وضعیت شما نرمال است شما باید ۱۵ روز دیگر سونو گرافی واژینال انجام بدهید.

 277. سلام خانم دکتر روزبخیر من ۳۸ ساله ام و بارداری اولمه ازهمدن هفته های اول بارداری شیاف استفاده میکردم به دستورپزشکم چونکه لکه بینی داشتم بعدیه روز افتادم به خونریزیسریع رفتن سونو درسونو گفتن جنین ۶ هفته و دوروز داره ساک حاملگی تشکیل شده اما قلب نه.بعد رفتم پیش دکتر بهم امپول پرولوتون و شیاف راروزی دوبار گفتن استفاده کن من امپول راگیرم نیامد اما شیافرامیذاشتم از دیشب افتارم به لکه بیتی شدید امروز دوتا شیاف گذاشتم اما هنوزم لکه میبینم اما دردی ندارم ایا سقط وجود دارد؟

  1. سلام بهتر است یک هفته بعد از اخرین سونوگرافی انجام شده سونوگرافی واژینال انجام بدهید .

 278. سلام
  روز ۱۵ انتقال هستم، و امروز باید میرفتم آزمایش بتا میدادم، و امروز دقیقا روز پریودمم هست، سیکل نچرال داشتم، اما چون دفعه چهارم انتقال میدم، ب خاطر ضربات شدید روحی نرفتم آزمایش بدم، شیاف و آمپول پی دکسان تزریق می کنم، درد های شدید پریود هم دارم، ب نظرتون باردار هستم

  1. سلام بهتر است ۳ روز آینده تست بارداری انجام بدهید زیرا فقط با انجام تست بارداری می توان تشخیص بارداری را صد در صد دار.