خوردن ماهی در دوران قاعدگی ممنوع!/ مصرف امگا ۳ خونریزی را زیاد می کند!

زنانی که در دوران عادت ماهانه خونریزی زیادی دارند باید از خوردن ماهی که حاوی امگا ۳ است، خودداری کنند چرا که میزان خونریزی آنها را افزایش می‌دهد…

زنانی که در دوران قاعدگی خونریزی شدیدی دارند باید از خوردن ماهی اجتناب کنند. زیرا امگا ۳ موجود در ماهی غلظت خون را کاهش و رقیق کننده خون است و میزان خونریزی آنها را افزایش می‌دهد.

خوردن ماهی در دوران قاعدگی

دکتر سید علی کشاورز متخصص تغذیه درباره نکات تغذیه‌ای در زمان قاعدگی اظهار کرد: در زمان قاعدگی درصد قابل توجهی از زنان دچار اختلالات روحی می‌شوند بنابراین برای از بین رفتن این حالت عصبی مکملی مخصوص این دوره وجود دارد که ترکیبات آن حاوی ویتامین‌ها و منیزیوم است.

وی افزود: افراد مبتلا به اختلال عصبی پیش از قاعدگی می‌توانند از این مکمل ویتامیه یکی صبح و یکی شب در زمان تغییرات خلقی استفاده کنند تا به تعادل روحی برسند.

این متخصص تغذیه ادامه داد: مکمل مخصوص دوران قاعدگی را افراد می‌توانند با مراجعه به داروخانه‌ها تهیه کنند چرا که این مکمل ویتامینه است و نیازی به نسخه پزشک ندارد.

کشاورز با اشاره به اینکه امگا ۳ غلظت خون را کاهش و رقیق کننده خون است، گفت: زنانی که در دوران عادت ماهانه خونریزی زیادی دارند باید از خوردن امگا ۳ خودداری کنند چرا که میزان خونریزی آنها را افزایش می‌دهد.

وی با بیان اینکه خوردن شیر باعث افزایش خونریزی در دوران عادت ماهانه نمی‌شود، گفت: شیر به طور معمول غذای کاملی است و محدودیتی ندارد همچنین در دوران عادت ماهانه زنان می‌توانند از مکمل آهن استفاده تا دچار کم‌خونی نشوند.

این متخصص تغذیه گفت: گوشت و مرغ به عنوان منابع پروتئین‌دار محسوب می‌شوند بنابراین زنان در دوران قاعدگی حتما باید در یک یا دو وعده غذایی خود از آن استفاده کنند.

کشاورز با اشاره به اینکه خوردن قهوه و نسکافه تحریک‌پذیری را افزایش می‌دهد، خاطرنشان کرد: بهتر است زنان تا حد امکان از خوردن شکلات و شیرینی نیز خودداری کنند چراکه این مواد تنها موجب افزایش وزن در آنها می‌شود.

منبع خبر : طبنا

اشتراک‌گذاری
2 نظر
  1. من کمبود آهن دارم خوردن قرص آهن در دوره قاعدگی رو راهنمایی بفرمائید

    ممنون از کارشناسان خوب 《نی نی نما》

  2. گوشت و مرغ به عنوان منابع پروتئین‌دار محسوب می‌شوند بنابراین زنان در دوران قاعدگی حتما باید در یک یا دو وعده غذایی خود از آن استفاده کنند. ? لدفن به کارشناسای تغذیه در بخش سلامت بگید با ارگان های دولتی صحبت کنند که اینها چقد حیاتی اند و با طرح ها و اقداماشون فشار بیارن به دولت و از مردم دفاع کنند هر چی گرون باشه هم نباید این اقلام گرون بشه شما اینو بگید که اصلا روزی یک لیوان مردم می تونن شیر بخورند در ماه یک بار صد گرم گوشت میخورن ؟ محصولش میشه بچه هایی که با کلی بیماری بدنیا میان انگار همه از هم خجالت میکشند حتی برا راستگویی حتی برای جلوگیری از مرگ تدریجی آدما بگید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *