درمان تهوع بارداری در طب سنتی/ روشهای تقویت معده برای پیشگیری از تهوع حاملگی

 سید علی خدایی درباره تدابیر دوره بارداری اظهار داشت: در دوران بارداری زنان باید به غذای خود خیلی توجه کنند و برای کاهش تهوع دوران بارداری، غذاهایی که بار دستگاه گوارش را زیاد نکند, مفید است.

غذاهای خوش‌طعم از تهوع دوران بارداری پیشگیری می‌کند

به‌گفته خدایی برای جلوگیری از تهوع دوران بارداری، غذاهای خوش‌طعم و حاوی اجزای مقوی کبد و معده باید مصرف شود مانند غذاهایی که هضم آنها راحت و سبک است، مانند گوشت گوسفند کبابی, مصرف کباب گوشت پرندگان که چاق و چرب نباشند مانند جوجه،کبک و بلدرچین بسیار مفید است.

تقویت معده مادر بهترین راه برای جلوگیری از تهوع دوران بارداری است

این دستیار تخصصی طب سنتی ایران افزود: با توجه به اینکه بدن مادر و جنین به مواد غذایی مختلف نیاز دارد باید مادر به‌تناوب از غذاهای مفید استفاده کند؛ برای جلوگیری از تهوع دوران بارداری، یکی از بهترین راه‌ها، تقویت معده مادر است.

وی ادامه داد: خوردن ۲۱ عدد مویز بدون هسته, خوردن یک قاشق مرباخوری گلقند قبل از غذا, خوردن مرباهایی مانند مربای بالنگ، زنجبیل، سیب و "به" برای تقویت معده و کاهش تهوع بسیار مفید است.

زنجبیل برای رفع مشکلات گوارشی مفید است

خدایی یادآور شد: زنجبیل برای رفع مشکلات گوارشی مفید است اما شاید مهمترین اثر این گیاه خواص ضدتهوع بودن آن باشد که می‌تواند به‌عنوان ضدتهوع حتی در بیماری مسافرت (تهوع ناشی از حرکت), تهوع ناشی از شیمی‌درمانی و نیز به‌عنوان یک داروی ایمن ضدتهوع بارداری به‌کار رود.

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *