سری جدید “محله گل و بلبل” با اجرای عمو پورنگ/ فرهنگ آموزی در محله گل و بلبل

با اینکه پخش جدیدترین برنامه از سری برنامه های "عموپورنگ" پیش از فرا رسیدن سال ۹۵، به پایان رسیده بود با این حال به دلیل استقبال مخاطبان، تکرار این مجموعه هر روز ساعت ۱۸ روی آنتن شبکه دو سیما می رفت. قرار است سری جدید آن تهیه و تولید شود که خبر آن بر روی سایت شبکه ۲ درج خواهد شد. در حال حاضر به دلیل ایام سوگواری سید و سالار شهیدان و پخش برنامه های مناسبتی این ایام، این برنامه پخش نمی شود.

این برنامه متفاوت با سری قبل برنامه های عموپورنگ بوده است و مهم ترین ویژگی که چنین تفاوتی را رقم می زند، مضامین متفاوت و همچنین حضور بازیگران مختلف در "محله گل و بلبل" است.

در "محله گل و بلبل" کودکان با آداب و رسوم اجتماعی، مفاهیم عمیق اخلاقی و روان شناسی همچون قدرت "نه" گفتن، احترام به حقوق شهروندی، استفاده از خوراکی های سالم و مفید به جای خوراکی های غیرمفید آشنا می شوند و به دلیل اینکه این مفاهیم در قالب داستان های مختلف بیان می شود، از تاثیرگذاری بیشتری برخوردار است.

در این برنامه علاوه بر بخش نمایشی، یک بخش استودیویی هم وجود دارد که عموپورنگ برای اجرای برنامه به این استودیو وارد می شود و کودکانی هم در این برنامه شرکت می کنند.

در "محله گل و بلبل" تلاش شده علاوه بر آموزش برخی مفاهیم اخلاقی، فضایی فراهم شود تا در خلال آن، کودکان بپذیرند زندگی عموپورنگ به عنوان مجری برنامه کودک محبوبشان مانند زندگی سایر افراد بخش های مختلفی که در زندگی یا خانواده می بینند است.

"محله گل و بلبل" در حقیقت محله ای فرضی است که از خانه ها، خیابان ها، مغازه ها، زورخانه و میدان اصلی شهر تشکیل شده است.

یکی از موضوعات مهمی که در این برنامه به بهترین شکل ممکن به آن پرداخته شده، بحث بازیافت و جدا کردن زباله های خشک و تر است. در خلال بخش های نمایشی و اجرایی برنامه، این محور به شکل های مختلف مورد بحث قرار گرفته است که علاوه بر حفظ محیط زیست، بر نوعی فرهنگ سازی بین مردم به ویژه کودکان تاکید کرده است.

داریوش فرضیایی (عموپورنگ محبوب بچه ها) در "محله گل و بلبل" هم مانند برنامه های قبلی اش، به خوبی از عهده اجرای برنامه برآمده است به علاوه اینکه او علاوه بر اجرا، در بخش نمایشی، بازیگری نیز کرده است.

محمد درویشعلی پور نویسندگی و احمد درویشعلی پور کارگردانی "محله گل و بلبل" را بر عهده دارند.

داریوش فرضیایی،‌‌ بهنوش بختیاری،‌ نادر سلیمانی، حدیث فولادوند،‌ امیر نوری،‌ امیرمحمد متقیان،‌ امیر سهیلی، نعیمه نظام دوست، ابراهیم شفیعی،‌ آرش میراحمدی، عرفان برزین و حمید کاشانی به ترتیب در نقش‌های عموپورنگ‌، خانم میوه فروش،‌ نانوای محل،‌ کتابفروش سیار،‌ گل فروش محل،‌ گلدون خان، بلبل خان، ‌مادر عموپورنگ،‌ پدر عموپورنگ، شاگرد نانوا،‌ بچه مردم و قلهک بازی می‌کنند.

منبع خبر : سایت شبکه ۲

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *