بهترین زمان برای بارداری بعد از پریود؟!/ تعیین زمان تخمک گذاری

داشتن رابطه منظم ۲ بار در هفته یکی از بهترین روش های مطمئن برای پیدا کردن زمان دقیق تخمک گذاری و بالابردن احتمال بارداری است…

بهترین زمان برای بارداری بعد از پریود، احتمال بارداری یک هفته بعد از پریود،  احتمال بارداری یک روز بعد از پریود،  آیا بلافاصله بعد از پریود احتمال بارداری هست؟،  بهترین زمان بارداری، حاملگی قبل از پریود ، احتمال بارداری در روز هفتم پریود، بهترين زمان آميزش براي بارداري

در صورتی که شما قصد باردار شدن دارید، باید بدانید در زمان های خاصی بین دو دوره قاعدگی وجود دارند که شما بیشتر از روزهای دیگر بارور هستید. این روزها در روزهای نزدیک تخمک گذاری رخ می دهند. تلاش برای باردار شدن در روزهای نزدیک به تخمک گذاری بهترین نتیجه را به دنبال خواهد داشت.

بهترین زمان رابطه جنسی برای باردار شدن

حتما شنیده اید که بیشتر زنان در روز چهاردهم از سیکل ماهیانه تخمک گذاری می کنند. اما این مساله پایه ای علمی ندارد. این باور بر اساس روش تاریخ گذاری برای پیش بینی تخمک گذاری است. اگرسیکل عادت ماهیانه ۲۸ روزه باشد روز چهاردهم سیکل ماهیانه دقیقا نیمه سیکل ماهیانه است. اما زنان کمی هستند که سیکل عادت ماهیانه آنها دقیقا ۲۸ روزه باشد و هر ماه دقیقا مطابق با این روند منظم پیش بروند. بنابراین پیدا کردن روز چهاردهم از سیکل قاعدگی همیشه دقیق و درست پیدا نمی شود.

اگر نمی دانید تخمک گذاری چه زمانی اتفاق می افتد یا در پیدا کردن تاریخ درست آن مشکل دارید شانس بارداری را کم می کنید.

داشتن رابطه منظم ۲ بار در هفته یکی از بهترین روش های مطمئن برای پیدا کردن زمان دقیق تخمک گذاری و بالا بردن احتمال بارداری است.

اسپرم ها ۳ الی ۵ روز در بدن انسان زنده می مانند، اما تخمک تنها ۱۲ الی ۲۴ ساعت زنده می ماند. به همین دلیل، بهترین زمان برای رابطه جنسی با هدف باردار شدن چند روز قبل از تخمک گذاری است.

برای باردار شدن، زوج ها باید ۵ روز قبل از تخمگ گذاری رابطه داشته و این کار را یک روز در میان تکرار کنند.

چگونه زمان تخمک گذاری خود را بفهمیم؟!
برای داشتن رابطه در زمان تخمک گذاری، دانستن نشانه های آن ضروری است.

• تغییر در مخاط دهانه رحم. مخاط دهانه رحم یکی از مهمترین نشانه های زمان تخمک گذاری است. قبل از تخمک گذاری، مخاط دهانه رحم غلیظ و مقداری چسبنده است. هنگام نزدیک شدن به تخمک گذاری، مخاط دهانه رحم رفته رفته شفاف تر شده و بیشتر کش می آید. دقیقا قبل از تخمک گذاری، مخاط همانند سفیده تخم مرغ و لغزنده تر می شود. بررسی تغییرات مخاط دهانه رحم به شما در پیدا کردن الگوی یک دوره قاعدگی تان کمک می کند.

• رسم نمودار دمای پایه بدن (BBT). رسم نمودار دمای پایه بدن (BBT) به شما در تشخیص الگوی زمان تخمک گذاری کمک می کند. صبح ها هر روز درست بعد از بیدار شدن دمای پایه بدن خود را اندازه بگیرید. این کار را با استفاده از دماسنج های مخصوص BBT که تا دهم درجه را نشان می دهند انجام دهید. افزایش دمای ۰.۴ فارنهایت نشان دهنده زمان تخمک گذاری است. این دما باید بیشترین دما در طول ۶ روز گذشته باشد.

• استفاده از ابزار تشخیص زمان تخمک گذاری. این ابزار وسیله ایست که خانم ها در خانه برای تشخیص دقیق زمان تخمک گذاری از آن استفاده می کنند. این دستگاه با اندازه گیری میزان هورمون جسم زرد (کورپوس لوتئوم) زمان تخمک گذاری را مشخص می کند. هنگامی که مقدار این هورمون افزایش پیدا کند، تخمک گذاری بین ۱۲ تا ۴۸ ساعت بعد رخ خواهد داد.

• نشانه های فیزیکی زمان تخمک گذاری. نشانه های زمان تخمک گذاری می تواند در افراد مختلف متفاوت باشد، اما به طورکلی شامل لکه بینی کم، کرامپ های شکمی، حساسیت پستان و نفخ است.

چند روش طبیعی برای بارداری موفق!

با این پیش فرض که شما آمادگی بارداری را دارید، سالم هستید، سیگار نمی کشید، به داروی خاصی اعتیاد ندارید ومشکل اضافه وزن ندارید می‌توانید از این چند پیشنهاد ساده در دوران اقدام برای بارداری استفاده کنید.

کافئین: چیزی که برای زن ها مضر و برای مردها مفید است.

تحقیقات نشان می دهند مصرف کافئین برای زن ها شانس بارداری را پایین می آورد اما مصرف کافئین در مردها میزان اسپرم را بالا می برد.

یوگا، مدیتیشن و روش های آرامش بخشی

تلاش برای بارداری معمولا با نگرانی و استرس در زن و مرد همراه است. آنچه نیاز دارید آرامش است اما آیا این کار ساده ای است؟مدیتیشن و درمان های آرامش بخشی روش هایی مفید برای کنترل استرس و نگرانی ها است زمانی که برای بارداری اقدام می کنید.

آب درمانی

کاهش آب بدن یک مشکل شایع در زنان است. این بیماری باعث خشکی پوست، خشکی مو، خشکی دهان و خشکی مخاط دهانه رحم می شود. مصرف زیاد آب به شما کمک می کند تا جلوی خشکی و کاهش طبیعی آب بدن را بگیرید و مخاط دهانه رحم را نیز متعادل نگه دارید.

روغن گل پامچال

روغن گل پامچال سرشار از اسیدهای چرب و ویتامین E است. اگرچه این روغن در دسترس عموم نیست اما اگر می خواهید سلامت رحم و دهانه رحم را تضمین کنید باید کمی به خودتان زحمت بدهید و این روغن را وارد رژیم غذایی تان بکنید.

آب لیمو

آنتی اکسیدان در لیمو به کمک اسپرم ها برای مبارزه با محیط اسیدی واژن می آید و شانس ورود اسپرم سالم را به محیط واژن بالا می برد. ۲۰ دقیقه قبل از خوردن صبحانه یک لیوان آب لیمو بنوشید.

دانه های سویا

دانه های سویا خواص مشابه استروژن دارند و به تخمک گذاری کمک می کنند. دانه های سویا مثل یک داروی ضعیف کلومید عمل می کنند.

چای سبز

چای سبز یک نوع نوشیدنی کافئین دار است امامتفاوت عمل می کند. چای سبز به باروری کمک می کند. چای سبز منبع غنی از انواع آنتی اکسیدان هاست و سیستم ایمنی بدن را بالا می برد و مانع سرطان می شود. هنوز مشخص نیست چای سبز چطور به بارداری کمک می کد. تحقیقات نشان می دهند زنانی که چای سبز مصرف می کنند زودتر باردار می شوند و مشکلات ناباروری کمتری دارند.

اشتراک‌گذاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *