رفتار با همسر در دوران عقد چگونه باید باشد؟!

رفتار با همسر در دوران عقد و بعد از ازدواج باید توام با احترام و صداقت باشد و به هیچ وجه از خانواده همسر بدگویی نکنید…

رقیه نوری پور لیاولی روانشناس و مشاور، در خصوص نکات مهم رفتاری در دوران عقد اظهار کرد: در دوران عقد پسران و دختران باید نکاتی را رعایت کنند، پسر‌ها با اطلاع قبلی خانه دختر بروند و برای رفتن نظم و برنامه داشته باشند، یعنی بدون برنامه نروند؛ همچنین لباس آراسته بر تن داشته باشند.

رفتار با همسر در دوران عقد

نوری پور بیان کرد: سکوت طولانی نکنند، سکوت در این مواقع بیشتر به معنای نارضایتی است و شروع سخن و دیدار مثبت باشد؛ همچنین هنگامی که می‌خواهید گلایه کنید با مثبت شروع کنید که طرف مقابل جبهه نگیرد.

این روانشناس با بیان اینکه وقتی که با جمله مثبت شروع کنند طرف مقابل آماده جواب دادن نمی‌شود، افزود: در صحبت کردن به جای دوپهلو و مبهم حرف زدن، صریح و شفاف حرف بزنند و از واژگان زیبا استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه بین گفتار و کردار هماهنگی باشد و سعی کنند آنچه می‌گویند عمل کنند، اضافه کرد:

از حرف زدن زیاد، کم حرفی و اختصار گویی و تلگرامی حرف زدن و از گفتن سخنان تکراری و خسته کننده بپرهیزید.

نوری پور گفت: گفتارتان صادقانه داشته باشد چراکه دروغ، اعتماد را از بین می‌برد، حتی یک دروغ کوچک هم بین زوجین، بزرگ است همچنین موضوعات گذشته باید چراغ راهنما باشد.

این روانشناس تصریح کرد: به خانواد‌های هم احترام گذارند، در واقع دو خانواده با هم ازدواج کردند، نه دو فرد، اگر به خانواده‌های هم احترام نگذارند، اثراتش را در زندگی خواهند دید همچنین از قهر کردن و بی اعتنایی بپرهیزید.

وی در نهایت خاطر نشان کرد: زوجین اسرار زندگی زناشویی خود را حفظ کنند و حتی به عاقلترین فرد خانوده خود هم (مثل خواهر یا برادر و یا مادر) نگویند همچنین برای همسرتان غیبت و بدگویی خانواده خودشان را نکنند.

منبع خبر : yjc

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *