درد بیضه چپ و کشاله ران نشانه چیست؟!

بعد از چند ساعت کار و فعالیت بدنی دچار درد بیضه می شوم و همچنین درد مبهمی در کشاله ران احساس می کنم..

درد بیضه چپ و کشاله ران از علایم واریکوسل است!

 بیماری واریکوسل ۱۵ درصد در جامعه مردان ما شیوع دارد و این بیماری بر اثر تخریب دریچه های لانه کبوتری سیاهرگ های بیضه بوجود می آید. این تخریب منجر به بازگشت خون از سمت قلب در این سیاهرگ ها به سمت بیضه و در نتیجه گرم شدن بیضه و به دنبال آن تخریب فرایند تولید اسپرم در آقایان و نهایتا منجر به ناباروری و حتی صفر شدن تعداد اسپرم بیمار می شود.

علایم واریکوسل
بیماری واریکوسل اغلب نشانه و علامتی ندارد اما اگر علامتی ظاهر شود، این علایم می توانند شامل:

رگ های بزرگ شده و پیچ خورده در کیسه بیضه
ورم ها و برآمدگی های درون کیسه بیضه که البته دردناک نیستند
درد در ناحیه کیسه بیضه که ممکن است با نشستن، پاشدن و سایر کشش های فیزیکی افزایش یافته، در روز شدید تر شود و زمانیکه به پشت دراز می کشید بهتر شود.

درد بیضه چپ و کشاله ران

دکتر عاملی، متخصص و جراح کلیه و مجاری ادراری گفت:

علائم بیماری واریکوسل به این شکل می باشد که در روزهای که افراد زیاد سرپا ایستادند و یا کارهای سنگین انجام دادند، در ناحیه بیضه سمت چپ و کشاله ران سمت چپ احساس درد مبهمی ایجاد می شود و عموما به این دلیل مراجعه می کنند.

وی افزود: خیلی از بیمارانی که ما با واریکوسل آنها را کشف می کنیم صرفا با ناباروری مراجعه می کنند یعنی بیماری واریکوسل در بیماران هیچ علامت دردی ایجاد نکرده وفقط با ناباروری مراجعه می کنند آزمایش اسپرم می دهند وبه دنبال معاینه مشخص می شود که این بیمار واریکوسل گرید بالایی دارد.

دکتر عاملی خاطر نشان کرد: درمان این بیماری درمان سختی نیست روشهایی از قدیم وجود داشته در طب سنتی شاید تزریق مواد اسکلروزن در داخل سیاهرگ باشد وبه دنبال آن جراحی باز بود و اخیرا جراحی لاپروسکوپی که توسط ما فوق تخصص اورولوژی انجام می شود.

وی افزود: جراحی لاپروسکوپی مزیتی که دارد اینست برشی بر شکم یا کشاله ران بیمار انجام نمی شود کلا سه برش کوچک در حد ۵میلیمتر برروی بدن ایجاد می شود که اگر دقت لازم را انجام ندهیم شاید جای برش را پیدا نکنیم و موفقیت خوبی این روش دارد.

این متخصص و جراح کلیه و مجاری ادراری افزود: اما روش باز به دو روش میکروسکوپی و چشمی یا سنتی انجام می شود ما در مقاله ای که در سال ۲۰۱۷ در ایتالیا چاپ کردیم ثابت کردیم که اگر در روش جراحی باز و سنتی به درستی انجام بشود با همان استاندارد هایی که ما مد نظر داریم می تواند به اندازه میکروسکوپی موفق باشد و عوارض آن خیلی کمتر وهزینه بیمار پایین و زمان عمل بسیار کوتاه تر خواهد بود .

دکتر عاملی خاطر نشان کرد: ما تمام انواع درمان را در کشور داریم و بیماران می توانند از آن برای درمان بیماری خود از آن استفاده کنند.

منبع خبر : برگرفته از sedayiran

اشتراک‌گذاری
3 نظر
  1. درد بیضه بدون درد کشاله ران باز هم می تونه نشانه واریکوسل باشه؟؟؟

  2. سلام‌. چند روزه که ببضه چپم همراه با کشاله ران چپم درد مبهمی داره و در ظاهر بیضه چپم فرق کرده نسبت به بیضه راست. میخواستم علت رو بپرسم و آیا خطر جدی برام داره. باید چکار کنم. ۴۳ سال دارم. ممنون.

  3. من ۲۲ ساله استم چند سال میشه خود ارضای میکنم
    حالی میخواهم ترک کونم سه یا چهار روز خود ارضار نکوم بیضه درد میگیره اول کم اس بعد بسیار زیاد میشه
    باید چی کار کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *