سردرد بارداری را جدی بگیرید!

بیش از ۹۰ درصد سردردهای زنان باردار زمینه میگرنی یا تنشی دارند و پس از مدتی بهبود می یابند. اما تعداد اندکی از این سردردها ممکن است جان زنان باردار را تهدید کنند.

دکتر ریویل در گفت و گو با مجله معتبر اخبار پزشکی بریتانیا گفت:" سردرد های خوش خیم – سردردهای میگرنی و تنشی – مشکلی متداول، پیش پا افتاده و بی خطرند که اکثر زنان باردار در طول دوران بارداری به کرات با آنها دست و پنجه نرم می کنند. "

او افزود:" با این حال، برخی از انواع سردردها نشانه مشکلی حاد و خطرناک اند که پزشکان عمومی باید آن را تشخیص دهند و به متخصصان زنان و زایمان گزارش کنند. " 


دکتر پل موریش، متخصص مغز و اعصاب و همکار دکتر ریویل در بیمارستان ساوت همپتون گفت:" سردرد در دوران بارداری می تواند نشان دهنده وجود مشکلات خطرناک – ایجاد لخته خون در سینوس های مغز، افزایش فشار داخل جمجمه ایدیوپاتیک و … – باشد. " 


او افزود:" زنان باردار باید بلافاصله پس از بروز سردردهای متناوب به متخصص زنان و زایمان یا ماما مراجعه کنند تا علت سردردها مشخص شود. " 

برای دیدن پربازدیدترین های نی نی نما لطفاً کلیک کنید…

اشتراک‌گذاری
یک نظر
 1. نتایج یک پژوهش انگلیسی نشان می دهد خانم هایی که به طور مداوم دچار سردرد می شوند، دو برابر بیشتر در معرض خطر مرگ و میر ناشی از سکته قرار می گیرند. در واقع سردرد می تواند هشداری برای خانم ها باشد.
  نتایج این پژوهش که در British Medical Journalبه چاپ رسیده است نشان می دهد سردردهای مداوم در خانم ها، خطر سکته قلبی را ۳۹ درصد و خطر سکته مغزی را ۶۲ درصد افزایش می دهد.
  محققان بر این عقیده هستند که آقایان باید مراقب وزن و اندازه دور شکم خود باشند و از انباشتگی چربی در این مناطق جلوگیری کنند
  محققان نتایج بررسی های انجام شده روی ۱۱۵۵۰۰ زن بین ۲۵ تا ۴۲ ساله را که مشکل سلامتی خاصی نداشتند، مورد بررسی قرار دادند.
  آنها مشاهده کردند ۱۵ درصد این خانم ها مبتلا به میگرن بودند. در پایان بررسی ها ۱۳۰۰ نفر از این خانم های دچار سردرد قربانی حمله قلبی شده و ۲۲۳ نفر از آنها جان خود را از دست دادند.
  با وجود اینکه به نظر می رسد نیاز به بررسی های تکمیلی وجود دارد، اما محققان توصیه می کنند که خانم ها سردرد را بی اهمیت ندانسته و آن را جدی بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *