راههای جلوگیری از بارداری در شب اول عروسی!

جلوگیری از بارداری در شب اول عروسی اصلا کار سختی نیست. با روشهای طبیعی جلوگیری از بارداری و چند روش غیر طبیعی می توان از بارداری در شب اول عروسی یا شب زفاف جلوگیری کرد.

بهترین روش جلوگیری از بارداری برای تازه عروس

روشهای طبیعی جلوگیری از بارداری برای تازه عروس ها
در این روش جلوگیری از بارداری یعنی بدون قرص، تزریق و استفاده از کاندوم و IUD از بارداری ناخواسته پیشگیری کنید. محققان معتقدند روش جلوگیری طبیعی تا ۹۳ درصد می تواند جلوی بارداری را بگیرد البته در همه به یک شکل جواب نمی‌دهد. این روشها عبارتند از:

تعیین روز تخمک گذاری
با تعیین روز تخمک گذاری و به یاد سپردن آن می توانید از بارداری پیشگیری کنید. تعیین روز تخمک گذاری را به دو روش می توانید انجام بدهید. در روش اول برای تعیین روزهای تخمک گذاری هر روز صبح قبل از بلند شدن از تخت خواب باید دمای بدنتان را اندازه بگیرید. اگر سه روز پشت سر هم دمای بدن زیاد شد و بالا رفت این روزها، روزهای تخمک گذاری است.

زمان تخمک گذاری
روش دوم به این شکل است که برای تعیین زمان تخمک گذاری باید اولین روز خونریزی عادت ماهیانه را در تقویم علامت بزنید. با شمردن روزهای دوره پریود می‌توانید روز تخمک گذاری را مشخص کنید. روز۱۴ بعد از شروع پریود تخمک گذاری شروع می‌شود. ممکن است تخمک گذاری ۳ تا ۴ روز طول بکشد. اگر تاریخ دقیق تخمک گذاری را بدانید و در این روزها رابطه زناشویی نداشته باشید، باردار نمی‌شوید.

خارج کردن آلت قبل از انزال
خروج آلت از واژن قبل از انزال یکی دیگر از روش های جلوگیری طبیعی است. در این روش اسپرمی وارد رحم زن نمی‌شود و امکان لقاح و بارداری وجود ندارد. این روش خیلی مطمئن نیست چون ممکن است مقداری از آب منی که به پیشاب معروف است پیش از انزال خارج شود و باعث بارداری شود.

روشهای غیر طبیعی جلوگیری از بارداری
روشهای غیر طبیعی یعنی استفاده از وسایلی مثل کاندوم یا تزریق هورمون یا مصرف کردن قرص های ضد بارداری.

استفاده از قرص‌های ضد بارداری
قرصهای خوراکی ضد بارداری حاوی دو هورمون ساختگی استروژن و پروژسترون هستند که مثل هورمونهای طبیعی عمل می کند و باعث ایجاد سیکل منظم قاعدگی می شوند. قرص‌های ضد بارداری مانع از تخمک گذاری و چسبیدن تخمک به بافت سطحی رحم می‌شوند. اگر از قرص‌های ضد بارداری به نحو صحیح استفاده شود، روش مطمئنی برای جلوگیری از بارداری هستند.

استفاده از کاندوم
کاندوم مردانه غلافی است که روی آلت قرار می‌گیرد وبا ایجاد مانع جلوی ورود اسپرم به داخل رحم را می‌گیرد. کاندوم علاوه بر این نقش مهم، از بسیاری از بیماریهای عفونی و مقاربتی هم جلوگیری می کند.

آمپول ضدبارداری
در تزریق‌های ضدبارداری هر ۳ ماه یک بار، دوزی از هورمون پروژسترون به صورت تزریقی دریافت می کنید. این تزریق هم مانع از تخمک‌گذاری می‌شود. اگر ظرف ۵ روز اول پریود ، این تزریق انجام شود، تاثیرگذاری فوری خواهد داشت و در غیر اینصورت به ۷ روز زمان نیاز دارد.

منبع خبر : ninisite

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *