علت درد جای بخیه سزارین بعد از چند سال

علت درد و خارش جای بخیه سزارین

عمل سزارین جزء جراحی های سنگین همراه با شکاف بزرگ روی پوست شکم و عضلات رحم و جدار رحم می باشد. برشی که برای انجام عمل سزارین بر روی شکم ایجاد میشود به صورت افقی و حدود ۱۰-۱۵ سانتی متر است. جای بخیه سزارین می تواند به دلایل مختلف در دراز مدت باعث ایجاد درد و یا خارش و عفونت شود. ما علل درد و خارش عمل سزارین  را بررسی کرده ایم و در ادامه به بررسی تک تک این عوامل خواهیم پرداخت.

درد جای بخیه سزارین

درد جای بخیه سزارین در روزهای پس از عمل، یکی از بارزترین عوارض این عمل است و معمولا زمان بهبود آن از زایمان طبیعی به مراتب طولانی تر است. این درد معمولا در محل برش روی شکم و نقاط بخیه شده بیمار را آزار می دهد و درمان آن چند هفته زمان می برد.

راهکار کاهش درد جای بخیه سزارین

 1. از جابه جایی های ناگهانی خودداری کنیدو به سرعت حالت بدن خود را تغییر ندهید.
 2. اگر در حالت خوابیده هستید و قصد نشستن دارید از یک بالشت کوچک برای نگهداشتن جای بخیه سزارین استفاده کنید.
 3. در هنگام سرفه و یا خنده که باعث ایجاد درد در محل عمل سزارین میشود، دل خود را با دست نگهدارید.
 4. اگر از پله برای رفت و آمد استفاده میکنید، سعی کنید به آرامی پله ها را بالا و یا پایین بروید و از نرده ها استفاده کنید.
 5. اگر گذاشتن وسایل سنگین بر روی شکم خود خودداری کنید.
 6. از لباس های زیر تنگ و نگهدارنده استفاده کنید.
 7. از ماساژ دادن محل عمل خود خودداری کنید.

علت خارش جای بخیه سزارین

اگر محل عمل سزارین شما شروع به خارش کرد، باید مورد بررسی قرار بگیرد ولی در حالت کلی اگر محل زخم سزارین اگر ترشح و قرمزی نداشته باشه مشکلی نیست، و احساس درد و سوزش می تواند در اثر فعالیت زیاد و یا ایستادن زیاد باشد. اما در اکثر موارد خارش ها به دلیل ایجاد بافت های پروتئینی و به خاطر ترمیم بافت های آسیب دیده و خوب شدن جای  زخم های شماست. در این موراد سعی کنید از عرق کردن در ناحیه عمل سزارین جلوگیری کنید. زیراکه  عرق کردن، سوزش و تحریک زخم را بیشتر می کند. اگر جای بخیه سزارین شما قرمز و دردناک شد، حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید.

عفونت جای بخیه سزارین

احتمال عفونت بعد از سرازین بسیار بالاست. پزشک معمولا از یک واحد آنتی بیوتیک قبل از عمل برای پیشگیری از ابتلا به عفونت استفاده می کند که خطر عفونت را کاهش می دهد. با وجود این برخی زنان پس از زایمان دچار این مشکل می شوند. اگر پس از سزارین دچار خونریزی، ترشحات بودار یا تب شدید حتما پزشک معالج را در جریان بگذارید. معمولا بروز سه نوع عفونت بعد از سزارین شایع است:

گروه اول: عفونت هایی که در زخم ایجاد شده و باعث قرمزی، ترشح و تشدید درد در بخیه ها و زخم ها می‌شود. از هر ده زنی که تحت عمل سزارین قرار می گیرند، یک زن دچار عفونت هایی از این نوع می شود. گاهی حتی مصرف آنتی بیوتیک ها نیز موثر نیست. این نوع عفونت در مبتلایان به دیابت و افراد چاق و دارای اضافه وزن بیشتر رخ می دهد.

نوع دیگر عفونت های شایع در عمل سزارین، عفونت لایه پوششی داخل رحم (آندومتر) است و معمولاً زمانی اتفاق می افتد که مایع آمنیوتیک پیش از زایمان تخلیه شود.

علاوه بر این، حین عمل معمولا پزشک سوندی را برای تخلیه مثانه وارد بدن می کند که احتمال بروز عفونت را در زنان افزایش می دهد. در این حالت، دفع ادرار، دردناک و با سوزش همراه است.

علت سوزش بخیه سزارین بعد از چند ماه

ایجاد لخته های خونی پس از عمل سزارین

در کل انجام هرگونه عمل جراحی خطر بروز لخته های خونی در بدن را افزایش می دهد. تشکیل لخته خونی در ریه ها باعث بروز آمبولی ریوی می شود که جان بیمار را در معرض خطر قرار می دهد. از علائم این بیماری می توان به سرفه و کوتاهی تنفس ها، درد و تورم در ماهیچه پا اشاره کرد. بنابراین باید با مشاهده کوچک ترین علامتی از این بیماری بعد از سزارین به پزشک مراجعه کنید تا درمان های لازم در سریع‌ترین زمان انجام شود.

سزارین و چسبندگی رحم

سزارین خطر چسبندگی رحمی را تا حد زیادی افزایش می دهد. این حالت باعث چسبندگی بافت زخم ها از داخل می شود. حدود نیمی از زنانی که تحت عمل سزارین قرار می گیرند، مشکل چسبندگی‌های رحمی را از سر می گذرانند. همچنین دفعات انجام عمل سزارین خطر چسبندگی رحمی را افزایش می دهد؛ به طوری که زنان پس از دو بار سزارین تا ۷۵ درصد و پس از سه بار سزارین تا ۸۳ درصد بیشتر در معرض ابتلا به چسبندگی های رحم قرار می گیرند. این چسبندگی ها دردناک است و حرکت اندام‌های داخلی را محدود می کند و در مواردی باعث انسداد روده و حتی ناباروری می شود.

سزارین باعث ایجاد کم خونی می شود

خونریزی و از دست دادن حجم بالای خون در طول سزارین، خطر کم خونی را افزایش می دهد و گاه بیمار به تزریق خون نیاز پیدا می کند.

اثرات ماده بیهوشی عمل سزارین

در بیشتر عمل های سزارین از بی حسی نخاعی استفاده می شود که شیوه ایمن تری از بیهوشی عمومی به شمار می رود. سردردهای شدید ناشی از داروهای بیهوشی در یک درصد از زنانی که تحت عمل سزارین قرار می گیرند، رخ می دهد. از دیگر عوارض بیهوشی، آسیب عصبی است که در موارد نادر رخ می دهد و چند روز تا چند هفته ادامه می یابد، ولی برخی عوارض جدی و خطرناک سزارین نیز فقط در موارد نادر رخ می دهد.

خطراتی که نوزادان را تهدید می کند

عمل سزارین در بیشتر موارد مادران را تهدید می کند و در مواردی خاص عوارضی را هم برای نوزادان به همراه دارد، ولی در برخی شرایط، آسیب وارده به اعصاب گردنی، بازوها و نیز خونریزی درون جمجمه ای، اختلالات مغزی یا مرگ در نوزادان نیز مشاهده می شود. آمارها حکایت از آن دارد که از هر ده هزار نوزاد فقط ۲۰ نوزاد دچار این عوارض می شوند، ولی شایع ترین مشکلی که در نوزادان سزارینی وجود دارد، مشکلات تنفسی است که بیشتر در نوزادانی مشاهده می شود که پیش از موعد مقرر به دنیا آمده اند. در نوزادانی که در هفته ۳۹ بارداری یا بعد از آن و به روش سزارین متولد می شوند، خطر مشکلات تنفسی به مراتب کمتر است. از دیگر عوارض سزارین برای نوزادان، می توان به افزایش خطر تولد زودرس اشاره کرد. این قبیل نوزادان معمولا با وزن پایین به دنیا می آیند که این مورد، خطر تولد نوزادان نارس را افزایش می دهد.

سزارین، آخرین راه حل

پزشکان و متخصصان زنان و زایمان معمولا روش زایمان طبیعی را به زنان باردار توصیه می کنند، ولی گاه شرایطی پیش می آید که مجبور می شوند برای نجات جان مادر یا نوزاد دست به عمل سزارین بزنند و در واقع در چنین شرایطی، سزارین تنها راه ایمنی برای مادر و نوزاد است. قرار گرفتن جفت در مسیر کانال تولد رحمی یکی از دلایل شایعی است که به عمل سزارین می انجامد. در این حالت، جفت در ناحیه گردن رحم جمع می‌شود و مانع از عبور نوزاد از این کانال می شود. از هر ۲۰۰ زن، یک زن با این مشکل مواجه می شود.

جدا شدن جفت در سه ماهه سوم حاملگی از دیگر مواردی است که انجام عمل سزارین را اجباری می کند. این مورد در یک درصد از زنان باردار رخ می دهد که باعث خونریزی از ناحیه جداشدن جفت و درد در داخل رحم می‌شود. این مشکل به دلیل تداخل با اکسیژن رسانی به جنین باید به سرعت رفع شود و معمولا زنان باردار با این شرایط تحت عمل سزارین قرار می گیرند.

یکی از شایع‌ترین مشکلاتی که ممکن است برای جنین رخ دهد، کمبود اکسیژن است. پزشکان با تشخیص چنین معضلی سعی می کنند در اولین فرصت از طریق سزارین جان جنین را نجات دهند.

اشتراک‌گذاری
191 نظر
 1. سزارین وحشتناک ترین عمل دنیاست.بعد از سزارین مخصوصاً شبهای اول درد کشنده ی بخیه ها امانت را می برد.

 2. درد بخیه ها و سوزش و عفونت بخیه ها در سزارین متاسفانه خیلی احتمال دارد. چسب بخیه را روز بعد سزارین بکنید و خشک نگهدارید تا عفونت نکند.

 3. عوارض روحي سزارين:
  ۱- مادر سزارين شده،احساس خستگي و خواب آلودگي بيشتري دارد كه مي تواند بعلت داروهاي بيهوشي باشد.
  ۲- اختلالات خلقي مادر مثل:افسردگي،سرزنش خود و احساس گناه در اين مادران بيشتر از مادري است كه زايمان طبيعي داشته است.
  ۳- مادران سزارين شده ممكن است يك احساس جدايي از ديگران مخصوصا همسر داشته باشند.
  ۴- احساس شكست و نااميدي نيز يكي از اين عوارض است.
  ۵- اين مادران فكر ميكنند احساس زنانگي شان كم شده است.
  ۶- مادران سزاريني احساس مي كنند قدرتشان را از دست داده اند و ديگر نمي توانند مثل گذشته كارهايشان را انجام دهند.
  ۷- همچنين احساس ترس از بيهوشي و جراحي نيز وجود دارد.
  ۸- مادران سزارين شده يك حالت ترس و نگراني از حاملگي بعدي خود نيز دارد.
  ۹- اين مادران نمي توانند يك ارتباط عاطفي مناسب و زودهنگامي با نوزادشان داشته باشند (بعلت حالت بيهوشي و درد زياد بعد از عمل)

  عوارض جنيني سزارين:
  ۱- داروهاي بيهوشي ميتواند روي جنين عوارض داشته باشند،چون ميدانيم استفاده از هر دارويي مي تواند براي جنين مضر باشد.
  ۲- احتمال مشكلات تنفسي در نوزادانيكه به طريق سزارين متولد شده اند نسبت به نوزادان متولد شده از طريق زايمان طبيعي بيشتر است.
  ۳- احتمال بروز صدمات جنيني مانند شكستگي جمجمه جنين يا ساير استخوانهاو فلج بازو در سزارين هم ممكن است ايجاد شود.
  ۴- ميزان مرگ و مير شير خواران نيز نسبت به زايمان طبيعي بيشتر است.
  بنابراين بعلت عوارض زياد سزارين بايد گفت : سزارين تنها در موقعي كاربرد دارد كه زايمان طبيعي براي مادر و جنين با خطر همراه باشد در غير اين صورت مادر مي تواند يك زايمان كاملا طبيعي و ايمن داشته باشد.

 4. درد بعد از عمل سزارین خیلی وحشتناک ولی قطعا از درد زایمان طبیعی بدتر نیست
  هردوش رو تجربه کردم
  کاش ی مقدار رو انجام زایمان طبیعی راحت تر سرمایه گذاری و تلاش میشد بعد تبلیغ میشد
  من ک سزارین رو با توجه ب تجربم ب زایمان طبیعی ترجیح میدم

 5. سلام
  من ۲۰روزی هست سزارین کردم و بخیه جذبی برام زدن.ی قسمت جای بخیه که گره آخر میشه التهاب پیدا کرده
  یعنی قرمز شده و خون آبکی ازش میاد بیرون.
  احتمال اینکه عفونت باشه هست؟؟؟؟؟؟
  نوزادم زردیش روی ۹ کم نمیشه باید چکار کنم؟؟؟؟

  1. سلام باید به پزشک مراجعه نمایید تا کرم برای شما تجویز شود نگران نباشید برای ۲۰ روز گی عدد ۹ خوبه زردی به تدریج وبه مرور کاهش پیدا میکند وممکن است تا ۴۰ روز طول بکشد نیازی به انجام آزمایش خون نیست.

 6. با سلام ۲ ماه سزارین شدم و بچه هام دو قلو بودن که به خاطر زایمان زودرس در ۲۴ هفته فوت شدن در دوران بارداریم هیچ مشکلی نداشتم برای اقدام مجدد چند ماه بعد میتونم باردارشم.باسپاس

  1. سلام ۶ ماه بعد از زایمان زودرس میتوانید برای بارداری اقدام کنید.

 7. باسلام ده روزه عمل سزارین شدم بخیه هم پلاستیکی هستش یه مقدار بالای بخیه ها تقریبن ۳تا۴سانت بالای زخمم یه ورم نسبتا کوچکی کرده و خود بخیا ها هم هیچ گونه ترشعی ندارند میخواستم بدونم آیا این ورم کردن از بابت عفونت هستش؟؟؟؟ و دوم اینکه اگه قرص خوشک کننده سفکسیم بخورم تاثیری در کم شدن شیر مادر دارد یا خیر؟؟؟

  1. سلام خیر مشکلی نیست اگر پزشکتان تجویز کرده مانعی ندارد.

  2. منم بیست و چهار روزه عمل سزارین کردم از قرص های خشک کندده که استفاده که کردم شیرم یک شب کاملا کم شد ولی دوباره اومد اما دیگه مثل اول نیست خیلی کم شده

 8. ١٥روزه سزارين شدم بخيه هام كشيدم ابتداي بخيه هام ١سانت قرمز هست دستمال گذاشتم يكم مايعه زرد رنگ خارج شد ايا بخيه باز هست و عفونت كرده ؟؟؟؟؟

  1. اگر ترشحات شما ادامه داشت ویا اینکه اگر تب کردید باید به پزشک مراجعه نمایید.

 9. سلام،من دو روز پیش عمل جراحی باز آندومتریوز شکمی داشتم بالای بخیم که از همان محل بخیه سزارینم بریده شده حدود ۶ با ۷ سانتیمتر بالای بخیه شکمم باد کرده آیا طبیعی است یا نه علتش چیست?متشکرم

  1. سلام طبیعی است اما اگر ترشح چرکی یا خونی از محل بخیه داشتید باید به پزشک مراجعه نمایید.

 10. سلام من ۲ ساله که سزارین کردم، تو این مدت هم هیچ مشکلی نداشتم اما به طور ناگهانی سمت راست بخیه ام سوزش شدید داره به طوری که خیلی آروم هم نمی تونم لمسش کنم، به جز درد هیچ علایم ظاهری ديگه ای نداره. علتش چی ميتونه باشه؟ من باید چی کار کنم؟

  1. سلام باید به پزشک مراجعه نمایید تا معاینه شوید.

 11. سلام .من ۳۴ روز ه سزارین شدم. بخیه های جذبی. سمت چپ پهلوم از داخل میسوزه و یه کم ورم کرده. ممکنه عفونت باشه؟بنظرتون دلیلش چی میتونه باشه. و ایا طبیعیه یا باید برم دکتر.

  1. سلام طبیعی است اما اگر تب ویا درد شدید ویا قرمزی در ناحیه بخیه ها وجود داشت باید به پزشک مراجعه نمایید.

 12. من ۱۵ سال پیش سزارین شدم ولی به تازگی در درناحیه زیر شکمم احساس میکنم.لطفا راهنمایی کنید

  1. باید به پزشک مراجعه نمایید تا معاینه شوید.

 13. سلام.هفت روزه سزارین شدم پایین پاهام تا مچ هنوز ورم داره طوریکه بسختی کفش میپوشم و اینکه تنگی نفس هم دارم مخصوصا موقع دراز کشیدن میخوام بدونم اینا عوارض سزارینه؟خوب میشم یا نه؟

  1. سلام بله از عوارض سزارین است به مرور خوب می شود.

 14. سلام من این یه ماهه که سزارین کردم سمت راست پهلوم یکم باز شده آیا باید چکار کنم؟؟

  1. سلام باید به پزشک مراجعه نمایید تا معاینه شوید.

 15. سلام من هنوز ۴۸ روزه از سزارینم می گذره ولی هنوز خونریزی دارم ولی خیلی کم بالای بخیه هامم کمی ورم دارم آیا ممکنه عفونت باشه علت خونریزی ؟؟

  1. سلام خیر ربطی به عفونت ندارد تا ۳ ماه بعد از زایمان هر روز قرص آهن مصرف کنید .

 16. سلام یکماه سزارین شدم درد مثانه دارم و درد ادرار و گاهی هم لرز شدید میکنم گاهی شکمم کار میکنه و گاهی نه و مقعدم اذیت میشه چکار کنم.

  1. سلام مایعات ومیوه زیاد مصرف کنید و رژیم غذایی ملین داشته باشید اگر در هنگام تخلیه ادرار مشکل دارید باید به پزشک مراجعه نمایید .

 17. سلام من یک سال نیم از سزارینم میگذره واحساسس مور مور به هم دست میده خیلی مور مورم زیاده که حتی شبها نمیتونم بخوابم

 18. دوماه است سزارین شدمذچند روزه به خاطر بلند کردن چیز سنگین درد بسیار شدید در داخل شکم سمت راست بخیه ها احساس می کنم ایا احتمال پارگی بخیه ها از داخل است

  1. سلام خیر.

 19. سلام ۲۳روز پیش سزارین شدم امروز از داخل سمت چپم درد داره انگار تازه عمل کردم نمیتونم تکون بخورم راهنمایی کنید

  1. سلام باید به پزشک مراجعه نمایید تا معاینه شوید .

 20. سلام من مادرم بیست ساله پیش زایمان سزارین کرده الان زیر شکمش قرمز شده ومایع بی رنگی ازش میاد میخواستم بدونم چیکارکنه دوسه روزی اینجوری شده.خطر داره؟؟؟ممنونم ازشما

  1. سلام باید به پزشک مراجعه کند.

 21. سلام من نه ساله سزارین کردم البته بار دومم بود که سزارین میشدم حالا بعد نه سال کوشه های انتهایی بخیه ام درد دارد مخصوصا وقتی پریود میشم دردش بیشتر میشه علتش از چیه؟

  1. سلام باید به پزشک مراجعه نمایید تا علت ان بررسی شود ممکن است عفونت کرده باشید.

 22. سلام.من یه ماه پیش سزارین کردم ازجای بخیه هام کمی عفونت بیرون میادایااحتمال داره عفونت کرده باشه یاطبیعی است

  1. سلام اگر ترشح عفونی از محل بخیه ها بیرون می آید باید برای معاینه به پزشک مراجعه نمایید .

 23. سلام پنج ماه پیش سزارین کردم دردشکم دارم راهنماییم کنید چه کارکنم

  1. سلام باید به پزشک مراجعه نمایید تا علت آن با انجام معاینه بررسی شود.

 24. من ۳۵ سالمه دو تا سزارین داشتم چاقی شدید دارم پایین بخیه سمت چپ ی چیزی مثل توده حس میکنم علتش چیه

  1. به علت چربی های شکمی است وجای نگرانی ندارد .

 25. سلام من ۱۸روز پیش سزارین شدم چند روزه ک یبوستم شدید شده و هنگام اجابت مزاج فشار زیادی وارد کردم،آیااحتمال پارگی بخیه هام از داخل هست؟ لطفا راهنمایی کنید

  1. سلام باید مواظب رژیم غذایی خود باشید مایعات ومیوه مثل گلابی ولیموشیرین زیاد مصرف کنید انجیر را خیسانده وشب قبل از خواب و صبح ناشتا میل نمایید.

 26. سلام
  من ٢ماه سزارين شدم داخل شكمم همش ضربه احساس ميكنم مثه لگد زدن اين ضربه ها بر اثر چي ميتونه باشه؟

 27. سلام
  من ٢ماه سزارين شدم داخل شكمم همش ضربه احساس ميكنم مثه لگد زدن اين ضربه ها بر اثر چي ميتونه باشه؟

 28. سلام من سه ماه ونيم است كه سزارين شدم بيشتر مواقع احساس سؤزش در محل بخيه دارم ويك ماهي ميشود كه درنافم احساس سوزش ودرد دارم وقتي كه دست به بالاي نافم ميزنم احساس يك چيز سفت ميكنم ممنون ميشم پاسخ بديد

  1. سلام اگر احساس درد شما زیاد و همیشگی است باید به پزشک مراجعه نمایید تا معاینه شوید .

 29. سلام خسته نباشید
  من پس از سزارین موقه شیردهی دچار گرفتگی رگ ها از ناحیه پشت و ستون فقراتم میشدم پس از ۲ ماه بهتر شدم ولی یه ماه بعد با شدت بیشتری شروع شد .
  ممکنه که این درد عصبی و مربوط به معده باشه به چه متخصصی مراجعه کنم؟؟
  هر روز هر روز درد دارم و واقعا دیگه از زندگی خسته شدم

  1. سلام بهتر است به پزشک متخصص داخلی مراجعه نمایید.

 30. سلام من الان یک سال وپنج ماه سزارین شدم وقتی عادت ماهانه بودم نخ بخیه دو باردیدم ودردپهلوسمت راست وشکم وکمردارم بایدچکارکنم. سونوگرافی عکس وازمایش انجام دادم گفتن چیزی نیست

  1. سلام با توجه به سونوگرافی و آزمایش انجام شده جای نگرانی وجود ندارد.

 31. سلام من ٣٨روزه سزارين شدم سه روزه خيلي بخيه هام دردگرفته اياطبيعيه

  1. سلام باید ببینیم علت درد گرفتن چه بوده اگر درد شما دائمی است وزیاد است بهتر است به پزشک مراجعه نمایید.

 32. سلام .پنج ماهه سزارین شدم .در قسمت بخیه شکمم کاملا به داخل چسبیده .طوریکه فکر میکنم بافت شکمم رو به هم دوختن .شکمم دو قسمت شده و قسمت بالای بخیه میفته روی بخیه ام.
  ولی شکم دوستم که سزارین شده کاملا یکدسته .یعنی جای بخیه اش فرو نرفته به داخل .
  ایا بخیه منو بد زدن؟
  اگر طور دیگه ای باید میدوختن بهم اطلاع بدید توروخدا ،تا تو سزارین بعدیم اجازه ندم اینطوری بدوزن

  1. سلام علت آن چاقی و چربی شکم شما است .

 33. سلام حدود ۱۱ ماهه سزارین شدم کاملا راضی بودم هیچ دردی حتی تو بیمارستان هم نداشتم اما الان این ماه تو عادت ماهیانم دردهای شدیدی دارم احساس میکنم این دردها مربوط به جای برش رحمم هست میتونین علتشو بگین البته از قبل پریودهای وحشتناکی داشتم اما این بار دردش منفاوت هست و با مسکن خوب میشه ممکنه اندومتریوز باشه.

  1. سلام اگر درد پریود شما در روز اول پریودی است جای نگرانی وجود ندارد اما اگر دردهای شما تا روز های آخر پریودی ادامه داشته باشد غیر طبیعی تلقی می شود .

 34. سلام، ۲۰ روز هست که سزارین کردم، قسمت چپ شکمم چند سانت بالاتر از جای بخیه درد میکنه.ترشحات بدبو هم دارم، لطفا راهنمایی کنید

  1. سلام باید به پزشک مراجعه نمایید تا معاینه شوید .

 35. سلام.۲۷ روزه سزارین کردم.بخاطر نشستنهای طولانی مدت بین روزهای چهارم ویازدهم سمت راست شکمم ازداخل شدیدا میسوخت .سونوگرافی گفت فقط ازداخل روی بخیه هات خونریزی هست که طبیعیه‌.
  دوباره بخاطر نشستنهای شبانه این درد سراغم اومده.ممکنه بخیه هام ازداخل دچارمشکل شده باشه وچاره اش چیه.

  1. سلام خیر اما اگر دچار تب شدید فورا به پزشک مراجعه نمایید .

 36. سلام خسته نباشيد
  من ٨ روزه كه زايمان كردم ولي سمت راست شكمم خيلي تير ميكشه
  ميخواستم ببينم علتش چيه
  اگه كسي ميدونه لطفاً بگه مرسي

  1. سلام نگران نباشید این مسئله طبیعی است وجای نگرانی ندارد بهتر است استراحت کافی داشته باشید.

 37. سلام من ٤ ماهه سزارين كردم هنوز زير شكمم بالاى بخيه سفته، امروزم ديدم كه بالاى بخيه زير شكمم سمت راست باد كرده ، دليلش چيه؟

  1. سلام طبیعی است علت آن چربی شکم می باشد وجای نگرانی ندارد .

 38. سلام من سه ماهه لاپاراتومی کردم چند روزه درد شدید و سوزنده ای سمت چپ بخیه هام دارم
  برای بار چهارمه که بخیه شده ممکنه از داخل پاره شده باشه یا عفونت؟

  1. سلام باید به پزشک مراجعه نمایید تا معاینه شوید.

 39. سلام خسته نباشید
  از بعد زایمانم سینه سمت چپم خیلی درد میکنه و مدام تیر میکشه
  شیر هم تخلیه کردم میشه بدونم از چیه و آیا طبیعی هست؟؟؟

  1. سلام نگران نباشید این مسئله در دوران شیردهی طبیعی است بهتر است کودک خود را از آن سینه خود تغذیه کنید تا درد شما کاهش پیدا کند.

 40. سلام من ۱۳رزه سزارین شدم.بخیه هام جذببه و مشکلی نداره ولی بالاش خییییییلییییی خیلی سفت شده مثل سنگ.البته زیر نافم هم سفتی احساس میکنم.خیلی میترسم.لطفا بگید طبیعیه؟؟؟؟خونریزیمم کمه.

  1. سلام نگران نباشید بله طبیعی است.

 41. سلام من ۲۰ روزه ک سزارین کردم
  قسمت سمت راست بخیهام یه سورهخ کوچیک بازه ک ترشح میاد ازش بیرون کمی فشارش دادم یه جیز سفید سفت مثل چرک و مو زیرپوستی زد بیرون اما هنوز اب خون میاد بیرون؟چیکار کنم
  پایین سمت چپ بخی هام ورم بزرگی کرده و قرمز شده.دردناکم هست ابتدا فک کردم موی زیر پوسته اما مدام پوس پوست میشه و الان هم محدودش بزرگ تر شده و دردناکه
  چیکار کنم این چیه؟خطرناکه؟

  1. سلام باید به پزشک مراجعه نمایید تا معاینه شده وبرای شما دارو تجویز شود.

 42. ممنون از پاسختون.بخاطر سفتی چند سانتی ک بالای بخیه های سزارینمه ک از اینسر تا اونسر بخیه هامه رفتم دکتر سونو کرد و گفت ک خون لخته شده.و اگ بخوای میشه با سوزن کشیدش.یا اینکه صبر کنی شاید تا ۲ماه دیگ خودش بره.لطفا منو راهنمایید کنید ک چکار کنم.اگ سوزن نزنم خودش خوب میشه؟همچین موردی داشتید؟روشی درمانی دارید؟خیلی میترسم خوب نشه خیلی سفته مثل سنگ و زیاد.ممنون

  1. سلام بهتر است برای معاینه به پزشک جراح دیگری مراجعه نمایید تا در صورت نیاز برای شما دارو تجویز شود نیازی به سوزن کشیدن نیست .

 43. سلام. میخواستم بدونم در سونوگرافی که از رحم انجام میشه بخیه عمل جراحی میوم مشخصه؟

  1. بستگی به عمل انجام شده دارد سوال شما خیلی کلی است نمی توان صد در صد نظر داد بهتر است با پزشک متخصص سونوگرافی مشورت نمایید .

 44. سلام مجدد.من دو تا میوم داشتم یکی داخل رحم به بزرگی ۸ سانت یکی خارج رحم به بزرگی ۶ سانت که در عمل انجام شده اینا برداشته شده.سه ماه بعد عمل رفتم سونوگرافی که دکتر گفت میومهای خیلی ریزی در رحم بصورت پراکنده وجود دارد در صورتیکه چند سال بود فقط همون دو تا میوم رو داشنم.حالا ممکنه دکتر بخیه های رحم که پراکنده است رو به اشتباه میوم فرض کرده باشه؟ خودش جواب درستی بهم نداد گفت باید واژینال انجام بدی که منم دختر هستم.

  1. سلام نگران نباشید بله احتمال خطا وجود دارد فعلا نیازی به انجام سونوگرافی نیست بهتر است چند ماه دیگر برای بررسی سونوگرافی انجام بدهید.

 45. سلام بخیه هام بعد از ده روز عفونت کرده دکتر سه بسته سفالکسین برام تجویز کرده دوتاشو خوردم ولی از دیشب تا حالا دو تا دیگه از بخیه هام سر باز کرده چکار کنم خوب شه؟

  1. سلام باید به پزشک مراجعه نمایید تا بخیه های شما معاینه شده ودر صورت نیاز برای شما دارو تجویز شود .

 46. سلام۱۴روزه سزارین انجام دادم برای سومین بار . سه روزه درد شدیدی در انتهای بخیه هام احساس می کنم ورم و ترشح هم ندارد .درد طبیعی است یا نه چه کار باید بکنم.

  1. سلام اگر درد شما دائمی وشدید است بهتر است برای معاینه بخیه ها به پزشک مراجعه نمایید .

 47. سلام خسته نباشیدمن ۲۴روزه زایمان کردم بخیه هام عفونت کردن دوباره جراحی شدم تخلیه شدولی بازم کمردردجابخیه هام میسوزه ممکنه دوباره عفونت باشه

  1. سلام باید برای معاینه به پزشک مراجعه نمایید.

 48. سلام یکماه پیش سزارین شدم یکهفته است که سمت راست شکم از بالای بخیه ها تا نزدیکی ناف از داخل درد احساس می شود ایا طبیعیست؟

  1. سلام بله طبیعی است باید استراحت بیشتری داشته باشید.

 49. من ١٤ ماهه كه بچه دار شدم سزارين بي هسيه كمر
  يكدفعه درد كمر و پهلو شكم اومد برام كه بعضي وقتا دردش غير قابل تهمله
  تورو خدا كمك كنين دكتوم رفتم سونو هم رفتم ولي اصلا خوب نميشم

  1. سلام اگر از نظر عفونت بررسی شده اید و مشکلی ندارید وسونوگرافی نرمالی داشته اید بهتر است تمرینات ورزشی انجام داده تا هم اضافه وزن شما کاهش یافته وهم اینکه عضلات شما قوی تر شود به این شکل درد کمر شما کمتر می شود .

 50. سلام خسته نباشيد
  مدت ٥٢ روزه كه سزارين كردم و تو روز ٤٢ ام هم پريود شدم و پاك شدم دوروز پيش دراز نشست رفتم و بعدش دچار لكه بيني كم شدم و بعد پاك شدم بعد امروز هم باز يكبار دچار لكه بيني شدم و پاك شدم خواستم علتشو بدونم نگرانم اتفاقي افتاده باشه واشه بخيه هام . ميتونم ورزش كنم؟ يا بخيه هام باز ميشه؟
  باتشكر

  1. سلام بهتر است فعلا تا دوماهگی ازانجام ورزشهایی که به شکم فشار زیادی وارد می کند مانند دراز نشست خودداری کنید نگران نباشید بخیه های شما باز نشده است.

 51. سلام خسته نباشید من ده ماهه از سزارینم گذشته حدود یک هفته ای هست دراز نشست میرم ولی الان چند روزیه دچاره درد زیر شکم و بخیه هام شدم . فقط وقتی که میخوام بلند بشم یا حرکت کششی انجام میدم یا روی شکم میخوابم این درد میاد سراغم.ایا جای نگرانی هست و باید برم پیش پزشک یا عادیه؟ ممنون

  1. سلام این مسئله طبیعی است وجای نگرانی ندارد بهتر است این نوع حرکات کششی را که روی عضلات شکم فشار زیادی وارد می کند را فعلا انجام ندهید اگر ترشحات شما تغییر رنگ پیدا کند ویا بوی بدی بدهد ویا سوزش و خارش ویا التهاب واژن داشته باشید ویا اینکه دچار سوزش ادرار ویا تکرر ادرار باشید ویا درد شکم شما همراه با تب باشد ویا اینکه شدت درد شکم افزایش پیدا کند ودر زمان پریودی شما نباشد نیاز به پیگیری وجود دارد .

 52. با سلام من حدود ۹ ماه پیش سزارین کردم که بعد از ۲ روز خونریزی شدید از محل راست بخیه به بیمارستان مراجعه کردم و به دلیل نبستن سر رگ و تشکیل هماتوم فعال دوباره با بیهوشی تحت عمل جراحی گرفتم گذشته از مشکلات فراوان که برام پیش اومد الان اکثر اوقات از محل خونریزی که سمت راست شکمم بود یک کشیدگی و دردی ایجاد میشه تا پایین پای راستم احساس میکنم رگ کشیده میشه و یک حالت گرفتگی ایجاد میشه که در ماه ۲۵ روز شاید بیشتر این درد با منه

 53. سلام من ۳ماه زایمان سزارین کردم به تازگی متوجه شدم زیر شکمم بالای بخیه قسمتاش مثل عده سفت شده کمی دردم داره علتش چیست ممنون.

 54. سلام وقتتون بخیر.۱۱روزه زایمان کردم.دوران بارداری از امپول اناکسوپرین برای جلوگیری از لخته استفاده میکردم و استراحت مطلق بودم
  الان زیر شکمم دقیقا بالای محل بخیه سفت شده متورمه و قرمزی داره انگار تودهای زیادی هست.از محل بخیه هم ترشح خارج میشه و یک سوراخ خییییلی کوچیکی وجود داره.
  دکر گف برا حساسیت ب امپول لخته
  ولی فک‌کنم برا عفونت باشه
  کسی میتونه جواب بده؟
  من چاق هم هستم

  1. سلام احتمال عفونت بخیه ها وجود دارد باید به پزشک مراجعه نمایید تا معاینه شوید.

 55. سلام خسته نباشید.۳۸روزه سزارین شدم مشکلی به غیر دردهای معمول عمل نداشتم.ولی تقریبا سه روزه که درد بدی توی ناحیه پشتم افتاده که موقعه شیر دادن بیشتر میشه و با شدت میگیره و رها میشه .خواهشا راهنمایم کنید.مشکل گوارشی نداشتم تا الان.

 56. سلام ۲۴روز است که زایمان کردم و لخته خون در ناحیه ی شکم و پوست قرار گرفته چگونه او را دفع کنم؟

  1. سلام باید به پزشک مراجعه نمایید .

 57. با سلام وخسته نباشید ۵۰روزه که عمل سزارین شدم و الان متوجه میشم که در قسمت ناف شکمم حس میکنم زیر پوستم یه چیز صفت قرار گرفته با دستم هم لمس که میکنم کاملا حس میکنم لطفا راهنمایی بفرمایید دکتر هم رفتم نتونست چیزی تشخیص بده ولی احتمال داد فتق باشه بی زحمت شما هم راهنماییم کنی ممنون

  1. سلام بعد از چند ماه کم کم خود به خود رفع می شود .

 58. با سلام وخسته نباشید ۵۰روزه که عمل سزارین شدم و الان متوجه میشم که در قسمت ناف شکمم حس میکنم زیر پوستم یه چیز صفت قرار گرفته با دستم هم لمس که میکنم کاملا حس میکنم لطفا راهنمایی بفرمایید دکتر هم رفتم نتونست چیزی تشخیص بده ولی احتمال داد فتق باشه بی زحمت شما هم راهنماییم کنی ممنون

 59. سلام من ۶۸‌روزسز شدم جای بخیه هام هم درد میکنه تا ۴۰روز خونریزی نداستم خیلی کم در حد لک بعد ۴۰روز چند روز خونریزی داشتم خیلی کم تر از پریودی بعد پاک شدم الان هم هی لک میبینم هی پاک میشم ب شیکمم هم خیلی ضربه وارد شده شده و فشار اومده حالا چی کار کنم کامل پاک بشم و خونریزی نداشته باشم ایا قرصی هست ک بتونه جلوی این لک ها رو بگیره توروخدا کمکم کنید خیلی میترسم ….التماس دعا

  1. سلام بهتر است هر روز قرص آهن مصرف کنید اگر مشکل شما برطرف نشد باید به پزشک مراجعه نمایید تا علت مشکل شما بررسی شود .

 60. سلام من ۴ ماه سزارین کردم الان زیر شکمم محل بخیه از داخل درد میکنه، کمر درد شدید هم دارم به قدری که به پای راست میکشه پیش دکتر رفتم سونو رحم و کلیه نوشت خدا رو شکر گفت مشکلی ندارم، بنظرتان علت درد چیه؟

  1. سلام ممکن است عفونت داشته باشید.

 61. سلام ۳۴ روز از عمل سزارینم میشه هیچ درد ندارم فقط وسط بخیه هام یه سوراخ کوچولو شوده چیکار باید کنم

 62. سلام یه روزه سزارین کردم سرفه میکنم جای بخیه هام شدید درد میگیره یه راهی برا درمان سرفه بگید ممنون میشم

 63. سلام ١٠ روزه سزارين شدم خونريزي كمي دارم ولي به همراه خونريزي ترشحات زرد و بد بو و خارش دارم ايا ممكنه مقداري از جفت تو شكمم مونده باشه؟

  1. سلام خیر احتمال آن ضعیف است شما دچار عفونت شده اید باید به پزشک مراجعه نمایید تا برای شما دارو تجویز شود.

 64. سلام . من ۳۸روزه زایمان سزارین داشتم البته زایمان دومم که سزارین بوده . فرزند دومم با خونریزی شدید و پاره شدن کیسه اب در ۳۶هفته و ۵ روز بدنیا امد اما ۶ ساعت تمام درد زایمان طبیعی و در فرزند دومم کشیدم تا پسرم با پا به لگن اومد و ده سانت رحمم باز شد بعد بردنم برای سزارین با اینکه سزارین دومم محسوب میشد. به شدت حالم بد و درد زیادی داستم درد بخیه های زایمان اولمم خیلی زیاد بود فرزند اولم ۴سال پیش بدنیا اوردم.
  بیمارستان هیچ رسیدگی بهداشتی نداشتن. بعد ۳ روز از زایمان کمی پاهام ورم کرد اما پیاده روی داشتم . درد رحمم شدید بود و عذاب زیادی سر سرویس بهداشتی رفتن داشتم انقدر که تمام بدنم میلرزید. هنوزم بدنم گر میگیره و تپش میگیرم. واژنم به شدت میسوزه و میخواره. دکتر زنان ۹روز بعد زایمان دارو ضد عفونت مجاری ادرار بهم داده و همچنان مصرف دارم. اما درد کمرم و سوزش و خارش رحمم زیاده. پوست ساعد دستام هم میخواره.
  روی شکمم که دست میکشم کمی بالاتر از نافم درد دارم.
  ممکنه لطفا راهنمایی بفرمایید مشکلم چیه و ایا ممکنه کمی از جفت داخل رحم مونده باشه. باتوجه به اینکه اصلا شکمم رو فشار ندادن تا تخلیه بشه و تا ۵ روز پیش هم هر زمان فشاری بهم وارد میشد تو نشست و برخواست و بلند کردن وسیله ایی؛لخته خونی ازم خارج میشد و خونریزی داشتم. ممنون میشم راهنماییم کنید. سپاس و درود

  1. سلام مشکل جدی وجود ندارد باید زیر نظر پزشک برای درمان عفونت خود دارو مصرف کنید.

 65. باسلام . من جمعه ۳ فروردین سزارین شدم.
  روز بعد از عمل خونریزی طبیعی داشتم. اما از فردای اون متوجه شدم خونریزی از رحم ندارم و خونریزی از مثانه و مجرای ادرارم دارم.
  همراه سوزش و ادرار سخت و دردناک .
  مرتب به پرستارا میگفتم سوند خوب بهم وصل نشده اما توجهی نمیکردن. چون خودم حس میکردم حین ادرار پاهام خیس میشه .بعد ازاون هم گرفتار این مصیبت شدم که کاملا خونریزیم از جلو هست.
  همچنین تو ریکاوری اونقدررر رحمم رو فشار دادن که کاملا پاک شده و هیچ خونریزی از رحم ندارم. اگرچه وقتی به دکترم گفتم براش عجیب بود ولی گفت عیبی نداره و فقط قرص سفکسیم بهم داد. حالا باید چیکار کنم هنوز خوب نشدم. جای نگرانی هست؟

  1. سلام اگر بعد از مصرف قرص سفکسیم مشکل شما برطرف نشد آن وقت باید به پزشک مراجعه نمایید تا علت مشکل شما بررسی شود.

 66. سلام،من حدودپنجاه و پنج روز پیش عمل میومکتومی ،از طریق جراحی باز انجام دادم ،متاسفانه دیروز ندانسته ،یه مسیر کوتاهی را به سرعت دویدم،از دیروز اخساس میکنم سوزش جاای بخیه هام،بیشتر شده ،ایا ممکن است بعد از این مدت بخیه هام از داخل مشکلی پیدا کرده باشن،چون از بیرون که هیچگونه علامتی دیده نمیشود؟ ممنون از پاسخگویی شما

  1. سلام خیر مشکلی به وجود نیامده است.

 67. سلام،من حدودپنجاه و پنج روز پیش عمل میومکتومی ،از طریق جراحی باز انجام دادم ،متاسفانه دیروز ندانسته ،یه مسیر کوتاهی را به سرعت دویدم،از دیروز اخساس میکنم سوزش جاای بخیه هام،بیشتر شده ،ایا ممکن است بعد از این مدت بخیه هام از داخل مشکلی پیدا کرده باشن،چون از بیرون که هیچگونه علامتی دیده نمیشود؟ ممنون از پاسخگویی شما

 68. سلام ببخشین خواهرمن ۱۹روزپیش عمل سزارین انجام داد دکتر داخل بدنش سوزن جاگذاشته دوباره بردن اتاق عمل شکمشوبازکردن دوباره بخیه زدن بخیه هاش وحشتناک عفونت کردوبازشد چندروزی هم بخیه اش بازبودشستشومیدادن الان دوباره بخیه زدن سه روزه دوباره ازجای بخیه اش خون وچرک میاد چیکارکنیم خیلی نگرانیم

  1. سلام باید به پزشک مراجعه نمایید تا بخیه ها معاینه شده ودارو تجویز شود.

 69. چراباپوشیدن لباس تنگ جای سزارین دردمیکنه شدید

 70. سلام ببخشیدمن ۱۲روزه عمل لاپاراتومی کیستکتومی تخمدان راست داشتم جای بخیه هام سفت شده واحساس میکنم مث اینکه سوزن توشکمم فرومیکنن آیا احتمال داره چیزی توشکمم موقع جراحی جاگذاشته باشن؟؟

  1. سلام خیر احتمال آن ضعیف است.

 71. پنج ماهه که سزارین شدم الان زیر بخیه قسمت وسط یه چیز سفتی احساس میکنم تقریبا اندازه یه فندق، نظرتون چیه؟

  1. این مسئله طبیعی است وجای نگرانی ندارد.

 72. سلام دوهفته است عمل لاپاراتومی کیست تخمدان راست شدم درحالت عادی دردندارم ولی وقتی به شکمم واطراف نافم دست میزنم درددارم جای بخیه هام کمی سفت شده چیکارکنم راهنماییم کنید

  1. سلام بهتر است برای معاینه به پزشک مراجعه نمایید .

 73. سلام
  هشت ماه پیش زایمان کردم وبدلیل چسبندگی شکم دهانه رحمم بازنشدوسزارین شدم،سه ماهه ک پریود میشدم این ماه بعدازده روزپاک شدن لک بینی قهوه ای داشتم ک بمروربیشترشدوالان شده مثل خونریزی ماهانه ودردشکم احساس نفخ درشکم وصداهایی مث صداهای روده ای ازهرنقطه شکمم میاد خیلی کم
  امکانش هس بخاطر چسبندگی یابخیه هام باشه؟
  ممنون

 74. سلام دوبار سزارین شدم. شکرخدا خیلی هم راضیم. سزارین به طبیعی ترجیح میدهم. عمل سزارین مونده به اینکه کی انجام میده.من اولی ۱۰ سال پیش و دومی یکسال پیش انجام دادم شکر خدا تا امروز چیزی احساس نکردم.ممنون از دوستان.در ضمن به میل خودمم سزارین شدم.

 75. باسلام ۵ ماهدپیش سزارین شدم از اونموقع تا الان عفونت شدید دارم انواع و اقسام پماد و خشک کننده و شیاف استفاده کردم خوب نشدم بنظرتون چکار کنم

 76. سلام خسته نباشید.من ۹ ماهه از سزارین شدنم میگدره الان مدت ۲ هفته ای هست وقتی خم میشم مثلا کفشمو پام کنم شکمم به شدت منقبض مبشه که از دردش دلم میخواد بمیرم بعد از ۱۰ ثانیه دوباره درست میشه..به نطر شما مشکلی وجود داره احتیاج هست به پزشکم مراجعه کنم

  1. سلام باید به پزشک مراجعه نمایید تا علت مشکل شما بررسی شود.

 77. سلام ۱۲ روز ازدومین سزارین من میگذره چندروزه که درد خیلی زیادی در معده و شکمم دارم قبلا هم سابقه ی همچنین دردهایی نداشتم میترسم‌ که مبادا خون لخته شده باشه ضمنا خونریزی هم زیاد دارم بعد از عمل هم‌ ۴ بارشکممو‌فشار دادن لطفا راهنمایی کنید که چیکار کنم

  1. سلام باید به پزشک مراجعه نمایید تا علت مشکل شما بررسی و پیگیری شود.

 78. سلام من ۵۰ روزه سزارین شدم الان سمت چپ شکمم احساس درد دارم بدون هیچ علامتی . دست میزنم درد میگیره شکمم

  1. سلام اگر این دردها گهگاهی به سراغ شما می آید طبیعی است وجای نگرانی ندارد .

 79. سلام میخواستم بدونم بعداز سه سال سزراین درد شدید در قسمت چپ بخیه هام چیه یکساله منو در گیرش خودش کرده نمیتونم راه برم یکی از دکترها بهم گفته احتمال چسبندگی بخیه داری باید باز عمل بشم تا خوب بشم راهه دیگه ایی واسه درمان نداره این مشکلم

 80. سلام میخواستم بدونم بعداز سه سال سزراین درد شدید در قسمت چپ بخیه هام چیه یکساله منو در گیرش خودش کرده نمیتونم راه برم یکی از دکترها بهم گفته احتمال چسبندگی بخیه داری باید باز عمل بشم تا خوب بشم راهه دیگه ایی واسه درمان نداره این مشکلم

 81. زهره صفی خانی پاسخ

  سلام.من الان ۱۹روزه برای دومین بارسزارین شدم .خونریزیم بعد ۷روز بعد سزارین کم شد اما الان دوباره زیاد شده بیشتر خونابه .علتش چی میتونه باشه؟؟خیلی نگرانم

 82. زهره صفی خانی پاسخ

  سلام.من الان ۱۹روزه برای دومین بارسزارین شدم .خونریزیم بعد ۷روز بعد سزارین کم شد اما الان دوباره زیاد شده بیشتر خونابه .علتش چی میتونه باشه؟؟خیلی نگرانم

  1. سلام با توجه به شرح حال شما این مسئله طبیعی است وجای نگرانی ندارد.

 83. سلام خسته نباشید من ۱۱ ماه هست که سزارین کرم بخیه هام جذبی بود و هیچ مشکلی نداشتم اما الان مدتی هست که جای بخیه هام گوشت اضافه آورده به به شدت خارش داره و خارش‌ داره روز به روز بیشتر اذیتم میکنه و میسوزه، ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. سلام علت آن اضافه وزن وچاقی شکمی است بهتر است وزن خود را کاهش دهید و جای بخیه ها را با شامپو بچه شستشو دهید وخشک نگه دارید واز صابون برای شستشو استفاده نکنید .

 84. سلام خسته نباشید
  من حدود چهار ماه پیش عمل جراحی داشتم به دلیل بارداری خارج رحمی .من هر چند وقت یک بار درد شدید حس میکنم انگار که همین الان بخیه زدن .همسرم هم دوست داره دوبار بچه دار بشیم ممکنه برا بعضی ها شیش ماه کم باشه برا دوبار بچه دار شدن حس میکنم خوب جوش نخرده

  1. سلام بعد از ۶ ماه می توانید برای بارداری اقدام کنید منعی ندارد.

 85. سلام مادرای عزیز من سه تا سزارین داشتم آخری ده سال پیش بوده هیچ مشکلی نداره اصلا درد نداشتم بعدشم راحت بودم.دکتر با تجربه باشه هیچ موردی پیش نمیاد.موفق باشید

 86. سلام مادرای عزیز من سه تا سزارین داشتم آخری ده سال پیش بوده هیچ مشکلی نداره اصلا درد نداشتم بعدشم راحت بودم.دکتر با تجربه باشه هیچ موردی پیش نمیاد.موفق باشید

 87. سلام.هفت سال پیش عمل سزارین داشتم و یکسال قبل عمل کله سیستکتومی انجام دادم.بعد از مدتی بدنسازی و درازو نشست درد و سوزش در قسمت زیر شکم سمت راست و پهلو دارم.سونو گرافی انجام دادم همه چیز طبیعی بود.در موقع پریود درد شدید تر می شود،مرکز درد در انتهای بخیه سزارین است.ممنونم از راهنمایی شما

  1. سلام بهتر است از نظر عفونت زنان و عفونت ادراری بررسی شوید.

 88. من حدود ۶۷روز است که سزارین کردم() زایمان سوم
  ی چیز سفت زیر نافم بود که دکتر معاینه کرد گفت رحم ت داره جمع میشه
  چقدر طول می‌کشه تا رحم کامل جمع بشه و این سفتی بره
  در حالت عادی این سفتی درد نداره
  ولی وقتی دست رو شکمم یکم فشار میدم درد داره
  این اشکال داره
  ممنون از پاسخ‌گویی

  1. رحم ۶ تا ۸ هفته بعد از زایمان جمع می شود نباید شکم خود را دستکاری کنید به هرحال جراحی شده اید طبیعی است که با فشار داران شکم جای بخیه ها درد بگیرد .

 89. سلام من ۴۰ روزه که سز شدم و از هفته دوم یکی از بخیه هام پاره شد و ازش بشدت خونابه میاومد بیرون .تا اینکه هفته قبل کلا همه چی قطع شد و دیگه چیزی ازش بیرون نمیاد میخواستم بدونم چقدر دیگه طول میکشه تا اون قسمت کامل جوش بخوره؟

 90. سلام من ۴۲ روز پیش سزارین شدم هفته قبلی از دو قسمت بخیه هام خونابه اومد و یه قسمتی هم ترشح بنظرم عفونت کرده رفتم‌پیش پزشک عمومی برام‌سفکسیم نوشت حالا چند روزی هست جای بخیه ها بالای واژنم و قسمت پایین شکمم یه دفه تیر میکشه علتش چی میتونه باشه

  1. سلام اگر گهگاهی درد دارید طبیعی است اما اگر علی رغم مصرف قرص سفکسیم در محل بخیه ها التهاب قرمزی ترشح چرک ،خون درد شدید ویا تب داشتید باید به پزشک زنان مراجعه نمایید.

 91. سلام من ۴۲ روز پیش سزارین شدم هفته قبلی از دو قسمت بخیه هام خونابه اومد و یه قسمتی هم ترشح بنظرم عفونت کرده رفتم‌پیش پزشک عمومی برام‌سفکسیم نوشت حالا چند روزی هست جای بخیه ها بالای واژنم و قسمت پایین شکمم یه دفه تیر میکشه علتش چی میتونه باشه

 92. سلام خستخ نباشید ده سال سزارین کردم اما سمت راست جای بخیه هام بشدت درد میکنه بطوری که حتی سرفه ام نمیتونم بکنم تو رو به خدا راهنمای ام کنید

  1. سلام این مسئله غیر طبیعی است باید برای انجام معاینه دقیق و انجام سونوگرافی به پزشک مراجعه نمایید.

 93. عفونت زخم با موارد زیر تشخیص داده می شوند:

  ✔ظاهر زخم
  ✔روند درمان
  ✔وجود علائم رایج و عمومی عفونت
  ✔وجود باکتری های خاص
  ?پزشک شما ممکن است مجبور باشد زخم را برای تشخیص و درمان مناسب باز کند. اگر ترشحات از زخم شما خارج شود، پزشک شما ممکن است از سوزن برای تخلیه آن ها استفاده کند. ترشحات خارج شده ممکن است برای شناسایی باکتری های داخل آنها به آزمایشگاه فرستاده شوند.

 94. سلام من سه بار سزارین شدم که یک سزارینم منجر به مرگ نوزاد بود
  هنگام سزارین سوم پزشکم گفت که هیج گونه چسبندگی ندارم و میتونه بازم باردار بشم
  الان باردارم به فاصله ی ۱۴ماه از بارداری قبلی ایا ممکنه حین عمل من یا جنینم مشکلی برامون پیش بیاد???؟

  1. سلام خیر نگران نباشید طبق گفته پزشک معالج شما مشکلی به وجود نمی آید.

 95. سلام من دوماه بعد سزارین واژنم دچار خارش شد وبعد خال های سیاه زدم سه بار به دکتر مراجعه کردم با مصرف دارو هنوز خوب نشدم دکتر خالها رو معاینه کرد گفت مشکلی نیست الان ۵ماه از زایمانم میگذره خارشم زیاده وخال های ریزی همراه باخارش به وجود میاد این خال ها ممکنه به خاطرعفونت باشه برای درمانش چکار کنم

 96. باعرض سلام وخسته نباشید:خانوم من پنج ماه از سزارینش میگذره از وقتی آمپول ضد بارداری از طرف بهداشت تزریق کردن خونریزی همراه با لخته خون در دوران قاعدگیش شروع میشه و هفته ها ادامه داره از ترس عمل دوباره دکتر نمیره بنظر شما عادیه یا خطر ناک نگرانشم

  1. سلام خون ریزی ایشان از عوارض تزریق آمپول جلوگیری سه ماهه است .

 97. سلام من ۱ساله سزارین شدم ۲ /۳ ماهه که خونریزیم خیلی کم شده و جای بخیه هام از سمت راست تیر می‌کشه علتش چیه ممنون

  1. سلام باید به پزشک مراجعه نمایید تا معاینه شده و علت مشکل شما بررسی شود.

 98. سلام.سزارین دومه.الان.دوماه.گذشته به خاطر حساسیت به نخ بخیه.تاحالادوبار سرباز کرده بخیه ام وآب زرد میاد ولی الان جوش خورده مترونیدازول۲۵۰باناپروکسن.باسیپروفلوکساسین.خیلی.مصرف,کردم,جدیداسه هروزمیشه,که,سمت,چپ,بخیه,به,سمت,بالا,اندازه,ی,کف,دستم,درددارم,قسمت,خط,ا,هم,وقتی,فشار,میدم,گره گره شده وسفت اینااحتمال عفونت یا التهاب

  1. سلام اگر درد دارید باید برای معاینه به پزشک مراجعه نمایید.

 99. من اولین بارسزارین شدم و الان بعدازسه ماه ترشحات زرد رنگ را میبینم و علتش رانمدانم اگرراهنماید ممنون میشم

  1. اگر سوزش وخارش و یا ترشحات بدبو ندارید جای نگرانی وجود ندارد.

 100. سلام
  محل بخیه های سزارین من بعد از حدود پنج سال و نیم گاهی وقتا خونریزیهای کم و لکه ای داره. طبیعیه؟

  1. سلام خیر طبیعی نیست باید به پزشک مراجعه نمایید تا علت مشکل شما بررسی شود.

 101. سلام، ۵ ماه سزارین شدم اما هنوز جای بخیه هام درد می‌کنه و شکمم بی حسه، وقتی پسرم پاهاشو به شکمم میزنه درد جای بخیه هام خیلی وحشتناکه و هنوز جای بخیه ها بنفش هستش آیا این طبیعیه؟ تا کی درد می‌کنه؟

  1. سلام بی حسی شکم طبیعی است اما درد جای بخیه ها غیر طبیعی است باید به پزشک مراجعه نمایید تا علت مشکل شما بررسی شود.

 102. سلام الان شش ماهه سزارین شدم یه کم عفونت دارم و خارش
  قسمت سمت راستم هرازگاهی میسوزه مثل اینکه از زیر پوست آتیش روشن کردن و زیر نافم هرازگاهی تیر میکشه علتش چی میتونه باشه بخصوص سوزش سمت راست شکمم

  1. سلام احتمال عفونت وجود دارد باید به پزشک مراجعه نمایید تا معاینه شده و برای شما دارو تجویز شود.

 103. البته این سوزش سمت راست شکمم دو هفته ای هست اومده سراغم

 104. سلام.من ۲۰ روزه زایمان سزارین کردم.شب قبل سنگینی بلند کردم.صبح متوجه شدم گوشه سمت راست بخیه ام خون زده بیرون.درد زیادی ندارم.ممکنه بخیه ام باز شده باشه؟؟

  1. سلام اگر خارج شدن قطره های خونی ادامه دار بود باید به پزشک مراجعه نمایید.

 105. سلام من ۴ ماهه سزارین شدم الان دو روزه اندازه بند انگشت رد بخیه که رو به سمت شکمم هست سفت شده زمانی دست میزنم درد هم داره دیروز فشار دادم مث خون و چرک زد بیرون خیلی نگرانم

  1. سلام برای معاینه به پزشک مراجعه نمایید تا در صورت لزوم برای شما دارو تجویز شود.

 106. سلام سه چهارساله عفونت رحم میگیرم تادارواستفاده میکنم خوبم ولی بعدازقطع دارو دوباره عفونت دارم. خسته شدم دیگه. چسبندگی جای سزارین هم دارم. علت عفونتم ازچی میتوته باشه؟

 107. سلام ببخشید من حدود ۷ سال پیش سزارین کردم ولی الان جای عمل یه هفتست خارش و سوزش شدید داره که کلافم کرده . هرچع زودتر جواب بدین ممنون میشم ?

  1. سلام باید به پزشک مراجعه نمایید تا برای شما دارو تجویز شود.

 108. سلام.ممنون از وقتی که میزاربن.من یک ماهه سزارین شدم.پوست شکمم از نااف تا خط عمل درد میکنه.یعنی شکمم از بیرون درد داره.دس بهش میرنم درد داره.ایا طبیعبه؟وجای بخیه هامم سفت هست و به رنگ قرمز

  1. سلام بهتر است برای معاینه به پزشک مراجعه نمایید.

 109. سلام من یک ماهه سزارین کردم وقتی دست به قسمت چپ بخیه هام می زنم احساس درد میکنم هنگام بلند شدن ونشستن هم دچار مشکل میشم عملم لیزری بود.طرف راست بخیه هام کمی قرمز شده.آیا احتمال داره از داخل عفونت کرده باشه.نفخ هم دارم.ممنون

  1. سلام بهتر است معاینه شوید .

 110. سلام وخسته نباشید.من ۴ماه از سزارینم میگذره الان حدود یک هفته اس که درد وسوزش زیر شکم روی بخیه هام احساس میکنم باید چه کارکنم و اصلا پریود نشدم بعد از چله به بچه ام شیر خودم و شیر خشک میدم ایا طبیعیه؟شکمم خیلی بزرگ شده اصلا جمع نمیشه گاهی میترسم که باز حامله شده باشم باید چه کار کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *