خوراکیهایی که شانس دوقلوزایی را افزایش می دهد!

چه عواملی باعث دوقلوزایی می شود؟

خوراکیهایی که باعث دوقلوزایی میشود

خوراکیهایی که باعث دوقلوزایی می شود…

باید بدانید که صاحب فرزند دوقلو شدن، بیشتر از هرچیز یک اتفاق است و نمی‌توان به‌طور حتم آن را پیش‌بینی کرد و البته در میان زنانی که درمان‌های تخصصی ناباروری را انجام می‌دهند، احتمال چندقلوزایی زیاد است، اما با وجود این واقعیات، برخی از متخصصان معتقدند زنانی که به این توصیه‌ها عمل می‌کنند، بیشتر از دیگر زنان در معرض احتمال دوقلوزایی قرار دارند.

لبنیات بخورید
برخی از مطالعات، مصرف لبنیات را با افزایش احتمال تولد دوقلوها مرتبط دانسته‌اند و می‌گویند زنانی که علاقه زیادی به مصرف شیر گاو و ماست دارند، احتمالا در صورت مساعد بودن شرایط دیگر، صاحب فرزند دوقلو می‌شوند.

گندم بخورید
برخی از مطالعات مصرف گندم، سویا و غلات کامل را در تحریک تخمدان‌ها موثر می‌دانند. به همین دلیل گفته شده زنانی که این مواد غذایی را بیشتر مصرف می‌کنند، احتمالا شانس بیشتری برای بارداری دوقلوها را دارند.

قرص جلوگیری از بارداری را مصرف نکنید
اگر دوست دارید در سال‌های آینده صاحب فرزند دوقلو شوید، از همین امروز مصرف قرص‌های جلوگیری از بارداری را قطع کنید. متخصصان می‌گویند این قرص‌ها ممکن است هورمون‌های شما را از وضعیت طبیعی خارج کرده یا تخمک‌هایتان را ضعیف کنند.

در دوره شیردهی باردار شوید
زنانی که در دوران شیردهی باردار می‌شوند، به دلیل وضعیت هورمونی خاصی که دارند، شانس بیشتری برای دوقلوزایی دارند. به گفته برخی از متخصصان، زنانی که فرزندشان را با شیر خود تغذیه می‌کنند، بیشتر احتمال دارد که بارداری دوقلوها را تجربه کنند.

همسرتان را تقویت کنید
اگر مراقب تغذیه همسرتان باشید و غذاهای مقوی را به سفره‌تان وارد کنید، بعید نیست که صاحب فرزند دوقلو شوید. شاید اسپرم‌های قوی او، از پس بارور کردن همزمان دو تخمک بربیایند.

بین بارداری‌هایتان فاصله بیندازید
درست است که احتمال بارداری دوقلوها در دوره شیردهی بیشتر می‌شود، اما گفته شده که فاصله انداختن بین بارداری‌ها هم افزایش احتمال دوقلوزایی را به همراه می‌آورد.

فولیک اسید مصرف کنید
یکی از مطالعاتی که توسط محققان استرالیایی انجام شده، نشان داده است که دوقلوزایی در میان زنانی که قبل از بارداری فولیک اسید مصرف می‌کرده‌اند، بیشتر اتفاق افتاده است.

چقدر احتمال دارد که دوقلوزا باشید؟
آمارهایی که پژوهشگران در سال‌های اخیر به دست آورده‌اند، حاکی از این است که ۳ درصد مادران باردار، شانس صاحب فرزند دوقلو شدن را دارند. یعنی از هر ۱۰۰ زایمان، سه زایمان به تولد دوقلوها ختم می‌شود. به گفته محققان از اوایل دهه ۸۰ میلادی، دوقلوزایی ۶۱ درصد افزایش پیدا کرده است و همین افزایش، چنین آمارهایی را ایجاد کرده است.
دوقلوزا هستید اگر …
مادربزرگتان دوقلو زا باشد: سابقه خانوادگی و ژن‌های شما، تاثیر زیادی بر این اتفاق می‌گذارند. البته در این مورد، ژن‌های مادر تاثیرگذار است و اینکه همسرتان خواهر دوقلویی داشته یا این ژن در خانواده آنها نسل به نسل منتقل می‌شده، تاثیری بر دوقلوزایی شما نخواهد گذاشت.
اجدادتان آفریقایی باشند
قومیت، بر احتمال دوقلوزایی زنان تاثیر می‌گذارد. آمارها نشان می‌دهد این اتفاق کمتر در میان آسیایی‌ها و اسپانیایی‌ها می‌افتد، درحالی که احتمال دوقلوزایی در میان آفریقایی‌ها، بسیار زیاد است.
قدتان بلند باشد
شاید عجیب به نظر برسد، اما احتمال اینکه زنان بلندقد صاحب فرزند دوقلو شوند بیشتر است. جالب اینجاست که زنان سنگین‌وزن هم نسبت به زنان لاغر، بیشتر در معرض این احتمال قرار دارند. محققان می‌گویند زنانی که رژیم‌غذایی کم‌چرب را رعایت می‌کنند و کم غذا هستند، کمتر احتمال دارد که صاحب فرزند دوقلو شوند.
سنتان از ۳۵ گذشته باشد
به گفته محققان، افزایش سن، افزایش احتمال دوقلوزایی را هم به دنبال می‌آورد. آنها می‌گویند زنانی که سنشان از ۳۵ گذشته، نسبت به زنان جوانتر بیشتر در معرض این اتفاق قرار دارند و احتمال اینکه دو تخمک در رحم آنها، همزمان بارور شود، بیشتر از دیگر خانم‌هاست.
بارداری اولتان نباشد
اولین بار است که می‌خواهید بارداری را تجربه کنید؟ با توجه به آمارها، در بارداری‌های بعدی شما، احتمال دوقلوزایی‌تان بیشتر از بارداری اول است.

منبع خبر : ninisite

اشتراک‌گذاری
یک نظر
  1. ما تو همین یه قلوش موندیم. بچه ها نگهداری بچه های دوقلو خیلی سخته. ما تو فامیلمون داریم واقعا پدر و مادرشون کم آوردن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *