دلستر برای وزن گیری جنین

دلستر برای وزن گیری جنین | دلستر در بارداری

زیاده روی در خوردن دلستر در بارداری باعث افزایش قند، چاقی و مشکلات گوارشی و پوسیدگی دندانها در مادران می شود. و این تصور که دلستر برای وزن گیری جنین می تواند کمک کننده باشد، صحت ندارد و فقط باعث چاق شدن مادر میشود.

ماءالشعیر یا دلستر، نوشیدنی است که از جو تهیه می شود. درست زمانی که جو جوانه می زند آن را خشک و بعد عصاره گیری می کنند. عصاره به دست آمده از جوانه که اصطلاحاً به آن مالت می گویند را ماءالشعیر می نامند. ماءالشعیر کلمه ای عربی به معنی آب جو است.

زیاده روی در مصرف ماالشعیر ، بعلت داشتن قند و گازCo2 برای سلامتی مضرّ است، زیرا قند و اسید موجود در آن باعث پوسیدگی دندان ها می شود. قند هم باعث ایجاد کالری اضافی و چاقی می شود.

‎دلستر از نوشابه های دیگر بهتر است زیرا حاوی مالت جو، گلوکز، ویتامین‌های گروه B، ویتامین C، اسیدهای آمینه و آب کربوناته است. هر ۱۰۰ سی سی دلستر لایت حدود ۱۷ کالری و هر ۱۰۰ سی سی دلستر معمولی حدود ۲۵ کالری انرژی دارد.

برای وزن گیری جنین بهتر است میوه و سبزیجات و دانه های روغنی مثل گردو، بادام، فندوق و پسته … مصرف کنید.

دلستر در اواخر بارداری

دلستر و نوشابه کافئین زیادی دارند که برای نوزادان مناسب نیستند. و مادران باردار را در معرض زایمان زودرس قرار میدهد. محققان خوردن دلستر در بارداری را زیاد توصیه نمی کنند. البته این موضوع بستگی به شرایط فردی مادر دارد و نمی توان برای همه افراد نسخه مشابه پیچید. اما در هر صورت نوشیدن دلستر و نوشیدنی هایی از این دست، جز غذاهای ناسالم دسته بندی میشوند. و در مورد مصرف دلستر در در بارداری بخصوص در ماه های آخر با پزشک خود مشورت کنید.

دلستر در بارداری

خوردن دلستر در بارداری

برطرف کردن خستگی،
رشد بدن به خصوص سلول‌های مغزی در کودکان،
دفع رسوبات کلیه و جلو‌گیری از تشکیل سنگ‌های کلیوی و ادراری،
ضد عفونی کردن روده،
افزایش شیردهی در مادران.
با توجه به اثرات مفید دلستر، مصرف آن به جای نوشابه‌های کولا یا پرتقالی گازدار خوب است، البته به شرطی به مقدار متعادل مصرف شود.
زیاده‌روی در مصرف هر نوع ماده غذایی (حتی اگر مفید باشد) برای سلامتی بدن مضرّ است. بنابراین به مقدار مناسب و متعادل دلستر بنوشید، نه زیاد.
زیاده‌روی در مصرف دلستر، به علت داشتن قند و گازCO2 برای سلامتی مضرّ است، زیرا قند و اسید موجود در آن باعث پوسیدگی دندان‌ها می‌شود.
قند باعث ایجاد کالری اضافی و چاقی می‌شود.
مصرف نوشابه های گازدار برای افرادی که مشکلات معده دارند ضرر دارد زیرا گاز موجود در نوشابه CO2 است که به صورت محلول به حالت اسید کربنیک است.

برای کسانی که معده های حساسی دارند ورود این اسید در معده (اگر چه ضعیف است)، میزان اسیدیته ی معده را بالا می برد و دو اثر دارد:

۱- ممکن است فرد دچار التهاب ها یا زخم های گوارشی شود.
۲- پس از مدتی به دلیل هضم سریع تر غذا به کمک این اسید اضافی معده تنبل شده و در صورت نخوردن نوشابه به راحتی نمی تواند غذا را هضم کند.
در نهایت این كه بهترین نوشیدنی آب سالم و گوارا است.

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *