تغذیه درمانی بهترین گزینه برای درمان ناباروری/ درمان نازایی با طب سنتی

دلایل ناباروری در جامعه ایرانی تغذیه غلط و روش زندگی نامناسب است, باید گفت که با کنار گذاشتن غذاهای پرارزش و جایگزین شدن فست‌فودها و تنقلات بی‌ارزشی مانند چیپس و پفک و … روز به روز بر ضعف و کاهش توانایی افراد افزوده شده است.

اگر نگاهی به گذشته داشته باشیم, مثلاً به پنجاه سال قبل برگردیم, می‌بینیم که چقدر خانواده‌ها پرجمعیت بودند، بعضی خانواده‌ها تا ۱۰ فرزند هم داشتند.

ناباروری در خانواده‌های ما رخنه کرد. امروزه در جامعه ایرانی ناباروری رو به افزایش است و افرادی هم که باردار می‌شوند بعضی‌ها دوران بارداری سختی دارند و اکثر زنان در دوران بارداری با کوچکترین مسئله و به‌زبان عامیانه با یک عطسه بچه تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

دلایل ناباروری در جامعه ایرانی تغذیه غلط و روش زندگی نامناسب است

دلایل ناباروری در جامعه ایرانی تغذیه غلط و روش زندگی نامناسب است, باید گفت که با کنار گذاشتن غذاهای پرارزش و جایگزین شدن فست فودها و تنقلات بی‌ارزشی مانند چیپس و پفک و … روز به روز بر ضعف و کاهش توانایی افراد افزوده شد. متأسفانه افراد جامعه ما خیلی بی‌حال و بی‌رمق هستند، با یک سرماخوردگی ساده مدت‌ها بدنشان ضعف دارد و بی‌حال است که همه به تغذیه غلط برمی‌گردد, باروری کم موجب پیری جامعه خواهد شد.

بچه‌های امروزی متأسفانه با بروز کم‌خونی و ضعف بنیه مواجه هستند که این امر موجب بیش‌فعالی و عصبی شدن آنها شده است.

داستان از جایی شروع شد که بدخواهان ما بر تغذیه مردم کار کردند و بعد مدتی توانستند روغن‌های باارزش را کنار بگذارند و روغن‌های حاوی پارافین و به‌اصطلاح گیاهی را جایگزین کنند

و به‌جای نمک طبیعی؛ کلرورسدیم را جایگزین کردند

همچنین گوشت گاو و گوشت‌های یخ‌زده برزیلی را به مردم معرفی کردند و بسیاری از خانواده‌ها در سبد غذایی خود قرار دادند غافل از اینکه این گوشت‌ها به‌شدت بیماری‌زا است.

ظروف با ارزش چدنی, مسی, برنجی و … کنار گذاشتن آنها و استفاده از ظروف آلومینیوم و تفلون و … همه عامل تخریب جامعه ایرانی بوده است البته ناگفته نماند که زندگی شهری خود عامل بروز بسیاری از این مشکلات است.

تغییر ژنی محصولات غذایی و به‌اصطلاح تراریخته خود عاملی برای بیمارشدن افراد است

تغییر ژنی محصولات غذایی و به‌اصطلاح تراریخته خود عاملی برای بیمار شدن افراد است، به‌عنوان مثال پرتقال‌ها در گذشته پر از هسته بود که امروزه آن پرتقال‌های پرهسته جای خود را به پرتقال تامسون داده است.

یکی از بدترین الگوهای غلط تغذیه‌ای خوردن پنیر و چای شیرین در وعده صبحانه است که چنین صبحانه‌ای فرد را از کار کردن طی روز می‌اندازد؛ در کتاب قانون ابوعلی سینا آمده است که پنیر وعده غذایی عصرانه است چرا که پنیر موجب خواب بهتر افراد می‌شود و اگر عصر خورده شود افراد خواب شبانه خوبی خواهند داشت.

متأسفانه مصرف پنیر صبحگاهی موجب رخوت و بی‌حالی دانش آموزان و افراد می‌شود, بهترین صبحانه خوردن غذاهای با طبع گرم با شیرینی طبیعی مانند کره و عسل, انواع مربا با کره محلی غیرکارخانه‌ای, ارده با شیره انگور و … است که علاوه بر تأمین انرژی در طول روز به تقویت قوای جسمی و جنسی کمک می‌کند.

تغییرات منفی غذاها و به کار بردن برخی مواد غذایی مانند برنج زیاد بدون مصلح آن که زیره است

مرغ‌های چاقی که با آنتی‌بیوتیک تغذیه شدند

و خوردن ماست زیاد با غذاهای سرد مانند ماهی, خوردن سالاد الویه, ماکارونی و لازانیا…

همه این غذاها در بیمار کردن افراد بسیار نقش دارند چرا که این مواد غذایی موجب غلیظ شدن خون افراد و بیمار شدن آنها می‌شود.

غذاهایی مانند آبگوشت و غذاهای سنتی که با بی‌مهری مواجه شدند و با رفتن آنها از سفره غذایی مردم؛ بیماری نیز روز به روز افزایش پیدا کرده است.

باهم‌خوری و برهم‌خوری عامل بیماری

باهم‌خوری‌ها و برهم‌خوری‌ها؛

تشریفات زیاد افراد در مهمانی‌ها، خوردن ماست، سالاد و نوشابه و غذا با هم در یک وعده غذایی؛ عامل بیماری افراد شده است.

اگر تدابیر ساده غذا خوردن رعایت شود و در وعده غذایی خود فقط غذا خورده شود؛ مصرف سالاد و نوشیدنی را با غذا فاصله دهند, بیمار نخواهند شد، این را ابوعلی سینا در کتاب قانون خود آورده است که عامل بیماری برهم‌خوری و باهم‌خوری غذاها است.

از علت‌های دیگر نازایی علاوه بر مسائل تغذیه‌ای می‌توان به

پوشیدن شلوار‌های فاق‌کوتاه, شلوارهای تنگ, مصرف قرص‌های هورمونی و … اشاره کرد.

متأسفانه امروز در آزمایشات پاراکلینیکی مردان ــ تعداد, حجم, شکل و حرکت اسپرم مردان مشکلات زیادی وجود دارد، همچنین تخمدان پلی‌کیستیک, فولیکول‌ها و میوم‌ها و فیبرم‌ها و پلی‌کیستیک و …وجود دارد و به‌جرأت می‌توان گفت که طب سنتی در درمان ناباروری بسیار خوب عمل می‌کند.

طب سنتی با تغییر سبک زندگی افراد کمک به پیشگیری از بیماری‌ها و حتی رفع آنها می‌کند.

امید است که مردم جامعه ما با طب سنتی رفیق شوند و در زندگی روزمره خود از آموزه‌های طب سنتی استفاده کنند و روز به روز بانشاط‌تر و شاداب‌تر شوند!

منبع خبر : تسنیم

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *