سرخ شدن صورت نشانه چیست؟!

قرمز شدن گونه ها و صورت
قرمزی گونه معمولا در اثر عریض شدن رگ‌های خون نزدیک سطح پوست اتفاق می‌افتد. در بسیاری از موارد بدن به دلایل ساده‌ای عکس العمل نشان می‌دهد. مثلا هنگام گرما ممکن است پوست صورت قرمز شود البته گاهی اوقات قرمز شدن پوست نشانه یک مشکل در سلامتی است. افراد لازم است بدانند که چه عواملی موجب ایجاد قرمزی صورتشان می‌شود.

علت داغی، برافروختگی و قرمز شدن پوست چیست؟
اگر پوست تان احساس گرگرفتگی پیدا کرد و گل انداخت یا قرمز شد، قطعا یک دلیلی دارد. علائم گرمی و قرمزی معمولا با خجالت کشیدن یا گلگونی پوست (افزایش قرمزی صورت، سر یا گردن) بروز می کند و ممکن است در هر کجای بدن دیده شود. این احساس گرگرفتگی و قرمزی می‌تواند به ندرت، به صورت دائم یا به طور نامحدود بوجود بیاید و ادامه پیدا کند.

این علائم ممکن است در اثر استرس و اضطراب، عصبانیت، ، ترس و بعد از آن‌ دیده شود یا بدون هیچ دلیلی به وجود آید. علائم قرمزی صورت ممکن است کم یا زیاد باشد. حتی ممکن است به صورت موجی دیده شود، یعنی یک لحظه قوی باشد و لحظه‌ای بعد کاهش پیدا کند یا می‌تواند روزانه یا ز لحظه‌ای تغییر کنند.

برخی دارو‌ها می‌توانند باعث اثری مانند آفتاب سوختگی شوند. استفاده از دارویی مانند هیدروکورتیزون می‌تواند باعث ایجاد واکنش پوستی شود. درماتیت آتوپیک که اغلب به نام اگزما نامیده می‌شود می‌تواند باعث جوش شود. نوزادان اغلب این جوش‌ها را روی گونه هایشان می‌زنند. جایی که جوش ظاهر می‌شود بسیار خشک، فلس دار و خارشناک می‌شود. درماتیت آتوپیک درمان دائمی ندارد و درمان تنها می‌تواند به تمیز کردن پوست کمک کند.

اگر از پوست خود در برابر آفتاب محافظت نمی‌کنید، اشعه‌های مضر می‌توانند به پوست شما آسیب برسانند. در طول سال، این آسیب انباشته می‌شود و سال‌ها بعد، برخی از افرادی که پوست آسیب دیده دارند، رگه‌های عنکبوتی را بر روی صورت خود خواهند دید.

سرخ شدن صورت نشانه چیست؟ 

پسوریازیس
پسوریازیس یک بیماری است که هفته‌ها باعث ایجاد سلول‌های پوست جدید می‌شود. همانطور که این سلول‌ها روی سطح پوست جمع می‌شوند، می‌توانید تکه‌های فلس دار را ببینید.

احساسی شدن
احساس خجالت و ترس موجب قرمزی صورت ما خواهد شد. زمانی که خون به سمت سر منحرف می‌شود، رگ‌های خونی سر منبسط می شوند تا اجازه عبور بیشتر خون را بدهد و همین امر باعث افزایش خون نزدیک و قرمز به نظر رسیدن پوست می‌شود.

وجود گرما
گرما هم باعث منبسط شدن رگ‌های خونی می‌شود. زمانی که بدن گرم باشد افزایش خون نزدیک به سطح پوست، باعث احساس گرما و قرمز شدن آن می‌شود. یک محیط داغ، یک دلیل عمده برای برافروختگی و گل انداختن، قرمز شدن پوست است.

فقط یک پاسخ استرس فعال می‌تواند باعث برافروختگی، گل انداختن و قرمزی پوست شود، بنابراین بالا رفتن مستمر استرس هم همین نتیجه را خواهد داشت. زمانی که بدن تحت تاثیر استرس بیش از حد قرار بگیرد، منجر به تغییراتی در بدن خواهد شد. به همین دلیل است که گاهی این علائم را بدون دلیل مشاهده می‌کنیم. بالا رفتن مستمر استرس، یکی از دلایل شایع قرمز شدن پوست است به خصوص اگر دلیل خاصی برای آن پیدا نکرده باشید.

راههای درمان سرخ شدن صورت
آرام کردن خودتان می‌تواند به پاسخ استرسی فعال پایان دهد. با پایان یافتن پاسخ استرس، تغییراتی از جمله انحراف خون بدن به اندام‌هایی خاص به دلیل آمادگی اضطراری در بدن ایجاد می‌شود.

با مشکلات اضطراب اجتماعی خود مقابله کنید. اغلب ما به این دلیل احساس خجالت می‌کنیم، چون نگران فکر مردم درباره خودمان هستیم. هر چه بیشتر نگران دلسرد شدن احتمالی یک شخص، مسخره کردن یا طرد شدن باشید حتما دچار قرمزی خواهید شد.

افراد باید موقعیت‌های استرس زا را کاهش دهند. از آن جایی که بالا رفتن مستمر استرس می‌تواند باعث ایجاد برافروختگی و قرمزی پوست شود، کاهش استرس وارد شده بر بدن می‌تواند این عوارض را محدود کند. هر چه خونسرد‌تر و آرام‌تر شوید بدنتان کمتر این عوارض را تجربه خواهد کرد. 

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *