بوی پماد ویکس سردرد را درمان می کند/ موارد مصرف پماد ضد درد ویکس

ویکس از چندین ترکیب روغنی و گیاهی تسکین دهنده مانند نعنا، اوکالیپتوس و کافور تهیه می شود. ویکس یک مرهم پرمصرف است که می توان با آن احتقان مجاری تنفسی و دیگر علائم سرماخوردگی و گریپ را برطرف کرد. استفاده موضعی از آن روی قفسه سینه یا کمر باعث احساس آرامش بیمار و تسکین علائم می شود. در ادامه مطلب، در خصوص موارد استفاده از پماد ویکس که ناشناخته مانده است بیشتر صحبت می کنیم.

موارد مصرف پماد ویکس:

پماد ویکس برای مقابله با قارچ پا
خواص ضد قارچی ترکیبات موجود در پماد ویکس قوی است، به همین دلیل می توان از آن برای درمان و از بین بردن قارچ پاها استفاده کرد. این پماد برای مقابله با مشکل پای ورزشکار (نوعی بیماری قارچی که در پا دیده می شود) و دیگر موارد آزاردهنده مانند خشکی و ترک پاشنه پا مناسب است.
روش استفاده
استفاده از پماد ویکس باعث تسریع جریان خون شده و خونمردگی و کبودی را کاهش می دهد
قبل از خواب مقدار کمی پماد ویکس را به مناطق قارچ زده بمالید و به آرامی ماساژ دهید. این کار را تا زمانی که پاها بهبود یابند تکرار کنید.
پماد ویکس برای مقابله با آکنه
شاید تصور شود به دلیل ترکیبات روغنی ویکس نمی توان از آن برای مقابله با آکنه استفاده کرد، اما خواص ضدالتهابی و ضدباکتریایی این پماد برای مقابله با این مشکل پوستی مفید است. این پماد رطوبت زیادی به پوست داده و از باقی ماندن جای جوش پیشگیری می کند.
روش استفاده
مناطقی را که بیشتر درگیر آکنه هستند تمیز کرده و مقدار اندکی از این پماد را به جوش ها بزنید. می توانید روزانه دو بار این کار را تکرار کنید. نیازی نیست میزان زیادی از این پماد را استفاده کنید و یا آن را به تمام صورت و بدن خود بزنید. اگر پوست حساسی دارید بدون تجویز و نظر پزشک تان از هیچ ترکیبی برای پوست خود استفاده نکنید.
پماد ویکس برای تسکین دردهای عضلانی
مالیدن این پماد روی پوست باعث ایجاد احساس گرمای خاصی می شود که بسیار آرامبخش و تسکین دهنده است. بر خلاف بوی زننده آن، این پماد یکی از بهترین تسکین دهنده های دردهای عضلانی محسوب می شود.
روش استفاده
کمی پماد ویکس را روی مناطق دردناک زده و به آرامی ماساژ دهید. سپس یک حوله گرم روی منطقه مورد نظر بگذارید و ۱۵ دقیقه صبر کنید. تا زمانی که درد برطرف نشده است این کار را چندین بار در روز تکرار کنید.
پماد ویکس برای از بین بردن زگیل
زگیل ها از ویروس پاپیلوم انسانیHPV ناشی می شوند و زیبایی پوست را از بین می برند. از بین بردن زگیل ها کار چندان ساده ای نیست، اما می توان با کمک ترکیبات ضدالتهابی موجود در پماد ویکس، روند نابودی زگیل ها را تسریع کرد.
روش استفاده
کمی پماد ویکس روی زگیل بزنید و بانداژ کنید. حداقل شش ساعت صبر کرده و بانداژ را دور انداخته و دوباره پماد بزنید و از نو بانداژ کنید. احتمالا لازم است که چندین بار این کار را تکرار کنید تا زگیل ها به طور کامل برطرف شوند.
پماد ویکس برای مقابله با عفونت پوستی
اگر از زخم ها و سوختگی های سطحی پوست مراقبت کافی نکنید ممکن است عفونی شوند. در نتیجه مهم است که آنها را به خوبی تمیز کرده و مقدار اندکی پماد ویکس بزنید تا از بروز عفونت پوستی پیشگیری شود.
روش استفاده
منطقه مورد نظر را با دستمال مرطوب تمیز کنید و یک لایه بسیار نازک پماد ویکس بزنید و با ملایمت ماساژ دهید. اگر متوجه سوزش، خارش و هر نوع احساس ناخوشایند شدید، بلافاصله محل را شستشو دهید.
پماد ویکس برای کاهش خون مردگی و کبودی پوست
برای همه ما پیش می آید که به دلیل ضربه دچار کبودی پوست بشویم. استفاده از پماد ویکس باعث تسریع جریان خون شده و خونمردگی و کبودی را کاهش می دهد.
روش استفاده
یک قاشق پماد ویکس را با کمی نمک دریایی داخل ظرفی بریزید و مخلوط کنید تا خمیر شود. این ترکیب را روی محل کبودی زده و به آرامی ماساژ دهید. هر روز تا برطرف شدن کامل خونمردگی، روزانه دو مرتبه این کار را تکرار کنید.
پماد ویکس برای تسکین سردردهای معمولی
منظورمان سردردهای شدید و میگرنی نیست، اما می توان سردردهای معمولی و خفیف را با پماد ویکس تسکین داد. بوی آن فشار وارده را از بین برده و تاثیر مسکنی دارد.
روش استفاده
کافیست مقدار اندکی از این پماد را روی گیجگاه و پیشانی بزنید و سعی کنید به مدت چند دقیقه در آرامش باشید. اگر لازم بود می توانید این کار را تکرار کنید.
پماد ویکس برای مقابله با عفونت گوش
تاثیر ضدالتهابی و آرامبخشی ترکیبات موجود در ویکس به همراه خواص ضدباکتریایی سیر به درمان عفونت گوش کمک می کند
.
روش استفاده
یک حبه سیر را پوست بگیرید و آن را به مدت ۱۰ ثانیه داخل ماکروویو قرار دهید تا گرم شود. آن را با کمی پماد ویکس آغشته کرده و داخل گوش خود قرار دهید. این کار را برای گوش نوزادان و کودکان هرگز انجام ندهید.

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *