تست بارداری با وایتکس دروغه یا راسته؟!

دو روز پریودم عقب افتاده و بیبی چک تو خونه ندارم تست بارداری با وایتکس درسته یا دروغه؟ 

از نظر علمی بایستی بدانید که تست بارداری با وایتکس چندان قابل اطمینان نیست و شما نمیتوانید از نتایج آنها استنباط درستی داشته باشید.

بهترین روش اطمینان از بارداری آزمایش خون و قبل از آن تست بیبی چک است.

تست بارداری با وایتکس دروغه، آیا تست بارداری با وایتکس درسته

آیا تست بارداری با وایتکس درسته یا دروغه؟

کافی است در اینترنت عبارت تست بارداری با وایتکس یا تست بارداری با سفید کننده را جستجو کنید. قطعا شما به نوشته یا فیلم هایی برخورد خواهید کرد که به شما می گویند کافی است ادرار خود را با وایتکس مخلوط کنید تا با مشاهده کف و حباب به بارداری خود پی ببرید و در صورت عدم مشاهده کف و حباب شما باردار نیستید.

اینکه چه میزان ادرار با چه میزان سفید کننده مخلوط شود هیچ اصول یا قاعده ای ندارد و هر کس ممکن است دستورالعمل خاصی را برای این تست ارائه دهد. . گفته می شود سفید کننده با HCG واکنش داده و باعث مشاهده کف و حباب می شود.

چرا مردم به انجام تست بارداری با وایتکس تمایل دارند؟
در هر خانه ای سفید کننده به وفور یافت می شود و هر کسی می تواند با قیمتی ارزان به این ماده دسترسی داشته باشد. اگر شما بخواهید هر روز این تست را انجام دهید محدودیتی نخواهید داشت. شاید دلیل اقبال تست های بارداری خانگی قیمت تست های استاندارد باشد و شما نمی توانید هر بار که تمایل داشتید از این تست ها استفاده کنید اما وقتی درصد صحت در تست های خانگی قابل اطمینان نیست، پس مثبت یا منفی شدن این تست ها باز برای شما قانع کننده نخواهد بود.

آیا این تست بارداری با وایتکس خطرناک است؟
با وجودی که سفید کننده خود ماده خطرناکی به حساب نمی آید اما بخارات این ماده بسیار آزار دهنده هستند. سفید کننده یک ترکیب شیمیایی به نام هیپوکلرید سدیم است. ترکیب هیپوکلرید سدیم و آمونیاک می توانند منجر به تولید کلرامین گردد که این گاز بسیار خطرناک است. از آنجایی که ادرار در ترکیب خود اوره داشته و این اوره می تواند به آمونیاک شکسته شود، ترکیب ادرار و سفید کننده می تواند منجر به تولید گاز کلرامین گردد. این گاز برای انسان خطرناک و سمی است و می تواند منجر به درد سینه، تهوع، سوزش چشم و … شود.

اگر شما در فضای بسته ای این کار را انجام دهید ممکن است این گاز شما را از پای در آورد.

پس یک تست به نظر ساده چندان هم بی خطر نیست.

صحت این تست تا چه میزانی است؟
در منابع مختلف ادعاهای زیادی در مورد تست های خانگی معرفی شده وجود دارد. اما از نظر علمی بایستی بدانید که این تست ها چندان قابل اطمینان نیستند و شما نمیتوانید از نتایج آنها استنباط درستی داشته باشید.

درست است که شما با انجام یک تست خانگی در مصرف نوارهای استاندارد تست بارداری صرفه جویی کرده اید اما دقت داشته باشید که حتی گاهی این نوارها نیز در اعلام بارداری دچار ضعف هستند. لازم نیست که شما از تست های بارداری به وفور استفاده کنید، کافی است در زمانی که انتظار باروری را دارید یا زمانی که نشانه های اولیه بارداری در شما پدیدار شده یک تست استاندارد از داروخانه تهیه کرده و تست بارداری را انجام دهید. علاوه بر این تست بارداری از ادرار در آزمایشگاه های تشخیصی با هزینه اندک و با اطمینان بالا قابل انجام است. اگرچه که نوار تست بارداری خانگی جزء خاطرات جدایی ناپذیر آغاز دوران شیرین باروری شماست. 

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *