درمان استفراغ صبحگاهی در بارداری با طب سنتی!

آیا طب سنتی نسخه ای برای درمان سریع تهوع و استفراغ صبحگاهی در بارداری دارد؟!

اگر شما بامدادان شروع به استفراغ می کنید مضطرب و ناراحت نشوید چون این یک فاجعه نیست و سیستم گوارش شما نسبت به کسانی که دچار این عارضه نیستند حساس تر است.

https://nininama.com/fa/Thecommonproblems.aspx

چنین پیداست که خانم هایی که قادر به استراحت و دراز کشیدن نیستند، بیشتر دچار این استفراغ می شوند و شما هم باید بدانید وقتی بدنتان به تغییرات ناشی از حاملگی عادت کرد این عارضه برطرف خواهد شد و کمتر اتفاق می افتد که بعد از ماه سوم ظهور کند.

راه حل های بسیار زیادی وجود دارد: که شما را در غلبه یافتن بر این استفراغ یاری می دهند. مثلا وقتی صبح احساس می کنید که می خواهید استفراغ کنید، بهتر است به استراحت بپردازید بعد از هر غذا با دقت بسیار دندان های خود را مسواک کنید و نیز بعد از هر غذا کارهای خانه را کنار بگذارید و انجام آن را به بعد موکول کنید، تمام روز را در رختخواب بسر بردن از کارهایی است که باید از آن اجتناب کنید.

یکی از بهترین کارهای شما که به نظرتان ممکن است عجیب بیاید، این است که صبحها قبل از ترک رختخواب، چیزی از قبیل بیسکویت بخورید و نیز در همین وقت که می خواهید.

رختخواب را ترک کنید به مدت ۱۵ دقیقه تمدد اعصاب و ورزش سبک کنید و یا از همسرتان بخواهید برای شما مقداری نان برشته «نان تست» بیاورد و میل کنید.

ولی عاقلانه این است که با این صبحانه ی مختصر، آشامیدنی ننوشید. چون به شما ضرر می رساند، همان طور که در این موقع، خوردن چیزهای شیرین نیز زیان بخش است.

بهترین خوردنی در این بامداد عبارت است از بیسکویت خشک و نان برشته، قدری شیر (اگر میل دارید). مدتی بعد از برخاستن از رختخواب می توانید صبحانه ی معمولی خود را بخورید. اگر وسط روز استفراغ به سراغتان آمد مدتی را به رختخواب بروید و ضمنا خود را گرسنه نگاه ندارید چون غذا، تا حد زیادی مانع استفراغ می شود (البته غذای کم).

تجربه چنین آموخته که اگر کسی شش وعده غذای کم بخورد، بهتر از آن است که سه وعده غذای زیاد می کند و شما بین صرف غذاهای اصلی چیزهای سبک مثل بیسکویت و مانند آن میل کنید تا اگر سرگیجه یا حالت استفراغ دارید، برطرف شود.

از توصیه های دیگر این که گاه به گاه و در ساعات فراغت، خود را به کاری یا تفریحی سرگرم کنید و یا کتاب سودمندی را بخوانید تا توجه شما از معده تان منقطع شود. 

برای درمان استفراغ در دوران بارداری نسخه های زیر مؤثر خواهد بود:

• تخم شوید را با دو برابر تخم ترب مخلوط کرده، آسیاب کنید و سپس در رب انار حل کنید و روزانه به مقدار ۳ قاشق مرباخوری میل کنید.

• میخک، هل غرابی و كبابه چینی از هر کدام یک مثقال و یک استکان شکر را آسیاب کرده، روزانه سه قاشق مرباخوری میل کنید و از مصرف شربت انار شربت لیمو و شربت نعناع غفلت نکنید.

• قرنفل، قسط شیرین، هل رسمی، عود و جوز هندی از هر کدام یک مثقال را با ۲ مثقال مصطگی رومی آسیاب کرده، در شربت انار حل کنید و روزانه سه قاشق مرباخوری میلکنید.

• رنده شده ی سیب سرخ را با عسل مخلوط کرده، میل کنید.

• حب القار، مرمکی، زر آوند، مقل ارزق، مصطکی، جنطيانا، کندر و صمغ عربی را از هر کدام یکمثقال تهیه کرده، آسیاب کنید، سپس با یک استکان عسل خمیر کرده، صبح و عصر به مقدار یک نخود میل کنید و از خوردن کلم، گل کلم، آبگوشت، اسفناج و کره پرهیز کنید.

• شش گرم دارفلفل را در ۲ استکان آب جوشانده سپس از صافی بگذرانید و برای رقیق شدن آن با یک لیوان آب جوش مخلوط کرده، در سه نوبت بیاشامید.
• دو قاشق فرنجمشک را در ۳ لیوان آب به مدت ۳ دقیقه بجوشانید و ۳۰ دقیقه بگذارید دم بکشد، سپس آب و دانه ها را میل کنید.

• روزانه یک عدد انار میل کنید.

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *