تشخیص حاملگی به روش سنتی چگونه است؟!

روش سنتی تشخیص حاملگی هیچ پایه علمی نداشته و صرفا بر اساس تجربیات از گذشته های دور تاکنون رواج دارند. از این رو نمی توانید به صورت صد در صد آنها را ملاک قرار دهید…

آزمایش های معمول برای تشخیص حاملگی اغلب بعد از به تعویق افتادن قاعدگی و با اندازه گیری میزان بتا HCGدر خون و ادرار انجام می شود. در طب سنتی هم برای تشخیص به موقع بارداری اهمیت بسزایی قائل بودند. روش های سنتی تشخیص بارداری بر پایه طب سنتی و قدیمی بنا شده است.

بر اساس اطلاعات بدست آمده از این کتاب ها، روشهای سنتی تشخیص بارداری در خانه در هفت گروه دسته بندی می شود.

علائم وقوع حاملگی در هنگام نزدیکی و آمیزش
– همزمانی انزال زن و مرد
– بروز سستی در بدن زن
– عدم خروج منی از واژن
– جذب کامل منی توسط رحم
– آلت مردانه موقع خروج از واژن خشک باشد
– درد مختصر بین ناف و واژن
– احساس ضربان در پستان
– احساس درد در شکم و زانو
– احساس لرز در نزدیکی

علائم عمومی بالینی
یکی دیگر از راههای سنتی تشخیص بارداری توجه به علائم عمومی بالینی است. که علائم عمومی شامل این موارد است:

– قطع قاعدگی
– احساس سنگینی در بدن
– کسلی و احساس خستگی
– افسردگی ، سردرد و سرگیجه
– بی اشتهایی
– بهم خوردگی دل
– ترش آروغ
– تمایل به خوردن موادی مثل خاک و زغال
– لرز
– سنگینی گوشها
– طپش قلب

نشانه های عمومی بارداری
تشخیص بارداری به روش سنتی از طریق نشانه های عمومی بارداری نیز امکان پذیر است. نشانه های عمومی ای که در فرد حامله می توانیم مشاهده کنیم شامل :
– فرو رفتگی چشمها
– افتادگی پلک ها
– تیرگی رنگ چهره
– کک و مک در صورت
– لک های تیره در پوست
– زرد و سبز شدن عروق بدن
– کبودی رگهای پستان
– سیاه شدن هاله دور پستان
– بزرگ شدن پستان ها
– دشواری در ادرار کردن

روش های تست و تشخیص حاملگی در خانه
در این مطلب به بعضی از راه های سنتی و قدیمی تشخیص بارداری اشاره می کنیم:

۱- خوردن آب باران و عسل
یکی از روش های سنتی تشخیص حاملگی خوردن آب و عسل است. در این روش باید به یک مقدار و وزن، عسل و آب باران را موقع خواب بخورید. در صورتی که دچار دلپیچه شدید باردار هستید.
در منابع دیگر آمده است که در این راه تشخیص بارداری با طب سنتی در زمان خواب یک تا دو قاشق عسل را به همراه آب سرد بخورید. اگر دچار درد در ناحیه ناف شدید و دل پیچه شدید داشتید، احتمالا باردار هستید. بهتر است این روش را زمانی انجام دهید که موعد قاعدگی تان است و قاعده نشده اید. همچنین این روش باید در شب و زمان خواب انجام شود.
همچنین در این روش تشخیص بارداری با طب سنتی با شیاف واژینال عسل می توان جنسیت جنین را هم تشخیص داد. اگر صبح مقداری عسل را داخل واژنش قرار دهید و بعد از نیمروز مزه دهان تان شیرین شد ، جنین پسر است. اگر تلخ شد، جنین دختر است واگر مزه ای احساس نکرید، باردار نیستید.

۲- قراردادن یک حبه سیر در واژن
در یکی از روش های سنتی تشخیص بارداری فرد می تواند یک حبه سیر را در طول شب در واژنش قرار دهد. اگر صبح روز بعد، از دهان و بینی اش بوی سیر استشمام نشد، باردار است.

۳- بخور واژینال یک ماده خوشبو مثل عود
در این روش تشخیص باردار بودن به روش سنتی بخور واژینال یک ماده خوشبو مثل عود را در طول شب: انجام دهد. اگر صبح روز بعد بوی این ماده خوشبو از دهان و بینی فرد استشمام نشود، فرد باردار است.
در طب مدرن بعد از قطع قاعدگی با اندازه گیری میزان هورمون ترشح شده از جفت (بتا HCG) بارداری تشخیص داده می شود. در روش های سنتی تشخیص بارداری به ویژه در نزدیکی از اهمیت بسزایی برخوردار است.

در روش های سنتی تشخیص بارداری، آمیزش جنسی ای که موجب بارورشدن تخمک می شود، خصوصیاتی متفاوت از سایر آمیزش ها دارد. زن و مرد باید با هم به ارگاسم برسند، تمام مایع منی تخلیه شده و از واژن خارج نمی شود، آلت مردانه هنگام خروج از واژن خشک است و زن درد خفیفی در زیر شکم احساس می کند.

ولی در طب مدرن، گفته می شود که مقدار کمی از مایع منی هم می تواند باعث بارداری شود. ورود اسپرم ها به دهانه رحم یا سرویکس باعث ترشح پروستاگلندینها از این ناحیه می شود که ممکن است درد خفیفی که در روش های سنتی تشخیص بارداری از آن نام می برند ناشی از این امر باشد. همزمانی ارگاسم در زن و مرد هم از روشهای سنتی تشخیص بارداری است. حتی در منابع طب سنتی یکی از علل ناباروری عدم همزمانی ارگاسم در زن و مرد قید شده است. این موضوع در طب مدرن اهمیتی ندارد.

لازم به ذکر است که روش های سنتی تشخیص بارداری هیچ مدرک علمی نداشته و صرفا بر اساس تجربیات از گذشته های دور تاکنون رواج دارند. از این رو نمی توانید به صورت صد در صد آنها را ملاک قرار دهید.

منبع خبر : برگرفته از niniplus

اشتراک‌گذاری
یک نظر
  1. وقتی خانمی باردار است ،هورمون پروژسترون که عملکرد سیستم گوارش را کند می‌کند، افزایش خواهد یافت و این امر سبب یبوست شخص می شود . برای درمان یبوست باید اب بخوید ، ورزش کنید. همچنین مصرف فیبر درمان مناسبی برای یبوست است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *