ترشی ذرت: یک ترشی مجلسی! + عکس

مواد لازم:

ذرت کامل ۸ عدد بزرگ

سرکه سیب ½4 پیمانه

پیاز قرمز ۱ عدد بزرگ

شکر¾پیمانه

نمک¼پیمانه

فلفل چیلی قرمز ۷ عدد

برگ بوی خشک ۱ عدد

طرز تهیه:

سرکه، ۶ پیمانه آب، شکر، نمک و برگ بو را در ظرفی بریزید و آن‌ها را به جوش آورید. مایع را هم بزنید تا شکر کامل در آن حل شود. ۳ عدد از فلفل چیلی‌ها را از میان (به صورت طولی) بشکافید و به همراه بقیه فلفل‌ها آن‌ها را با مواد دیگر مخلوط کنید. اجازه دهید تا در حدود ۱۰ دقیقه این مخلوط خنک شود.

در این فاصله ذرت‌ها را با یک چاقوی تیز به قطعاتی با طول ۴ سانتی‌متر برش بزنید. پیازها را نازک ورقه ورقه کنید و آن‌ها را به همراه ذرت‌ها در ۴ شیشه درب‌دار تمییز با ظرفیت ۱ لیتر قرار دهید.

سرکه را که هنوز گرم است بر روی شیشه‌ها بریزید، اگر مقداری از این مایع باقی ماند آن را دور بریزید. درب ظرف‌ها را نبندید و آن‌ها را به مدت ۱٫۵ ساعت در یخچال بگذارید تا خنک شوند، سپس درب ظرف‌ها را بگذارید. حداقل به مدت ۱ روز و حداکثر ۲ روز آن‌ها را در یخچال نگه‌دارید. ذرت‌ها را سرد سرو کنید. 

اشتراک‌گذاری
2 نظر
 1. من درست کردم خیلی شیک و جذاب شد تو سفره!

 2. ترشی مجلسی مخلوط میوه ها پاسخ

  ترشی مجلسی مخلوط میوه ها

  مواد لازم :

  سیب : سه عدد

  گلابی : سه عدد

  انگور : دو سه خوشه

  هلو : سه عدد

  سرکه : به میزان لازم

  عسل : دو سه قاشق غذاخوری

  زعفران آب کرده : دو سه قاشق

  دارچین : ۱ قاشق کوچک

  هل سابیده : مقداری

  نمک : یک قاشق

  طرز تهیه :

  تمام میوه ها رو به صورتی مکعبی خرد کنید و درون ظرف شیشه ای بریزید. عسل، زعفران، دارچین، هل سابیده و نمک را به سرکه اضافه کنید . بعد سرکه رو ، بریزید روی میوه ها توی ظرف شیشه ای. در ظرف رو محکم ببندید و اونو بگذارید جای سرد. (ترجیجاً یخچال) حدود یک ماه بعد آماده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *