درمان چسبندگی رحم با شنبلیله ممکن است؟!

آیا چسبندگی رحم با شنبلیله قابل درمان است؟

برای چسبندگی رحم عطاری به من گفت جوشونده تخم شنبلیله با یک قاشق سر پر غذاخوری درست کنم و اونو با آب قاطی کنم و یک روز در میان نیم ساعت تو لگن بشینم. این واقعاً جواب میده؟

من ۳۰ سالمه و بعد از یک سال که با روشهای دارویی باردار نشدم بعد از عکس رنگی رحم فهمیدم چسبندگی در یکی از لوله های رحم دارم. آیا با شنبلیله میتونم چسبندگی رحم را درمان کنم؟

پاسخ مشاور نی نی نما:

در طب سنتی یکی از خواصی که برای شنلیله ذکر می کنند رفع چسبندگی های رحم است. اما با قطعیت نمی توان گفت که با این روش چسبندگی رحم شما برطرف خواهد شد.

با توجه به سن شما بهتر است زمان را از دست ندهید و از دارو درمانی و هیستروسکوپی برای رفع چسبندگی رحم با مشورت پزشک زنان کمک بگیرید.

در درمان چسبندگی رحمی اولین اقدام برای درمان، دارو درمانی است و در موارد شدید از روش هیستروسکوپی است که در آن پزشک متخصص طی یک عمل جراحی قسمت‌های چسبنده به رحم بیمار را جدا می‌کند.

شنبلیله و چسبندگی رحم

هیستروسکوپی روشی است که به وسیله ی هیستروسکوپ انجام می شود در واقع یک دستگاه نازک است که به داخل واژن فرستاده می شود . یک هیستروسکوپ مانند یک تلسکوپ نورانی عمل می کند و یک تصویر واضح از داخل رحم بیمار فراهم می کند. تصویر داخل رحم به صفحه ای منتقل می شود که به ارائه دهندگان کمک می کند تا هر مشکلی را که ممکن است وجود داشته باشد را شناسایی و درمان می کند.

قبل از داشتن یک هیستروسکوپی، ممکن است به شما دارو داده شود تا به شما در آرامش کمک کند. بیهوشی عمومی یا بیهوشی موضعی برای جلوگیری از درد استفاده می شود. هیستروسکوپ وارد شده در داخل دهانه رحم به آرامی از طریق دهانه رحم به رحم شما منتقل می شود.

یک مایع، مانند سالین (آب نمک)، از طریق هیستروسکوپ به رحم وارد می شود تا آن را گسترش دهد. مقدار مایع استفاده شده در تمام مراحل با دقت بررسی می شود. پزشک می تواند با نگاه کردن از طریق هیستروسکوپ، لنز رحم و دهانه لوله های فالوپ را مشاهده کند. اگر بیوپسی یا سایر روشها انجام شود، دستگاههای کوچک از طریق هیستروسکوپ عبور می کنند و پولیپ ها یا فیبرویدهای داخل حفره رحم می توانند برداشته شوند.

خواص شنبلیله برای خانمها

دانه های شنبلیله خواص مشابه هورمون جنسی استروژن دارند و به همین دلیل به افزایش میل جنسی و کاهش گرگرفتگی ها و نوسانات خلقی ناشی از یائسگی و سندروم پیش از قاعدگی کمک می کنند.

از گذشته، از شنبلیله برای درمان اختلالات رشدی، تحریک زایمان، درمان اختلالات هورمونی، افزایش رشد سینه ها و کاهش درد قاعدگی استفاده می شود.

شنبلیله برای زایمان راحت تر
شنبلیله انقباض های رحم را تحریک می کند و می تواند به زایمان راحت تر کمک کند. با این حال ، زنان باردار فقط با موافقت پزشک می توانند از شنبلیله استفاده کنند.

شنبلیله برای افزایش شیر مادران
شنبلیله به بیشتر شدن شیر مادر کمک می کند. تحقیقات نشان داده اند که ۲۴ تا ۷۲ ساعت پس از مصرف شنبلیله ، شیر مادر تا ۵۰۰ درصد بیشتر می شود. با این که دلیل اصلی این مسئله هنوز شناخته نشده است امّا محققان حدس می زنند که روغن موجود در تخم شنبلیله دلیل آن باشد. بنابراین ، به مادران شیردهی که می خواهند شیری بیشتری داشته باشند ، توصیه می شود که روزی سه مرتبه و حداقل ۵۰۰ میلی گرم تخم شنبلیله مصرف کنند.

منبع خبر : nininama

اشتراک‌گذاری
یک نظر
  1. برای چسبندگی رحم دم کرده شنبلیله هم خوبه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *