اگر عصر پریود شویم یک روز حساب میشود

لکه بینی روز اول پریود حساب میشه؟

سلام خانم دکتر خسته نباشید. امروز از ساعت سه ظهر لک بینی دارم اگر شب خون بیاد امروز اولین روز از پریودیم محسوب میشه یا فردا روز اول قاعدگیمه؟ لکه بینی روز اول پریود حساب میشه؟،  اگر عصر پریود شویم یک روز حساب میشود؟  برای حاملگیم خیلی مهمه اگه میشه پاسخ بدید. ممنون

اگر عصر پریود شویم یک روز حساب میشود؟

پاسخ مشاور نی نی نما:

لکه بینی را نباید به حساب روز اول پریود گذاشت. سلام از هر ساعتی که خون ریزی شروع می شود تا فردا شب همان ساعت یک روز محاسبه می شود.

پریودهای معمولی چند روز است؟

معمولا پریودها ۳-۵ روزه است. البته پریودهای ۲-۷ روزه نیز طبیعی محسوب میشوند. اما در صورت بیشتر شدن از روزهای پریود بیشتر از ۷ روز می توان گفت گفت پریود شما غیرطبیعی است.

در هر دوره از پریود چه مقدار خون از دست می دهیم؟

بطور متوسط در هر دوره از پریود شما به میزان ۲ قاشق غذاخوری خون از دست خواهید داد. البته در بعضی از خانم ها و یا در بعضی از دوره خود شخص متوجه خواهد شد که در حال گذراندن دوره سنگینی است. اگر پریود شما به گونه ایست که باید هدر هر ساعت نوار و یا پد بهداشتی خود را عوض کنید بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

چرخه طبیعی پریود چقدر است؟

بطور معمول فاصله هر دوره پریود ۲۱-۳۵ روز است. البته این دوره در دختران نوجوان و جوان ممکن است با فواصل ۲۱-۴۵ روز باشد. توصیه میشود برای اینکه تاریخ و نظم پریود خئد را بدانید، روز اول پریود خود را در یک تقویم ثبت کنید.

مطالب مرتبط: پودر زنجبیل برای پریود شدن و تنظیم قاعدگی مفید است؟!

وقت دقیق تخمک گذاری در بدن یک زن چه زمانی است؟

به عنوان خانمی که قصد باردار شدن دارید، به یاد داشته باشید که تنها راه مطمئن برای تعیین وقت دقیق تخمک گذاری، امتحان نمودن روش های مختلف است. همچنین، این نکته مهم را هم به خاطر بسپارید که هیچ کدام از روش های تعیین روز تخمک گذاری در زنان بدون خطا نخواهد بود. از آن جایی که هر تخمک و اسپرمی در بدن افراد مختلف دارای ویژگی های متفاوتی هستند، بنابراین تحت هیچ شرایطی نمی توان بدون امتحان کردن روش های مختلف، زمان دقیق بارداری را در افراد متفاوت تعیین کرد. درواقع، می توان ادعا کرد که تعیین وقت دقیق تخمک گذاری در بدن خانم ها به تلاش بیش از حد خود فرد بستگی دارد.

لکه بینی روز اول پریود حساب میشه

روش اول تعیین زمان دقیق تخمک گذاری با اندازه گیری مداوم حرارت بدن:

به عنوان خانمی که قصد باردار شدن دارید به یاد داشته باشید که بهترین و مطمئن ترین روش برای به دست آوردن دوره باروری خود یادداشت کردن دمای بدن در طول چرخه قاعدگی بدون داشتن استرس است. از آن جایی که در یک دوره قاعدگی درجه حرارت بدن زنان از کمترین مقدار آغاز شده و بعد از پایان یافتن آن به حداکثر خود خواهد رسید، بنابراین با در نظر گرفتن این دماها می توان که زمان دقیق تخمک گذاری یا ovulates در بدن هر زنی را به دست آورد. به همین دلیل برای تعیین زمان دقیق تخمک گذاری در بدن زنان، ثبت کردن درجه حرارت بدن با دماسنج بازال، در هر روز از چرخه قاعدگی الزامی است. طبق آخرین نتایج به دست آمده از تحقیقات دانشمندان علوم باروری، موثرترین روش برای این کار استفاده از درجه حرارت مقعد و یا واژن زنان است که باید در طول دوره قاعدگی اندازه گیری شود. هنگامی که یک زن بر روی یک برگ کاغذ، درجه حرارت حداقل سه دوره از چرخه قاعدگی خود را یادداشت کند، او قادر خواهد بود تا به راحتی روزهای تخمک گذاری در بدن خود را مشخص کند.

مطلب پیشنهادی: ۸ توصیه تغذیه ای برای تخمک گذاری بهتر!

روش دوم تعیین زمان دقیق تخمک گذاری، بررسی مداوم مخاط گردن رحم:

در همین ابتدا، به خاطر داشته باشید که ماهیچه گردن رحمی هر زنی شاخص بزرگی برای تعیین زمان تخمک گذاری در بدن او محسوب می شود، چون ممکن است در زمان تخمک گذاری، گردن رحم زن، موکوس بیشتری را به منظور تسهیل عمل لقاح تولید کند. برای بررسی تغییرات ایجاد شده در مخاط گردن رحم، برداشتن بافت ناحیه تناسلی با یک پارچه تمیز، در هر روز و در یک زمان مشخص و مشاهده و ثبت آن ضروری است. برای به دست آوردن نتایج دقیق تر، لازم است به عنوان خانمی که قصد باردار شدن دارید، یادتان باشد که در روزهای غیر از زمان تخمک گذاری، مقدار مخاط گردن رحمی در زنان کمتر بوده و کمی هم آبکی به نظر می رسد، اما هرچه به زمان تخمک گذاری نزدیک می شوید، مخاط سفیدتر و لغزنده تر خواهد شد. همچنین، آلت تناسلی زنان نیز در این دوره مرطوب تر می شود. در نهایت، می توان ادعا کرد که بررسی نمودن مداوم مخاط گردن رحم، مطمئن ترین نشانه برای تعیین زمان تخمک گذاری و باردار شدن زوجین به شمار می رود.

روش سوم تعیین زمان دقیق تخمک گذاری،استفاده از تقویم برای ثبت زمان دقیق دوره قاعدگی در هر ماه:

بعد از این ده دوره، هر زنی می تواند با پیدا کردن میانگین طول دوره قاعدگی خود، زمان دقیق تخمک گذاری در بدنش را مشخص کند. به عنوان خانمی که قصد باردار شدن دارید، به یاد داشته باشید که روز تخمک گذاری را می توان با کم کردن عدد ۱۸ از کوتاه ترین چرخه قاعدگی خود تعیین نمود. برای این منظور، خانم ها باید اعداد به دست آمده در مورد روز اول کوتاه ترین چرخه قاعدگی خود را بر روی تقویم علامت بزنند. علاوه بر این، هر زنی می تواند برای پیدا کردن آخرین روز باروری نیز عدد ۱۱ را از طولانی ترین دوره قاعدگی خود تفریق کرده و بر روی تقویم یادداشت کند. سپس، با تطبیق دادن پاسخ های به دست آمده از روزهای اول مربوط به طولانی ترین چرخه قاعدگی خود که بر روی تقویم علامت زده شده و روزهای اول مربوط به کوتاه ترین دوره قاعدگی، می تواند زمان تخمک گذاری در بدن خود را به طور دقیق تر حساب کند. معمولا، بیشترین قدرت باروری زنان بین این دو روز از چرخه قاعدگی اتفاق می افتد.

روش چهارم: تعیین زمان دقیق تخمک گذاری ، استفاده از کیت های تشخیص دهنده زمان تخمک گذاری:

اگر برای شما هم مانند بسیاری از خانم های دیگر تعیین زمان دقیق تخمک گذاری در بدنتان با استفاده از روش های بالا امکان پذیر نیست و یا این که می خواهید نتایج مورد نیاز خود را هر چه سریع تر به دست آورید، می توانید از روش ovulationk که به تازگی معرفی شده است و در اکثر داروخانه ها هم موجود می باشد، استفاده کنید. در این نوع کیت ها از ادرار زنان برای شناسایی سطح هورمون جسم زرد (LH) استفاده می شود. لازم است بدانید که در دوران تخمک گذاری حجم هورمون جسم زرد در بدن خانم ها افزایش می یابد.

روش پنجم: تعیین زمان دقیق تخمک گذاری ، استفاده از ماشین حساب های اینترنتی:

به عنوان خانمی که قصد باردار شدن دارید، به یاد داشته باشید که با عجله به بازار رفتن و خریدن وسایل تشخیص زمان دقیق تخمک گذاری در بدنتان، همیشه هم کار درستی نیست! چون وب سایت هایی وجود دارند که به راحتی به شما اجازه می دهند تا روز تخمک گذاری خود را با وارد کردن اطلاعات مربوط به بدن خود مانند سن، تاریخ آخرین دوره قاعدگی، طول متوسط چرخه قاعدگی خود پیش بینی کنید. استفاده از این نوع ماشین حساب ها، در تعیین زمان تخمک گذاری برای زنانی که دوره های نامنظم قاعدگی را تجربه می کنند، بسیار مفید می باشد. در نهایت، برای به دست آوردن نتایج دقیق تر در این مقاله استفاده از روش اینترنتی را برای شما پیشنهاد می کنیم. از آن جایی که در این روش احتمال وجود خطا بسیار پایین است، شما هم به عنوان زنی در حال تلاش برای باردار شدن هستید، می توانید کمک بسیار زیادی به پیش بینی روز باروری در بدن شما بکند. همچنین، با استفاده از این روش، هر خانمی می تواند در صرف زمان، هزینه نمودن پول اضافی و تلاش زیاد صرفه جویی کرده و از لحاظ جسمی و روحی نیز کمتر آسیب ببینید. علاوه بر این موارد میزان موفقیت هر خانمی در استفاده از برنامه ریزی اینترنتی برای داشتن نوزاد بسیار بالا خواهد بود.

اشتراک‌گذاری
12 نظر
 1. سلام و خسته نباشید من هم برای پیدا کردن روز سوم پریودم به مشکل خوردم،دکترم گفت سومین روز از جاری شدن پریود ولی پریود من کلن به این صورت هست که اگر ۷ روز کلش رو درنظر بگیریم همیشه دو روز اول لکه های خونی تیره رنگ میبینم وبعد روز سومم درواقع کاملن خون مکرر میاد وتاروز ۷ کمترو کمتر میشه تا تموم بشه،الان سوالم اینه که ایا همینکخ همیشه فکرمیکزدم روز سوممه? یا اون تازه روز اول بحساب میاد? لطفا زودتر جواب بدین چون الان تو همین وضعیت هستم و نمیدومم که برم ازمایش بدم یانه? ممنونم

 2. سلام.من دوروز لکه بینی داشتم در تاریخ ۲۹و ۳۰ ام ودر روز یکم خونریزی واضح داشتم وپریودم هم سه روزه هست اما تا روز پنجم لکه بینی دارم و دوره هامم بیست و یک روزه هستن میخاستم روز تخمک گداریم رو بدونم واینکه ایا لکه بینی روز اول پریودیم هست؟ سه ماه هم هست واسه بارداری اقدام کردم نتیجه نگرفتم

  1. سلام باید از شب ۱۰ سیکل قاعدگی تا ۱۸ سیکل قاعدگی یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید.

 3. این دوره ها رو چجوری حساب میکنید؟از روز اول پریودی حساب میشه؟

  1. بله دوره های سیکل قاعدگی از روز اول پریود محاسبه می شود .

 4. سلام ..من ساعت يك بعد از ظهر چهارشنبه خونريزي قاعدگيم شروع شد..روز سوم قاعدگيم تا ساعت يك بعد از ظهر شنبه ميشه؟ براي آزمايش خون مي پرسم كه بايد روز سوم مي دادم ..من ساعت ٧ صبح شنبه آزمايش دادم درسته؟

  1. سلام بله درست بوده است.

 5. سلام من ساعت سه ظهر بدون لکه بینی ازقبل پریود شدم از الان تا روز سوم قاعدگی میشه چه روزی برای ازمایش هورمونی میپرسم…یعنی شنبه صبح باید ازمایش بدم؟ امروز چهارشنبست

  1. سلام بله می توانید شنبه آزمایش هورمونی انجام بدهید.

 6. سلام ، من همیشه ۲ روز اول لکه بینی دارم بعد خونریزی شروع میشه. لکه بینی جز اول پریود حساب میشه؟
  روز دو یا سه قاعدگی باید ازمایش بدن، پنجشنبه ۷ عصر لکه بینیم شروع شد، شنبه صبح میتونم ازمایش بدم؟

  1. سلام خیر لکه بینی نباید حساب شود از شروع خون ریزی محاسبه کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *