رابطه خواب خوب و تقویت قدرت باروری!/ درمانهای ناباروری

قرار گرفتن در معرض نور مصنوعی در شب، باروی را تحت تاثیر قرار می دهد…

آیا شما نیز از آن دسته افرادی هستید که قبل از خواب از تلفن همراه استفاده می کنید و آن را نزدیک خود نگه می دارید؟ اگر این طور است، توصیه می کنیم که حتما این عادت را کنار بگذارید. این کار نه تنها کیفیت خواب تان را به شدت نابود خواهد کرد، بلکه، در مطالعه ای که به تازگی انجام شده، مشخص شده است که این کار روی باروری تان نیز اثر منفی خواهد داشت.

محققان دانشگاه UCLA، دانشگاه اوزاکا، و آژانس علم و صنعت ژاپن، در پی بررسی ای که روی موش ها انجام داده اند به این نتیجه رسیده اند که قرار گرفتن در معرض نور مصنوعی در شب، باروی موش های ماده را تحت تاثیر قرار می دهد.

 نور در شب و باروری با هم چه ارتباطی دارند؟ در واقع این به سیستم شبانه روزی بدن تان مربوط می شود – ساعت بیو لوژیک- که انواع توابع بیو لوژیکی بدن تان از جمله چرخه ی قاعدگی را کنترل می کند. به طور کلی نشان داده شده است که خواب باروری را چه در زنان و چه در مردان بهبود می بخشد، اما این مطالعه نشان می دهد که ملاتونین – هورمونی که به تنظیم چرخه ی خواب کمک می کند – یک عامل بسیار مهم در این بهبودی است، که در صورت وجود نور تولید آن دچار اختلال می گردد.

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *