درمان “سرطان رحم” درمراحل اولیه با لاپاراسکوپی/ موفقیت ۹۵ درصدی!

جراح زنان و زایمان و فوق تخصص جراحی سرطان ازدانشگاه آکسفورد انگلیس گفت: استفاده از روش لاپاراسکوپی برای درمان سرطان رحم که در مراحل اولیه باشد تا ۹۵ درصد با موفقیت همراه خواهد بود.

موفقیت ۹۵ درصدی درمان سرطان رحم درمراحل اولیه با لاپاراسکوپی
دکتر هومن سلیمانی مجد روز سه شنبه درحاشیه سومین کنگره آندمتریوز و جراحی های کم تهاجمی زنان به خبرنگار ایرنا افزود: با تشخیص به موقع این سرطان، احتمال بهبودی بسیار بالا است.در صورت تشخیص دیرهنگام، احتمال موفقیت در درمان این سرطان تا ۴۰ درصد کاهش خواهد یافت.
سلیمانی با اشاره به اینکه درمان آندومتریوز با درمان سرطان متفاوت است، گفت: درمان در آندومتریوز به اندازه ای انجام می شود که علایم مریض کنترل و شکایت های بیمار اعم از نازایی و درد کاهش یابد.
فوق تخصص جراحی سرطان از دانشگاه آکسفورد انگلیس گفت: در سرطان کار مقداری پبچیده تر است؛اگر درمان مناسب انجام نشوند می تواند جان بیمار را بگیرد.
وی به انجام جراحی سرطان گردن رحم با لاپاراسکوپی در بیمارستان محب کوثر تهران که روز گذشته انجام شد اشاره کرد و گفت: در خیلی از کشور از جمله ایران هنوز این جراحی به صورت باز انجام می شود.
سلیمانی برلزوم انجام جراحی لاپاراسکوپی در مورد این سرطان ها گفت: فرد مبتلا به سرطان با جراحی لاپاراسکوپی درمان می شود، شیمی درمانی و اشعه درمانی اش زودتر آغاز می شود و گاها این افراد، زنان جوانی هستند که زودتر به زندگی برمی گردند.
وی، کاهش مدت بستری در بیمارستان،انجام زودتر کارهای روزمره،کاهش هزینه های درمانی از جمله مزیتهای این جراحی لاپاراسکوپی برشمرد و گفت: جراحی لاپراسکوپی درصد موفقیت درمان را خیلی بالا می برد.

۴ آبان ۹۵

منبع خبر : ایرنا

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *