تاثیر پودر اینوفولیک بر باروری چگونه است؟! + قیمت

تاثیر پودر اینوفولیک بر باروری

پودر اینوفولیک به تقویت تخمدان کمک می کند…

پودر اینوفولیک چگونه به افزایش باروری در خانمها کمک می کند؟
اینوفولیک ترکیبی از میواینوزیتول و اسید فولیک است که اختلالات متابولیکی و هورمونی را بهبود می بخشد، چرخه های قاعدگی را تنظیم می کند و باروری را بهبود می بخشد.

 افزایش کیفیت تخمک، برای بیماران مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) ایده آل است.
 سطح انسولین را در بیماران مقاوم در برابر انسولین عادی می کند.
 در طول ۸ روز پس از ۱ قرص، میزان استروژن را کاهش می دهد
 تخمک های سالم را ارتقاء می دهد.
سطوح آزاد تستوسترون بالا را اصلاح می کند.
میواینوزیتول یک عنصر کلیدی در مایع فولیکولی تخمک سالم است. بیماران مبتلا به PCOS یا بیماران مسن اغلب فاقد میواینوزیتول هستند و بنابراین تخمک های با کیفیت پایین را تولید می کنند و در نتیجه احتمال ابتلا به بارداری را کاهش می دهند.

این روند متابولیسم، روند هورمونی و فولیکولار را در بدن طبیعی می کند. بیماران مبتلا به PCOS اغلب به علت مقاومت به انسولین در هنگام کاهش وزن دچار مشکل می شوند. اینوفولیک نیز به این مسئله کمک خواهد کرد. هورمون های زیر نقش مهمی در چرخه یک زن بازی می کنند:

 استروژن
 هورمون تحریک فولیکول (FSH)
 هورمون Luteinizing ) LH)

نقش پودر اینوفولیک

برای اینکه یک زن باردار شود، مهم است که هورمون های زن در تعادل باشند. اگر یکی از هورمون های زن در تعادل نباشد، عملکرد یا تولید هورمون های دیگر به خطر می افتد. مهم است که توجه داشته باشید که هورمون های دیگر، مثلا انسولین که هورمون متابولیکی است، ممکن است بر تولید هورمون های دیگر زن تأثیر بگذارد.

تولید هورمون های زن در یک چرخه کار می کند و اگر هیچ یک از هورمون ها تولید نشود و یا به طور متوالی تنظیم نشود، چرخه دچار مشکل می شود یا ناپدید می شود. تولید استرادیول در تخمدان برای تنظیم و انتشار موارد زیر مهم است:

هورمون تحریک کننده فولیکول (FSH) : به یاد داشته باشید FSH مسئول رشد فولیکولها (کیسه ای که در آن تخمک ها تولید می شود) و تخمک ها است.
 هورمون Luteinizing ) LH): که مسئول انتشار تخمک های غالب در طی تخمک گذاری است.
– بدون تنظیم استروژن، مغز سطح FSH و LH را افزایش می دهد. افزایش سطح FSH منجر به ایجاد تعدادی از فولیکول ها خواهد شد اما تخمکی آزاد نمی شود زیرا سطح LH بالاتر از حد نرمال است. خانم ها با تعداد ثابتی فولیکول (± 400 هزار) متولد می شوند. چندین فولیکول در هر ماه رشد می کند، اما معمولا تنها یک فولیکول غالب تخمک را آزاد می کند.

– پس از تخمک گذاری، فولیکولی که تخمک را آزاد می کند، تبدیل به یک جسم زرد خواهد شد که پروژسترون را برای آماده سازی رحم برای کاشت (ضخیم شدن اندومتر) نطفه تولید می کند. اگر تخمک گذاری صورت نگیرد، ممکن است سطح پروژسترون افزایش نیافته و فاز قاعدگی وجود نخواهد داشت، زیرا اندومتری رشد نمی کند.

– کیفیت تمام فولیکول ها یکسان نیست و عوامل متعددی بر رشد طبیعی فولیکول و تخمک تأثیر می گذارند. به طور معمول، بهترین فولیکول های با کیفیت در مراحل اولیه زایمان مورد استفاده قرار می گیرند و با افزایش سن خانم (بالاتر از ۳۵ سال)، تعداد فولیکول ها و کیفیت فولیکول ها کاهش می یابد تا زمانی که فولیکول ها ناپدید می شوند.

نقش ملاتونین موجود در پودر اینوفولیک
ملاتونین یک آنتی اکسیدان قوی است. اسید فولیک به عنوان یک آنتی اکسیدان طبقه بندی نشده است اما گزارش شده است که فعالیت آنتی اکسیدان مشابه دارد. آنتی اکسیدان ها برای سلامتی به مردان نابارور داده شده است تا پارامترهای تخمک را بهبود بخشد. به تازگی، مطالعات اثربخشی درمان آنتی اکسیدانی بر روی پارامترهای تخمک گذاری و میزان باروری، به ویژه در زمینه لقاح مصنوعی (IVF) را تایید کرده اند.

اینوفولیک پلاس حاوی ملاتونین و اسید فولیک است. هنگامی یک زن در معرض سموم محیطی باشد، تخمک های غیرطبیعی ایجاد می شود. این ROS (رادیکال آزاد) از طریق جریان خون گردش می کند و می تواند به تخمدان هایی که تخمک ها را ذخیره می کنند وارد شود. تخمک ها ممکن است به ROS حساس باشند و آسیب از ROS باعث کاهش کیفیت یا کمیت تخمک می شود.

ترکیبی از مواد مغذی و آنتی اکسیدان ها در اینوفولیک پلاس ممکن است به اصلاح این اختلالات کمک کند. ملاتونین یک هورمون طبیعی است که به طور معمول در مغز یافت می شود. این هورمون به تنظیم چرخه خواب / بیداری کمک می کند. سطح ملاتونین در طول شب افزایش می یابد و در طول شب بالا باقی می ماند. به نظر می رسد این سطح بالای ملاتونین سبب ایجاد خواب آلودگی می شود. به همین دلیل است که توصیه می کنیم اینوفولیک پلاس را در اواخر شب مصرف کنیم.

عوارض جانبی مصرف مکمل اینوفولیک
عوارض جانبی در شش مطالعه که بخشی از بررسی سیستماتیک میواینوزیتول بود، گزارش نشد. این مطالعه شامل ۶۰۰ زن بود که در گروه درمانی ۲ یا ۴ گرم میواینوزیتول به صورت روزانه مصرف کردند. تنها دوز بالای ۱۲ گرم در روز باعث ایجاد عوارض جانبی می شود. این عوارض جانبی خفیف گوارشی مانند تهوع و اسهال بود. شدت با دوز افزایش نمی یابد که در یک مطالعه به ۳۰ گرم در روز افزایش یافت.

قیمت پودر خوراکی اینوفولیک ( ۱۲۰ هزار تومان) در سال ۹۸ است.

مشخصه های پودر اینوفولیک: یک مکمل غذایی حاوی میو اینوزیتول و اسید فولیک

شرایط نگهداری: دور از دسترس اطفال و در جای خشک و خنک نگهداری شود.

روش مصرف: روزانه دو ساشه ( هرساشه در یک لیوان آب حل شود)

هشدار مصرف: این محصول مکمل غذایی بوده و برای تشخیص، پیشگیری یا درمان نمی باشد.
زنان باردار و شیرده حتماً قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنند.
در صورت مصرف هرگونه دارو، قبل از مصرف با پزشک مشورت نمایید.
مقدار توصیه شده را بدون مشورت با پزشک و یا داروساز خود افزایش ندهید.

منبع خبر : ooma،darukade

اشتراک‌گذاری
یک نظر
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *