بهترین و بدترین فصل برای بارداری کدام است؟!/ تاثیر فصول سال بر قدرت باروری

کارشناسان اعتقاد دارند فصول تابستان خطرناکترین زمان برای اقدام به باروری است زیرا بدن مادر به ویژه در ماه‌های اول بارداری به شدت آسیب پذیر است و به دلیل تجمع گروه گیاهان و وجود انواع آفت کش‌ها در هوا احتمال سقط جنین و یا بروز مشکلات حین بارداری بیشتر از ماه‌های سرد سال خواهد بود …

کارشناسان اعلام کرده‌اند بهترین زمان در سال که شانس باروری در آن بسیار بالا است ماه دسامبر (اواخر پاییز و اوایل زمستان) است.

گفتنی است، کارشناسان این نتایج را با تحقیق بر روی ۵۲ میلیون بارداری در بیش از ۱۲ سال به دست آورده‌اند.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، کارشناسان اعتقاد دارند اثرات فصلی بر افزایش یا کاهش قدرت باروری زوجین اثرگذار است.

این نتایج حاصل پژوهش دانشمندان دانشگاه ایندیانا است.

کارشناسان اعتقاد دارند فصول تابستان خطرناکترین زمان برای اقدام به باروری است زیرا بدن مادر به ویژه در ماه‌های اول بارداری به شدت آسیب پذیر است و به دلیل تجمع گروه گیاهان و وجود انواع آفت کش‌ها در هوا احتمال سقط جنین و یا بروز مشکلات حین بارداری بیشتر از ماه‌های سرد سال خواهد بود.

کارشناسان مواد شیمیایی و اندازه ویتامین D دریافتی توسط مادر را به ویژه در درمان ناباوری توسط روش IVF بسیار مؤثر می‌دانند.

کارشناسان هشدار داده‌اند مواد شیمیایی موجود در آفت‌کش‌ها، سوخت خودروها و سایر موادشیمیایی صنعتی بزرگترین علت بروز نقایص مادرزادی و بروز معلولیت در کودکان است.

کارشناسان توصیه می کنند، زوجین در صورت تمایل به باروری در فصول سرد سال علاوه بر رعایت رژیم غذایی سالم حتماً از نورآفتاب و یا با تجویز پزشک مکمل ویتامینD بهره بگیرند.

اشتراک‌گذاری
یک نظر
  1. در فصل تابستان امکان زایمان زودرس وجود دارد. میزان ویتامین دی موجود در هوا در فصل تابستان باعث می‌شود تا احتمال زایمان زودرس بیشتر شود. در زمستان نیز مشکلات مادرزادی و ضایعات نخاعی در نوزادان بسیار بیشتر از نوزادان متولد شده در دیگر ماه‌های سال است.
    برای پایین آوردن احتمال مشکلات جسمی در نوزاد و مادر بهتر است دو فصل تابستان و زمستان را برای بچه‌دار شدن انتخاب نکنید. پاییز نیز انتخاب خوبی برای بچه‌دار شدن نیست زیرا همانطور که در بالا اشاره شد مشکلات زیادی در این فصل سال برای نوزادان به وجود می‌آید.
    بچه‌دار شدن در پاییز انتخاب خوبی نیست. بر اساس طب سنتی نیز در این فصل چون هوا رو به سردی می‌رود افراد نباید مواد خوراکی سرد مانند بادمجان، ماهی و گوشت گاو را مصرف کنند. مخصوصا برای افرادی که دارای مزاج سرد و خشک هستند بچه‌دار شدن در این فصل از سال می‌تواند مشکلات بسیاری را به وجود آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *